Hurikán Bratislava – Florko Košice 4:5 (kon.) | Sabinov – Záhorská Bystrica 6:5 (po pr.) | ŠK 1. FBC Trenčín – Nižná 12:6 (kon.)
Prešov – Skalica 11:9 (kon.) | M-Šport Trenčín – Žilina 6:2 (kon.)
FBC Mikuláš Prešov
11:9 (3:2, 4:4, 4:3)
FBC Skalica
sk Neděle 15.11.2015, 16:00Slovenská Salming extraliga mužů

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Úvodné zostavy:

FBC Mikuláš Prešov: Sninčák (Prevužňák) – Adamov, Štofko, Joščák, Kominek, Sikorjak (C), Kassay, Tall, Baláž, Grivalský, Fedor, Pazdič, Leško.

FBC Skalica: Šubin (Vymyslický) – Mráz, Moravčík, Helbich, Pekár, Vaško (C), Moravec, Horváth, Hyža, Hurban, Vogl, Štefanec..

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:25
    A dnešný zápas sa začal. Skalica sa snaží zaskočiť svojho súpera hneď v prvej minúte rýchlym útokom, no prešovská obrana bola pozorná a získala loptičku.

1:11
    Prešovčania majú loptičku vo svojej moci a čakajú na chybu súpera. Skalica ale zatiaľ veľmi dobre bráni a o loptičku sa teraz bojuje v rohu hracej plochy.

1:53
    Prešovčania ale majú čo dočinenia s útokom Skaličanov, ktorí sa od prvej minúty tlačia dopredu a chcú otvoriť skóre dnešného stretnutia.

2:57
    Prešov dal gól!
    No prvý gól stretnutia strieľajú domáci hráči, ktorí zásluhou Mareka Kassaya otvárajú skóre. Hráč Prešova sa presadil nádhernou strelou spoza tela do pravého horného rohu brány.

3:29
    Prešovčania sa tak ujali vedenia v zápase a pokračujú vo výbornom výkone zo včerajšieho stretnutia, v ktorom zdolali Záhorskú Bystricu poľahky 9:3.

4:21
    Netrvalo dlho a Prešovčania vedú už o dva góly. Kominek spoza brány našiel pred gólmanom Šubinom osamoteného Baláža, ktorý nemal problém zoči-voči brankárovi hostí poslať svoj tím do dvojgólového vedenia.

5:00
    Prešovčania tak po piatich minútach hry vyhrávajú už 2:0 a dávajú jasne najavo, že si chcú pripísať na svoje konto ďalšie tri body do tabuľky.

5:41
    Prešovčania majú loptičku na svojich hokejkách a kontrolujú priebeh hry.

6:15
    Hostia zo Skalice sú hneď v úvode zápasu hodní na uterák. Sikorjak sa teraz prezentoval krásnou delovkou, ktorú zastavila až sieť v bráne, Prešov vedie už 3:0!

7:23
    Prešovčania sa od začiatku zápasu bavia florbalom, teraz sa individuálne snažil presadiť Kominek, ktorému pokus o peknú technickú finesu nevyšiel, no napriek tomu si vyslúžil potlesk domáceho publika.

8:44
    Prešovčania teraz predvádzajú oku lahodiaci florbal. Predvádzajú krásne akcie, no zatiaľ sa im nedarí štvrtýkrát v zápase strelecky presadiť.

9:31
    Prešovčania naďalej kontrolujú hru, majú loptičku na svojich hokejkách a snažia sa navýšiť svoj gólový náskok.

10:21
    Domáci kapitán Martin Sikorjak sa teraz snažil presadiť po individuálnej akcii, no jeho strela z otočky tesne minula bránu hostí.

11:42
    FBC Skalica práve dala gól!A Skaličania sa dostávajú do zápasu. Strelecky sa presadzuje Lukáš Mráz, ktorému asistoval kapitán Michal Štefanec.

13:41
    FBC Skalica práve dala gól!A Skaličania strieľajú kontaktný gól! Svoj druhý presný zásah v zápase na konto pripisuje Lukáš Mráz.

14:25
    Zápas tak dostáva novú iskru. Skaličania sa dokázali dotiahnuť na súpera na rozdiel jedného gólu a momentálne sa snažia o vyrovnanie.

15:42
    Záhoráci teraz zavreli Prešovčanom pred vlastnou bránou, no defenzíva domácich zatiaľ odoláva náporu hostí.

17:52
    Prešovčania teraz budú hrať presilovú hru. Na trestnú lavicu si sadá jeden z hosťujúcich hráčov. Mikuláš tak má vynikajúcu príležitosť odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov.

18:42
    Domáci florbalisti sa usadili pred bránou hostí, no zatiaľ sa im nepodarí skórovať. Skalica sa zatiaľ úspešne bráni.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta, Skaličania hrajú stále oslabenie o jedného muža, no Šarišania sa nedokážu strelecky presadiť.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

A je tu záver prvej tretiny. Prešovčania odchádzajú do kabín s jednogólovým vedením. Domáci florbalisti po siedmich minútach viedli už o tri góly, no Záhoráci sa vďaka dvom gólom Mráza vrátili do hry o body.

Ďalšia tretina sa začne približne o 16:40.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:35
    A Prešovčania vedú o dva góly. Hneď v 35 sekunde strieľa gól Martin Joščák, ktorý zužitkoval výbornú prihrávku Baláža spoza brány.

21:55
    FBC Skalica práve dala gól! A Skalica sa opäť doťahuje na svojho súpera na rozdiel jedného gólu. Strelecky sa presadil Michal Štefanec.

22:39
    A v Prešove pokračujú gólové hody. Dvojgólové vedenie Prešovu prinavracia Jan Kominek, ktorý sa presadil krásnou strelou spoza tela.

23:14
    A na konci krásnej bleskovej akcie Prešova je teraz Jaroslav Tall, ktorý posiela loptičku do poloprázdnej brány a Mikuláš vedie už o tri góly!

24:23
    Hra je teraz prerušená, Prešovčania budú rozohrávať loptičku a budú sa snažiť o strelenie štvrtého gólu v druhom dejstve.

25:01
    Lukáš Mráz sa teraz snažil skompletizovať hattrick, no jeho strelecký pokus napokon minul ľavú žŕdku prešovskéj brány.

26:40
    Tempo hry na chvíľu ustalo, Prešovčania majú stále loptičku na svojich hokejkách a obliehajú skalickú bránu.

27:11
    A na trestnú lavicu si teraz sadá Michal Grivalský, Skalica bude hrať presilovú hru.

27:27
    FBC Skalica práve dala gól!Július Helbich využíva presilovú hru a hostia znižujú na rozdiel dvoch gólov.

28:01
    Diváci v Prešove sa dnes bavia florbalom. Za nami nie je ešte ani polovica zápasu a v stretnutí padlo už desať gólov.

28:33
    A Prešovčania strieľajú svoj siedmy gól. Druhý presný zásah v zápase si na konto pripisuje kapitán Martin Sikorjak. Prešov opäť vedie o tri góly.

30:00
    Za nami je polovica zápasu. Prešov vyhráva 7:4 a zdá sa, že dnes kráča za víťazstvom.

30:34
    Lukáš Mráz sa teraz snažil skórovať, no jeho strela spoza tela minula prešovskú bránu.

32:46
    Prešovskí florbalisti teraz nastrelili hornú žŕdku. Hostia teraz mali na mále.

33:30
    Kominek si teraz sadá na trestnú lavicu a hostia budú hrať dve minúty početnú výhodu o jedného muža.

34:36
    FBC Skalica práve dala gól!A Skalica stále nevzdáva boj o tri body. Na 7:5 teraz znižuje Michal Štefanec.

34:53
    FBC Skalica práve dala gól!A Záhoráci strieľajú kontaktný gól. Strelecky sa teraz presadzuje Petr Moravčík, ktorý sa ocitol osamotený pred bránou a prepasíroval loptičku za chrbát Sninčáka.

35:28
    Prešovčania opäť stratili trojgólový náskok a dnes to zrejme bude ešte tuhý boj o body.

36:12
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých päť minút, Prešov vedie o jeden gól.

37:58
    V závere druhej tretiny sa hostia snažia o vyrovnanie, no domáca obrana zatiaľ odoláva tlaku Záhorákov.

38:49
    Do konca druhého dejstva ostáva minúta, Prešovčania si zatiaľ držia jednogólové vedenie.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina skončila nerozhodne 4:4. Prešovčania tak vstúpia do záverečného dejstva s jednogólovým vedením. V tretej dvadsaťminútovke sa tak diváci majú na čo tešiť.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:30
    FBC Skalica práve dala gól!A začína sa odznova. Skaličania po tridsiatich sekundách hry v tretej tretine vyrovnávaj zásluhou Lukáša Mráza, ktorý skompletizoval svoj hattrick.

40:57
    Prešovčania sa mohli vrátiť do vedenia, no Kassay z ľavej strany nastrelil len žŕdku skalickej brány.

41:28
    Prešovčania v zápase trikrát vyhrávali o tri góly, no v tretej tretine sa obávajú o body.

42:38
    A Prešovčania sa dostávajú do vedenia zásluhou Šimona Leška, ktorý zužitkoval výbornú prihrávku Jaroslava Talla a zakončoval prakticky do prázdnej brány.

43:12
    Prešovčania sa tak v úvode tretej tretiny dostávajú do vedenia, no Skalica už neraz dokázala obrovskú bojovnosť a Šarišania tak dnešné víťazstvo stále nemajú isté.

44:33
    Prešovčania majú loptičku na svojich hokejkách a snažia sa o strelenie svojho deviateho zápasu v góle.

45:53
    Prešovčania majú v tretej tretine viac z hry a snažia sa o navýšenie skóre.

46:28
    Prešovčania teraz zatlačili svojho súpera, no zatiaľ sa nedokážu strelecky presadiť.

48:33
    Kapitán Martin Sikorjak teraz vzal zodpovednosť na seba, peknou individuálnou akciou sa z ľavého rohu po osi klziska natlačil cez dvoch hráčov na dostrel brány a nechytateľnou strelou spoza tela zvyšuje na 9:7!

48:53
    A Prešovčania mohli viesť už o tri góly! Grivalský strelou z polovice ihriska síce neskóroval, no k dorážke sa dostal Tall, no jeho pokus skončil len na hornej žŕdke brány.

50:03
    Hostia mali možnosť streliť kontaktný gól. Lukáš Mráz si backhandovou kľučkou položil Sninčáka, no následne sa nedokázal strelecky presadiť a jeho pokus minul bránu domácich.

51:12
    Prešovčania sú v záverečnej tretine lepším tímom a zaslúžene vedú o dva góly. Do konca zápasu ale ostáva necelých desať minút a všetko nasvedčuje tomu, že dnes FBC Mikuláš dokráča za víťazstvom.

52:08
    Hra je teraz po dobrej akcii Prešovčanov prerušená. Domáci florbalisti budú rozohrávať loptičku z pravého rohu.

53:24
    Prešovčania si držia súpera na dištanc a nedovoľujú mu dostať sa na dostrel svojej brány. V poslednej desaťminútovke kontrolujú priebeh zápasu a držia si solídne dvojgólové vedenie.

54:29
    Hostia sa teraz snažia o dobytie domácej brány, no Prešovčania sa zatiaľ úspešne bránia a o loptičku sa bojuje v rohu hracej plochy.

55:11
    Hra je prerušená. Skalica rozohráva loptičku z ľavej strany, Záhorákom už neostáva veľa času na vyrovnanie.

55:27
    Prešovčania umne kúskujú hru a nedovoľujú tak hosťom dostať sa do záverečného tlaku.

56:02
    Tall teraz nedokázal spracovať ťažkú prihrávku, lopta končí za mantinelom a Skalica tak bude rozohrávať.

56:21
    Hurban sa teraz ocitol v dobrej streleckej príležitosti, no jeho pokus sa napokon nevošiel medzi tri prešovské žrde.

57:26
    V záverečnej pätminútovke sa hrá predovšetkým pred skalickou bránou a hostia tak nemajú príležitosť na to, aby si vypracovali príležitosť na kontaktný gól.

58:02
    Šimon Leško si teraz rutinérsky vypýtal faul. Hráč Skalice mu nedovoleným spôsobom znemožnil zakončenie po individuálnej akcii do poloprázdnej brány a nasledovať tak bude trestné strieľanie!

58:02
    Šimon Leško si teraz doslova vychutnal hosťujúceho brankára a z nariadeného trestného strieľania strieľa desiaty gól Prešova v zápase, čím potvrdzuje dnešný trojbodový zisk Šarišanov. Prešovský florbalista to urobil doslova bravúrne!

58:22
    FBC Skalica práve dala gól! Skalica sa ale odhodlala k hre bez brankára a dokázala skorigovať nepriaznivý stav. Na 10:8 znižuje Tomáš Vaško.

58:59
    Kominek teraz ako skúsený harcovník pozbieral cenné sekundy v rohu klziska pri bráne súpera a Skaličanom na vyrovnanie ostáva už len jedna minúta.

59:22
    Skalica hrá opäť bez brankára a pokúsi sa o vyrovnanie.

59:30
    FBC Skalica práve dala gól!A Skalica dramatizuje záver zápasu, keď pri power-play sa na svojho súpera doťahuje na rozdiel jedného gólu!

59:49
    Prešovčania ale napokon pečatia svoje víťazstvo strelou do prázdnej brány, keď sa od vlastnej brány presnou strelou presadil Kominek.

Prešovčania tak zvládli dnešný duel a po výsledku 11:9 si na konto pripisujú cenný trojbodový zisk. Oba tímy dnes predvádzali pekný ofenzívny florbal a hráči Prešova napokon po gólovej prestrelke zdolali svojho súpera 11:9. (18:07:33)

Dávid Lech

Branky a nahrávky: 3. Kassay (Baláž), 5. Baláž (Kominek), 7. Sikorjak (Kassay), 21. Joščák (Baláž), 23. Kominek (Baláž), 24. Tall (Leško), 29. Sikorjak (Kominek), 43. Leško (Tall), 49. Sikorjak, 59. Leško, 60. Kominek (Joščák) – 12. Mráz (Štefanec), 14. Mráz (Hyža), 22. Štefanec (Vogl), 28. Helbich (Vogl), 35. Štefanec, 35. Moravčík (Hurban), 41. Mráz (Štefanec), 59. Vaško (Moravčík), 60. Mráz (Vaško)