Boston – NY Rangers 4:3 (kon.) | Philadelphia – Nashville 3:2 (po pr.) | Minnesota – Winnipeg 1:3 (kon.)
Anaheim – Chicago 2:3 (po pr.) | Washington – Tampa 4:2 (kon.)
Minnesota Wild
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Winnipeg Jets
Pátek 27.11.2015, 22:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Dámy a pánové, vítejte u přímého přenosu z utkání kanadsko-americké NHL, kde v hale Xcel Energy Center v St. Paul se představí domácí tým Minnesota Wild, který vyzve Winnipeg Jets. Souboj obou celků vám přiblíží v přímém přenosu Jaroslav Svoboda.

Minnesota Wild je v tabulce Centrální divize, ve které působí i jejich dnešní soupeř Jets, pátá, se ziskem 25 bodů. Na svém ledě je ale velmi silná, z 10 utkání jich 8 Minnesota vyhrála a pouze dvakrát odešla z ledu poražena.

Mezi ústřední postavy týmu patří útočníci Mikko Koivu, Rakušan Thomas Vanek, Jason Zucker, Mikael Granlund i Zach Parise, který ale odehrál letos jen 12 zápasů a je na listině zraněných. Z tábor Wild ale proudí zprávy, že by se Parise právě dnes mohl vrátit do hry.

Z obránců vyniká výborně hrající Ryan Suter, solidní výkony odvádí i Jared Spurgeon. Mezi brankáři týmu má výsostní postavení Devan Dubnyk, který odchytal drtivou většinu zápasů.

Z československých hokejistů v hlavním týmu Wild nikdo nepůsobí, v rámci organizace ale má Minnesota práva na útočníka Pavla Jenyše, který ještě do úterý byl hráčem Sudbury Wolves, 24. listopadu však byl potvrzen přestup do celku Niagara IceDogs, také působícího v OHL. Kromě něj z českých hráčů patří Wild i brankář Aleš Stezka, i ten působí v zámoří, v USHL v týmu Sioux Falls Stampede.

Na listině zraněných má Minnesota momentálně čtyři hráče, obránce Marca Scandellu a trio útočníků: Justina Fontaina, Tylera Graovace a již zmiňovaného Zacha Pariseho.

Winnipeg Jets je v tabulc Centrální divize hned za Minnesotou na šestém místě, se ztrátou tří bodů, zároveň ale Jets mají odehráno již o tři zápasy více než Minnesota.

Klíčovými hráči týmu jsou útočníci Blake Wheeler a Bryan Little, ovšem velmi cenné služby odvádí i Toby Enström, který sice není na špici bodování týmu, ale jeho defenzivní přínos je markantní. V brance se střídají Ondřej Pavelec a Michael Hutchinson.

Kromě Ondřeje Pavelce již žádný další československý hokejista v hlavním týmu nepůsobí, na šanci v organizace ale čeká útočník Michael Špaček i obránce Jan Košťálek. Špaček letos působí poprvé v kariéře v zámoří, v Red Deer Rebels v juniorské WHL má bilanci 10+15 ve 22 zápasech. Košťálek letos debutuje v AHL, za Manitoba Moose odehrál zatím 13 utkání (0+1).

Na listině zraněných hráčů mají Jets aktuálně dva hráče, a to právě brankáře Ondřeje Pavelce a obránce Granta Clintsomea.

Ve 22:00 začínáme...

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Prosser, Folin – Vanek, Grandlund, Pominville – Parise, Koivu, Niederreiter – Zicker, Coyle, Carter – Porter, Haula, Gabriel

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Pardy, Byfuglien, Enström, Myers, Stuart, Trouba – Ladd, Little, Wheeler – Perreault, Scheifele, Stafford – Thorburn, Burmistrov, Ehlers – Lowry, Copp, Peluso

Rozhodčí: McIsaac, Skilliter – Wheler, Berg.

V Xcel Energy Center je již vše prakticky připraveno na začátek utkání.

Hellebuyck je nakonec tím brankářem, kdo se postaví do klece Winnipegu.

James Bohn nyní před tribunami na ledové ploše zpívá státní hymnu.

00:01

00:20
    Minnesota se vrhá do útoku hned od začátku utkání.

01:19
    I hosté se teď osmělili k útočnému výpadu a Dubnyk poprvé v zápase zasahuje, kryje pokus od modré čáry.

02:14
    Peluso se s Gabrielem pouštějí do vzájemné bitky, to nám ten zápas hezky začíná. Oba dostanou pětiminutové tresty. V bitce si troufám tvrdit více obstál hostující Peluso.

02:30
    Dubnyk podruhé v utkání zasahuje, i s touto ránou z kruhu si poradil.

03:22
    Znovui Jets v útočném pásmu, tentokrát se ale ke střele nedostali.

04:00
    Byfuglien až od vlastní modré nahodil na Dubnyka.

04:08
    Minnesota se provinila ofsajdem.

04:30
    Další Dubnykův vcelku lehký zákrok, ale co hlavně, tak domácí mají problém se dostat vůbec do útočného pásma.

04:50
    První opravdu velká šance, v ní hosté, ale ani Lowry, ale hlavně Stafford nedokázali skórovat. Stafford to šibalsky zkoušel obkroužením branky a snahou zasunout puk k tyčce.

05:43
    Ani jednomu z celků se nedaří nyní usadit v útočném pásmu, vlastně snad ani přejít přes modrou čáru.

06:47
    Znovu obránci domácích pokryli volný kotouč ve svém pásmu a snaží se přejít do útoku.

07:15
    Hosté se teď provinili ofsajdem a následuje reklamní přestávka.

08:26
    Byfuglien bekhendovou střelou prověřil Dubnyka.

08:26
    A bude se vylučovat, na trestnou lavici míří Perreault (WPG) za sekání.

08:26
    Ale dvě minuty dostává i Dumba (MNS) za nesportovní chování. Takže nás čeká hra ve čtyřech na obou stranách.

09:20
    Žádnému z týmů se i nadále nedaří dostat do nějakého souvislého tlaku.

09:54
    Dubnyk znovu zasahuje, tentokrát to zkoušel Myers, domácí brankář pozorný.

10:17
    A i Hellebuyck po delší době v zákroku, pálil Folin.

11:07
    Hra přerušena, následuje reklamní přestávka.

11:11
    Další přerušení.

11:50
    Andrew Ladd minul branku Dubnyka. Hosté jsou zatím aktivnějším týmem.

12:40
    Že bychom zatím viděli nějakou pohlednou hokejovou šou, to se říci nedá.

13:16
    Co jsme ale viděli, to byla postrkovačka mezi Stuartem a Carterem. A Carter míří na trestnou lavici za hrubost, to samé platí pro Stuarta.

13:16
    Hosté ale dostávají o jeden trest navíc, odchází na trestnou i Ehlers za sekání a domácí tak hrají přesilovku.

13:43
    Hosté se ale hned v úvodu osvobodili.

14:00
    Znovu Jets vyhazují kotouč až k Dubnykovi.

14:20
    A opět kotouč až u domácího brankáře. Tohle není zrovna nejpovedenější přesilovka, aspoň prozatím.

14:50
    Až nyní se Wild usadili v útočném pásmu a Spurgeon pálil, Hellebuyck vše viděl a pokryl.

15:16

15:45
    A Winnipeg vyráží i do útoku, brzdí jej ale nepřesná kombinace ve středním pásmu.

16:15
    Niederreiter se neprotlačil s kotoučem od mantinelu před branku a znovu hrají Jets.

16:34
    Ehlers míjí branku.

17:14
    Obrovská šance a v ní Lowry, kterého ale vychytal Dubnyk! A Lowry byl ale faulován a domácí půjdou do oslabení.

17:25
    Ještě ale trvá výhoda hostů, ti se vrací s kotoučem do útočného pásma.

17:29
    Už je hra přerušena, dvě minuty dostává Jonas Brodin za hákování.

17:46
    Ani přesilovka hostů nezačíná slibně, domácí vyhazují.

18:02
    Ovšem po křižné přihrávce už se do šance dostal Perreault, ale nedokázal zakončit!

18:38
    Hosté již dlouho kombinují v útočném pásmu, ale nestřílejí.

18:51
    A Wild nakonec vyhazují.

19:07
    Znovu Jets v útočném pásmu.

19:15
    Stafford to zkusil z ostrého úhlu sám, Dubnyk kryje do lapačky!
    Bitka z úvodu zápasu...

Let's play hockey! @mn.wild vs. @nhljets just 2 minutes after the puck dropped. #mnwild

Video zveřejněné uživatelem Tim Campbell (@timmpls),

19:19
    Byfuglien pálil a další Dubnykův zákrok.

19:29

19:44
    Stále Jets v útočném pásmu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Týmové statistiky utkání po 1. třetině
    Střely na branku: 3:11.
    Vyloučení: 3:3, navíc Gabriel (MNS) a Peluso (WPG) 5 minut.

Nejvíce zblokovaných střel
    MNS: Dumba, Koivu, Spurgeon a Zucker (1 zbl. střela)
    WPG: Burmistrov, Trouba a Wheeler (1 zbl. střela)

Nejvíce času na ledě
    MNS: Suter (10 minut a 55 vteřin)
    WPG: Byfuglien (8 minut a 59 vteřin)
    Televizní stanice Fox Sport si během první přestávky pro rozhovor vybrala domácího útočníka Kurtise Gabriela. Co na tom, že na ledě dle ofic. statistik strávil jen 13 vteřin.

Druhá třetina za malou chvíli začne.

20:01

20:37
    A Hellebuyck má ve druhé třetině v tuto chvíli třetinu zákroků v poměru k té první – tedy jeden. Granlundův lehký pokus bez problémů pokryl.

21:05
    Ale domácí jsou podstatně aktivnější než v úvodní třetině,t eď Koivu přestřelil branku hostů.

21:30
    Znovu se domácí dostali do útočné třetiny, tentokrát ale jen na krátkou chvíli.

22:20
    Hosté zlepšili hru v defenzívě oproti úvodní minutě a sami nyní vyrážejí vpřed.

22:50
    Peluso napadá, činí domácím problémy, ale ti nakonec rozehrávají útok.

23:22
    Obrovské šance domácích, nejprve Coyle sám proti Hellebuyckovi neprostřelil brankáře hostů, po chvíli to zkoušel Granlund, ale ani následná dorážka Portera za brankovou čárou neskončila!

23:55
    Další šance Portera, znovu úspěšný Hellebuyck, poté hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

25:00
    Minnesota opravdu přidala oproti úvodní dvacetiminutovce a znovu hrozí, Brodin minul branku hostů.

25:14
    Stejně dopadl i nebezpečný pokus Perreaulta na druhé straně.

25:29
    Scheifele v obrovské šanci, jeho bekhendový pokus Dubnyk kryje, poprvé si ve druhé třetině sáhl na kotouč!

25:40
    Perreault znovu v koncovce minul branku domácích.

25:54
    Ofsajd Winnipegu.

26:10
    Pariseho nebezpečná rána, kterou ale Hellebuyck kryje!

26:11

26:15
    Domácí vyhráli v útočném pásmu vhazování, ale tím jejich útočné operace před brankou Jets také končí.

26:27
    Hosté přecházejí do útočného pásma.

26:40
    Ale ani Winnipegu se nedaří založit kombinaci před brankou soupeře.

27:15
    Kotouč se lehce dotkl hráčů na střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:10
    Neurovnaná hra posledních desítek vteřin se odvíjí hlavně ve středním pásmu.

29:06
    Ehlers se dvakrát tlačil na pravém křídle do zakončení, ale nic z toho, obě střelyy zablokovány.

30:17
    Kotouč sražený mimo ledovou plochu, následuje reklamní přestávka.

30:50
    Po tom nátlaku Wild se Winnipeg, jak se zdá, otřepal, a tráví více času v útočném pásmu, ale hlavně u mantinelu.

31:02
    Ofsajd domácích.

31:16
    Dubnyk schoval do rukavice nahození z půlky hrací plochy.

31:57
    Zakázané uvolnění hostů.

32:09
    Byfuglien se rozjel jak utržený vagón, problém ale je, že kotouč mu na červené čáře utekl z čepele.

32:51
    Rozhodně se nedá říci, že bychom viděli nějaký kombinační hokej, spíše z obou stran jde o hodně upracované představení.

33:15
    Těžký zákrok Hellebuycka po ráně Dumby.

33:43
    Wild se na delší dobu usadili v útočném pásmu, ale ani je nepouští bránící tým daleko od mantinelu.

35:07
    Spurgeon pálil, do jeho střely se ale položil Enström a Hellebuyck nemusel zasahovat.

35:40
    Tlak Minnesoty ale jasně roste.

35:45
    Tak se zdá, že se bude po delší době zase vylučovat. Ostrý hit tam vysekl Zucker, na kterého se pak vrhl jeden z hostujících hráčů. Kdy přesně sudí zvedl pravici, to teď těžko říci..

35:45
    Tak ten Zuckerův zákrok posouzen jako faul loktem, a domácí jdou do čtyř, přesilovka Jets začne hned po reklamní přestávce.

35:50
    Sotva se vhodilo, hned pálil Ladd a Dubnyk musí zasahovat.

36:26
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Tak se na to podívejte, domácí byli ve druhé třetině lepším týmem, ale najednou je tu přesilovka hostů a vedení Jets. MATHIEU PERREAULT si podržel kotouč na pravém křídle, a když neměl komu, prostě vypálil a prostřelil brankáře Dubnyka! Asistence: Dustin Byfuglien, Blake Wheeler.
    Mathieu PERREAULT - 0:1

37:12
    A znovu se již delší dobu odvíjí hra před brankou Hellebuycka.

37:42
    Koivu s Niederreiterem nevymysleli špatnou kombinaci, ale do zakončení se nakonec nedostal ani jeden z nich.

38:28
    Teď zase hosté povozili kotouč po svých holích, ale ani Dubnyk nemusel zasahovat, puk hodně mířil mimo.

39:17
    Ještě mohli hosté přidat další gól, obrana domácích propadla a nakonec Drew Stafford po rychlém přechodu do útoku pálil z levého křídla bez přípravy z první, Dubnyk se včas stihl přesunout.

39:47
    Ještě vhazování před brankou Jets poté, co se hosté provinili proti pravidlu o zakázaném uvolnění.

39:53
    Ještě jednou to samé.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Hosté se v závěru třetiny nakonec dostali v přesilové hře do vedení a Wild tak musí v té poslední třetině dát do zápasu naprosto vše.

MNS: Granlund a Porter (2 střely)

MNS: Gabriel, Granlund, Niederreiter, Porter a Zucker (2 hity)

41:30
    Na obou stranách závary před brankou, ale ani Wild, a teď ani Stafford nedokázali dotlačit kotouč za záda brankáře soupeře!

41:43
    Burmistrovu ránu kryje do lapačky Dubnyk.

41:50
    Další přerušení hry.

42:10
    Hosté jsou poněkud překvapivě aktivnějším týmem v úvodu třetí třetiny, že by je gól do šatny nakopl?

42:24
    Tak tohle si Dubnyk za rámeček nedá! DUSTIN BYFUGLIEN nahodil na branku spoza brankové čáry až od mantinelu a kotouč propadl Dubnykovi do branky, prakticky si jej sám srazil do sítě! A hosté vedou rázem o dvě branky. Asistence: Adam Lowry, Alexander Burmistrov.
    Dustin BYFUGLIEN - 0:2

43:56
    Domácí teď čeká opravdu těžká dřina, už se snažil snížil Carter, ale minul branku.

44:03
    Další zákrok Dubnyka.

44:16
    Dnešní utkání sleduje 19055 diváků.

44:30
    Trouba to zkoušel podobně jako Byfuglien, ale neúspěšně.

44:41
    Po dobrém napadání v podání Thorburna musí Dubnyk schovat kotouč pod lapačku.

45:20
    A další Dubnykův ostrý zákrok po střele Burmistrova a ještě strkanice před brankou Wild.

45:50
    Další kotouč, který jen tak prosvištěl kolem branky Dubnyka.

46:01
    Ofsajd hostů.

46:10
    Domácí po dlouhé době přecházejí také do útoku.

47:10
    Tahanice o kotouč za brankou Jets, hosté dnes velmi dobře brání a prakticky nepouští domácí tým do prostoru před branku.

47:39
    I proto mají domácí ve 48. minutě na kontě stále jen 11 střel.

48:34
    A naopak Dubnyk sbírá jeden zákrok za druhým, teď musel znovu zasahovat.

49:09
    Minnesota právě vstřelila branku!
    S pořádnou dávkou štěstí snižuje RYAN CARTER! Ten protlačil za záda Connora Hellebuycka kotouč i s přispěním nohy bránícího hráče Stuarta, který si kotouč srazil do vlastní branky! A o drama do závěrečné desetiminutovky je postaráno. Asistence: Chris Porter, Jonas Brodin.
    Ryan CARTER - 1:2

50:00
    Hosté se znovu tlačí před Dubnyka.

50:22
    Obrovská šance hostů a Devan Dubnyk podržel naděje porit střele Tylera Myerse! Ten u tyčky zkoušel protlačit puk do branky, další střelecký pokus vyslal chvíli předtím i Enström, poté pálil ještě Byfuglien, ten ale minul branku.

51:20
    Domácí by se potřebovali usadit v útočném pásmu,a le to se jim vůbec nedaří, naopak forčeking soupeře jim dělá opravdu velké problémy.

51:50
    A tak to jsou Jets, kdo má více ze hry, znovu musí zasahovat Dubnyk.

52:30
    Nene, domácím se prostě nedaří udržet hru tam, kde potřebují, a odkud by mohli zakončovat.

53:00
    Naopak Myersův pokus sražen vedle branky.

53:31
    Tak že by teď Wild obsadili pásmo?

53:48
    Tak ne, a na druhé straně také hosté nedokáží zakončit.

54:22
    Střela od Koiva sražená do rohu kluziště.

54:32
    A Spurgeon míjí branku.

54:48
    Hellebuyck přerušuje hru.

54:53
    Domácí sice vyhráli buly, ale nedokázali zakončit.

55:10
    Parise napadá za brankou Jets.

55:36
    Ofsajd domácích, to Minnesotě vůbec nepomůže.

55:50
    Ofsajd pro změnu na druhé straně.

57:00
    Zdá se, že je rozhodnuto! Thorburn našel rozjetého dánského mladíka NIKOLAJE EHLERSE, který se řítil sám na Dubnyka a forhendovým blafákem mu nedal šanci! Asistence: Chris Thorburn.
    Nikolaj EHLERS - 1:3

59:00
    Už běží poslední minuta třetí třetiny.

59:46
    Granlund (MNS) zahákoval Ladda a vyfasoval za to dvě minuty, o triumfu Jets už není sebemenších pochyb.

Winnipeg tedy vítězí na ledě Minnesoty, získává velmi cenné dva body.

Nicméně hosté vítězí naprosto zaslouženě, gól Cartera sice domácí vrátil do hry, ale i tak se závěr zápasu více vydařil Jets, kteří nakonec i potvrdili výhru třetí trefou.

1. Mathieu Perreault (WPG) 1+0
    2. Dustin Byfuglien (WPG) 1+1
    3. Tyler Myers (WPG) 0+0

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalších online přenosů zase na počtenou. (01:01:12)

Jaroslav Svoboda

Branky a nahrávky: 50. Carter (Porter, Brodin) – 37. Perreault (Byfuglien, Wheeler), 43. Byfuglien (Lowry, Burmistrov), 57. Ehlers (Thorburn)

Rozhodčí: McIsaac, Skilliter – Wheler, Berg

Diváci: 19055