Liberec – Kometa Brno 3:2 (po pr.) | Slavia – K. Vary 3:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC Kometa Brno
Středa 18.11.2015, 17:00 • Home Credit Aréna • Extraliga staršího dorostu • 24. kolo

63:27
    Liberec právě vstřelil branku!
    Jako bych to přivolal, VRATISLAV KUNST si nabruslil do mezikruží a nechytatelnou pumelenicí k vzdálenější tyči rozradostněl hlouček domácích fanoušků.

57:25
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tygři svého soupeře v posledních minutách přehrávali, nicméně z rychlého protiútoku je vyrovnáno. ADAM GAJARSKÝ obdržel přihrávku mezi kruhy, kotouč si popotáhl a tahem vystřelil nechytatelně do horního rohu zařízení. Asistence: Jakub Čejka.

50:40
    Novák se ocitl na levé straně sám a snažil se překonat maskovaného muže Liberce kličkou, nicméně Žajdlík dalším vynikajícím zásahem brance zamezil.

50:07
    Nepřehledná situace před Žajdlíkem brankou nekončí. Gajarský si stáhl kotouč ze vzduchu a zakončoval, nicméně liberecký gólman výtečným zásahem šanci zneškodnil.

48:58
    Po tlaku hokejistů v modrých dresech se faulem provinil Adam Charvát (LIB) a bude muset dvě minuty pobýt na samotce.

46:52
    Starostovu tvrdou ránu vytěsnil gólman Brna pouze k Chrtkovi, ten pohotově dorážel, nicméně z velké blízkosti minul.

45:04
    Adam Gajarský (KOM) se provinil nedovoleným bráněním, a dává tak Tygrům příležitost zvýšit svůj náskok.

41:48
    Ránu Zábranského z mezikruží vytěsnil Žajdlík famózním zákrokem mimo nebezpečné území.

40:48
    Kometa vstoupila do posledního dějství velmi aktivně a Martin Starosta (LIB) musel faulovat, aby nebylo vyrovnáno. Provinil se sekáním.

35:22
    Síly se na ledové ploše vyrovnají. Filip Král (KOM) sekl protihráče, a po právu tak inkasuje menší trest.

35:04
    Bude se vylučovat také na straně domácích. Michal Juščák (LIB) se provinil proti pravidlům nedovoleným bráněnám.

32:50
    Kunst chtěl zavést kotouč do útočného pásma podél mantinelu, nicméně byl tvrdě atakován Alešem Trnkou (KOM), trest je specifikován jako napadení.

28:53
    Wiencek odvedl výbornou práci, když zavezl kotouč do útočné třetiny, vysloužil si faul a zakončil. Holík dokázal kotouč pouze vyrazit před sebe, nejdříve snažil zakončit Starosta. Do poloodkryté klece ale kotouč zasunul až TOMÁŠ NEZBEDA. Asistence: Martin Starosta, Petr Wiencek.

25:11
    Kučera si sjel mezi kruhy a zamířil, gólman hokejistů z města pod Ještědem dokázal kotouč na poslední chvíli vyrazit mimo nebezpečné území.

22:35
    Rychlý protiútok Komety dokázaly šelmy přerušit pouze za cenu faulu, Václav Burda (LIB) se provinil hákováním.

20:16
    Tomáš Jurnečka (KOM) inkasuje dvouminutový trest za zdržování hry – vyhození kotouče mimo hrací plochu.

19:03
    Hosté z nenápadné akce vyrovnávají. Mlynář našel před brankou stojícího MATĚJE NOVÁKA, a ten již dokázal kotouč dopravit do poloodkryté klece. Asistence: Tomáš Mlynář.

17:50
    Tvrdý projektil Jeřábka z vrcholu pravého kruhu skončil v Žajdlíkově výstroji, výborný zákrok libereckého maskovaného muže.

05:31
    MARTIN STAROSTA se svým spoluhráčům odvděčil za jeho ubráněné vyloučení. Zmocnil se totiž ve středním pásmu kotouče, pronikl až do útočné třetiny a střelou k vzdálenější tyči překvapil strážce brněnské svatyně. Asistence: Michal Juščák.

02:22
    Martin Starosta (LIB) inkasuje dvě minuty za krosček, uvidíme tedy první početní výhodu dnešního zápasu.

00:17
    Gajarský se ocitl ihned po úvodním vhazování ve velké šanci, nicméně z blízkosti Žajdlíka nepřekonal.

RR

Branky a nahrávky: 6. Starosta (Juščák), 29. Nezbeda (Starosta, Wiencek), 64. Kunst – 20. Novák (Mlynář), 58. Gajarský (Čejka)

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Hrstka) – Charvát, Krejsa, Eichler, Turský, Habermann, Kunst, Korecký, Velechovský, Starosta – Branský, Šír J., Juščák, Burda, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Průžek, Chrtek
    HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Trnka, Jurnečka, Zábranský, Kučera, Král, Jeřábek – Novák, Škvrně, Hasoň, Gajarský, Čejka, Mlynář, Frydrych, Ferda, Süss

Rozhodčí: Weinfurter – Zeman, Řezníček