Novokuzněck – Vladivostok 0:2 (kon.) | Omsk – Riga 2:3 (1:2 po s.n.) | Barys – Jokerit 2:0 (kon.)
Novosibirsk – Chabarovsk 0:7 (kon.) | Jekatěrinburg – Nižněkamsk 0:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Toljatti – Ufa 3:0 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Kazaň – Magnitogorsk 2:3 (0:2 po s.n.)
N.Novgorod – Záhřeb 5:2 (kon.) | Minsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Petrohrad – Viťaz 5:3 (kon.)
Soči – Čerepovec 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 0:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
CSKA Moskva
Čtvrtek 12.11.2015, 17:00 • Arena 2000 • KHL

Poslední dějství branku nenabídlo, a tak si hosté z Moskvy odvážejí z letu Lokomotivu tři body za výhru 0:2. Brankově se na tom podíleli Kurgyšev a Radulov.

Tímto se s Vámi loučím a při nějakém dalším online přenosu se těším na počtenou. (19:10:27)

59:50
    Geoff Platt dobrým napadáním znemožňuje Lokomotivu další útok.

59:45
    Puk míří k Murjginovi.

59:40
    Denisova přihrávka končí na zakázaném uvolnění, a tak se domácí nastěhují před Sorokina.

59:01
    Začala nám poslední minuta hry ve třetí třetině a nejspíše i celého střetnutí.

58:52

57:30
    Rychlou střelu Nikity Zajceva vykopl brankář Murjgin do rohu plochy. CSKA ale stále zůstává v útočné třetině.

56:52
    Domácí forvard Vladislav Kartajev dostává dvouminutový trest za napadení. Hosté tak v závěru základní hrací doby dostává další výhodu přesilovky.

56:05
    Zakázané uvolnění Lokomotivu vrací hru zpět před brankáře Alexeje Murjgina.

55:21
    U puku jsou hráči CSKA, kteří zkušeně kontrolují vývoj zápasu a nikam se již příliš neženou.

54:25
    Český útočník Jiří Novotný dostal kotouč na modrou čáru, ale ani on se nedokázal prosadit přes moskevskou obrannou linii.

53:35
    Ofsajd Lokomotivu Jaroslavl.

52:58
    Domácí mají v posledním minutách problém dostat se přes střední pásmo a všechny jejich nahození se dají nazvat ztracenými.

51:50
    Po útočné snaze domácích se ke kotouči dostali hráči armádního klubu, jenže jejich snahu o ohrožení brankáře Murjgina přerušilo ofsajdové postavení.

50:35
    Jaroslavl je stále více aktivnější než její soupeř, ale ke vstřelení kontaktní branky se ne a ne dostat.

49:23
    Radulov si zpracovával kotouč v brankovišti, ale zakončit nedokázal, neboť byl od kotouče odstaven.

48:35
    Po komerční přestávce se puku ujali opět hráči domácího Lokomotivu a pokusem z hranice kruhu přinutili Sorokina k zákroku.

48:01
    Murjgin kryl střelu od hrazení a nyní tu máme další komerční pauzu.

47:12
    Otěže zápasu zdá se opět převzali hráči CSKA, tak uvidíme, jak dlouho jim to vydrží.

45:56
    Oba celky jsou opět v plném počtu.

45:00
    Máme za sebou minutu hry čtyř proti čtyřem. Děj se ale odehrává spíše ve středním pásmu.

43:56
    Po dalším střeleckém pokusu domácích se nám na ledě přiostřilo a důsledkem toho je vyloučení Ožiganova (MOS) a Kraskovského (JAR).

43:22

43:20
    Po Loktionově střele z pravého kruhu se snažil dostat k dorážce Jiří Novotný, ale brankář Sorokin mu zakončení nedovolil.

43:05
    Domácí jsou opět nastěhováni na dostřel Sorokinovy branky.

42:15
    Kronwallova střílená nahrávka do brankoviště nenašla žádnou z domácích hokejek a hosté se vzápětí osvobozují.

41:22
    Michajl Junkov (MOS) podrazil Kraskovského a dostává za to menší trest.

41:02
    Po zadovce Galimova střílel z první Kankov, ale brankář Sorikov byl pozorný a puk kryje ve své moci.

40:50
    Domácí mají stále kotouč na hokejkách a snaží se co nejvíce zaměstnat brankáře CSKA.

40:20
    Hned v úvodu třetí periody musel zasáhnout brankář Sorokin, jenž zneškodnil pokus Jonase Enluda.

40:01

Ve druhé dvacetiminutovce jsme viděl opět jednu trefu a opět z hokejky hostujícího hráče. V 35. minutě navýšil vedení CSKA Radulov. Uvidíme, zda se domácím podaří zkorigovat zatím nepříznivý stav či brankář Sorokin udrží čistý štít.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:30
    Domácí pouze nahazují kotouče, které si tak bez problému přebírají hráči CSKA a okamžitě uhání na Murjgina.

38:02
    Vzápětí ujel Pihlström ale střelou okolo obránce trefil pouze připraveného Murjgina.

37:17
    Lokomotiv kombinuje v pásmu CSKA, jenže střelba nepřichází.

36:26
    Kiselevič našel svou přihrávkou spoluhráče, avšak toho domácí o kotouč rychle obrali a otáčejí kormidlem hry.

35:23
    Lokomotiv se snaží o rychlou korekci, jenže brankář Sorokin je se svými spoluhráči proti.
    Alexander RADULOV - 0:2

34:31
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté si za svůj tlak v dosavadním průběhu třetiny vysloužili druhou trefu. O tu se postaral ALEXANDR RADULOV, jenž se dostal za obranu domácích a bekhendem dostal kotouč pod břevno Murjginovy brány. Asistence: Geoff Platt.

33:08
    Kvartalnov obkroužil Murjginovu klec, ale svou střílenou nahrávkou nenašel žádnou z čepelí dojíždějících spoluhráčů.

31:48
    Radulovova lajna opět uzamkla Jaroslavl v její třetině.

31:05
    Po delší době se o zteč pokusili i hráči domácího Lokomotivu, jenže ani přes nahození nedokázali brankáře Sorokina příliš zaměstnat.

30:35
    Ani přes několik dorážek si hráči CSKA druhý gól nepřipsali. Za zmínku stojí střela Mamina, která šla ovšem pouze do hrudi domácího muže s maskou.

30:13
    Moskvané neustále svírají domácí hokejisty v jejich obranné třetině.

29:03
    Hosté nyní spálili velice dobrou příležitost! Radulov obral o kotouč Malceva a společně s Plattem jeli dva na jediného obránce. Druhý jmenovaný ale nedokázal usměrnit přihrávku za přemísťujícího se Murjgina.

28:35
    Jiří Novotný se snažil probít přes dvojici hostujících obránců, avšak marně.

27:53
    Alexej Murjgin je zatím ve druhé části více v pohotovosti než jeho kolega na druhé straně. Nyní domácí gólman zlikvidoval hned dva střelecké pokusy CSKA.

27:07
    Nyní přichází na řadu třetí komerční přestávka dnešního duelu. Po jejím konci se bude vhazovat u útočné modré hostujícího celku.

26:46
    Jiří Novotný vyhrál osobní souboj u hrazení, přesto domácí přicházejí nepřesnou přihrávkou o útočné pásmo.

25:44
    Poluninův pokus byl sice tvrdý, ale ke gólmanovi Sorokinovi neprošel.

24:55
    Po vhazování se kotouče ujali hosté, kteří opět vrátili hru do okolí Murjginovy branky, avšak zatím bez střelby.

24:20
    Michajl Grigorjev si vybruslil na spodní hranici pravého kruhu, ale svou střelou nepřekvapil Sorokina, který puk ukryl do lapačky.

23:51
    Po osvobození domácích bránících hráčů přišel rychlý kontr, ale brankář Murjgin byl opět v pohotovosti a puk skryl do své moci.

23:10
    Střela zápěstím od Makarova nebyla přesná, přesto hosté z Moskvy zůstávají na dostřel.

22:17
    Alexej Murjgin nyní předvedl bezpečný zákrok a puk podržel ve své moci. CSKA tak získalo vhazování před jeho brankou.

21:30
    Jen co skončila početní výhoda domácích, tak se k puku dostali hráči CSKA a rychle se s ním usadili v okolí Murjginova brankoviště.

21:10

20:48
    V úvodu druhé periody jsou více na puku domácí, což je logické ke zbývající přesilovce.

20:01

Máme za sebou úvodní třetinu zápasu, ve které jsme zatím viděli jednu trefu. Ve čtrnácté minutě tečoval Kugryšev střílenou přihrávku od Ožiganova a díky tomu otevřel skóre. Uvidíme, zda se domácímu Lokomotivu podaří srovnat krok. Na počátku třetiny budou mít ještě zhruba minutou přesilovku.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Právě střelecký pokus od Iljy Gorochova musel nyní Sorokin skrýt do své lapačky.

19:10
    Anti Pihlström (MOS) podrazil Gorochova a dostává za to menší trest.

18:35
    V poslední dvou minutách jsou ale opět více vidět hráči CSKA. Nyní se dostal ke střele Děnis Děnisov, jenže brankář Murjgin střelu viděl a zneškodnil.

17:29
    Hosté posílají kotouč pryč z obranné třetiny, neboť Lokomotiv nyní na svého soka tlačí. Z převahy ale nedokáží domácí vytěžit nějaké ohrožení Sorokina.

16:32

15:45
    Domácí v plném počtu a začíná jejich zkrácená početní výhoda.

14:32
    Uvidíme hru ve čtyřech, neboť menší trest dostává i hostující Jan Muršak.

13:45
    Michal Pašin (JAR) nabízí svým vyloučením hostům další početní výhodu.
    Dmitrij KUGRYŠEV - 0:1

13:30
    DMITRIJ KUGRYŠEV lehce tečoval střílenou nahrávku od Ožiganova. Kousek černé pryže se vznesl do vzduchu a přes Murjginovo rameno skončil v domácí klec. Asistence: Igor Ožiganov a Bodan Kiselevič.

13:06
    Puk po přihrávce na Ožiganova skončil kousek za modrou, takže se píská ofsajd moskevského celku.

12:25
    Radulov nepřihrál přesně a bránící hráče Jaroslavle posílají kotouč do středního pásma.

12:00
    Sergej Konkov dostává dvě minuty a hosté z Moskvy si zahrají druhou početní výhodu v utkání.

11:35
    Hosté v plném počtu, přesto domácí zůstanou po střele Ljubuškina před Sorokinvo brankou.

10:58
    Ke střelám dostal nabito Gorochov, jenže ani jednou nepřekonal brankáře Sorokina a CSKA se opět osvobozuje.

10:36
    Nyní už ale hosté z Moskvy vyhazují kotouč přes všechny čáry.

10:21
    Lokomotiv je usazen v útočné třetině a svírá svého soka.

09:35
    Domácí dostává šanci v přesilovce. Dvě minuty dostává Maxim Mamin.

08:33
    Jegor Korškov zůstal zapomenutý za hostující obranou, avšak domácí forvard se k pořádnému zakončení nedostal a tuto velmi dobrou šanci nevyužil.

08:15
    Po přerušení se odehrála menší potyčka, ve které byl hostující Alexandr Radulov.

08:15
    Zajcev nepřesně rozehrál kotouč a byla z toho příležitost pro domácí. Brankář Sorokin si ale se střelou poradil a přerušil hru.

07:20
    Nyní sevřeli hráči Lokomotivu svého soka v jeho pásmu, avšak střela od obránce skončila pouze na chráničích prvního bránícího útočníka CSKA.

06:45
    Hráči Jaroslavle začínají další útok až zpoza vlastního brankáře Murjgina.

05:59
    Máme odehraných zhruba šest minut a zatím sledujeme spíše více nepřesností než střel, které by ohrozili jednoho z brankářů.

04:40
    První útok CSKA byl pod tlakem domácích. Jenže Konkov se nedokázal osvobodit z rohu hrací plochy a následný pokus zápěstím od Ljubuškina již nebyl přesný.

03:13

03:05
    Hostům se úvodní početní výhoda příliš nezdařila a pomaličku končí jejich výhoda. Mosaljov již stojí ve vrátkách.

01:13
    Domácí Denis Mosaljov dostává menší trest a CSKA si zahraje přesilovou hru.

00:45
    Další snahu první lajny hostí zastavují domácí již na obranné modré a rychlé otáčejí děj hry.

00:15
    Máme tu úvodní přerušení, neboť hráči CSKA se ocitli v ofsajdu.

00:01

Lokomotiv Jaroslavl: Murjgin (Krasotin) – Grigorjev, Gorochov, Hersley, Kronwall, Pašnin, Ljubuškin, Gavrikov – Enlund, Apalkov, Kontiola – Mosaljov, Loktionov, Novotný – Konkov, Galimov, Kartajev – Malcev, Korškov, Polunin – Kraskovskij.

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Zajcev, Kiselevič, Denisov, Ožiganov, Panin, Sergejev, Naumenkov – Andronov, Platt, Radulov – Kugryšev, Mursak, Pihlström – Telegin, Ljubimov, Mamin – Junkov, Žarkov, Kvartalnov – Makarov,

Rozhodčí: Boman, Ravodin – Metalnikov, Siroťin..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa v utkání
    Jiří Novotný – 15 zápasů, 4 body (2+2).

Jaroslavl zvládá zatím letošní sezónu s obrovským přehledem, a proto se momentálně nachází na průběžném prvním místě v tabulce Západní konference KHL. Lokomotiv má na svém kontě padesát 60 bodů z devětadvaceti utkání a krásné pozitivní skóre 72:39! Z posledních třech zápasů si ale Jaroslavl připsala pouze jediný bod, což znamená, že momentální forma tohoto celku není zas až tak famózní, jako na začátku sezóny. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Daniil Apalkov, který už stihl posbírat 23 kanadských bodů, a to za 7 gólů a 16 asistencí.

Poslední 3 utkání Lokomotivu:
    Jaroslavl – Čerepovec 1:2 po sam.náj.
    Nižněkamsk – Jaroslavl 4:3
    Traktor Čeljabinsk – Jaroslavl 2:1

CSKA Moskva

Dnešnímu hostujícímu celku z hlavního města Ruska, se zatím v letošní sezóně daří dle jejich představ. Momentálně se nachází na třetí průběžné příčce Západní konference, avšak se ziskem 57 bodů se celkově řadí na druhou příčku tabulky. Více bodů má již jen Jaroslavl, dnešní soupeř Moskvy. CSKA navíc v posledních pěti zápasech nepoznala, jak chutná porážka, což znamená, že do dnešního šlágru kola, tak CSKA Moskva vstupuje jako favorit, nicméně v takto vyhrocených zápasech se papírové předpoklady mažou. Nejproduktivnějším hráčem CSKA je bezpochyby Alexandr Radulov, který stihl posbírat 30 kanadských bodů za 10 gólů a 20 asistencí.

Poslední 3 utkání CSKA Moskva:
    Soči – CSKA Moskva 2:4
    CSKA Moskva – Dynamo Moskva 3:2
    CSKA Moskva – Čerepovec 7:1

Přeji krásné pozdní páteční odpoledne všem hokejovým fanouškům! KHL má dnes na svém bohatém programu čtrnáct zápasů. My se společně budeme blíže věnovat jednomu z nich, a to duelu mezi Lokomotiv Jaroslavl a CSKA Moskva. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00! Přeji hezký sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.