Litvínov – Frölunda 2:1 (kon.) | TPS – Storhamar 4:3 (kon.) | Tappara – Luleå 2:1 (kon.)
Blues – HV71 3:1 (kon.) | Liberec – Davos 3:5 (kon.) | Sparta – Kärpät 4:2 (kon.)
Eisbären – Skellefteå 2:5 (kon.) | Djurgården – Rauma 1:2 (kon.)
Djurgårdens IF
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Lukko Rauma
Úterý 03.11.2015, 20:00 • Globen Arena, Stockholm • Hokejová Liga mistrů • Osmifinále

Je hotovo, domácí hráči kvapně prchají do šatny, poněvadž dnes jejich výkon za moc nestál... Ve třetí třetině rozhodčí znatelně zpřísnili svůj metr a hry v plném počtu na obou stranách moc k vidění nebylo. Oba celky byly ale v početních výhodách jalové a rozuzlení přišlo až v sedmapadesáté minutě, kdy se trefil Mikkola. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (22:13:11)

59:32
    Oddechový čas pro Djurgårdens!

59:32
    Bohužel nesedím u dřevěného stolu, zaklepání do skla zřejmě nestačilo a páni rozhodčí mé pár desítek sekund staré tvrzení roztrhali na cáry, za katr totiž poslali Olliho Sipilainena (RAU).

59:01
    Z tribun se ozývá pískot, sudí se totiž rozhodli ze zápasu neudělat ještě větší bramborajdu a hraniční zákrok jednoho z hráčů Raumy přehlédli.

57:58
    Tribuny Globenu jsou nyní ještě tišší než obvykle, do konce zbývají odehrát už jen dvě minuty.
    Ilkka MIKKOLA - 1:2

56:42
    Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
    Ale pozor, hosté se v závěru ujímají zničehonic vedení! Hráčům v modrých dresech se nepodařilo kloudně rozehrát a toho využil ILLKA MIKKOLA, který parádní ranou do šibenice nedal Tellqvistovi šanci! Asistence: Aaron Gagnon

55:16
    Rundqvist si přes tři bránící hráče soupeře proklestil cestu až do zakončení a vybojoval buly v útočném pásmu.

54:33
    Ryan Zapolski pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude v útočném pásmu aktuálně sedmého celku švédské Elitserien.

53:56
    Lukko Rauma hraje v plném počtu, už známe i údaj o návštěvnosti – do obrovského Globenu, kam se pro dnešek Djurgårdens přestěhoval z menší haly Hovet, si dnes našlo cestu ubohých 978 diváků...

53:31
    Do Globenu se vrátíme po komerční přestávce.

52:59
    Oběma celkům evidentně vyrovnaný stav vyhovuje, znudění fanoušci už zcela utichli a zápas se dohrává v rybníkovém tempu.

51:56
    Mno, a vzápětí tu máme šestnáctý, aby toho nebylo málo. Hostující gólman Ryan Zapolski (RAU) nedovoleně přidržel soupeře, trest za něj odpyká Turo Asplund.

51:35
    Pro změnu za podražení jde pykat Lukas Vejdemo (DJU), to je už patnáctý menší trest dnešního duelu.

50:01
    A Vahalahti už je zpět na ledě, před námi už je posledních deset minut zápasu. Připomínám, že ani v případě remízového stavu po šedesáti minutách se prodlužovat nebude, za týden je totiž na programu odveta v Raumě.

49:32
    Ze strany Djurgårdenu to je velká bída, znuděný Zapolski ve svém modrém půlměsíci chytá špačky a pokukuje po sličných Švédkách v hledišti.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 39. Hulström (Mattson, Sörensen.) – 9. Lahteenmäki (Asplund, Nurmi), 57. Mikkola (Gagnon)

Djurgårdens IF: Tellqvist (Armalis) – Högström, Ollas Mattsson, Norell, Hultström, Falk, Holm, Englund, Westlund – Sörensen, Ljungh, Alvarez – Rundqvist, Sallinen, Brodin – Eriksson, Vejdemo, Anderson – Lundberg, Hage, Ahlén.
    Lukko Rauma: Zapolski (Rinne) – Mikkola, Virtanen, Ahonen, Niskala, Tommila, Jäätinen, Sevanen – Gagnon, Nurmi, Vahalahti – Asplund, Lahteenmäki, Koivisto – Riska, Sipilainen, Piitulainen – Suuronen, Koivistoinen, Koski.

Rozhodčí: Oskirko (RUS), Gebei (AUT) – Wernström, Dahmén (oba SWE)

Diváci: 978
    Úterý 10.11.2015
    Rauma - Djurgården 2:1

Branky a nahrávky: 35. Gagnon (TS), 59. Koivisto (Riska, Mikkola) – 37. Ahlén (Holm)