EC-KAC – Znojmo 1:6 (kon.)
KAC Klagenfurt
1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
HC LERAM Orli Znojmo
Úterý 24.11.2015, 19:15 • Eishalle Klagenfurt • bet-at-home ICE Hockey League • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Dobrý večer, v dnešním on-line přenosu z mezinárodní Erste Bank Eishockey Ligy budeme sledovat souboj mezi KAC Klagenfurt a Orli Znojmo.

Dnešní soupeři se letos již dvakrát střetli a dvakrát se radovalo rakouské mužstvo, nicméně pokaždé až po uplynutí základní hrací doby. Oba celky od sebe dělí jeden bod, dnešní duel proto bude jistě velice zajímavý!
    Přehled úterních zápasů 24. kola EBEL

KAC KLAGENFURT

Zatímco Orlům se podařilo po skončení reprezentační pauzy vydobýt devět bodů z patnácti možných, Klagenfurtu se daří nepatrně méně a v pěti kolech urval bodů sedm. Každý prohraný zápas z posledních pěti duelů však prohrál pouze o jeden gól.

„Navzdory nepříznivému stavu jsme poslední zápas ve Villachu vyhráli, náš tým tím ukázal svůj charakter. Proti Znojmu ale musíme přestát hlavně začátek utkání, pokud start klání nezachytíme, budeme mít vše těžší,“ prohlásil gólman Klagenfurtu Bernd Brückler.

ORLI ZNOJMO

Orli v minulém zápase proti Grazu vůbec neskórovali, ani přes jasnou střeleckou převahu nenašli recept na brankáře soupeře. Rozhodl hlavně úvod utkání. „Očekávám kvalitní hokej, protože Klagenfurt je hokejový tým a každý zápas, který jsme s nimi odehráli, byl dobrý. Zápas dopadne podle toho, jak s ním naložíme, náš přístup nám buď může přinést tři body, anebo ne. Je to jen na nás,“ uvědomuje si autor pátečního hat-tricku proti Salzburgu David Bartoš.

Mužstva jsou nastoupena na modré, utkání 24. kola EBEL za malou chvíli začíná.

KAC Klagenfurt: Brückler (Tuokkola) – Kapstad, Schumnig, T. Pöck, DeSantis, Strong, Popovic, Kernberger, M. Pöck – Ganahl, Harand, S. Geier – Jacques, Hundertpfund, Lundmark – M. Geier, Koch, Setzinger – Ban, Nordqvist, Walker.

Rozhodčí: Widmann, Dremelj – Ettlmayr, Hofstätter.

00:01

00:19
    Orli se ihned po vhazování pustili do útoku, domácí si pomohli vyhozením na zakázané uvolnění.

01:01
    První vyloučení utkání. Na trestnou lavici usedl Roupec (ZNO) – dvě minuty za faul vysokou holí.

01:23
    Klagenfurt chyboval v kombinaci a do útoku se dral Lattner, ale do zakončení se nedostal.

01:57
    Obrovská šance! Lundmark prokličkoval až před Nechvátala a zkoušel blafákem oklamat i znojemského brankáře, ale ten vyloženou šanci chytil levým betonem!

02:38
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmu se podařilo zaskočit soupeře a v oslabení střílí gól! PETR ŠENKEŘÍK dostal na kruh přihrávku a prostřelil brankáře domácích! Asistence: David Bartoš, Ondrej Šedivý.
    ŠENKEŘÍK - 0:1

03:01

04:39
    Domácí chtěli ihned vyrovnat, ale skvělý Nechvátal byl proti!

05:02
    Tak to je pro Orly čirá fantazie! Rehuš vypálil na bránu, ale minul, kotouč se však odrazil k Lattnerovi, který přihrál volnému JIŘÍMU BEROUNOVI, jenž zvyšuje stav utkání na 2:0! Asistence: Jan Lattner, Branislav Rehuš.
    BEROUN - 0:2

05:42
    Vyloučen Šedivý (ZNO) – dvě minuty podražení.

07:09
    Klagenfurtu se přesilová hra vůbec nedaří, Znojmo skvěle brání.

07:17
    Vyloučen Novák (ZNO) – dvě minuty za nedovolené bránění.

07:26
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují stav utkání! JAMIE LUNDMARK dostal přihrávku na kruh a příklepem propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Jason DeSantis, Thomas Koch.
    LUNDMARK - 1:2

09:17

10:23
    Lundmark se řítil směle do další obrovské šance, když se dostal do přečíslení dva na jednoho, zvolil přihrávku, ale Roupec se skvěle položil na zem a nahrávku zachytil.

11:05
    Thomas Pöck nahodil kotouč na bránu, Nechvátal jej vyrazil pouze před sebe, kde stál protihráč, jenž se snažil puk zamést do brány, ale znojemský brankář roztáhl nohy a dorážku chytil!

11:42
    Klagenfurt je aktivnější, ale Orly drží fantastický Nechvátal.

12:14
    Znojmo vyhazuje přes všechny čáry, vhazování před Nechvátalem.

12:42
    Domácí výborně napadají, Orli musí zakládat útok opatrně.

14:07
    I s dalším pokusem Lundmarka si Nechvátal věděl rady. Vhazovat se bude po jeho levici.

14:17
    Vyloučen M. Geier (KLG) – dvě minuty za faul vysokou holí.

14:23
    Šulákovo nahození Brückler chytá.

14:55
    Yellow Horn zkoušel z jeho typické pozice vypálit švihem, ale brankář vykopl kotouč do rohu.

15:30
    S. Geier se dostal do rychlého protiútoku, ale jeho střela letěla mimo.

16:01
    Podešva dostal puk před odkrytou bránu, ale Brückler se stihl rychle přesunout!

17:03
    Brankář Znojma se po právu vzteká, obránci nechali znovu volného soupeře, nebezpečí uhasil nedovoleným zákrokem Bača (ZNO) – dvě minuty za hákování.
    Faul znojemské 55ky a obrovská šance domácích

17:40
    Výborný zákrok Nechvátala! Koch dostal přihrávku před odkrytou bránu, ale znojemský brankář se stihl velice rychle přesunout a zabránit vyrovnání!
    Přesilovková šance KACu

18:47
    Lundmark je dnes opravdu nebezpečný, od modré pálil těsně mimo.

19:03

19:28
    Dvouminutový trest za podražení obdržel Nordqvist (KLG).

20:00

První dvacetiminutovka dnešního utkání je za námi. Orli vlétli do utkání jako uragán a už v 6. minutě vedli o dvě branky. Rakouský celek se však nehodlal s vývojem utkání smířit a přepnul na vyšší obrátky. Krátce po druhé brance Znojma dokázal snížit a po zbytek třetiny byl aktivnější.

Další třetina začne přibližně v 20:08.

20:01

20:19
    Tak to byl rychlý gól! Pucher zavezl kotouč do pásma, přenechal Tomasovi, jenž o mantinel přihrál na čerstvou posilu znojemského kádru DAVIDA ROUPCE, který od modré vsítil další branku!
    ROUPEC - 1:3

21:07
    Přímočará akce Orlů zastavena, ofsajd.

21:47
    Klagenfurt nepřesně rozehrál, vzápětí to stejné předvedli i hosté. Vhazování před Nechvátalem.

22:25
    Tomas skvěle přihrál na Yellow Horna, který už ujížděl na bránu, ale rozhodčí přerušili hru kvůli postavení mimo hru.

Došlo k opravení střelce druhé branky Znojma, autorem je JIŘÍ BEROUN.

24:20
    Sledujeme souboj o střední pásmo, obě mužstva dobře brání svoji modrou.

24:25
    Vyloučen Bača (ZNO) – dvě minuty za hrubost.

25:20
    Orli dobře brání, domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.

25:55
    Nechvátal kryje střelu od modré, vhazovat se bude po jeho levici.

26:25

26:40
    Podešva získal kotouč v útočné třetině a prodral se až před brankáře, ale z bezprostřední blízkosti se mu nepodařilo skórovat!

27:44
    Nepovedená rozehrávka Znojma končí na zakázaném uvolnění.

28:12
    Klagenfurt začíná být nebezpečný, všechny střely ale letí mimo klec.

29:48
    Znojemští hráči operovali za brankou Brücklera, ale nikdo z nich se nedostal ke střele.

30:47
    Přesilovka pro Znojmo! Vyloučen Schumnig (KLG) – dvě minuty za podražení.

30:53
    Šenkeříkova rána končí v ochranné síti.

31:16
    Po souboji v rohu skončil kotouč mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.

31:45
    Podešva dostal krásnou přihrávku od Tomase do mezikruží, ale s jeho střelou z voleje si brankář poradil.

32:29
    Závar před bránou Znojma! Domácí v oslabení ostřelují Nechvátala.

32:47

33:02
    Schumnig ihned po vypršení trestu naskočil na led a hnal se směrem ke znojemské bráně, jenže tam stál připravený Nechvátal.
    Další slibná střela domácích

33:27
    Kotouč teď skončil opakovaně mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.

34:13
    Rehuš dostal přihrávku na kruh, ale Brückler byl připraven.

34:13
    Přesilová hra hostů, na trestnou lavici usedl Strong (KLG) – dvě minuty za sekání,

34:42
    Orli se nedorozuměli na modré, domácí tak vyhazují.

35:16
    Znojmu se přesilová hra vůbec nedaří, Klagenfurt výborně napadá.

35:37
    Podešva dostal od Puchera skvělou přihrávku přímo před bránu, ale znojemský útočník Brücklera z bezprostřední blízkosti neprostřelil.

36:13

36:54
    Lundmark dostal křižnou přihrávku na pravý kruh, ale Nechvátal si s jeho střelou věděl rady.

37:34
    Rehuš si pomohl faulem, rozhodčí signalizuje výhodu.

38:01
    Vyloučen Rehuš (ZNO) – dvě minuty za podražení.

38:30
    Orli bojují, ale nedaří se jim odklidit kotouč do bezpečí.

38:53
    Beroun vyrazil puk ven z pásma, jeho spoluhráči tak mohou vystřídat.

39:37
    Znojmo se znovu osvobozuje a už to vypadá, že z přesilové hry Klagenfurtu nic nebude.

40:00

Druhá třetina, ve které jsme sledovali aktivní a rychlý hokej, je za námi. David Roupec, který dnes hraje svoje první utkání v dresu Znojma, se hned na úvod druhé dvacetiminutovky trefil a navýšil vedení svého týmu na rozdíl dvou gólů. Zajímavostí je, že svoji první branku za Znojmo dnes vstřelil také Petr Šenkeřík a Jiří Beroun dnes dal v první gól v letošní sezóně.

Další třetina začne přibližně v 20:56.

Hráči jsou již na ledě, za malý okamžik začne třetí třetina, ve které budou hrát Orli ještě dvě vteřiny ve čtyřech.

40:01

40:02

40:35
    Zakázané uvolnění domácích.

40:58
    Sérii nepřesných rozehrávek prodloužili i znojemští obránci. Další zakázané uvolnění.

Dnešní utkání sleduje 2988 diváků.

41:36
    Šedivý zkoušel z ostrého úhlu propálit brankáře, ale trefil pouze jeho betony.

41:57
    Bačova dělovka končí v Brücklerově náruči.

42:07
    Lattner vyslal přízemní střelu na bránu, kterou gólman pouze vyrazil před sebe, kde stál Novák, jenž se snažil o dorážku, ale obrana domácích zapracovala a vyhodila puk přes všechny čáry.

42:35
    Lehké nahození ze středního pásma od Manuela Geiera Nechvátal chytá do své lapačky.

42:59
    Za nahozeným kotoučem do pásma spěchal Lundmark, Nechvátal raději skočil po puku a zalehl jej.

43:11
    Rehuš se cpal do zakončení, ale netrefil puk, který následně Brückler raději přikryl.

43:53
    Branislav Rehuš ještě mohl po levé straně zkusit ohrozit individuální akcí bránu, ale už neměl dostatek sil, proto raději nahodil kotouč na Brücklera a odjel střídat.

44:22
    Vyloučen Strong (KLG) – dvě minuty za sekání a zároveň Beroun (ZNO) – dvě minuty za podražení.

45:35
    Yellow Horn zavezl do pásma, přenechal Lattnerovi, tomu ale kotouč vypíchl obránce.

46:22
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

46:46
    Nordqvist zajel s kotoučem až do Nechvátala, který se zdál chvilku otřesený, nicméně nyní je již znovu připraven!

47:07
    Rozhodčí signalizují výhodu, domácí budou hrát početní výhodu.

47:20
    Na trestnou lavici odjíždí Biro (ZNO) – dvě minuty za podražení.

47:38
    Znojmu se povedlo dvakrát rychle dostat kotouč do bezpečí, domácí tak zakládají útok od vlastní brány.

48:18
    Lundmark se dostal znovu do nebezpečné příležitosti, ale tentokrát se mu díky důslednosti znojemského obránce nepovedlo zakončit.

49:20

50:00
    Pucher posílal Tomase do brejku, ale obránce Klagenfurtu na poslední chvíli výborně vstoupil do přihrávky.

50:48
    Na Nechvátala letěla střela z ostrého úhlu, ale ani s tou neměl sebemenší problémy.

51:22
    Orli pečlivě brání, domácím se nedaří usadit se v pásmu a pokusit se o snížení stavu.

51:35
    Jacquesova nebezpečně vypadající střela letí mimo.

52:31
    Podešva obkroužil bránu a zkoušel překvapit Brücklera střelou z úhlu, ale ten dával pozor.

53:30
    Yellow Horn mohl jet do protiútoku, ale neměl potřebnou rychlost, tak raději počkal na spoluhráče, ale nepřesně přihrál.

53:46
    Walker teď opravdu hodně nebezpečně vypálil z levého kruhu!

54:27
    Stehlík projel střední pásmo a dostal se až k zakončení, jeho střelu Brückler chytá lapačkou.

54:53
    Nebezpečí před znojemskou bránou, Nechvátal však nedovolil snížení stavu!

55:22
    Rozehrávka domácích končí mimo hrací plochu, buly bude ve středním pásmu.

55:39
    Yellow Horn vybojoval ve středním pásmu kotouč a pustil se ihned do útoku. Zkoušel přihrávat na Šedivého, ale obránce Klagenfurt zastavil nahrávku holí, jenomže zastavil puk přímo před DAVIDEM BARTOŠEM, který nekompromisně propálil příklepem kotouč do brány! Asistence: Colton Yellow Horn, Ondrej Šedivý.
    BARTOŠ - 1:4

56:33
    Vyloučen Tomas (ZNO) – dvě minuty za vražení na hrazení.

Oddechový čas pro domácí.

56:47
    DeSantisova a následně Lundmarkova střela končí u připraveného Nechvátala.

57:14
    DeSantis znovu v šanci, ale opět skvělý Nechvátal!

57:27
    Domácí zkouší štěstí šesti!

58:24
    Znojmo udržuje kotouč daleko od své brány.

58:33

58:57
    Tomas vybojoval puk u vlastní modré a vydal se sám proti odkryté kleci, ale neměl potřebnou rychlost, tak přihrál na MARKA BIRA, který byl potřebně rozjetý a dostal kotouč do prázdné brány! Asistence: Roman Tomas, Ondrej Šedivý.
    BIRO - 1:5

59:39
    A je to další branka Znojma! BRANISLAV REHUŠ z pravého kruhu prostřelil Brücklera a dnešní výsledek už hovoří hodně jednoznačně! Asistence: Petr Šenkeřík, Jiří Beroun.
    REHUŠ - 1:6

Utkání 24. kola Erste Bank Eishockey Ligy je za námi. Oba týmy dnes předvedly skvělé výkony s velkým nasazením. Šťastnější budou odjíždět hosté, kteří ukořistili důležité tři body především díky produktivní koncovce a bravurnímu výkonu brankáře Nechvátala. Dnešní vysoké vítězství posouvá Orly zpět na třetí příčku v tabulce.

V příštím zápase hostí Znojmo na svém ledě nebezpečný Villach, utkání se hraje v pátek v 18:30.

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera a děkuji za pozornost. (21:40:13)

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 8. Lundmark (DeSantis, Koch) – 3. Šenkeřík (Bartoš, Šedivý), 6. Beroun (Lattner, Rehuš), 21. Roupec (Tomas, Pucher), 56. Bartoš (Yellow Horn, Šedivý), 59. Biro (Tomas, Šedivý), 60. Rehuš (Šenkeřík, Beroun)

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Šenkeřík, Šulák, Biro, Roupec, Stehlík, Bača – Lattner, Beroun, Novák – Tomas, Pucher, Podešva – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Csamango, Rehuš, Číp – Špaček.

Rozhodčí: Widmann, Dremelj – Ettlmayr, Hofstätter