Gent – Westerlo 5:0 (kon.)
KAA Gent
5:0 (2:0)
KVC Westerlo
Pátek 20.11.2015, 20:30 • GHELAMCO-arena, Gent • Belgická Jupiler Pro League • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý večer u belgické fotbalové ligy. Dnes se společně podíváme na duel 16. kola mezi týmy KAA Gent a KVC Westerlo.

KAA Gent

Domácí tým je na druhém místě tabulky se ziskem 30 bodů a na vedoucí příčku ztrácí pouhý bod. Před reprezentační pauzou hrál Gent doma pro Charleroi a docela překvapivě podlehl 1:3. Jedinou branku svého týmu vstřelil Saief. Tým bude chtít na tuto nepříjemnost zapomenout a tuto porážku odčinit. V utkání bude obrovským favoritem.

Posledních pět ligových utkání

Mouscron-Péruwelz – Gent 1:2
    Gent – Oostende 2:2
    Lokeren – Gent 1:2
    OH Leuven – Gent 0:2
    Gent – Charleroi 1:3

Hosté jsou zatím na posledním místě ligové tabulky a na svém kontě mají pouhých 12 bodů. Na výhru čeká už čtyři zápasy, v tom posledním před reprezentační přestávkou se klub představil na půdě Waaslandu-Beveren a utkání skončilo smírně 2:2. Westerlo sice vedlo o dvě branky po dvou trefách Gounongbeho, jenže o cennou výhru přišlo v úplném závěru zápasu... Dnes čeká tým těžká práce, do Gentu přijíždí jako velký outsider.

Lutych – Westerlo 1:2
    Westerlo – Lokeren 1:2
    Mouscron-Péruwelz – Westerlo 2:2
    Westerlo – Club Brugge 0:2
    Waasland-Beveren – Westerlo 2:2

Poslední vzájemný zápas

První utkání v této sezóně skončilo výsledkem 1:1, když se domácí Westerlo dostalo ve 20. minutě do vedení po trefě Aoulada, Gent však v první nastavené minutě prvního poločasu srovnal Saiefem.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Wim Smet, kterému budou na pomezí asistovat Dirk Dilon a Tom Dens.

Zápas v GHELAMCO-areně začne ve 20:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a sledujte náš přenos. jste k němu všichni zváni.

Oba týmy již nastoupily na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.

KAA Gent: Sels – Foket, Mitrović, Nielsen, Asare, Saief – Kums, Dejaegere, Neto – Raman, Coulibaly. Trenér: Hein Vanhaezebrouck.
    Náhradníci: Vandenbussche – Vitas, Rafinha, Johansson, Poletanović, Tabekou, Simon.

KVC Westerlo: Van Langendonck – Apau, Ruyssen, Schuermans, Petković – Lecomte, Cools, Trompet, Schouterden – Aoulad – Gounongbe. Trenér: Harm Van Veldhoven.
    Náhradníci: Van Hout – Koffi, Hyland, Mustoe, Verschueren, Molenberghs, Višņakovs.

Rozhodčí: Wim Smet – Dirk Gilon, Tom Dens.

Před začátkem utkání probíhá minuta ticha za oběti pařížského teroristického útoku.

1

1
    Gólman Sels poprvé u míče, odrazil se k němu míč po hlavičkovém souboji, kterého se zúčastnil hostující Aoulad.

2
    Praporek letí vzhůru, domácí tým se podruhé během několika málo vteřin ocitl v ofsajdovém postavení.

3
    Rozehrávka domácího Saiefa byla trochu pomalejší a hrozil protiútok, přesto se Gent dostal do útoku.

4
    Gent právě vstřelil branku!
    No vida a Gent jde hned ze startu do vedení. Za obranu dostal přihrávku KALIFA COULIBALY, udělal kličku brankáři Van Langendonckovi a uklidil míč k bližší tyči – 1:0.
    4. Kalifa COULIBALY - 1:0

5
    Rázem musí hráči Westerlo přeměnit své plány a začít i útočit.

6
    Gent znovu u míče, akce začíná u gólmana Selse.

7
    Jeho rozehrávka však skončila na druhé straně, u jeho kolegy Van Langendoncka.

8
    Dlouhý pas mířil na levé křídlo, kde sprintoval Saief, jenže ten to měl na dlouhou nohu a míč nakonec skončil v zámezí.

9
    Westerlo se zatím vůbec nedostalo ani k náznaku nebezpečné akce. Hraje se ve středu, nebo na půlce hostů.

10
    Na levé straně dostal trochu prostoru Raman, pronikl do šestnáctky hostů, jeho následný přízemní centr však pouze neškodně prolétl malým vápnem.

11
    Rohový kop pro Westerlo.

12
    Rozehrávka nakrátko ale hostům vůbec nevyšla, Gent se dostal k míči a Jore Trompet musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Za faul na Dejaegereho dostal žlutou kartu.

14
    A málem to bylo 2:0! Hostující obrana nepracuje zrovna nejlépe, nyní se za ni dostal Raman a i on se pokusil o kličku gólmanovi a okamžitou střelu. Van Langendoncka zastoupil jeden z obránců a střelu vykopl na roh!
    14. Šance - Raman

14
    Z něj už nic nebezpečného nevzniklo a dopředu jde Westerlo.

15
    Domácí zakopli míč do autu, na trávníku totiž po Trompetově zákroku leží Dejaegere. Po krátké chvíli ale vstal a bude pokračovat.

17
    Van Langendonck musel rychle ze své brankové čáry, už se k němu totiž blížil Coulibaly. Nyní hostující gólman celou akci pokryl a ihned rozehrál.

19
    Hosté často faulují, nyní si na Saiefa vyšlápl Lecomte.

19
    Hostující Gounongbe se už hnal směrem k Selsově bráně, zastavil jej však pomezní rozhodčí, který si všiml, že si vysoký míč zpracoval i pomocí levé ruky.

21
    Gent pokračuje v taktice průniků za hostující obranu, Westerlo si už ale dává rozhodně větší pozor.

23
    Teď si ale domácí s obranou pohráli, BRECHT DEJAEGERE si narazil se svým spoluhráčem, naběhl si do volného prostoru a křížnou ranou nedal Van Langendonckovi šanci. Gent tak vede už 2:0.
    23. Brecht DEJAEGERE - 2:0

25
    Ofsajd hostů, Gent začíná pozvolnou útočnou akci.

25
    Prudký pas za obranu, Van Langendonck vyběhl k hranici svého vápna a uklidil míč do bezpečí.

26
    Raman reklamoval rohový kop, rozhodčí byl ale jiného názoru a nařídil odkop od branky Westerla.

27
    A je tu další potíž pro hosty. Jore Trompet přišlápl protihráče a po druhé žluté kartě tak spatřil i tu červenou. Westerlo bude pokračovat v desíti lidech.

28
    Dejaegere je po jeho faulu v péči lékařů, míří za postranní čáru, takže síly jsou pro tuto chvíli vyrovnané.

30
    Gent teď nikam nespěchá, v naprostém poklidu kombinuje na vlastní polovině.

32
    Rohový kop pro domácí tým.

32
    Centr od rohového praporku se nepovedl, míč při letu opustil hrací plochu.

34
    Zápas teď ztratil tempo, hraje se převážně ve středu hřiště. U míče je hostující Schouterden, rozehrává přímý kop.

36
    Prudký centr domácích sice skončil v zámezí, přesto může Saief vhazovat a akce Gentu tak pokračuje.

38
    Po delší době si na míč sáhl i domácí brankář Sels, stáhl si do náruče centr z pravé strany.

38
    Po chybné rozehrávce se k míči dostal hostující Schouterden, jeho střela zpoza hranice šestnáctky skončila nad brankou.

39
    Rychlá akce hostů. Lecomte posunul doleva na volného Gounongbeho, jeho křížná střela prolétla těsně vedle Selsovy branky!

41
    Westerlo v posledních minutách přidává na tempu, útočí a dostává se do šancí.

42
    Přišel i rohový kop, po něm i střela Lecomteho z asi 25 metrů, ta však byla zblokována domácí obranou.

44
    Faul na Dejaegereho, ten je v první půli hodně okopáván a vůbec tvrdě střežen.

45
    Už je ale v pořádku a dokonce se dostal do stoprocentní šance. Naběhl si na centr z levého křídla a jeho střelu zblízka vyrazil Van Langendonck pouze povedeným reflexem!

45+1
    Domácí Kums šel skluzem do souboje, jenže u míče byl blíže hostující Lecomte a nešťastně jim trefil Kumse do obličeje.

45+2
    Lecomte si u zákroku také ublížil a vypadá dosti otřeseně.

45+2

Máme za sebou první poločas a domácí mohou být opravdu spokojeni. Od prvního okamžiku byli lepším týmem a už ve čtvrté minutě se dostali do vedení, když se za obranu dostal Coulibaly a blafákem překonal vybíhajícího Van Langendoncka. Druhý gól přišel ve 23. minutě, kdy se křížnou ranou prosadil Dejaegere. Westerlo toho moc nepředvedlo a od 27. minuty navíc hraje bez vyloučeného Trompeta. Šance na případný bodový zisk tak zamířily hodně dolů, nicméně je před námi ještě druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:34.

46

46
    Hosté udělali do druhé půle jednu změnu, dohrál Raphaël Lecomte, místo něj nastoupil Khaleem Hyland.

48
    I začátek druhého poločasu se nese v duchu toho prvního, domácí si budují územní převahu.

49
    Na pravé straně si udělal prostor Raman, mířil pod břevno, Van Langendonck jeho střelu vyškrábl na roh.

50
    Ten pro hosty nebezpečný nebyl, míč je na půlce Gentu. Domácí zakládají další akci.

52
    Domácí Mitrović přitáhl za dres Gounongbeho, Westerlo může rozehrávat z vlastní půle.

54
    Další slibná šance domácích. Na pravé straně si za obranu naběhl Raman, razantní střelou se snažil propálit gólmana hostů, ten jeho pokus zvládl vyrazit!

55
    Van Langendonck si dnes na nedostatek práce stěžovat nemůže, nyní to na něj z podobné pozice zkoušel Coulibaly, i teď ale gólman hostů vyšel ze souboje jako vítěz.

56
    Sledujeme prakticky zápas na jednu branku. Tu hostující.

58
    Obrana hostů děla chybu za chybou. Po špatné rozehrávce přiklepl Kums na rozběhnutého BENITA RAMANA a ten si v úniku poradil i s brankářem, kterého jednoduše přehodil – 3:0.
    58. Benito RAMAN - 3:0

60
    Nyní Van Langendonck zachránil svůj tým od další pohromy, centr Nielsena už mířil na dva jeho nabíhající spoluhráče.

61
    A i nadále pokračuje nápor Gentu, oslabení hosté se brání zuby nehty.

63
    Do další akce se řítil Raman, v souboji proti Petkovićovi mu však byl odpískán nedovolený zákrok.

65
    Pokračuje obléhání hostující brány, útočná dvojice čeká na přesnou přihrávku.

66
    Za obranu se už dostával Raman, míč ovšem přijal v těsném ofsajdu.

66
    Gent vystřídal, dohrál Kenny Saief, novou tváří se stal Moses Simon.

67
    Pokutový kop pro Gent! Do vápna se vřítil Raman, byl podseknut Schuermansem a rozhodčí neváhal ani vteřinu.
    67. Faul - Schuermans

67
    Kenneth Schuermans navíc dostal žlutou kartu.

68
    Míč si postavil SVEN KUMS a vybral si opačný kout, než do kterého skočil gólman Van Langendonck. Gent už vede 4:0.
    68. Sven KUMS - 4:0

69
    Střídání hostů, dolů jde Frederic Gounongbe, natupuje Arno Verschueren.

70
    Domácí se fotbalem baví a i za tohoto stavu se snaží vymyslet pohledné akce. Diváci je odměňují potleskem.

72
    Westerlo se po dlouhé době dostalo do útoku, jenže to nemělo dlouhého trvání, Gent už opět míří kupředu.

74
    Faul na hostujícího Schouterdena, Thomas Foket byl potrestán žlutou kartou.

75
    Tvrdý souboj u pomezní čáry, vše skončilo autovým vhazováním pro domácí tým.

76
    Centr do vápna hostů byl odvrácen, přesto akce pokračovala a po Verschuerenově faulu budou domácí rozehrávat přímý kop.

76
    Ještě předtím ale střídání Gentu. Trávník opouští Brecht Dejaegere, závěr utkání si zahraje Marko Poletanović.

77
    Demolice hostujícího týmu pokračuje. K přímému kopu z levé strany se postavil SVEN KUMS, perfektně obstřelil zeď a překonal zkoprnělého Van Langendoncka střelou na vzdálenější tyč.
    77. Sven KUMS - 5:0

78
    Poslední změna hostů, Mohammed Aoulah pro dnešní večer skončil, místo něj se představí Eduards Višņakovs

79
    A mohlo být pro hosty ještě hůře, protože Van Langendonck vyrazil střelu Foketa pouze před sebe a dorážející Coulibaly mířil jen těsně vedle.

80
    Poslední střídání i na straně Gentu, Benita Ramana nahradil SergeTabekou.

81
    Ofsajd hostů, ti i nadále pokračují v útočné hře.

82
    Van Langendonck posílá dopředu dlouhý nákop, míč však po krátké chvíli skončil u domácích hráčů.

83
    Kums vysunul Tabekoua, tomu před zakončením na poslední chvíli vypíchli míč na rohový kop.

84
    Z něj nezahřmělo, Gent ale pokračuje v náporu autovým vhazováním.

85
    Další rohový kop pro domácí celek.

85
    Ne nem tohle se moc nepovedlo. Prvotní centr odvrátila obrana a pokus o pas za obranu nebyl ze strany Poletanoviće vůbec přesný.

86
    Hraje se teď ve středu hřiště, domácím to však vůbec nevadí, náskok je naprosto dostačující a o vítězi je již dávno jasno.

87
    Westerlo se ještě snaží o alespoň kosmetickou úpravu, jenže směrem dopředu je to dnes opravdu slabé.

88
    Důkazem je i sražená střela, se kterou neměl Sels žádné problémy.

89
    Hezkou akcí se blýskl domácí Simon, svůj průnik středem zakončil technickou střelou těsně vedle branky hostů.

90

Zápas je u konce a z jasné výhry se raduje favorit tohoto utkání – KAA Gent. Domácí i po pauze pokračovali v náporu a odměnou jim byly tři branky v síti Van Langendoncka. V 58. minutě se proti němu nemýlil Raman, o deset minut později proměnil pokutový kop Kums a stejný hráč se v 77. minutě trefil i z přímého kopu. Hosté dnes na trávníku prakticky neexistovali, výsledek je zcela zasloužený. Gent se tak po této výhře dostává s 33 body minimálně do neděle do čela tabulky, Westerlo s 12 body zůstává poslední.

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 12:0. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:2.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:29:17)