Motor ČB – Benátky n/J 4:1 (kon.) | Kladno – Prostějov 5:2 (kon.) | Přerov – Slavia 5:2 (kon.)
Šumperk – Kadaň 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 5:0 (kon.) | Litoměřice – Most 2:0 (kon.)

58:48
    Domácí se teď hodně zlobili na rozhodčího, který neodpískal souboj v rohu. Denis Kindl (KLA) poté dostal dvě minuty za sekání, protože oplácel.

57:12
    Machač pěknou žabičkou našel Rudovského. Ten ale netrefil branku.
    55:42 René KAJABA - 5:2
    Utkání můžete sledovat živě zde.

55:42
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Prostějov nakonec možná dotáhne zápas do přijatelného výsledku. Střela Protivného šla sice vedle branky, ale RENÉ KAJABA ji šikovně usměrnil za bezmocného Mensatora. Asistence: Tomáš Protivný, Jakub Illéš.

55:03
    Bílek po chybě hostů jel ze strany na Horčičku. Jeho střela šla ale nad branku.

54:48
    Horčička nadvakrát lapil střelu Rudovského.
    52:59 Matouš VENKRBEC - 5:1

52:59
    Čestný úspěch hostů je na světě. Na modré čáře napřáhl MAREK DRTINA a jeho střelu přes clonícího Venkrbce Mensator nemohl vidět. Asistence: Jiří Cetkovský, Jakub Illéš.

52:17
    Podobným způsobem uviděl na druhé straně Kindl Bílka. Domácí hráč ale příliš před brankou vymýšlel a o kotouč přišel.

51:28
    Moskal zpoza branky našel u přední tyče volného Kajabu. Mensator byl mimo pozici, ale hostující forvard se netrefil mezi tři tyče.

50:56

50:48
    Venkrbec proskočil obranou. Po jeho šanci se ale puk odrazil nahoru a mimo.

50:28
    Růžička po mantinelu vyhazuje až k Horčičkovi.

50:07
    Ptáček vystihl pas skrz pásmo na Drtinu. Odražený kotouč skončil mezi diváky.

49:31
    Lukáč stopil rozehrávku hostů a Machač dostal puk přes modrou čáru.

48:56
    Kladenští jdou znovu do čtyř. Václav Skuhravý (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

48:40
    Kladenští si na ledě rozumí. Machač našel Rudovského, jehož rána ale skončila na vyrážečce Horčičky.

47:42
    Domácí mohli mít další šanci. Machač ale poslal Strnadovi pomalou nahrávku, takže z toho byl ofsajd.

46:49
    Dvořáček získal v oslabení kotouč a vyrazil kupředu. Svůj výlet zakončil tvrdou ranou do Horčičkových betonů.

46:08
    Moskal se z rohu dostal až před branku. Nataženého Mensatora nepřekonal i kvůli faulu Michala Gutwalda (KLA), který dostává menší trest za sekání.

45:35
    Bílek se po buly dostal okamžitě ke střele, jenže tu mu obránci stihli zastavit.

44:18
    Dragoun se pěkně vymotal z rohu ke střele. Mensator ale nulu stále drží.

43:43
    Repeho nahození skončilo před Horčičkou, Lukáč se k dorážce nedostal.

42:59
    Kajaba střílel od modré, ale jeho pokus srazili domácí za branku.

42:25
    Hosté jsou v úvodu poslední periody hodně aktivní.

41:14

40:35
    Moskal v oslabení ujel sám na Mensatora. Střelou mezi betony ale neuspěl.

40:01

Ani druhá část nepřinesla změnu. Kladenští zůstali aktivnějším týmem a svůj náskok navýšili o další dvě trefy. Hattrick pak oslavil útočník Patrik Machač. Třetí třetina začne zhruba v 19:43.

40:00

39:41
    Bílkovu ránu vyrazil Horčička. Následné nahození Nashe končí v lapačce hostujícího brankáře.

39:14
    Dvě minuty za sekání dostává Michal Špaček (PRO).

38:54
    Stachova nahrávka našla před brankou Bílka. Ten ale zamířil vedle.

38:21
    Hosté zamkli Kladno v jeho pásmu, což se jim na delší úsek povedlo poprvé v utkání. Mensator ale práci nemá.

37:26
    Hanáci se snaží alespoň o jednu branku. Aktivního Illéše v dorážení přerušil sudí, který ztratil puk z dohledu.
    35:58 Patrik MACHAČ - 5:0

35:58
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Je to hattrick! Střelu Denise Kindla dokázal před Horčičkou tečovat PATRIK MACHAČ a hostujícímu brankáři propadl kotouč výstrojí do branky. Asistence: Denis Kindl, František Ptáček.

35:43
    Závar před Horčičkou pokračuje. Repeho ránu vyrazil prostějovský brankář vedle branky.

35:25
    Ptáčkova rána jen zaduněla o zadní mantinel.

34:54
    Prostějov napadal hodně vysoko, čehož domácí téměř využili. Přes Skuhravého a Stacha se puk rychle dostal k Bílkovi, ale nejlepší střelec první ligy si na Horčičku nepřišel.

34:15
    Rudovský připravil puk na střelu Bílkovi. Ten však trefil jen chrániče dezorientovaného obránce. Sám si to hodně vyčítá.

34:07
    Tomáš Protivný (PRO) dostává dvě minuty za podražení.

32:33
    Domácí se teď doslova bavili souhrou v útočném pásmu. Ke střele se ale nedostali.

31:25
    Illéšův průnik zase skončil na chráničích bránícího Gutwalda.

30:57
    Ptáček dobře zastavil střelu Volka. Následná dorážka Moskala byla hodně nepřesná.

30:34
    Při další akci už je Mensator nucen zasahovat. Neúspěšným střelcem byl Volek.

29:59
    Strnad ztratil v obranném pásmu přehled o tom, kde se nachází kotouč. Mensatora to mohlo stát nulu, ale tečující Kajaba poslal puk vedle branky.

29:13
    Dragoun šikovně vracel z rohu puk na Luňáka. Ten ale v plné rychlosti nezpracoval.

28:40
    Prostějov se ale k puku opětovně dostal. Moskal měl hodně času vyjet zpoza branky. Mensatora ale nepřekonal.

28:19
    Útok Hanáků skončil za kladenskou svatyní, kde Repe obral o puk Illéše.

27:38
    Kindl našel mezi kruhy volného Stacha, který ale minul branku.

27:18
    Kladenští zůstávají hodně aktivní v útočném pásmu.
    25:47 Jan RUDOVSKÝ - 4:0

25:47
    Kladenští střílí stou branku v sezoně. JAN RUDOVSKÝ se dostal k puku mezi kruhy a jeho dělovka skončila za bezmocným Horčičkou. Asistence: Václav Skuhravý, Jurij Repe.

24:44
    Moskalovu přihrávku zpoza branky na Venkrbce zastavil bruslemi Gutwald.

24:28

24:07
    Kladenští puk vyhazují až k Horčičkovi.

23:38
    Další střelu od modré Mensator propustil. Puk ale vypadl vedle tyčky.

23:08
    Luňák našel před brankou volného Cetkovského. Ten ale z brankoviště tečoval vedle.

22:56
    Prostějov dobře zakombinoval a Drtina byl sám na vrcholu kruhů. Mensator si hodně povyjel a jeho střelu zastavil.

22:28
    Vojtěch Šilhavý (KLA) dostává dvě minuty za hákování. Hosty čeká první početní výhoda.

22:10
    Strnad dostal hodně prostoru a snadno se zpoza branky vymotal až před ní. Horčička ale puk za svá záda nepustil.

20:54
    Zatím asi nejaktivnější hráč hostů je Jakub Illéš. Teď měl dobrou šanci po vhazování, ale těsně minul vzdálenější tyč.

20:38

20:01

Úvodní dvacetiminutovka byla jednoznačně v režii Rytířů. Kladno si vytvořilo brzký náskok a stačilo překonat oba prostějovské brankáře. Jak se z toho hosté vzpamatují, to se uvidí ve druhé třetině, která začne zhruba v 18:51, kdy začne druhá třetina.

20:00

19:54
    Nashův tečovaný pokus končí na betonu Horčičky.

19:35
    Teď už Rudovský zakončoval. Jeho rána od modré šla ale vedle.

18:57
    Pěknou kombinací se domácí dostali do šance. Rudovský stál mezi kruhy sám, ale kotouč nedostal přesně.

18:38
    V závěru třetiny ještě jedna početní výhoda. Dvě minuty za držení dostává Jiří Cetkovský (PRO).

17:56
    Kehar nevystihl chytrou kličku Illéše. Ten následně zakončoval z velkého úhlu a tak nebylo překvapením, když svůj puk poslal do boční sítě.

17:02
    Kladenskou protiakci zastavil pád Stacha, kterému podjely brusle. Nejproduktivnější hráč první ligy se ale včas stihl zorientovat a zabránil přečíslení soupeře.

16:30
    Sérii nepřesných rozehrávek ukončil až Nash, jehož vyhození po prknech přes všechny čáry znamená zakázané uvolnění.

15:17
    A měli hned velkou šanci. Dorážející Illéš ale z brankoviště trefil jen boční síť.

15:02
    Prostějovští se konečně dostali k puku a střídají.

14:42
    Nashovu střelu dorážel před brankou Dvořáček a následně i Pitule. Ani jeden pokus se k Horčičkovi nedostal.

14:21
    Hanáci se stále nevymanili ze sevření.

13:41
    Rytíři ale zůstávají v pásmu a nenechají hosty oddechnout.

13:12
    Stacha nechali hosté až trestuhodně volného. Domácí lídr ještě hledal Bílka, ale tomu puk přeskočil hokejku.

12:46
    Kindl udělal rychlý manévr do středu hřiště. Dlouhán Drtina u něj ale s hokejkou byl včas, aby srazil puk nad branku.

12:14
    Skuhravý obdržel přihrávku z rohu hřiště a před Horčičkou byl zcela sám. Branku ale minul.

11:49
    Prostějov poprvé vyloženě hrozí před brankou Kladna. Nejnebezpečnější ránu vyslal Sova, ale Mensatorův zákrok byl rychlý.

10:54
    Šlahař zahrozil po dlouhé době před brankou Kladna. Mensatorovi jeho střela propadla, ale skončila vedle branky.
    Kindlovo neproměněné trestné střílení

Kindl ale neudělal nic převratného a Horčička si ho vyčíhal.

09:48
    Může být ještě hůř. Kindl dostal přihrávku za beky a při svém úniku byl faulován. Je nařízeno trestné střílení.
    08:29 Patrik MACHAČ - 3:0

08:29
    Hosté opět propadli a před Horčičkou vznikla přesilová situace. Rudovský z brankoviště hledal PATRIKA MACHAČE. Ten se i přes vypětí obránce dostal k dorážce a po jeho pokusu puk těsně překročil brankovou čáru. Asistence: Jan Rudovský, Brendon Nash.

08:13
    Drtina trochu zazmatkoval, když nebyl pod tlakem, ale poslal kotouč přes všechny čáry.

08:05
    Machač dostal na levém křídle více prostoru, ale do střely mu stihl vložit svou hokejku Luňák. Puk se odrazil až do sítě nad brankou.

07:41
    Podobným způsobem nyní získal Gutwald puk pro Strnada. Jeho střela ale nebyla přesná.

07:08
    Rytíři pokračují v nepříjemném napadání hostujících beků, s čímž má Prostějov zatím potíže.

06:23

05:57
    Stach z brankové čáry hledal mezi kruhy Skuhravého. Ten byl ale Prostějovskými dobře pokryt. Hosté poté vyhodili až k Mensatorovi.

05:39
    Kladenští zůstávají usazeni před hostující brankou.

05:19
    Nash napřáhl od modré, Horčička ale jeho střelu dobře viděl a vyrazil ji betonem.

05:04
    Středočeši vyhráli následující vhazování, ale do střely Bílka stihl vložit svou hůl obránce Drtina.

04:50
    Dragoun ušetřil pár vteřin, ale poté se Kladenští dostali do pásma. Nashovu střelu ale kryje Horčička.

04:23
    Domácích je nyní plný led. Dvě minuty za krosček dostává obránce Aleš Sova (PRO).

04:14
    A hned ho čekal těžký zákrok. Pitule poslal puk na vrchol kruhu Dvořáčkovi, který se do něj tvrdě opřel. Kotouč ale zůstal ve výstroji hostujícího brankáře.

03:09
    Laciný gól stojí Neužila místo v brance, do které jde Luboš Horčička.
    03:09 Patrik MACHAČ - 2:0

03:09
    To je úvod. Rytíři se poměrně snadno dostali do pásma, Repe přenechal puk PATRIKU MACHAČOVI, který z ostrého úhlu procedil puk skrz Neužilovy betony. Asistence: Jurij Repe.
    02:16 Tomáš REDLICH - 1:0

02:16
    A raduje se z první branky. Pituleho střela k Neužilovi neprošla, ale kotouč zůstal volný mezi kruhy. Jako první se k němu dostal TOMÁŠ REDLICH a na jeho pokus na vyrážečku byl prostějovský brankář krátký. Asistence: Tomáš Pitule, David Dvořáček.

02:01
    Pituleho formace se drží v pásmu Hanáků.

01:10
    Stach našel osamoceného beka Růžičku, který ale špatně kotouč zpracoval, čímž se připravil o slibnou šanci.

00:35
    Už potřetí se v úvodní minutě přerušuje, což týmům brání dostat se do tempa.

00:17
    Skuhravý svedl sprinterský souboj s Protivným. Prohrál ho a tudíž se píská zakázané uvolnění.

00:01

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Repe, Kehar, Růžička, Gutwald, Ptáček – Machač, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, Bílek – Dvořáček, Pitule, Redlich – Šilhavý, Lukáč, Strnad.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Drtina, Husák, Mojžíš, Sova, Špaček, Protivný, Kaluža, Rudl – Cetkovský, Dragoun, Luňák – Volek, Moskal, Illéš – Novák, Venkrbec, Šlahař – Kajaba, Kuncek, Staněk.

Rozhodčí: Bejček – Polák, Rampír.

Vzájemné zápasy

Prostějov – Kladno 1:4

První vzájemné utkání sezony dopadlo na Hané jednoznačně. Kladno uspělo v poměru 4:1. O výhru se postarala především jeho nejproduktivnější dvojice David Stach – Vítězslav Bílek. Domácí korigovali až v závěru.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV

Hanáci rozhodně nepodávají v posledních zápasech optimální výkony. Prostějov nedokázal šestkrát v řadě odvrátit porážku, takže se tabulkou propadl až mimo pozice zaručující alespoň předkolo play-off, které by po nevydařené loňské sezoně mělo být cílem klubu. Před utkáním s Kladnem ale hlásí Moravané velkou posilu. A to doslova. Do klubu se vrátil urostlý útočník Jiří Cetkovský.

Produktivita:
    1. Michal Dragoun – 16 bodů (3+13)
    2. Martin Novák – 15 bodů (10+5)
    3. Marek Drtina – 13 bodů (6+7)

RYTÍŘI KLADNO

Středočeši se po dvou venkovních zápasech znovu vrací na svůj stadion. Duely mimo Kladno zvládli s poloviční úspěšností, ale diváci se v jejich duelech nenudili. Rytíři v Budějovicích a Benátkách dohromady nastříleli 13 branek, ale 12 jich inkasovali. V tabulce se pak týmy Kladna, momentálně druhé, a Jihlavy výrazněji oddělily od zbytku pelotonu.

1. David Stach – 43 bodů (14+29)
    2. Vítězslav Bílek – 38 bodů (24+14)
    3. Jan Rudovský – 26 bodů (12+14)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 3. Redlich (Pitule, Dvořáček), 4. Machač (Repe), 9. Machač (Rudovský, Nash), 26. Rudovský (Skuhravý, Repe), 36. Machač (Kindl, Ptáček) – 53. Drtina (Cetkovský, Illéš), 56. Kajaba (Protivný, Illéš)

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (3. Horčička) – Drtina, Husák, Mojžíš, Sova, Špaček, Protivný, Kaluža, Rudl – Cetkovský, Dragoun, Luňák – Volek, Moskal, Illéš – Novák, Venkrbec, Šlahař – Kajaba, Kuncek, Staněk.

Rozhodčí: Bejček – Polák, Rampír