Kometa Brno – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.) | Olomouc – Šumperk 3:8 (kon.) | Kladno – Slavia 1:4 (kon.)
Vsetín – Warriors Brno 5:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 6:2 (kon.) | Jihlava – Žďár n/S 4:3 (1:0 po s.n.)
Chomutov – Písek 12:1 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 5:1 (kon.) | HC Plzeň – Sparta 4:3 (kon.)
Zlín – Pardubice 0:0 (odl.) | Havířov – Opava 3:1 (kon.)
HC Olomouc
3:8 (1:2, 1:5, 1:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Čtvrtek 26.11.2015, 14:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

HC Olomouc: Machatý (Fajgl) – Dajčar, Klesla, D. Mader, Vohrabal, Vosátko, Tichý, P. Mader – Harabiš, Kořenek, Janíček, Vašenka, Kret (C), Dvořák, Štefka, Smejkal, Palinek, Skřivánek.

Salith Šumperk: Venouš (Kašpar) – Rutar, Jureček, Habrman, Uhlíř (C), Moučka – Haluza, Vaňous, Krč, Scheuter, Žižlavský, Mácha, Štrbík, Dudycha, Vintr, Moravec.

Rozhodčí: Kohoutek – Štreitová, Čuňočka.

00:01

00:05
    Po úvodním buly se vydali do útoku hosté, v rohu útočné třetiny Šumperka, však obral o puk hostujícího hráče Klesla.

00:50
    Před hostujícího brankáře se prodrali domácí, Šumperk ale drží Olomouc hlavně za vlastní bránou.

01:40
    Hra se na delší dobu přestěhovala do středního pásma, kde ale v založení akce brzdily oba týmy nepřesné přihrávky.

02:15
    Po pravé straně vyvážel puk do útoku kapitán domácích Kret, těsně před bránou jej ale zastavili hosté.

02:59
    Kohouti se tlačí před šumperského brankáře, ke střele se však zatím nedostali.

03:40
    Z těsné blízkosti to zkoušel Scheuter, dorážet z levé strany pak chtěl ještě Krč, domácí strážce svatyně si ale s akcí hostujících útočníků dokázal poradit a puk vyrazit.

04:52
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperští chvíli doráželi před bránou, a to tak důrazně, že se nakonec JAROSLAVU HABRMANOVI podařilo dostrkat puk pod výstrojí Machatého až do brány. Asistence: Aleš Moravec.

05:47
    Bekhendem to z mezikruží zkoušel jeden z hostujících hráčů, Machatý byl ale připraven.

06:46
    Do útoku se pak prohnal Smejkal, který z pravé strany kolem tyčky ještě zkoušel dorážet, šumperský brankář ale dokázal dostatečně natáhnout beton.

07:40
    Šumperští se snaží přidat další branku a tlačí se před brankáře, olomoučtí hokejisté ale nepouští Draky do bezprostředního ohrožení brány.

09:10
    Draci se drží v útočném pásmu a čekají na chybu domácích.

09:55
    Z levého kruhu to zkusil Dudycha, trefil však jen chrániče připraveného Machatého.

11:06
    Hosté jsou o něco aktivnější a častěji v útočném pásmu, Olomoučtí se jen stěží dostávají před Venouše.

11:40
    Až do brankoviště se nacpal Adam Rutar, a tak musel rozhodčí hru na chvíli přerušit.

12:40
    Kohouti se snaží dostat k nebezpečnější střele na šumperskou branku, jsou to však Draci, kteří častěji míří do útoku.

13:36
    Draci uskakují domácím už o dvě branky. Do rychlého protiútoku se dostala lajna PAVLA VAŇOUSE, který dokázal překonat Machatého. Asistence: Štěpán Dudycha.

14:05
    Draci povzbuzení další brankou se dál ženou před olomouckou svatyni.

14:05
    Olomoučtí se budou muset poprvé bránit. Tomáš Dvořák (OLO) je totiž vyloučen na dvě minuty za hákování.

15:17
    Hosté se sice snaží dostat před Machatého, v tom mu ale brání domácí, kteří se teď o něco zvedli. Machatý tak může být v klidu, Draci totiž jen sotva přechází přes střední pásmo.

16:36
    Teď už jsou to ale hráči v modrých dresech, kteří si našli cestu před branku. Ke střele se ale odhodlávají velmi dlouho.

18:11
    Olomouc právě vstřelila branku!
    JAN VAŠENKA se u levého mantinelu dostal k puku, vyvezl jej až k vrcholu kruhu, kde napřáhl a propálil Venouše. Bez asistence:

18:22
    Po pravé straně prosprintoval Kret, který si ještě na kruhu přehazoval puk z bekhendu na forhend, byl však dobruslen jedním z bránících hráčů a mírně podražen.

19:05
    Vašenka nestihl dobrzdit a ve větší rychlosti narazil do zadního mantinelu, po chvíli se však zvedl z ledu a sám dojel na střídačku. Vypadá to, že bude v pořádku.

19:48
    První třetina se dohrává ve středním pásmu.

20:00

V první třetině se z dvoubrankového vedení radovali po trefách Jaroslava Habrmana a Pavla Vaňouse radovali Draci, domácí však ještě v poslední minutě prvního dějství dokázali snížit na jednobrankový rozdíl, když mířil přesně Jan Vašenka.

Druhá třetina začne přibližně ve 14:44.

20:01

21:00
    Hra se přelévá od branky k brance, víc v pozoru však musí být Venouš. Na Olomouckých je vidět, že je vstřelená branka nakopla.

21:55
    Chvíli na to se však do rychlého protiútoku dostali hosté. ŠTĚPÁN DUDYCHA pak střelou z pravé strany a bekhendem dokázal překonat olomouckého brankáře. Asistence: Martin Žižlavský.

22:19
    Velmi rychle přidávají Draci další branku, když z levé strany našel skulinku ve výstroji olomouckého brankáře JAN ŠTRBÍK. Asistence: Jaroslav Habrman.

23:21
    Draci se dál tlačí za gólem a drží se v útočném pásmu.

23:35
    Kohouti se budou znovu bránit. Dvouminutovým trestem za podražení je potrestán Tomáš Dajčar (OLO).

23:35
    Ve stejném čase dochází ke střídání brankářů na straně Olomouce. Jana Machatého nahradil v brankoviště Tomáš Fajgl.

24:30
    Draci se drží v útočném pásmu a kombinují.

25:09
    Do rychlého protiútoku se dostal Petr Mader, kterého však dobruslili bránící hráči, a tak olomoucký obránce alespoň nahodil puk do útočné třetiny.

26:22
    Petr Mader to zkusil z pravého kruhu, nemířil ale přesně.

27:13
    Teď jsou to Olomoučtí, kteří se drží v útočném pásmu, Šumperk ale dobře brání, a tak se Hanáci dostávají jen velmi málo ke střelám.

29:05
    Do útoku spěchal po levé straně Smejkal, který se ještě pokoušel obrat o puk hostující hráče, to se mu však nepovedlo.

30:09
    Kousek nad vrcholy kruhů se k puku dostal Kořenek, který prosprintoval před Venouše, puk si párkrát prohodil na holi a zakončoval. Jeho akci ale nakonec přerušil hvizd rozhodčího.

31:55
    Nahození jednoho z Olomouckých z mezikruží skončilo těsně vedle svatyně hostů.

32:34
    Hraje se znovu hlavně ve středním pásmu, Šumperk nikam nespěchá a pečlivě hlídá svůj náskok.

33:53
    Tohle už je pro Kohouty špatné. Šumperk po delší kombinaci přece jen našel skulinku, kudy dostat puk do brány, když se trefil JAN MOČKA. Asistence: Adam Scheuter, Adam Rutar.

34:41
    Šumperští se dostali do rychlého protiútoku a uštědřili Kohoutům další lekci. Přesnou mušku totiž prokázal TOMÁŠ KRČ, který přidává už šestou branku hostů. Bez asistence.

34:50
    Pětibrankový náskok hostům nestačí, a tak se znovu tlačí před Fajgla.

35:28
    Jestli to bylo s Kohouty při pátém gólu špatné, tak teď je to ještě horší. ADAM RUTAR dokázal Fajgla prostřelit z poměrně velké vzdálenosti a poslat Draky už do šestibrankového vedení.

36:53
    Domácí ale nesložili zbraně. Paradoxně dva obránci se vydali do útoku a snížili náskok hostů. Petr Mader našel před brankou TOMÁŠE DAJČARA, který z levé strany mířil přesně. Asistence: Petr Mader.

37:36
    Venouš vyrazil puk jen před sebe a ke kotouči se hnal Vašenka. Před rychlonohým útočníkem ale včas uklidil puk jeden z bránících hráčů.

38:25
    Olomoučtí hráli v šesti, a tak byli potrestáni menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Karel Tichý (OLO).

39:00
    Draci cítí šanci a tak se drží před Fajglem.

39:16
    Na druhou stranu se rychle prohnali domácí, ty však zastavil hvizd rozhodčích signalizující postavení mimo hru.

39:40
    Hra se dohrává v prostřední třetině.

40:00

Ve druhé části se s góly roztrhl pytel, a to především s těmi z holí Draků. Během dvaceti minut se totiž za hosty trefil Štěpán Dudycha, Jan Štrbík, Jan Moučka, Tomáš Krč a Adam Rutar. Ještě chvíli před koncem pak korigovala výsledek dvojice olomouckých obránců, když se trefil Tomáš Dajčar.

Zřejmě poslední část začne přibližně v 15:31.

40:01

40:01
    Hned na začátku třetí třetiny jsou Kohouti znovu do čtyř. Menším trestem za zdržování hry je potrestán David Štefka (OLO).

40:26
    Dvířka na trestnou se otevírají i na straně Šumperka. Za držení protihráče si dvě minuty odsedí Adam Rutar (SUM).

40:59
    Do samostatného úniku se dostal Mácha. Ten byl sice stíhaný jedním z olomouckých hráčů, ten ale nakonec zasahovat nemusel. Proti střele Máchy natáhl Fajgl beton.

42:30
    Šumperk by rád přidal další branku, olomoučtí hokejisté se ale stíhají vracet.

44:29
    Dajčar to znovu zkoušel v útoku, překonat Venouše se mu ale nepovedlo.

45:02
    Další trest pro Olomouc. David Vosátko (OLO) si musí odpykat dvě minuty za podražení.

46:12
    Šumperk ukazuje, že ani podstata přesilové hry mu není cizí. TOMÁŠ KRČ dokázal prostřelit Fajgla střelou zblízka a připsat si tak už svou druhou branku v utkání. Asistence: Dominik Jureček, Jan Štrbík.

47:54
    Hosté se nehodlají na čísle osm zastavit a dál se tlačí do útoku. Oproti tomu Olomouc se zdá trochu zaskočená.

48:54
    Olomouckým se znovu nepovedlo střídání, a tak jsou Kohouti znovu potrestáni dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvouminutovku na trestné odsedí Martin Palinek (OLO).

49:59
    Po levé straně se vydal do útoku Mácha a zkusil to střelou z vrcholu kruhu, s tou si však Fajgl dokázal poradit.

50:32
    Další trest i pro Draky. I hosté špatně počítali a jsou potrestáni dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Tomáš Krč.

51:16
    Haluza objížděl branku a hledal, kde nechal Fajgl skulinku, puk ale nakonec do branky dostat nedokázal.

52:10
    Kořenkova lajna se cpala do branky tak, že jejich snahu musel zastavit rozhodčí.

53:10
    Puk se od Fajgla odrazil pouze před brankoviště, kde se k němu dostal Haluza a mířil do horní části branky. Nakonec však kotouč skončil mimo tři tyče.

54:21
    Kohouti nabrali druhý dech a drží se v útočném pásmu. Šumperk se ale snaží držet domácí hlavně u mantinelu.

54:22
    Petr Mader (OLO) se míří na dvě minuty zchladit. Byl totiž potrestán menším trestem za napadení.

56:10
    Hra se přesunula znovu do střední části, Šumperku tak přesilová hra příliš nevychází.

57:06
    Hosté spíš už jen šetří čas ve vlastním pásmu a kontrolují puk.

57:30
    Hanáci to znovu zkouší a cpou se před Venouše.

57:40
    Šumperk se musí znovu bránit. Pavel Vaňous je totiž na dvě minuty oeslán na trestnou lavici.

57:57
    Hanáci také ukazují, že umí využívat početní výhody. Až za záda šumperského brankáře se trefil obránce Hanáků PETR MADER. Asistence: Matěj Kořenek, Vítězslav Klesla.

59:20
    Poslední vteřiny se dohrávají v útočném pásmu Kohoutů.

59:22
    Za hákování si odsedí dvě minuty i Denis Vohrabal (OLO).

Ve třetí třetině přidal každý z týmů ještě po jednom gólu, když mířil přesně Tomáš Krč a přesilovku pak dokázal využít Petr Mader. To však nic nezměnilo na jasné a zasloužené výhře Šumperka. (16:03:51)

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 19. Vašenka, 37. Dajčar (P. Mader), 58. Mader (Kořenek, Klesla) – 5. Habrman (Moravec), 14. Vaňous (Dudycha), 22. Dudycha (Žižlavský), 23. Štrbík (Habrman), 34. Moučka (Scheuter, Rutar), 35. Krč, 36. Rutar, 47. Krč (Jureček, Štrbík)

HC Olomouc: Machatý (24. Fajgl) – Dajčar, Klesla, D. Mader, Vohrabal, Vosátko, Tichý, P. Mader – Harabiš, Kořenek, Janíček, Vašenka, Kret (C), Dvořák, Štefka, Smejkal, Palinek, Skřivánek.
    DRACI PARS ŠUMPERK: Venouš (Kašpar) – Rutar, Jureček, Habrman, Uhlíř (C), Moučka – Haluza, Vaňous, Krč, Scheuter, Žižlavský, Mácha, Štrbík, Dudycha, Vintr, Moravec.

Rozhodčí: Kohoutek – Štreitová, Čuňočka