Mor. Budějovice – Nový Jičín 2:1 (po pr.) | Val. Meziříčí – Opava 3:4 (kon.) | Břeclav – SHK Hodonín 4:3 (po pr.)
Frýdek-M. – Technika Brno 8:0 (kon.) | Poruba 2011 – SK Karviná 10:1 (kon.) | Řisuty – Bílina 5:2 (kon.)
Nymburk – Klatovy 2:5 (kon.) | Vrchlabí – Písek 4:3 (2:0 po s.n.) | Kolín – Jablonec n/N 3:2 (kon.)
Žďár n/S – Pelhřimov 10:3 (kon.) | Sokolov – Klášterec nO 8:2 (kon.) | Děčín – Trutnov 1:7 (kon.)
Tábor – Havlíčkův Brod 5:4 (kon.) | Kobra – Jindř. Hradec 7:3 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Stadion Vrchlabí
4:3 (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
IHC Králové Písek
Sobota 07.11.2015, 17:00 • DD Eletromont Aréna, Vrchlabí • 2. liga skupina Západ • 14. kolo

Je rozhodnuto. V samostatných nájezdech se prosadil domácí Oppelt a následně také Urban. Na hostující straně neproměnil Růžička a Bernad. Domácí si tak po výhře 4:3 po samostatných nájezdech připisují dva body do tabulky. (19:32:51)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Stadion Vrchlabí.
    Autorem vítězné branky je TOMÁŠ OPPELT.

2. série
    2:0
    Patrik Urban rozhoduje dnešní utkání povedenou střelou mezi Pancovy betony.

2. série
    1:0
    Jakub Bernad zkusil kličku do bekhendu, kterou přečetl Jelínek a kotouč zastavil betonem.

1. série
    1:0
    Za domácí se rozjel Tomáš Oppelt, jenž nádhernou kličkou proměnil. Panec jel na druhou stranu než Oppelt zakončoval.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Tomáš Růžička, který vůbec nezakončil. Kotouč mu sjel z hole do rohu kluziště.

Do domácí branky nastoupil Jelínek za Abraháma.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojedou nájezdy hostující hráči.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo o tom, kdo dnes získá bonusový bod navíc. O tom tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:39
    Vrchlabí se usadilo v útočné třetině, kde kombinuje.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:27
    Abrahám si nyní připsal další zákrok po střele Filipa Vlčka. Vhazovat se bude v obranném pásmu Vrchlabí.

62:30
    Půlka prodloužení je za námi. Ani jedno z mužstev se však do žádných vyloženějších šancí nedostává.

61:58
    Domácímu celku byla odpískána přihrávka rukou.

61:25
    Urban se snažil pálit přes obránce, ale trefil pouze koleno bránícího hráče, od kterého se kotouč odrazil mimo branku.

60:24
    Filip ztratil na útočné modré kotouč a toho využil jeden z hostující čtveřice. Martin Abrahám však na následnou střelu z dálky viděl a kotouč schoval v lapačce.

60:01

Je za námi šedesát minut, ve kterých jsme viděli celkem šest branek a to na každé straně po třech. Následovat tak bude pětiminutové prodloužení.

60:00

59:23
    Kotouč je ve středním pásmu. Vypadá to, že se podíváme na pětiminutové prodloužení.

59:02
    Domácí hrají v plném počtu.

58:32
    Vrchlabský Bittner se prodral do úniku, kde byl atakován a následně skončil na gólmanovi Písku. Kotouč skončil v brance, ale branka nebude uznána. Následně se strhla mela před hostující svatyní. Vylučovat se ovšem nebude.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:02
    Na straně domácích je vyloučen Martin Klement za hrubost. Josef Urbanec na straně druhé putuje za katr na dvě minuty za krosček. Hosté budou pokračovat v klasické přesilové hře.

57:02
    To byla obrovská šance hostů. Sýbek se dostal k odraženému kotouči a střílel do prázdné branky, ovšem famózní zákrok lapačkou předvedl Martin Abrahám. Následně se před brankou strhla mela, po které se bude vylučovat.

56:57
    Je tu velká šance pro Písek, který může utkání rozhodnout. Na dvě minuty za sekání byl potrestán domácí Patrik Maďar.

56:23
    Filip našel na modré čáře Klementa, jehož následný pokus od modré schoval v rukavici hostující gólman.

56:02
    Po střele Lenocha končí černá guma v ochranné síti. Vhazovat se bude před Pancem.

55:21
    Za pískotu domácích fanoušků je odpískáno zakázané uvolnění vrchlabským hráčům.

55:01
    Je před námi posledních pět minut řádné hrací doby. Dočkáme se nějakého rozuzlení před koncem šedesátiminutovky?

54:32
    Matějka se snažil obtočit kolem branky a zakončit, ale to se mu nepodařilo. Kotouč mu sjel z hole.

53:50
    Pěknou ránou se prezentoval jeden z domácích hráčů, který pořádně protáhl Pance.

52:37
    Písek právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. Písku stačilo jen pár vteřin a jemnou tečí se dokázal prosadit FILIP VLČEK. Asistence: Pavel Procházka, Jan Sýbek.

52:29
    Bude se opět vylučovat. Na trestnou lavici již usedá Matějček, který obdržel dvě minuty za držení.

51:38
    Domácí hrají v obranném pásmu Písku. Ten se pouze brání domácí kombinaci.

50:33
    Vrchlabská pětice se bránila tlaku hostů. Domácí obrana následně poslala kotouč do středního pásma a hráči šli vystřídat.

49:46
    Šimoníček s Bláhou a Matějkou motali hlavy hostujícím obráncům, ale nikdo v modrém se do zakončení nedostal.

48:40
    Domácí Jebavý je zpět na ledové ploše. Vrchlabí hraje v pěti.

48:29
    Před domácí brankou byl veliký zmatek. Kotouč poskakoval v brankovišti, ale nakonec se Abrahámovi společně s jeho obranou podařilo kotouč zalehnout.

47:50
    Hosté se sami nepřesnou přihrávkou dostali z pásma ven.

47:05
    Stadion se zatím výborně brání a naopak drží píseckou pětku v jejich obranném pásmu.

46:40
    Je tu šance pro Písek. Dvě minuty si půjde odsedět domácí Jiří Jebavý, který byl vyloučen za hákování.

45:56
    To však hostům nemusí vadit, jelikož se o chvíli později prosazuje střelou mezi betony TOMÁŠ RŮŽIČKA. Asistence: Jiří Ferebauer.

45:32
    Ferebauer se dostal sám před Abraháma, ale klička do bekhendu mu nevyšla. Kotouč mu sjel z hole a skončil v rohu kluziště.

Dnešní utkání sleduje 938 diváků.

45:11
    Na druhé straně si připsal úspěšný zákrok také písecký Panec.

44:46
    Z pravé strany se snažil prosadit Vladimír Hanus, ovšem jeho pokus zlikvidoval pozorný Abrahám.

44:15
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    TOMÁŠ ŠŤASTNÝ si vzal kotouč, přejel útočnou modrou a povedenou střelou tahem pod horní tyč posílá domácí do dvoubrankového trháku. Asistence: Jiří Jebavý.

43:14
    Písečtí se usadili v útočné třetině, kde kombinovali. Martin Abrahám byl v pozoru, ale ani jednou nemusel zasahovat. Domácí následně dostali kotouč do středního pásma.

42:03
    Bittner našel na pravé straně Maďara, který tahem vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana.

41:08
    Sýbkovu ránu ztečovala obrana domácích do ochranné sítě.

40:27
    Filipovu přihrávku zpoza branky vystihl jeden z hostujících obránců a překazil tak šanci domácích.

40:01

Druhá část je již minulostí. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení, když se ve dvaadvacáté minutě prosadil přes obránce Bittner. Hosté však vzápětí odpověděli brankou Růžičky, který si výborně poradil s domácím gólmanem. Do třetí třetiny tak půjdeme za stavu 2:1 pro domácí Stadion.

40:00

39:44
    Od modré vypálil tahem Libor Jirků. Pro domácího gólmana to však byla lahůdka. Vhazovat se tak bude ještě před Abrahámem.

39:14
    Před koncem druhé periody si půjde odpočinout na trestnou lavici Martin Klement, který je vyloučen za krosček.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:27
    Matějka krouží v útočném pásmu, ale nemá komu by přihrál.

37:06
    Za hostující obranu se dostal Tomáš Šťastný, který střílel pod tlakem a našel pouze hruď připraveného Pance.

36:54
    Hosté se ubránili oslabení a pokračují s plným počtem hráčů na ledě.

36:20
    Vrchlabí je opět v pásmu, kde kombinuje. Panec však zatím nemusel zasahovat.

35:41
    Jakub Bernad vystihl domácí přihrávku a poslal jemnou tečí kotouč do hlediště. Vhazovat se bude v obranném pásmu Písku.

35:00
    Vyloučený Marek je zpět na ledě a hosté pokračují ve čtyřech.

34:54
    Za předchozí akci je vyloučen hostující Vladimír Hanus, který je potrestán dvouminutovým trestem za vražení.

34:54
    U domácí střídačky zůstal po jednom ze soubojů ležet Tomáš Jirků, který je následně za pomoci spoluhráčů odváděn na střídačku.

34:11
    Kotouč je za brankou domácích, odkud bude rozehrávat Klement.

33:34
    Ke střele od modré se odhodlal Jiří Jebavý, ale jeho pokus skončil jen těsně vedle pravé tyče hostující branky.

33:19
    Mezi kruhy dostal nabito Tomáš Jirků, který však střelou tahem našel pouze připravenou lapačku Pance.

33:00
    Nyní se to možná změní. Na trestnou lavici putuje hostující Marek, který dostal dvě minuty za podražení.

32:20
    Tempo hry v posledních minutách opadlo.

31:38
    Panec se vyznamenal při střele domácího deCarvalha, který vyslal tvrdou ránu od modré čáry.

30:42
    Hosté se dostali do postavení mimo hru.

29:49
    Kotouč se po střele Urbance odrazil od zadního mantinelu přesně na hůl jednoho z hostujících hráčů, který byl však překvapen a Abraháma nepřekonal.

29:02
    Kotouč skončil po teči jednoho z hostujících obránců v hledišti. Vhazovat se bude před Pancem.

28:20
    Na pravé straně ujel Patrik Urban, jenž se natlačil na střed a sám proti Pancovi neuspěl. Hostující gólman vystihl úmysl domácího forwarda a kotouč vyrazil betonem.

27:22
    Hosté hrají v plném počtu. Bernad je zpět na ledové ploše.

26:46
    Kotouč je opět u branky domácích. Vrchlabí se přesilová hra vůbec nedaří.

26:03
    Filip Vlček vyhodil kotouč přes všechny čáry.

25:52
    Písek hraje ve čtyřech.

25:22
    Domácí budou hrát půl minuty dvojnásobnou přesilovou hru. Jakub Bernad byl vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

24:53
    Vrchlabí se přesilová hra příliš nedaří Kotouč je ve středním pásmu.

23:52
    Domácí si však vzápětí zkusí přesilovou hru. Dvě minuty vyfasoval Milan Hřebíček za nedovolené bránění.

23:28
    Nyní však předvedl pěknou akci hostující TOMÁŠ RŮŽIČKA, jenž si položil Abraháma a následně zakončil do prázdné branky. Hosté tak snižují na rozdíl jedné branky. Asistence: Ladislav Marek, Jiří Ferebauer.

23:04
    Hosté se usadili v útočné třetině, kde kombinovali. Abrahám však nemusel čelit žádné střele.

22:17
    Na levé straně dostal kotouč k Janu Sýbkovi, který za modrou čárou napřáhl, ale našel jen připravenou lapačku domácího gólmana.

21:41
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení. Nenápadnou střelou z pravého kruhu se prosadil LADISLAV BITTNER. Asistence: Tomáš Oppelt, Martin Klement.

21:12
    Před domácí brankou se ocitl Urbanec, který šikovně tečoval kotouč, který však zamířil nad branku, kterou střeží Martin Abrahám.

20:21
    Šťastný se dostal v útočné třetině do zakončení. Jeho pokus přes obránce Panec viděl a vyrazil ho pravým betonem do rohu kluziště.

20:01

Je za námi první třetina, kterou zvládlo lépe domácí Vrchlabí. To se dostalo v šesté minutě do vedení ve vlastním oslabení zásluhou Martina Filipa, který své sólo zakončil neomylně. Hosté měli také šance k vyrovnání, ovšem domácího Abraháma se jim zatím nepodařilo překonat.

20:00

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:06
    Z levé strany se pokusil překvapit Vlček domácího gólmana. Ten si však mezeru u levé tyče pohlídal.

17:24
    Filip dobře napadal a hosté se nemohli dostat ven ze svého obranného pásma.

16:35
    Vladimír Hanus se dostal ke střele a jeho pokus se otřel o tyčku domácí branky.

16:20
    Martin Abrahám raději podržel kotouč v lapačce po stříleném nahození jednoho z hostujících hráčů.

15:21
    Hráči Stadionu se usadili před hostujícím gólman, ovšem nic velkého nevymysleli.

14:15
    Úmyslné postavení Písku odpískal jeden z čárových rozhodčích. Vhazovat se bude před Pancem.

13:48
    Klement pálil od modré, ale svou tvrdou ránou trefil pouze ruku Škopka, který odjížděl na střídačku s bolestivou grimasou.

12:57
    Josef Urbanec se dral do útoku, ale proti dvojici domácích hráčů neměl šanci na úspěch.

11:41
    Písek se usadil v pásmu domácích. Ti se však dobře brání a nedovolují hostům, aby se dostali do zakončení.

10:26
    Z levé strany se do kotouče opřel Ladislav Bittner, ale jeho pokus skončil po teči jednoho z hostujících obránců v ochranné síti.

09:47
    Hraje se převážně ve středu kluziště. Ani jedno z týmů se do vážnějších šancí nedostává.

08:45
    Dobrou práci odvedl Kadavý, který vybojoval kotouč pro Urbana, jehož následný pokus tečoval do ochranné sítě Tomáš Růžička.

07:44
    Nyní se stejným prohřeškem provinili také hostující hráči.

07:20
    Následuje další zakázané uvolnění v podání domácích hráčů. Vhazovat se bude v obranném pásmu Vrchlabí.

06:59
    Abrahámovi vypadl kotouč na brankovou čáru. Tam se s ničím nepáral Jandejsek, který poslal kotouč na zakázané uvolnění.

06:44

06:20
    Písek se usadil v útočném pásmu, ale ke střele se nikdo ve žlutém nedostal.

05:45
    Tak to byla paráda v podání domácího kapitána, který se dostal do samostatného úniku. MARTIN FILIP naznačil na jednu stranu a zakončil na druhou. Panec byl bezmocný. Vrchlabí tak skóruje ve vlastním oslabení. Bez asistence.

04:49
    Hosté hrají v plném počtu.

04:44
    Adam Jandejsek je potrestán dvouminutovým trestem. Hrát se tak bude ve čtyřech na obou stranách.

04:35
    Výbornou šanci měl Filip Vlček, který střílel do odkryté klece. Skvělý zákrok však předvedl Abrahám, jenž dokázal kotouč vyrazit mimo tři tyče

04:20
    Vrchlabí se samo připravilo o pásmo nepřesnou prihrávkou

04:01
    Panec se musel ohánět v brankovišti po střele Kadavého a následné dorážce Tomáše Jirků. Písecký gólman si však poradil a kotouč schoval ve výstroji.

03:15
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč až za branku Abraháma. Domácí tak musí zakládat nový útok od své vlastní branky.

02:49
    Bude se poprvé vylučovat. Domácí si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za držení vyfasoval Libor Jirků.

02:07
    Stadion je v útoku. Z vrcholu kruhů pálil tahem Šťastný, ale ten minul levou tyč hostující svatyně.

01:22
    Za velkého potlesku tribun se Veselý postavil na nohy a ukázal, že bude v pořádku. Hra tak bude pokračovat.

01:22
    Hra je přerušena. Hlavní rozhodčí Veselý dostal zásah pukem do hlavy a nevypadá to s ním příliš dobře.

01:09
    Ladislav Marek se dostal do samostatného úniku. Písecký útočník však domácí branku přestřelil.

00:47
    Po útočné akci Písku se bude vhazovat po levé ruce Abraháma.

00:33
    Domácí se dostali do útočné třetiny, ale tam se k ničemu nedostali.

00:01

HC Stadion Vrchlabí: Abrahám (Jelínek) – Jebavý, Kadavý, Klement, Jandejsek, Beneš, deCarvalho, Matějček, Lenoch – Šťastný, Filip "C", Tomáš Jirků, Bláha, Šimoníček, Matějka, Bittner, Urban, Maďar, Krsek, Vacek, Oppelt

IHC Písek: Panec (Pipek) – Procházka "C", Libor Jirků, Hřebíček, Hanus, Pavlíček, Škopek, Koutenský, Hrubý, Němeček – Vlček, Urbanec, Růžička, Slavík, Sýbek, Marek, Ferebauer, Novák, Bernad, Volf

Rozhodčí: Veselý – Špringl, Pechánek.

Krásný, dobrý podvečer. Vítám Vás u dalšího z utkání druhé ligy, kde se dnes v rámci čtrnáctého kola střetne HC Stadion Vrchlabí, který na svém stadionu přivítá IHC Písek. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00, tak u toho buďte s námi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 6. Filip, 22. Bittner (Oppelt, Klement), 45. Šťastný (Jebavý), rozh. náj. Oppelt – 24. Růžička (Marek, Ferebauer), 46. Růžička (Ferebauer), 53. Vlček (Procházka, Sýbek)