Marseille – Nice 0:1 (kon.) | Bordeaux – Monaco 3:1 (kon.) | Lyon – Saint-Étienne 3:0 (kon.)
Olympique Lyon
3:0 (1:0)
AS Saint-Étienne
Neděle 08.11.2015, 21:00 • Stade Gerland, Lyon • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 13. kolo

Po závěrečném hvizdu se ještě u střídaček strhla hromadná strkanice mezi hráči a funkcionáři obou týmů!
    90+3. Alexandre LACAZETTE - 3:0

90+3
    Lyon právě vstřelil branku!
    Asi jsem to zakřikl, domácí přidávají další gól a opět se o něj postaral ALEXANDRE LACAZETTE – muž, který měl před tímto utkáním v sezóně na kontě pouhé dva góly, dnes však zaznamenal hattrick a rázně umlčil všechny kritiky! Domácí snajpr postupoval sám proti Ruffierovi, kličkou na pravou stranu si strážce saint-étienneské svatyně položil a poté bez problémů zakončil do prázdné branky!

90+1
    Vzhledem k ošetřování Umtitiho či Beriće sudí Tony Chapron nastavil hned pět minut!

86
    Jérémy Clément to přehnal s agresivitou a za svůj zákrok na Valbuenu vidí žlutou kartu.

84
    Mathieu Valbuena vidí za protesty žlutou kartu.

83
    Domácí nebyli daleko od svého třetího gólu v zápase, nicméně výtečným reflexivním zákrokem Stéphane Ruffier vychytal Beauvueho pumelici!

78
    Jordan Ferri zcela zbytečně u postranní čáry podrazil Beriće a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.

72
    Umtitiho na hřišti nahrazuje Henri Bedimo, který zaujme post levého beka, na stopera se naopak posune Jérémy Morel.

67
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Rafael, přichází Christophe Jallet.

67
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Benoît Assou-Ekotto, přichází Kévin Monnet-Paquet.

63
    Svůj vůbec první obtížnější zákrok si musel připsal Lopes, který tygřím skokem zneškodil Hamoumovu ránu z hranice pokutového území směřující k pravé tyči!
    59. Alexandre LACAZETTE - 2:0

59
    A nakonec je z toho gól, Olympique kráčí za vítězstvím! Právě Rafael si vyměnil míč s Ferrim a poté nebezpečně vypálil. Ruffier jeho ránu sice vyrazil, ale pouze do míst, kde stál připravený ALEXANDRE LACAZETTE, který pohotově uklidil míč za záda bezmocného hostujícího gólmana!

54
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Florentin Pogba, přichází Pierre-Yves Polomat.

53
    Z následného rohového kopu hráči v bílých dresech nic nevymysleli a hosté odkopli míč až na druhou polovinu hřiště. Poté však znovu zafungovala kombinace po ose Valbuena – Lacazette a druhý jmenovaný pálil z hranice šestnáctky šajtlí těsně vedle levé tyče!
    41. Alexandre LACAZETTE - 1:0

41
    Tentokrát už to domácím vyšlo, Olympique se krátce před přestávkou ujímá vedení! ALEXANDRE LACAZETTE dostal famózní přihrávku do běhu od Morela a se štěstím přeloboval vyběhnuvšího Ruffiera!

34
    Exekuce nařízeného přímého kopu se ujal střídající Valentin Eysseric a Lopes měl co dělat, aby vyboxoval míč do bezpečí před dotírajícím Berićem!

33
    Rafael vidí za nevybíravý zákrok u postranní čáry žlutou kartu.

31
    A pozor, ještě před přestávkou střídjí i hosté! Hřiště opouští zkušený Fabien Lemoine, místo něj si zahraje Valentin Eysseric.

31
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Sergi Darder.
    26. Tolissova hlavička mířila těsně vedle.

26
    Mno a toto bylo hodně nebezpečné! Mathieu Valbuena vykouzlil parádní centr do pokutového území přímo na hlavu Corentina Tolissa, jehož hlavička proletěla těsně vedle pravé šibenice!

9
    Mathieu Valbuena vyzval ke skórování Rafaela, jenže jeho ránu z pravé strany malého vápna Ruffier dokázal konečky prstů vytěsnit!

6
    Fabien Lemoine nedovoleně zajel do Valbueny a je tak už druhým hráčem Les Verts, který dnes neujde karetnímu trestu.

1
    Sudí Tony Chapron si už od začátku buduje autoritu, za nedovolený skluz ukázal Pajotovi rovnou žlutou kartu.

Vojtěch Balon

Branky: 41. A. Lacazette (Morel), 59. A. Lacazette (Rafael), 90+3. A. Lacazette (Ferri)

Karty:   33. Rafael (LYO), 78. Ferri (LYO), 84. Valbuena (LYO) – 1. Pajot (SET), 6. Lemoine (SET), 86. Clément (SET)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 8:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 19:20.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael (67. Jallet), Yanga-Mbiwa, Umtiti (72. Bedimo), Morel – Ferri, Gonalons (31. Darder), Tolisso – Beauvue, Valbuena, A. Lacazette.
    Náhradníci: Gorgelin – Bedimo, Ghezzal, Jallet, Darder, Malbranque, Cornet.

AS Saint-Étienne: Ruffier – F. Clerc, Perrin, F. Pogba (54. Polomat), Assou-Ekotto (67. Monnet-Paquet) – Lemoine (31. Eysseric), Pajot, Clément – Berić, Roux, Hamouma.
    Náhradníci: Moulin – Brison, Polomat, Corgnet, Eysseric, Maupay, Monnet-Paquet.

Rozhodčí: Chapron – Viala, Ocak