Švýcarsko – Švédsko 7:11 (kon.) | Česko – Finsko 2:6 (kon.)
Finsko
Sobota 07.11.2015, 13:00 • Hala Vodova • Euro Floorball Tour (junioři)

Nejlepším hráčem Česka byl vyhlášen Milan Meliš. (14:51:22)

Nejlepším hráčem Finska byl vyhlášen Rasmus Kainulainen.

Druhý zápas dnešního programu EFT v Brně je u konce. Čeští junioři nedokázali navázat na výhru se Švédskem a Finsku podlehli výsledkem 2:6. V poslední třetině se prosadili jen Finové, konkrétně Kainulainen, Surakka a Wikstedt.

58:48
    Rozhodnuté utkání se už spíše dohrává.

57:08
    Do tlaku se nyní dostali Finové, ale i český tým se brání bez problémů.

55:46
    Na útočné polovině se tentokrát usadili domácí, do větší šance se ovšem dostat nedokázali.

Dnešní utkání sleduje 952 diváků.

53:43
    Do dobré pozice se tentokrát proháčkoval Rekila, česká obrana ale stačila jeho ránu zastavit.

52:16
    Lintula se na levém křídle opřel do skákavého míčku, Eckhardt se však stačil přesunout a jeho ránu vyrazit.

51:17
    Po velkém boji o míček se k němu nakonec na polovině Finska dostal Cabejšek, jenž jej okamžitě vyslal na Saarentolovu bránu. Finský gólman vyráží až za mantinel.

49:44
    Finsko se usadilo na útočné polovině a nadále tlačí české mužstvo.

49:08
    Oddechový čas pro Česko.

49:08
    Wikstedt našel křižnou přihrávkou Lindstedta, tomu ale rána nevyšla a míček skončil mimo.

48:10
    Česko se zatím brání bez větších problémů.

47:03
    Dobrou práci odvedl na útočné polovině Krebner, který byl v rohu hřiště faulován.

46:34
    Česko si navíc zahraje oslabení. 2 minuty za sekání si odsedí Meliš.

45:15
    Finové jsou na koni a nadále pokračují v aktivitě.

43:16
    Finsko právě vstřelilo branku!
    To je velmi špatný start do třetí třetiny v podání Česka a nejspíš je rozhodnuto. Heikkila nabil OLLIMU WIKSTEDTOVI, jehož rána skončila přesně v horním rohu brány.

Jan Číhal

Branky a nahrávky: 16. Brautferger (Němeček), 23. Meliš (Mühlfait) – 7. Kainulainen (TS), 29. Lindstedt (Majalathi), 32. Lindstedt (Lintula), 41. Kainulainen (Suomela), 42. Surakka (Heikkila), 44. Wikstedt (Heikkila)

Česko: Eckhardt (Mück, Blaha) – Bartoš, Cabejšek, Krbec K., Hudera, Mühlfait, Němeček, Tlapák, Krejčíř, Ulman, Koláčný – Brautferger, Meliš, Juha, Krebner, Jurdzin, Krbec M., Krejča, Zouzal, Macháček, Bína
    Finsko: Saarentola (Pohjonen) – Rekilä, Suomela, Metsälä, Lintula, Salo, Nyman, Salminen – Majalahti, Lindstedt, Sorvali, Töyrylä, Heikkilä, Jalo, Wikstedt, Sikkinen, Holopainen, Kainulainen, Luoma, Surakka, Ailio.

Rozhodčí: Bjorn Aksel Henriksen, Jan Magnar Ingebrigtsli