Buffalo – St. Louis 1:2 (kon.) | NY Rangers – Nashville 3:0 (kon.) | Washington – Edmonton 1:0 (kon.)
Florida – Los Angeles 1:3 (kon.) | Toronto – Boston 3:4 (0:1 po s.n.) | Philadelphia – Carolina 3:2 (po pr.)
Winnipeg – Colorado 1:4 (kon.)
New York Rangers
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Nashville Predators
Úterý 24.11.2015, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Sedmi zápasy pokračuje v noci kanadsk-americká NHL. Na který se těšíte nejvíce? :)

Posted by NHL.cz on 23. listopad 2015

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Dnes v noci je na programu sedm zápasů NHL a já Vám přiblížím souboj mezi New Yorkem Rangers a Nashvillem Predators. Domácí Rangers zatím patří k nejlepším týmům celé soutěže. Také Preds si však vedou solidně a tak můžeme očekávat kvalitní duel.

Nashville Predators:
    Predátoři dosud odehráli 19 utkání, v nichž si připsali 25 bodů. To jim v tabulce Západní konference stačí na průběžnou pátou pozici. Aktuální venkovní trip se však Nashvillu zatím vůbec nedaří. Preds v jeho rámci odehráli dvě utkání a v Columbusu i Minnesotě prohráli vždy 0:4. V Madison Square Garden tak celek z města country potřebuje především protrhnout střelecké trápení.

Nejproduktivnější hráči:
    James Neal – 15 b (9+6)
    Roman Josi – 13b (4+9)
    Mike Ribeiro a Filip Forsberg – 11b (2+9)

Brankář:
    Pekka Rinne – 17z, průměr 2,27, úspěšnost 91,3%

New York Rangers:
    Ambiciózní newyorský celek prokazuje, že patří k největším favoritům celé ligy. Hráči Rangers dosud uhráli 32 bodů a v tabulce Východní konference jsou druzí o dva body za vedoucím Montrealem. Aktuálně se Jezdci nacházejí ve vynikající formě, z posledních jedenácti zápasů prohráli jediný a součástí tohoto období je také nedávná série devíti výher v řadě. Naposledy NYR zvítězili 5:4 v prodloužení na ledě Floridy.

03.03. 2015: Rangers – Nashville 4:1

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hráči Rangers na rozbruslení.

Předzápasová show je již za námi. Za malou chvíli by mělo utkání začít.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi, McDonagh (C), Boyle, Staal (A), Klein, Yandle – Zuccarello, Brassard, Nash – Hayes, Stepan (A), Kreider – Fast, Lindberg, Miller – Stalberg, Stoll, Moore. Trenér: Alain Vigneault

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber (C), Josi, Jones, Jackman, Ellis, Ekholm – Neal (A), Ribeiro, Forsberg – Smith, Fisher (A), Wilson – Hodgson, Järnkrok, Bourque – Watson, Gaustad, Nystrom. Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Dwyer, Lee – Nowak, MacPherson.

00:01

00:23
    První zákrok hostujícího Rineho, který skryl puk ve své výstroji.

01:10
    Forsberg dostal přihrávku na osu hřiště. Jeho nápřah však Lundqvista neohrozil, neboť střelu zablokovala obrana Rangers.

02:26
    Miller zavážel puk do útočného pásma, do cesty se mu však postavil obránce Ellis.

03:21
    Střelu Smithe vyrazil Lundqvist do rohu kluziště.

03:57
    Od modré střílel Ellis, trefil pouze bránícího Staala.

04:26
    Po pravé straně zavezl puk do útočného pásma Zuccarello, jeho střelu však zblokoval obránce Josi.

05:13
    Z levé strany pálil na Lundqvista Järnkrok, povyjetý domácí gólman střelu svého krajana vyráží.

06:50
    Zatím sledujeme vyrovnané utkání, hra se přelévá mezi oběma brankami.

07:49
    Puk končí na střídačce Rangers, je tu první reklamní přestávka.

08:23
    Rinne se vydal za branku, kde zastavil puk a rozehrál ho svým spoluhráčům.

09:38
    Jednoduchá akce Rangers, kdy Kreider zavezl puk do pásma a přenechal ho Stepanovi, který z první vystřelil. Branku však jeho projektil nenalezl.

10:02
    Ellis vysunul pěknou přihrávkou Hodgsona, který se v situaci 2 na 1 rozhodl pro střelu. Tu vytěsnil vyrážečkou Lundqvist.

10:51
    Je tu další reklamní přestávka, vhazovat se bude před domácí brankou.

11:07
    První vyloučení zápasu. Domácí Dan Girardi je potrestán za nedovolené bránění.

11:18
    Od modré vypálil Ellis, Lundqvist nedopustil žádné dorážky a má puk ve výstroji.

11:44
    Wilson našel obránce Ellise, jenž si sjel z modré čáry až před branku. Lundqvist se rychle přesunul, Ellisovu střelu vyrazil a přestál i následné dorážky!

12:24
    Nash vyhazuje a domácí mohou vystřídat.

12:53
    Z pravého kruhu střílel Forsberg, švédský souboj vyhrál brankář Rangers Lundqvist.

13:18
    Domácí v plném počtu. Lundqvist nyní přerušil hru po pokusu Hodgsona.

13:31
    Druhá přesilová hra pro Nashville! Keith Yandle vyloučen za držení.

13:50
    Girardi vybojoval kotouč a vyhodil.

14:50
    Ellisův volej z vrcholu levého kruhu byl hodně nebezpečný. Lundqvist ho však vykopl špičkou betonu!

15:15
    Domácí vyhazují a zdá se, že přežijí i druhé oslabení.

15:32

15:49

16:15
    Hosté pokračují ve své aktivitě. Z pravé strany pálil na Lundqvista Weber, puk je v lapačce brankáře NYR.

16:23
    Puk byl tečován do hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:39
    Už třetí přesilovka Predátorů! Derek Stepan trefil holí do obličeje Smithe a dostává trest na 2+2 minuty!

17:01
    Domácí vyhazují.

17:46
    Josi od modré minul domácí svatyni.

18:28
    Od modré dvakrát střílel Jones, Lundqvist vždy na místě.

18:40
    Domácí vyrazili v oslabení do protiútoku, Moore hledal před brankou Nashe, ale kotouč těsně před ním vypíchl holí Rinne!

19:15
    Ostrou ránu Forsberga vyrazil Lundqvist.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině gól nepadl. Mnohem blíže k němu byli hostující Predátoři, kteří i díky třem přesilovým hrám soupeře jasně přestříleli. Rangers však drží brankář Lundqvist, jenž všechny puky mířící na jeho branku pochytal.

Střely na branku v 1. třetině – 3:14.

Další třetina začne přibližně ve 2:02.
    Kondiční trenér Rangers, Jim Ramsay, dnes absolvuje své 2000. utkání v NHL!

20:01

20:02
    Rangers ještě dohrávají oslabení při vyloučení Stepana.

20:40
    Nyní už jsou domácí kompletní.

21:10
    Hayes našel dobrou přihrávkou Stepana, který neprostřelil pozorného Rinneho.

21:58
    Hostující Watson byl v postavení mimo hru, čárový rozhodčí přerušil hru.

22:28
    Před brankou tečoval kotouč Miller, ten ale skončil nad břevnem.

23:13
    Forsberg zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho Nealovi. Hostující kanonýr střílel z vrcholu pravého kruhu do hrudi Lundqvista.

24:32
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hosté propadli ve středním pásmu a Rangers se tak dostali do málo vídaného přečíslení čtyři na jednoho. RICK NASH se rozhodl vše vyřešit sám a udělal dobře, na jeho střelu z levého kruhu totiž Rinne nedosáhl! Bez asistence.
    24:32 Rick NASH - 1:0

25:05
    Mohlo být vyrovnáno! Bourque měl před sebou částečně odkrytou branku, ale Lundqvist ještě natáhl beton a hostující útočník jej nedokázal přehodit.

25:54
    Puk skončil někde mezi střídačkami.

26:35
    Obránce Rangers Klein si zahrál na brankáře, když obětavě zblokoval střelu Forsberga z pravého kruhu!

27:11
    Čas na reklamní přestávku.

27:49
    Rána Wilsona skončila vedle domácí svatyně.

28:44
    Hosté zahráli na icing.

29:07
    Weber od modré nahazoval puk na Lundqvista, který ho vyrazil do bezpečí.

29:28
    Kotouč je na střídačce Preds, buly je nařízeno v obranném pásmu Rangers.

29:45
    Ribeiro vypustil z pravého kruhu prudkou střelu, puk však zůstal mezi betony krále Henrika.

29:58
    První polovina zápasu končí. Hráči Nashville mají více ze hry, ale stále nedokázali najít recept na Lundqvista.

30:50
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

31:11
    Domácí nyní vystřelili na branku poprvé od Nashova gólu! Střelu Yandla z levé strany vyrazil Rinne.

32:14
    Spíše propagační nahození McDonagha sebral Rinne lapačkou.

32:31
    Lundqvist měl velké štěstí! Švédský gólman vybruslil daleko ze své branky proti Nealovi, kterému sice tygřím skokem vypíchl puk, ale Neal se k němu znovu dostal a ještě ho stačil předat Forsbergovi. Ten však opuštěnou klec, kterou hájil pouze jeden z obránců, minul!

33:45
    Střelecké trápení Predators z posledních zápasů pokračuje i dnes. Hosté nejsou schopni proměnit nic.

35:20
    Zuccarello s Girardim neuspěli ve velkých šancích před Rinnem! Ten svůj tým nyní podržel.

35:32
    Rick Nash podrazil Watsona, který se už řítil do samostatného úniku a dostává dvouminutový trest. Domácí mohou být rádi, že z toho není trestné střílení.

36:07
    Josi vypálil z osy hřiště vedle.

36:31
    Další střela Josiho skončila po teči opět mimo. Domácí nemohou vyhodit.

37:03
    Opět Josi, jehož pumelici vyráží Lundqvist. Čtveřice Rangers už sotva bruslí!

37:33
    Hosté sehráli povedenou přesilovku, ale za Lundqvista nic nespadlo. Z hlediště se ozývá "Henrik, Henrik!"

38:53
    Predators pokračují v náporu i po skončení přesilovky. Järnkrok se před brankou dostal k puku, ale poslal ho jen do všudypřítomného Lundqvista.

39:01
    Poslední minuta druhé periody.

39:41
    Moore jen nahodil puk za hostující branku, kde se ho ujímají hráči Preds.

39:58
    To je neskutečné! Po Josiho střele dorážel z bezprostřední blízkosti Wilson, puk je ale opět někde na těle Lundqvista.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Dnešní utkání se změnilo na souboj hostujících střelců s brankářem NY Rangers, Henrikem Lundqvistem. Ten zatím pokryl všech 25 ran soupeře a díky němu tak domácí vedou 1:0. Ve 25. minutě totiž Preds propadli ve středním pásmu a přečíslení 4 na 1 vyřešil přesnou střelou Rick Nash. Hokejisté Nashvillu venku neskórovali už dva zápasy a dvě třetiny.

Střely na branku ve 2. třetině – 4:11, celkem – 7:25.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:56.

40:01

40:36
    Domácí si poprvé v utkání zahrají přesilovku. Na trestnou lavici odchází Craig Smith – podražení.

40:43
    Brassard zamířil z vrcholu levého kruhu mimo.

41:31
    Nash před brankou tečoval střelu od modré, ale puk se mezi tyče nevešel.

42:05
    Domácí hrají dobrou přesilovku, několikrát zahrozil Brassard, ale Rinne odolává.

42:37

42:57
    Domácím byl odpískán ofsajd.

43:27
    Kotouč byl tečován ven z hrací plochy, vhazuje se ve středním pásmu.

43:49
    Filip Forsberg si vyjel před branku a bekhendem nastřelil tyčku domácí svatyně!

44:23
    Nedáš – dostaneš! Domácí několika přesnými přihrávkami rozebrali obranu soupeře a finální pas Marca Staala usměrnil za záda Rinnenho z bezprostřední blízkosti DEREK STEPAN – 2:0. Asistence: Marc Staal a Kevin Hayes.
    44:23 Derek STEPAN - 2:0

45:24
    Ne, hostům není přáno! Lundqvist vyrazil střelu Bourqueho, poté se okamžitě dokázal postavit i proti další ráně Järnkroka a vzápětí vyřešil i všechny dorážky a opět si může užívat aplaus fanoušků Rangers!

45:36
    Zakázané uvolnění Rangers.

46:24

46:54
    James Neal střílel z pravého kruhu jen do míst, která pokryl Lundqvist.

47:43
    Za záda hostujících obránců se tlačil Stalberg, Ekholm ho však nepustil před Rinneho.

48:21
    Kreiderova pumelice sestřelila obránce Ellise, který kulhá na střídačku. Snad bude v pořádku.

48:37
    Když už Lundqvist na puk nedosáhne, pomůže mu štěstí! Rána Calleho Järnkroka orazítkovala tyčku!

48:53
    Newyorčané budou hrát přesilovku. Gabriel Bourque je potrestán za podražení.

49:52
    Střílenou přihrávku Zuccarella netrefil na zadní tyči Stepan.

50:30
    McDonagh vypálil od modré, Rinne měl odkrytý výhled a puk je v jeho lapačce.

50:37
    Rangers dávají soupeři učebnicovou lekci z produktivity! KEVIN HAYES nahodil od modré puk na branku, ten před Rinnem nešťastně tečoval obránce Jackma a černá pryž zapadla pod břevno. Asistence: Keith Yandle a Oscar Lindberg.
    50:37 Kevin HAYES - 3:0

50:45
    Hostům tečou nervy! James Neal je vyloučen za hrubost vůči Dominicovi Moorovi.

51:20
    Brassardovu nabídku šikovně tečoval Stepan, Rinne tentokrát na místě.

51:44
    Hosté vyhazují.

52:28
    Jones posílá kotouč až za domácí branku.

52:46
    Predators v plném počtu, ale už nemají moc času na to, aby srovnali tříbrankové manko.

54:00
    Puk je někde v hledišti, do konce třetí třetiny zbývá šest minut.

54:55

55:13
    Kotouč zase vypadl ze hřiště, je někde mezi střídačkami.

55:34
    Pokus Setha Jonese byl sražen do ochranné sítě za Lundqvistem.

56:04
    Domácí závěr duelu v klidu kontrolují a směřují za jedenáctou výhrou v posledních dvanácti zápasech.

57:31
    Máme tu šarvátku! Aktivní je v ní zejména Josi, který se pustil do Lindberga, jenž ho předtím u mantinelu dohrál.

57:31
    Na trestnou lavici zamířil právě Roman Josi a také domácí J.T. Miller. Hrát se bude 4 na 4.

58:01
    Obránce Ekholm se vydal na výlet, ale v útočném pásmu mu vypadla z rukou hokejka...

58:13
    Dobrou střelu z levé strany pokryl Rinne. Bude se ale vylučovat.

58:13
    Na trestnou lavici jde za sekání James Neal. Do šaten navíc odchází Mike Ribeiro, jenž neudržel nervy na uzdě a dostává osobní trest.

59:19
    Brassard a Stoll si spolu chtěli vyřizovat nějaké osobní spory. Rozhodčí je ale k sobě nepustili.

59:56
    V oslabení se ještě vydal dopředu Weber, ale Lundqvist jeho ránu vyrazil ramenem a potvrdil tak čisté konto.

Je konec! Třetí třetinu si už hráči NY Rangers pohlídali a přehráli Nashville 3:0. Zápas asi definitivně zlomil druhý gól domácích, který vstřelil ve 45. minutě Derek Stepan. Skóre duelu pak uzavřel v čase 50:37 v přesilové hře Kevin Hayes. Hlavní zásluhu na výhře newyorského celku má však brankář Henrik Lundqvist, jenž zejména v prvních dvou třetinách držel své spoluhráče nad vodou.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:6, celkem – 19:31.

Hokejisté Rangers si dnes připsali už deváté domácí vítězství v řadě, což je třetí nejdelší série v historii organizace. Naopak Predátoři čekají už tři utkání na vstřelený gól.

Madison Square Garden dnes navštívilo 18006 diváků.

1. Henrik Lundqvist (NYR) 31 zák., 0 gólů, 100%
    2. Kevin Hayes (NYR) 1+1
    3. Rick Nash (NYR) 1+0 (03:46:08)
    Radost hokejistů Rangers.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 25. Nash, 45. Stepan (Staal, Hayes), 51. Hayes (Yandle, Lindberg)

Rozhodčí: Dwyer, Lee – Nowak, MacPherson

Diváci: 18006