Spišská N. Ves – Bardejov 3:11 (kon.) | Humenné – Michalovce 2:5 (kon.) | Topoľčany – Pov. Bystrica 8:1 (kon.)
Nové Zámky – Senica 4:6 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.) | Prešov – Trnava 5:1 (kon.)
HC 19 Humenné
2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Středa 25.11.2015, 17:301. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri ďalšom pokračovaní našej druhej najvyššej hokejovej súťaže. Tá má dnes na programe už svoje 22. kolo, vrámci ktorého sa odohrá aj derby zápas medzi Humenným a Michalovcami. Títo súperi sa už stretli v 11. kole, kedy sa zápas v Michalovciach skončil výsledkom 7:2. Humenčania majú čo naprávať.

Domáci hokejisti majú odohraných dvadsaťdva zápasov a v tabuľke im patrí priebežné 10. miesto. Humenné získalo v 22 stretnutiach 22 bodov a celkové skóre 60:87. Doposiaľ najproduktívnejším hráčom ligového nováčika, a zároveň najbodovanejším hráčom MHK je 23-ročný krídelník Roman Ihnaťo, ktorý má na svojom konte 17 kanadských bodov za 8 gólov a 9 asistencií.

Hostia z Michaloviec sa nachádzajú na piatom mieste v tabuľke. Hokejisti piateho tímu tabuľky v doterajšej časti sezóny odohrali 22 zápasov, v ktorých získali 38 bodov a celkové skóre 90:72. Doposiaľ najproduktívnejším hráčom je skúsený 39-ročný Juraj Faith za 10 gólov a 23 asistencií. Najlepším strelcom v tomto tíme je 23-ročný krídelník Tomáš Bánovský, ktorý má na svojom konte 28 kanadských bodov za 15 gólov a 13 asistencií.

V poslednom ligovom kole sa na toto stretnutie víťazne naladili iba Michalovce. Hokejisti Dukly sa naposledy predstavili na domácom ľade proti Topoľčanom, kde bol duel vyrovnaný a Michalovčania ho vyhrali 3:1. Humenčania prehrali po gólovej prestrelke v Trnave 8:6.

Začiatok zápasu je naplánovaný na 17:30. Zostaňte s portálom Onlajny.eu a z diania na ľadovej ploche vám určite neunikne nič podstatné.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

02:19
    Dlhšia časť hry bez prerušenia.

03:24
    Dukla Michalovce dala gól!
    Gól hostí zaznamenal ich najproduktívnejší strelec Tomáš Banovský. Asistencia – Klouda Peter.

04:11
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Michalovce. Hráč Schnelly Martin, za menší trest – nedovolená hra vysokou hokejkou.

05:40
    Humenčania to so svojou aktivitou prehnali, je pískané postavenie hráča v bránkovisku.

06:11
    Hostia v plnom počte.

08:50
    Skvelý zákrok brankára Okoličányho, po strele domáceho Devečku.

09:02
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Michalovce. Hráč Luchnikov, za menší trest – hra vysokou hokejkou.

11:02
    Domácim sa nepodarilo využiť ani druhú presilovku. Hostia v plnom počte.

11:35
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Michalovce, hráč Urban, za menší trest – podrazenie.

12:43
    Domáci sa počas presilovky dostali k zakázanému uvoľneniu – vhadzovanie po pravej ruke Volentiera.

Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme videli jeden gól zo strany hostí, ktorý vsietil Banovský. Druhá tretina začne približne o 18:15.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:49
    Gól strelil BANOVSKÝ.

22:03
    Vylúčenie v tíme MHK Bemaco Humenné. Hráč Mendel, za menší trest – držanie.

24:03
    Domáci sa dokázali ubrániť.

25:00
    Pekná akcia domácich, no Mihalič nedokázal zakončiť cez brankára hostí.

25:41
    Zakázané uvoľnenie – vhadzovanie po ľavej ruke Okoličányiho.

27:40
    Po peknej strele Mendela, brankár hostí vyráža puk pred seba a nedovolil domácim streliť kontaktný gól.

31:00
    Vidíme pekný hokej so strany domácich, ktorý sa snažia o kontaktný gól.

31:37
    Humenné dáva gól! Po veľkom tlaku prichádza prvý gól domácich. Strelec – VARTOVNÍK Lukáš – Asistencie – Hopkovič, Devečka

33:28
    Dukla Michalovce dala gól! Svoj tretí gól v zápase strieľa Tomáš BANOVSKÝ. Asistenciu si pripísal Klouda Peter.

35:23
    Gól strelil SALNIKOV Andrev. Asistenciu si pripísal Schnelly Martin

37:13
    Michalovčania strieľajú gól do posunutej bránky. Rozhodca gól neuznal. Vhadzovanie po pravej ruke Volentiera.

37:13
    Vylúčenie v tíme MHK Bemaco Humenné. Svoj tým oslabí Hopkovič za menší trest – sekanie.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

39:13
    Domáci v plnom počte.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V úvode druhej tretiny sme videli rýchly gól hostí. Po ňom snahu Humenčanov o kontaktný gól, ktorý sa podaril Lukášovi Vartovníkovi, no naň odpovedali hostia hneď dvakrát. Po góloch Banovského, ktorý ma už na konte hattrick a Salnikova je stav 1:4. Tretia tretina začne približne o 19:05.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:00
    Domáci nastúpili do tretej tretiny odhodlane. Hneď v úvode ohrozili brankára hostí.

42:15
    Vedenie hostí zvyšuje už o štyri góly hráč SALNIKOV Andrev, svojim druhým gólom v zápase. Asistencie Buraľ, Fedorko.

44:30
    Domáci sa dostávali do prečíslenia, no dobre myslenú prihrávku Ihnaťa zastavil obranca hostí.

46:00
    Vidíme pekný hokej z jednej strany na druhú.

46:56
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Michalovce. Hostí oslabí Shangin za menší trest – sekanie.

47:58
    Humenné dáva gól! Domáci využívajú presilovú hru a SEGĽA Martin znižuje stav. Asistencie Ihnaťo, Devečka

50:44
    Vylúčenie v tíme MHK Bemaco Humenné (Šeliga). Za menší trest – držanie.

51:44
    Domáci zatiaľ bránia bezchybne nepustili súpera do pásma.

52:41
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Michalovce (Salnikov). Menší trest – bránenie v hre.

54:41

58:00
    Domácim už veľa času na zvrátenie stavu neostáva. Posledné dve minúty tretej tretiny.

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny.

Videli sme pekný hokej z oboch strán no s lepším koncom pre hostí z Michaloviec, ktorý vyhrávajú aj druhý vzájomný zápas s výsledkom 5:2.V zápase sa zaskvel Tomáš Banovský, ktorý vsietil hattrick. Za pozornosť ďakujeme Onlajny.eu (19:34:44)

Tomáš Šimeček

Branky a nahrávky: 32. VARTOVNÍK (Hopkovič, Devečka), 48. M.SEGĽA (Ihnaťo, Devečka) – 4. BANOVSKÝ (Klouda), 21. BANOVSKÝ, 34. BANOVSKÝ (Klouda), 36. SALNIKOV (Schnelly), 43. SALNIKOV (Buraľ, Fedorko)

HC 19 Humenné: Volentier (Zgibor) – Hopkovič, T. Devečka, B. Horváth, E. Kramár, Mendel, Ján Šeliga – L. Vartovník, Ma. Segľa, P. Segľa – Šugár, Ma. Nagy, Mihalič – Ihnaťo, Roháč, B. Krempaský, Roháčik
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Okoličány (Petro) – Klouda, Dolgoš, Drotár, Hančák, Faith – Hinďoš, Shangin, Čížek, Voronov, Luchnikov – Huňady, Urban, Banovský, Buraľ, Fedorko – Jenčo, Boboš, Salnikov, Gavura

Rozhodčí: KORBA Peter, Ing. (HR1), RIŠ Jaroslav (ČR1 ), SMEREK Vladimír (ČR2)