Masarykova univerzita – VUT Brno 5:2 (kon.)
Pondělí 09.11.2015, 20:00 • DRFG Arena, Brno • Derby univerzit

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

V pondělí si v brněnské DRFG Aréně přijdou na své hokejoví příznivci, když se zde už posedmé proti sobě postaví výběry dvou největších brněnských vysokých škol – Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického. Online přenosem z této sportovní lahůdky bude provázet Marek Janoš.

Historická bilance
    Oba soupeři se v rámci brněnského Hokejového souboje univerzit utkali už šestkrát a bilance hovoří pro Masarykovu univerzitu, která vede v pomyslné sérii 4:2 na zápasy.

Poslední zápas
    Loňský ročník nabídl vyrovnaný duel, který se protáhl až do samostatných nájezdů, když skóre po základní hrací době bylo nerozhodné 2:2.

VUT v zápase dvakrát vedlo, Masarykova univerzita však dokázala pokaždé manko dotáhnout a nakonec v samostatných nájezdech zvítězila brankou slovenského hráče Petera Bustina a v historické bilanci odskočila do dvouzápasového vedení.

Fanoušci
    Souboj univerzit se největší oblibě těší pochopitelně mezi studenty obou vysokých škol. V rámci akce se koná také fanouškovský pochod. Zatímco příznivci Vysokého učení technického vyjdou ke stadionu z náměstí Svobody, výchozím bodem pro diváky z Masarykovy univerzity bude nedaleké Moravské náměstí.

Fanoušci mají samozřejmě potřebu se od tábora "soupeře" barevně odlišit. Masarykovu univerzitu budou reprezentovat modří, VUT potom sytě červení.

Stadion
    Utkání bude hostit brněnská DRFG Aréna s kapacitou 7 700 míst. Zatímco studenti Masarykovy univerzity zaplní severní a západní tribuny (sektory A, B a F), jih a východ (sektory C, D a E) budou hýřit červenou.

Masarykova univerzita: Dohnálek (Kalina) – Koukal, Šídák, Novák, Zítka, Hnilička, Pospíšil, Truhlář, Kadlec, Medřický, Polesný J., Skočovský, Poledný D., Brekke, Brzobohatý M., Vrba, Bustin, Brzobohatý P., Matouš, Harmin, Hron.

Vysoké učení technické v Brně: Bartošek (Kuchař) – Sedláček, Cvrček, Hofman, Lažek, Majola, Václavík, Šídák, Potoček, Touška, Červenka, Štěrba, Zvolánek, Zídek, Prokop, Klema, Popolanský, Nešpor, Vojáček, Grmela, Král.

Rozhodčí: Dědek, Honza – Komínek, Kříž.

Rozbruslení mají oba mančafty za sebou a tribuny už jsou slušně zaplněné. Natěšení fanoušků věští skvělou atmosféru.

Aréna potemněla a bude se připravovat na nástup obou týmů na led.

Nutno podotknout, že deset minut před začátkem utkání je o něco plnější i aktivnější rudý kotel – tedy ten Vysokého učení technického.

Představil se tým VUT, který má ve svém středu Filipa Vojáčka, marketingového manažera místní Komety Brno.

Na led vyjíždějí také modří, kteří budou spoléhat na své jádro z druholigové Techniky Brno, třeba na Petera Bustina.

Atmosféra s blížícím se startem zápasu houstne. Zbývá pět minut do začátku.

Týmy čeká poslední hecování v jejich brankovištích, utkání zanedlouho začne.

Ještě čestné buly a utkání vypukne.

00:01

00:30
    Jako první se ke střele dostal útočník VUT Touška, ale minul.

01:06
    Na druhé straně se dopředu hnal Truhlář, ale Vojáček jej bez potíží odstavil od kotouče a tvořit bude opět VUT.

01:55
    O střelu se v útočném pásmu "hostů" snažili Majola a Zídek, ale ani jeden pokus si cestu k Dohnálkovi nenašel.

02:18
    Dopředu se za pukem hnal Matouš a dokázal jej před Bartoškem vyzískat. VUT ale obětavou prací v obraně jeho šanci zneškodnilo.

02:39
    Vynikající atmosféra provází souboj univerzit.

03:25
    Aktivnější je zatím Masarykova univerzita, ale v hledišti má zatím mírnější převahu Vysoké učení technické.

03:57
    Červenka si to už štrádoval na Dohnálka, ale zastavil jej milimetrový ofsajd.

04:31
    Bude se vylučovat, v situaci dva na dva zahákoval Hofman Matouše a odsedí si dvě minuty.

04:55
    Paradoxně je to ale červený tým, kdo je na puku a snaží se ho co nejdéle udržet v útočném pásmu.

05:12
    Modré žene vpřed pokřik "Masaryčka", který fandové VUT doplňují nepublikovatelnými výrazy.

05:50
    Masarykova univerzita uzamkla soupeře v jeho obranném pásmu a nakonec se ke střele odhodlal Skočovský, jehož pokud Bartošek bez problému lapil.

06:21
    O ránu z první se pokusil norský borec Brekke a pořádně protáhl Bartoška.

06:41
    Bartošek prožíval horké chvíle v závěru pauzy, ale VUT oslabení přežilo.

07:23
    Popolanský tvrdí v útočném pásmu muziku a alespoň na chvíli nechává obraně červených vydechnout.

07:38
    Studenti Vysokého učení technického se zlobí a oprávněně! Vyloučen je za hákování Jiří Novák.

08:26
    Po neshodě v obraně se do šance dostal Polesný a VUTéčko opět podržel vynikající Bartošek.

09:04
    Šanci dvou na jednoho vyřešil Michal Brzobohatý ránou na vzdálenější tyč a Bartošek vytáhl další úžasný zákrok.

09:25
    Opět vidíme vyloučení na straně VUT a chvíli se bude hrát čtyři na čtyři – vyloučen je Touška.

09:37
    Opět slyšíme pokřik "Masaryčka", který je populární především u studentů VUT, kteří mohou doplnit svůj ironický dodatek.

10:26
    Patrik Brzobohatý z bezprostřední blízkosti přestřelil a spálil tak vyloženou šanci.

10:54
    VUT ubránilo oslabení a může myslet na útok.

12:39
    Pozor! Simen Brekke orazítkoval svižnou střelou břevno branky.

12:52
    Konečně se potí také brankář MU Dohnálek, který se musel vytáhnout proti skryté střele po buli.

13:14
    Kuriózní situace číslo jedna je na světě, sudí Michal Daněk musí měnit helmu, protože mu praskla.

13:26
    Všechno je v pořádku, pokračuje se.
    13:26 V Brně panuje opět skvělá atmosféra.

13:39
    Popolanský obkroužil branku a pokusil se puk do sítě nahrnout pod Dohnálkem, který ale udržel beton u tyčky.

13:55
    Dohnálek opět zasahoval, tentokrát proti Cvrčkovi.

14:39
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku!
    Modří jdou do vedení! PATRIK MEDŘICKÝ se ujal puku a situaci dvou na jednoho vyřešil sám, když pověsil puk do bližší šibenice. Do ISu si tak napíše první branku dnešního utkání. Bez asistence.

15:49
    Už se zase hraje a je to pochopitelně VUTéčko, kdo se tlačí do útoku.

16:43
    Hniličku ve vyložené šanci vychytal Bartošek, který je zatím nejlepším hráčem červených.

17:19
    Sudí opět vylučuje, ven jde za držení protihráče Lažek (VUT).

18:03
    Nejzajímavější událostí posledních minut byla událost v kiss cam, kdy mládenec z MU dostal košem od sličné studentky.

19:53
    Znovu fenomenální Jakub Bartošek! Stihl se přesunout proti střele Simena Brekkeho a i na dvakrát jeho střelu z bezprostřední blízkosti vykryl. Skvělý zákrok brankáře červených.

20:00

Je za námi první třetina, ve které si fanoušci užili všechno z pravé hokejové zábavy, zápas je plný emocí. O zatím jedinou branku se z brejku postaral Patrik Medřický. VUTéčko drží brankář Bartošek, naopak Dohnálek si příliš nezachytal.

Přestávkový program vyplňuje soutěž v líbání dívek na čas, inu vysokoškolská zábava.

Opět se něco děje, na led vjíždí krasobruslařky, tak to se publiku samozřejmě líbí!

Dvanáct krasobruslařek zaválelo ve velkém stylu a sklízí zasloužený potlesk. Po synchronizovaném tanci, který byl výborným kulturním a estetickým zážitkem, už přijde na řadu opět hokej.

V hledišti jde zpozorovat nápis Laža. Nejsem si jistý, zda odkazuje na hráče VUT Jana Lažka, nebo na skvělého brněnského onlajnistu Matěje Lažu.

Po první třetině se konečně zaplnil také kotel Masarykovy univerzity a druhá část může začít.

20:01

20:07
    Grmela obkroužil branku a pokusil se překvapit Dohnálka, to se mu nepovedlo.

20:53
    VUT Brno právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Tak tohle byla akce na razítko do indexu! Tomáš Popolanský míchal dostatečně dlouho za brankou až zmátl obranu modrých. Před brankou našel nehlídaného MATĚJE ŠIDÁKA, který bez větších potíží rozvlnil Dohnálkovu síť. Kejkle Popolanského za brankou velmi připomínaly někdejšího extraligového hráče Zlína Petra Lešku.

21:02
    Tlak VUT znamená přesilovku. Truhlář musel hákovat a za faul bude pykat.

22:34
    Zítkovu střelu musel reflexivně betonem vyrazit Dohnálek.

22:52
    Dohnálek si poradil i s dorážkou Červenky a do konce přesilovky červených zbývá deset vteřin.

23:22
    "Nemáte holky," zní z kotle Masarykovy univerzity. Kotel VUTéčka opáčil, že souloží právě s těmi z modré vysoké školy. No vida.

24:12
    Teď oba kotle zpívají slavný vsetínský chorál "Vysoký jalovec". Známá píseň z více než sedmi tisíc hrdel má v DRFG aréně zvuk.

24:57
    Byl vyloučen Koukal za držení protihráče a opět bude v přesile hrát VUT.

25:32
    Červení jsou v prostřední části výrazně aktivnější a Masarykovu univerzitu to evidentně zaskočilo.

26:48
    Kotel Vysokého učení skanduje na adresu fanoušků MU "není vás slyšet," což je pravda.

27:07
    Nyní se karta obrací a hlasitější je zase Masarykova univerzita. Atmosféra v hale je ohlušující.

27:40
    Potoček za brankou podržel Patrika Brzobohatého a dvě minuty bude nuceně odpočívat.

28:09
    Do protiútoku v oslabení vyrazil Polesný a přerušil na chvíli tlak Masarykovy univerzity, když přinutil Dohnálka puk podržet.

28:51
    Nachytat Bartoška na švestkách je dnes opravdu obtížné, teď skvěle zlikvidoval Zítkovu střelu bez přípravy.

28:58
    Vyloučen byl opět Truhlář a počet hokejistů na ledě se opět vyrovná. Zápas si užívají hráči, fanoušci i rozhodčí, kteří si dnes opravdu řádně zapískají.

28:59
    Nejede časomíra, přitom puk už po ledě klouže sem a tam. Nikomu to zjevně nevadí, atmosféra je totiž skvělá a alkoholické nápoje tečou proudem.

29:34
    Vyvolávač Masarykovy univerzity se dožaduje branky pro modré slovy: "Masaryčka zpět do vedení!" No dění na ledě tomu příliš nenasvědčuje, lepší jsou v posledních minutách červení.

29:34
    Tempo hry opadá, opět probíhá komerční přestávka, která je opravdu komerční – reklamy jdou jedna za druhou v nepřetržitém proudu. Mezitím se aréna baví mexickou vlnou.

30:04
    Bustin se vymotal od mantinelu, ale puk žádného z jeho spoluhráčů před brankou nenašel a hra se opět otáčí.

30:30
    Skočovský vedl s Patrikem Brzobohatým útočnou akci, ale k brance se neprodral. Bartošek ale pro jistotu skryl puk a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

32:18
    Medřický už nakopnul svůj turbomotor k útočné akci, ale Vojáček jej stihl podrazit a z šance nic nebude. Zaměstnanec Komety Brno je samozřejmě vyloučen.

32:41
    Masarykova univerzita obléhá, obléhá Bartoškovu branku, ke kloudné střele se ale zatím nedostala.

33:35
    A VUT jde do tří! Brněnští Blues si zahrají 43 vteřin dlouhou přesilovky pět na tři.

33:44
    VUT se osvobozuje.

34:06
    Modří si posílali puk na vrcholcích kruhů, ale dlouho váhali se střelou až se odhodlal Polesný, ale obětaví červení jeho ránu zblokovali.

34:23
    VUT už je ve čtyřech, začíná běžná přesilovka, kterou hned zkraje přerušil ofsajd.

34:53
    Bartošek dokázal prudkou Brekkeho střelu udržet ve výstroji a ke konci se chýlí i běžná přesilovka MU.

35:40
    To jsou paradoxy. Vysoké učení technické skvěle zvládlo ubránit přesilovku, následně ale inkasovalo z ušmudlané střely norského vikinga SIMENA BREKKEHO, na kterou byl i Bartošek krátký. A pak, že není Erasmus užitečný. Asistence: Michal Matouš.

36:12
    Tatíček Masaryk by byl hrdý! Jakub Kadlec vyšperkovanou zadovkou vrátil puk zpoza branky na volného PATRIKA MEDŘICKÉHO, který neměl problém uklidit za Bartoška. Asistence: Jakub Kadlec, Peter Bustin.

36:51
    Ukazuje se, jak nespravedlivý dokáže hokej být. VUT bylo po většinu druhé třetiny lepší, nyní však po dvou akcích inkasovalo. Masarykova univerzita pro změnu zaslouží pochválit za bojovnost, se kterou dlouho držela nerozhodný stav.

38:29
    Šidákovo nahození má Dohnálek pod kontrolou.

39:41
    Vyloučen byl jeden z hráčů VUT.

39:47
    Hráči VUT se pravděpodobně už vidí na avizované afterparty. Po přihrávce Skočovského se tak prosazuje už čtvrtou brankou Masarykovy univerzity JAKUB KADLEC. Asistence: David Skočovský.

40:00

Druhou třetinu vyhrála Masarykova univezita v poměru 3:1. VUT sice do prostřední části vletělo jako uragán, ale velký tlak přetavil pouze v jedinou branku. Naproti tomu modří si vypracovali šancí o poznání méně, byli ale neskutečně efektivní a po 40 minutách jsou ve tříbrankovém trháku.
    Nadšení fanoušci Masarykovy univerzity.

V přestávce se fanoušci baví střelbou do brány z poloviny hřiště, VUT v tomto souboji zvítězilo 3:0.

40:01

40:01
    Do závěrečné části nastoupí VUT s brankářem Kuchařem, který vystřídal Bartoška.

44:00
    Omlouváme se za technický výpadek, tlaková vlna místního hokejového večírku zřejmě vyřadila z provozu wi-fi.

44:30
    Během čtyř minut třetí třetiny byli lepší červení, kteří tlačili Masarykovu univerzitu a několikrát byli blízko vstřelení kontaktní branky.

45:20
    VUT ještě rozhodně nic nezabalilo a Šidák teď dokonce ukázal kopací techniku, kterou dostal míč z obranného pásma.

46:23
    Popolanský pálil vysoko nad.

46:47
    Masarykova univerzita se postarala o úmyslný ofsajd.

46:47
    Masarykova univerzita spustila pokřik "Kdo neskáče není MUNI," takže předpokládám další technické problémy.

47:04
    VUT snižuje na 4:2! Jmenovec bývalého vynikajícího extraligového hokejisty Krále, Matouš Král, vymyslel krásnou přihrávku skrze brankoviště a pro RICHARDA MAJOLU nebyl problém uklidit puk do brány! Asistence: Matouš Král, David Prokop.

48:02
    VUTéčko se hrne za zdramatizováním. Zídek obkroužil branku a málem překvapil Dohnálka na bližší tyči.

48:03
    Následně došlo k menší strkanici a pokračovat se bude se čtyřmi hráči na obou stranách. Tresty si odsedí Václavík a Koukal.

49:13
    Dva na jednoho spěchali Potoček a Majola. Vyměnili si puk a na druhého jmenovaného zívala prázdná branka. Puk mu ale poskočil a zamířil mimo.

50:27
    "Brno je naše," zní z tribun modře oděných. Otázkou zůstává, zda je o co stát.

50:40
    Nálada v obou táborech je úžasná a fanoušci se dobře a v přátelské atmosféře baví a špičkují.

51:33
    Hokejisté Masarykovy univerzity vedli akci čtyř na jednoho, chtěli puk uklidit, jak se říká, až do kuchyně, ale vše překombinovali a na Kuchaře si nepřišli.

52:26
    Truhlář je dnes častěji na trestné než na střídačce, tentokrát byl vyloučen za útočný faul – sekání.

53:06
    Ekvilibristicky se přes obranu dostal Popolanský a málem si přišel i na Dohnálka, který jeho bekhend zachytil ramenem.

53:33
    VUT drží Masarykovu univerzitu uzamknutou v její třetině.

54:11
    Na konci pohledné kombinace se zjevil Prokop a mohl mířit do odkryté klece, na poslední chvíli se mu do střely položil Kadlec.

54:31
    Masarykova univerzita je z nejhoršího venku, Truhlář je na ledě.

54:58
    Šidák teď oslabí svůj tým, sudí jeho kontakt se soupeřem posoudil jako podražení. To bylo přísné.

55:46
    Kuchař si poradil s další střelou od modré.

55:46
    Utkání sleduje 7 700 diváků – vyprodáno.

57:26
    Oba tábory svorně skandují "Ať žije Brno!"

57:44
    Je pravděpodobně definitivně rozhodnuto! Truhlář se dočkal bodu za asistenci, když byl na začátku akce bratrů Brzobohatých. Michal našel před bránou PATRIKA BRZOBOHATÉHO, a ten uklidil puk do sítě. Asistence: Michal Brzobohatý, Václav Truhlář.

57:49
    Brekke vyloučen za vysokou hůl.

58:00
    VUT skanduje "My máme práci," na to nemají modří evidentně co odpovědět.

58:20
    Tak přece, halou zní "zase jste prohráli."

59:00
    Zbývá poslední minuta sedmého ročníku souboje univerzit.

59:11
    Kiss cam ještě vybízí k posledním polibkům, ty jsou ale opravdu střídmé.

59:29
    Hala povstává a vestoje tleskají oba tábory fanoušků.

Sedmý souboj univerzit už popáté ovládla Masarykova univerzita Brno, jejíž jádro tvoří hráči druholigové Techniky Brno. Historicky tak Masarykova univerzita vede v sérii 5:2!

Důležité však je, že oba tábory se dokázaly hrou i fanděním bavit, hokejová párty dnes určitě není u svého konce.

Utkání rozhodla prostřední část, ve které Masarykova univerzita definitivně odskočila. VUTéčko ještě v průběhu závěrečné periody dokázalo alespoň na chvíli průběh zdramatizovat, ale o konečném výsledku rozhodl dvě minuty před koncem Patrik Brzobohatý.

Všem příznivcům univerzitního hokeje děkuji za pozornost. Zachovejte hokeji i Onlajnům přízeň. Dnešním zápasem provázel Marek Janoš. (22:38:32)

Marek Janoš

Branky a nahrávky: 15. Medřický, 36. Brekke (Matouš), 37. Medřický (Kadlec, Bustin), 40. Kadlec (Skočovský), 58. Brzobohatý P. (M., Truhlář) – 21. Šidák (Popolanský), 48. Majola (Král, Prokop)

Vysoké učení technické v Brně: Bartošek (41. Kuchař) – Sedláček, Cvrček, Hofman, Lažek, Majola, Václavík, Šídák, Potoček, Touška, Červenka, Štěrba, Zvolánek, Zídek, Prokop, Klema, Popolanský, Nešpor, Vojáček, Grmela, Král.

Rozhodčí: Dědek, Honza – Komínek, Kříž