Vsetín – Frýdek-M. 2:6 (kon.) | Kopřivnice – SHK Hodonín 1:0 (kon.) | Opava – Břeclav 3:4 (kon.)
Mor. Budějovice – Val. Meziříčí 7:1 (kon.) | Jablonec n/N – Sokolov 6:2 (kon.) | Klášterec nO – Žďár n/S 1:4 (kon.)
Pelhřimov – Vrchlabí 4:8 (kon.) | Písek – Kobra 8:5 (kon.) | Jindř. Hradec – Tábor 4:11 (kon.)
Havlíčkův Brod – Nymburk 2:3 (kon.) | Klatovy – Děčín 10:1 (kon.) | Trutnov – Bílina 3:2 (po pr.)
Nový Jičín – SK Karviná 8:3 (kon.) | Technika Brno – Poruba 2011 4:5 (kon.) | Kolín – Řisuty 4:2 (kon.)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
4:11 (1:5, 1:3, 2:3)
HC Tábor
Středa 04.11.2015, 18:00 • ZS Jana Marka • 2. liga skupina Západ • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Táboru se zatím v letošní sezóně daří a momentálně se pohybuje na třetí příčce tabulky. V jednu chvíli byl dokonce na místě prvním, ovšem porážky v Kolíně a hlavně nečekaně v Pelhřimově je o toto místo připravily. Co se týče prvních tří týmů tak vstřelil Tábor druhý největší počet branek a inkasoval jich nejméně společně s prvním Kolínem. Kohouti vstřelí průměrně skoro šest branek na zápas, navíc ve středu se utkají s Vajgarem, který je poslední, má druhou nejhorší obranu a jednoznačně nejhorší útok. Ačkoliv se říká, že v derby se rozdíly mažou, tak poslední dva domácí zápasy proti Táboru nás z tohohle faktu vyvedly. V loňské sezóně zde Kohouti vyhráli 6:2, v předloňské dokonce 11:1! Vajgar, který v posledních zápasech zlepšil defenzivní činnost bude chtít jistě v tomto nastoleném trendu pokračovat a pokusit se našeho rivala potrápit. Největší výhru v letošní sezóně si Tábor připsal doma, když zdolal nemohoucí Klášterec 8:1. V posledním kole doma podobným způsobem vypráskal Písek, který si od Jordánu odvezl debakl 1:7.

Domácí Vajgar se nachází na zcela opačném pólu druholigové tabulky a se čtyřmi body se krčí na samotném dně tabulky. Doma Vajgar dokázal přetlačit 3:2 rivala z Pelhřimova a o bod obral Havlíčkův Brod. Ostatní zápasy body nepřinesly, ale v posledních kolech Vajgar neměl k bodům daleko, ať to bylo doma s Trutnovem (2:4) nebo v Bílině a Nymburce, kde Vajgar padl nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.

V loňské sezóně se hrálo první derby u Jordánu, kam jel Vajgar ve velmi silné sestavě. V bráně David Gába, v obraně Stanislav Jasečko, Ivo Kotaška či Josef Jindra. Vajgar tehdy prohrál ve vyrovnaném zápase po boji 2:1. Domácí zápas, bohužel již v pozměněné sestavě nedokázal s Táborem držet krok a prohrál 2:6. Nejvíce se loni proti Kohoutům dařilo Zdeňku Špergerovi, který si připsal jednu branku a jednu asistenci.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš, Fogl – Kadlec, Koňařík, Zvoník, Port, Popelka, Pípal, Babchuk – Šesták, Hložek, Bárta, Brabec, Pašek, Voříšek, Košťál, Lazorišák, Fencl, Heřmánek, Tomšík, Záhora.

Hockey Club Tábor: Klestil, Novák – Semrád, Havran, Klíma, Kanov, Heršálek, Dvořák, Hlaveš, Kellner, Mrkvička, Polodna, Březina, Matušík, Seidl, Krätzer, Zayml, Severa, Blažek.

Rozhodčí: Pokorný – Špringl, Tasch.

Na ledě zatím krouží jen trojlístek v pruhovaném.

Dnes jistě padne divácký rekord této sezóny zde na ZS Jana Marka.

Hostující hráči nastupují n aled. Do branky Tábora se chystá David Novák, do branky Vajgaru pak jednička domácích Tomáš Kubeš.

00:01

00:15
    Lazorišák v pokusu o brejk nezpracoval puk, ale Novák v brance Tábora přerušil hru.

01:15
    Seidlovu střílenou přihrávku nikdo z hostů nereflektoval.

01:31
    Novák překazil přihrávku domácích zpoza branky.

01:50
    Kohouti v ofsajdu.

01:58
    Tábor právě vstřelil branku!
    JIŘÍ SEVERA si nabruslil do svého pravého kruhu a střelou švihem na protilehlou tyč pod Kubešovu vyrážečku otvírá rychle účet dnešního utkání. Bez asistence.

02:43
    Kapitán Vajgaru se proháčkoval obranou Tábora, jeho ránu švihem lapil Novák do lapačky.

03:16
    Seidl střílel z ostrého úhlu, Kubeš pozorný.

03:48
    JAKUB MATUŠÍK se propletl obranou Vajgaru, navíc měl čas dát si puk na bekend a Kubeš neměl šanci. Asistence Radek Seidl a Luboš Heršálek.

04:30
    Babchuk s Paškem se snažili kombinovat, hosté vyhazují na icing.

05:33
    Nepovedený brejk Vajgaru dva na jednoho, z další akce domácích Šesták vychýlil branku hostů.

05:56
    Kanov nahodil puk od modré, Kubeš robinsonádou puk chytil a přerušil hru. Vhazuje se před brankou Vajgaru.

06:37
    Pašek po vyhraném buly pálil tvrdě, ale nepřesně.

08:17
    Vajgar právě vstřelil branku!
    LUBOŠ VOŘÍŠEK se natlačil před Nováka a puk, který hosté zcela nekontrolovali uklidil do branky. Asistence Jakub Pípal a Jiří Bárta.

09:15
    STANISLAV POLODNA dostal rychlý puk do jízdy a prostřelil Kubeše mezi betony. Asistence David Kellner.

09:15
    Oddechový čas pro domácí. Vajgar střídá brankáře, Tomáše Kubeše střídá František Fogl.

09:43
    Klíma hned od modré novou akvizici v brance Vajgaru prověřil.

12:09
    Tábor motá domácím hlavu, Fogl je ve spršce střel.

12:48
    První vyloučeným je dnes domácí David Košťál, dvě minuty za podražení.

13:16
    Martin Havran měl dobrou palebnou pozici z mezikruží, Fogl chytá.

13:31
    STANISLAV POLODNA byl na konci rychlé přesilovkové souhry na jeden dotek a střelou pod břevno využívá početní výhodu. Asistence Vojtěch Mrkvička a Martin Semrád.

15:02
    Heřmánek měl dvě slušné šance, Novák nemusel zasahovat, oba projektily minuly branku Tábora.

16:23
    Puk skákal táborským brankovištěm, jenže Heřmánek s Lazorišákem ho do branky nezametli.

17:01
    Popelka golfem těsně vedle.

18:34
    Domácí komplikovaně vyhazovali puk ze třetiny, přišla chyba, Seidl získal puk, ten předal na volného JAKUBA MATUŠÍKA, který z první překonal Fogla ranou pod břevno. Asistence Radek Seidl a Michal Klíma.

19:41
    Propagační střela Jakuba Pípala.

20:00

Výsledek po 20 minutách hovoří za vše. Tábor po třech vstřelených brankách vyhnal z brankoviště Tomáše Kubeše a postupně navyšují náskok. Vajgar si dokázal vypracovat šance, ale Davida Nováka v brance Tábora překonal pouze Luboš Voříšek. Druhá třetina startuje cca v 18:48.

20:01

20:19
    Semrádovo nahození od modré nikdo z hostů netečoval a puk konči v lapačce Františka Fogla.

20:44
    Hra vykázána z třetiny Tábora. Sudí pískají postavení útočícího hráče v brankovišti.

22:12
    Záhora z jízdy minul.

23:12
    Vajgar neměl puk pod kontrolou, Polodna poslal na MARTINA SEMRÁDA, který měl před Foglem dost času zamířit přesně k tyči. Asistence Stanislav Polodna.

24:38
    Voříšek jel sám na Nováka, neměl potřebnou rychlost a v tísni nezakončil nejlépe.

25:16
    František Fogl v pádu včas přiložil hůl na led, předvedl zákrok jako Dominik Hašek a Jiří Severa se neradoval ze vstřeleného gólu.

26:06
    Další akrobatický zákrok brankáře Vajgaru. Na druhé straně kluziště chtěl Jiří Bárta propasírovat puk kolem pravé tyče za záda Nováka, leč bez úspěchu.

27:10
    Matušík složil Lazorišáka, ale dvě minuty za nedovolené bránění pro forvarda Vajgaru.

27:46
    A Tábor nabídnutou přesilovku využívá, rychlá kombinace v podobě rychlého kolotoče dospěla až k JIŘÍMU SEVEROVI, který zametl puk do prázdné branky Vajgaru. Asistence Patrik Zayml a Luboš Heršálek.

28:21
    MICHAL KLÍMA vystřelil od modré, Fogl nic neviděl a puk s pomocí tyče zapadl již po osmé za záda hradeckého brankáře. Asistence Jakub Matušík.

29:15
    Vajgar v brejku dvou na jednoho, Šesták dal přesně puk Záhorovi, jeho střela však svou razancí neměla šanci na úspěch.

30:37
    Hostující fanoušci se dožadují deseti branek a hráči Tábora se o to snaží, ale tentokrát Fogl lapil Seidlův pokus po přihrávce aktivního Jakuba Matušíka.

30:57
    Pašek si dobrým pohybem řekl o podražení v podání Jana Březiny. I Vajgar si zkusí v tomto zápase přesilovou hru.

31:21
    Pašek nahodil puk na branku, Novák hru přerušil.

31:40
    Vajgar dobře začal, hosté však záhy vyhazují.

32:57

33:29
    Posledních 30 vteřin musel Novák čtyřikrát zasahovat, ale pokusy Záhory nebo Šestáka skončily odraženým pukem mimo brankoviště.

36:11
    Popelkův bekend ještě Novák vyrazil, ale na dorážku OTY LAZORIŠÁKA již nedosáhl. Asistence Adam Popelka a David Košťál.

39:15
    Popelku sestřelil jeden z hostů a domácího beka se zastal David Košťál. Domácí forvard dvě plus dvě minuty za hrubost, to samé pro Jakuba Krätzera, jen pouze za dvě minuty. Přesilovka pro Tábor.

40:00

Náskok Tábora narostl i ve druhé třetině. Vajgar dokázal pouze korigovat ve 37. minutě z hole Oty Lazorišáka. O majiteli tří bodu je asi po 40 minutách hry rozhodnuto. Tábor navíc do třetího dějství vstoupí přesilovou hrou v trvání 75 vteřin. Třetí třetina startuje cca v 19:35.

40:01

40:24
    Pašek bych na vteřinu sám před Novákem, ale puk se svezl po výstroji brankáře Tábora.

41:11
    Kombinaci hostům zhatil Aleš Kadlec dvouminutovým podražením. Tábor hraje pět na tři v trvání 4 sekund.

41:34
    Vajgar ve čtyřech, puk mimo hrací plochu a vhazuje se po levici Františka Fogla.

41:53
    Klíma se tlačil do branky, Fogl lapačkou zastavil klouzající puk do branky Vajgaru.

42:08
    Tentokrát zadák Tábora, Michal Klíma trefil Foglovu desítku z prostoru kruhů.

42:30
    Puk zůstal ležet těsně před Foglem a DAVID BLAŽEK ho bekendem poslal, asi mezi betony, do branky. Asistence Luboš Heršálek.

43:20
    Vajgarský brejk dvou na jednoho, Heřmánkova bomba Novákovi nepropadla mezi chrániči.

44:06
    A kotel domácích se dočkal, desátý gól hostů trefil střelou pod břevno JAKUB KRÄTZER, Asistence Radek Seidl a Jakub Matušík.

45:54
    Jeden by řekl, že deset branek bude hostům stačit. Opak je pravdou a JAKUB KRÄTZER pohotovou dorážkou přidává další zásah do branky posledního. Asistence Radek Seidl.

47:52
    Jedovatá rána švihem z hole Martina Brabce končí v Novákově lapačce.

49:36
    Martin Záhora z křídla minul. Na druhé straně parádně lapil svou rukavicí Fogl pokus od modré z hole Martina Havrana.

50:36
    Fogl se nenudí, Kanov od modré do chumlu, ale hradecký junior puk zastavil.

50:40
    Kapitán Tábora Jakub Matušík na trestné lavici, dvě minuty za podražení.

52:19
    Dělovka MARTINA ZÁHORY zapadla přesně kolem břevna do branky hostů. Asistence Milan Šesták a Tomáš Fencl. I Vajgar dokázal využít přesilovku.

53:34
    A další branka domácích. DAVID KOŠŤÁL zasunul puk za Nováka asi ze dvou metrů. Asistence Ota Lazorišák a Jan Koňařík.

54:03
    Podražení na straně domácích, Jiří Bárta dvě minuty za podražení.

54:34
    Vysoká hůl hostů, hra vykázána do středního pásma.

54:59
    Vajgar vyhazuje.

55:19
    Kanov od modré, Havran chtěl tečovat, puk má Fogl.

56:05

56:43
    Hložek složil čistě Heršálka, který si to nenechal líbit a oba hráči putují na trestnou lavici. Hostující bek vyfasoval 2+2 minuty, Matyáš Hložek to má za dvě minuty.

57:00
    Nejiskří jen v hledišti, ale i na kluzišti.

57:59
    Pípal od modré, Novák připraven.

58:39
    Matušík se proháčkoval před Fogla, ale bekend hostujícího kapitána neklapnul.

58:44

59:03
    A ještě jedno táborské vyloučení, faul kolenem v podání Jakuba Krätzera.

59:21
    Milimetrový ofsajd Vajgaru.

59:52
    A ještě jedna šarvátka, Šesták si to rozdal pěstně s hostujícím Dvořákem, oba dvě plus dvě za hrubost.

59:52
    Hostující kotel již po několikáté hodlá podpalovat Jindřichův Hradec.

Je dobojováno, Tábor ukázal své kvality a zatížil hradecké konto jedenácti přesnými trefami. Vajgar si také vypracoval nějaké šance, čtyři z nich proměnil, ale dnes to bylo málo. Hezký den od Vajgaru přeje Honza Wirkner. (20:16:12)

Jan Wirkner

Branky a nahrávky: 9. Voříšek (Pípal, Bárta), 37. Lazorišák (Popelka, Košťál), 53. Záhora (Šesták, Fencl), 54. Košťál (Lazorišák, Koňařík) – 2. Severa, 4. Matušík (Seidl, Heršálek), 10. Polodna (Kellner), 14. Polodna (Mrkvička, Semrád), 19. Matušík (Seidl, Klíma), 24. Semrád (Polodna), 28. Severa (Zayml, Heršálek), 29. Klíma (Matušík), 43. Blažek (Heršálek), 45. Krätzer (Seidl, Matušík), 46. Krätzer (Seidl)

HC Tábor: Klestil, Novák – Semrád, Havran, Klíma, Kanov, Heršálek, Dvořák, Hlaveš, Kellner, Mrkvička, Polodna, Březina, Matušík, Seidl, Krätzer, Zayml, Severa, Blažek.

Rozhodčí: Pokorný – Špringl, Tasch