Karviná – Dukla 21:24 (kon.) | Zlín – Frýdek-M. 24:28 (kon.) | Kopřivnice – Hranice 28:27 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
28:27 (11:15)
TJ Cement Hranice
Neděle 29.11.2015, 17:00 • Sportovní hala ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice • Chance Extraliga mužů • 12. kolo

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry Kopřivnice vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (18:39:38)

Ačkoli po prvním poločase prohrávali hráči Kopřivnice o čtyři branky, toto manko dokázali velmi rychle vymazat a srovnat krok se soupeřem. Hranice měly velké problémy se zakončením, což je nakonec, společně s velkou nedisciplinovaností, stálo vítězství v dnešním zápase. Když už to v dramatické závěrečné pětiminutovce vypadalo na remízu, rozhodl Petřík proměněnou sedmičkou v poslední sekundě zápasu o výhře oslabené Kopřivnice, kterou zužují zranění.

Konec zápasu. (28:27)
    60
    Petřík se stává hrdinou domácích, když zásluhou jeho proměněného sedmimetrového hodu vyhrává Kopřivnice o jednu branku. (28:27)

60
    Rozhodčí odpískali v poslední sekundě zápasu sedmimetrový hod pro Kopřivnici. (27:27)

60
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Kopřivnice. (27:27)

60
    Oddechový čas pro KH Kopřivnice. (27:27)

60
    Pravé křídlo Hranic neudrželo míč v ruce a míč se tak dostává k soupeři. (27:27)

60
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Hranic. (27:27)

60
    Oddechový čas pro TJ Cement Hranice. (27:27)

60
    Hranice se snaží skórovat za každou cenu. Ovšem proti je logicky obrana soupeře. (27:27)

60
    Zbývá padesát sekund, hosté mají k dispozici devítimetrový hod. (27:27)
    59
    Jejím úspěšným exekutorem nebyl nikdo jiný než Petřík. (27:27)

59
    Kopřivnice má k dispozici další sedmimetrový hod! (26:27)

59
    Hraničtí se provinili kroky. Kopřivnice má možnost vyrovnat. (26:27)

59
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu. (26:27)
    58
    Z nařízené sedmičky snižuje na rozdíl jedné branky Petřík. (26:27)

58
    Hastík inkasuje dvouminutový trest. Uvidíme, jak moc důležité bude jeho oslabení pro tým. (25:27)

57
    Hosté sice překonali brankáře soupeře, ale rozhodčí ještě předtím odpískali útočný faul. (25:27)

56
    Domácí sice branku nevsítili, na druhé straně hrací plochy už tomu tak ale nebylo. Hranice se dostávají do dvoubrankového vedení. (25:27)

56
    Zichovo zakončení z hranice devíti metrů končí vedle brány. Navíc zůstal domácí hráč po střetu s palubovkou ležet na hrací ploše a hra se tak raději přerušuje. (25:26)

56
    Střela hostů sice na bránu doputovala, žádné problémy ale brankáři domácích nenadělala. Kopřivnice tak má šanci na vyrovnání z protiútoku. (25:26)

55
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Hranic. (25:26)

55
    Oddechový čas pro TJ Cement Hranice. (25:26)

55
    Kopřivnici se navíc daří skórovat i přes vysoké bloky vytvořené z rukou hranických hráčů. (25:26)

55
    Už to vypadalo, že míč získají hosté, jenže po krátké poradě rozhodčích přiřazují pánové v modrých dresech míč domácím. (24:26)

53
    Po vyloučení Fulneka se prosazují Hraničtí, kteří dovedli svojí akci do finálního zakončení. (24:26)

52
    Nyní už je ale vše jinak. Rychlá akce v podání hráčů Kopřivnice vedla k brance. (24:25)

52
    Jenže svojí šanci na branku neproměňují ani Hraničtí. (23:25)

51
    Obrana Hranic si poradila hned s dvěma střelami domácích hráčů. (23:25)

50
    Na druhé straně hrací plochy chybuji Hoste z Hranic. Do útoku se tak přesouvá zpět Kopřivnice. (23:25)

50
    Domácí protestují proti výroku rozhodčích na půlící čáře, to jim ale k ničemu nepomáhá. Rozhodčí si je svým rozhodnutím zcela jistý. (23:25)
    49
    Stržínek navyšuje vedení svého týmu na dvě branky. (23:25)

48
    Moje slova svým způsobem potvrdil i Fulnek další brankou Kopřivnice. Kučerka neměl nárok na zákrok. (23:24)

48
    Vypadá to, že dnešní duel Kopřivnice s Hranicemi bude mít velmi těsný rozdíl ve skóre. (22:24)

47
    Na druhé straně úspěšně zakončuje Veřmiřovský. (22:23)

46
    Hranice se prosazují při signalizováné pasivitě zásluhou postupného útoku. (21:23)

46
    Domácí zrychlilo hru, na což nedokázal zareagovat ani jeden z obránců. (21:22)

45
    Navíc útok Hranic skoruje, což je nejlepší možný lék na střeleckou nemohoucnost hostí z posledních minut. (20:22)

44
    Mohlo být vyrovnáno, jenže Kučerka i s notnou dávkou štěstí vyrazil míč zpět do hry. (20:21)

44
    Vypadá to, že domácím oddechový čas pomohl, neboť zminimalizovali náskok Hranic na jednu branku. (20:21)

43
    Petřík zakončil akci domácích, která finišovala střelou z pozice pivota. (19:21)

42
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Kopřivnice. (18:21)

42
    Oddechový čas pro domácí. (18:21)

41
    Po dalších nepresnostech na straně domácích vstřelili jejich soupeři opět branku. Hranice si pomalu budují zpět svůj poločasový náskok. (18:21)

40
    Hráči v modro-bílých dresech svojí šanci proměňují bez větších potíží. (18:20)

39
    Domácí promrhali možnost skórování, do útoku se vydávají Hranice. (18:19)

39
    Zatím je to ale přetahování o jednu branku, uvidíme, jak šikovní budou hrací obou týmů i nadále. (18:19)

39
    Domácí ale rychle korigují, chtějí ze své početní výhody vyždímat co nejvíce. (18:18)

38
    Jenže Hranice se prosazují i v oslabení. (17:18)

38
    S brankou domácích přišlo také vyloučení na straně Hranic. (17:17)

37
    Po kratší pauze se prosazují také Hraničtí, kteří si tak vybudovali opět jednobrankový náskok. (16:17)

36
    S Hranicemi je to zlé, jejich náskok dokázala Kopřivnice v šesté minutě druhého poločasu zcela vymazat. (16:16)

35
    Nyní naopak propadly obrany, když dal každý tým po jedné brance. (15:16)

35
    S produktivitu Hranic to nevypadá dobré. Domácí potrestala technickou chybu hostí vstřelením branky z rychlého protiútoku. (14:15)
    34
    Petřík navíc proměňuje sedmimetrový hod a náskok hostu je tak o další branku kratší. (13:15)

34
    Nyní za fungovala i obrana Hranic, která odmítla změnu skóre. (12:15)

33
    Kopřivnice zlepšila obranu, což dělá hostujícím hráčům velké potíže. (12:15)

32
    Druhý poločas je až příliš plny technických chyb, kterých se nevyvaruje ani jeden ze dvou týmů. (12:15)

31
    Technická chyba v podání nejprve hostujícího celku, následně i Kopřivnice. (12:15)

31
    Domácí se prosazují ihned ze své první akce druhého poločasu. (12:15)

31
    Začal druhý poločas. (11:15)

Začátek zápasu se více vydařil Hranicím, které se dostali hned zkraje zápasu do vedení. Ačkoli se nedá upřít domácí Kopřivnici bojovnost v každé fázi hry, na soupeře z druhé pozice tabulky to zatím stále nestačí. Do poloviny prvního poločasu bylo skóre hodně vyrovnané, následovalo několik technických chyb domácích, které už hosté dokázali trestat a dostat se na rozdíl pěti branek. KH v závěru zabojovalo a snížilo na rozdíl tří branek, jenže v samotném závěru první půle ještě stačili hosté zkorigovat na poločasových 11:15.

30
    První poločas skončil. (11:15)

30
    Ačkoli domácí snížili na rozdíl tří branek, Hranice ještě v posledních sekundách přidali branku také na své straně. (11:15)

29
    V závěru prvního poločasu ještě domácí korigují skóre na 10:14. (10:14)

28
    Hranice si zatím stále drží petibrankovy rozdíl bez větších obtíží. (9:14)

21
    Hraničtí přidávají po technické chybě domácích další branku a už vedou rozdílem pěti branek. (7:12)

20
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Kopřivnice. (7:11)

20
    Oddechový čas pro KH Kopřivnice. (7:11)
    20
    Sedmimetrový hod v podání Mičkala skončil v síti. (7:11)

19
    O chvíli později je proti Kopřivnici odpískán sedmimetrový hod. (7:10)

19
    Jan Gřes (KOP) obdržel žlutou kartu za jeden ze soubojů v brankovišti. (7:10)

18
    Krásný postupný posun na levé křídlo domácímu celku vyšlo. Ovšem Zima seřídil špatně svá mířidla a míč tak končí daleko vedle brány. (7:10)

17
    Zatímco Kopřivničtí neproměňují své šance, Hraničtí přidávají jeden za druhým. (7:10)

16
    Navíc brankář hostí předvedl úspěšný zákrok proti střele Bukovského. (7:9)

16
    Dnes se vůbec poprvé dostávají Hranice zásluhou svého pravého křídla do dvoubrankového vedení. (7:9)

15
    Po souboji v rohu hrací plochy se na zemi ocitl Unger. Snad bude domácí hráč v pořádku a bude moci ještě do hry zasáhnout. (7:8)

15
    Tentokrát už to ale vyšlo! Hranice se ujímají hubeného vedení. (7:8)

14
    Se svým útokem neuspěl nejprve domácí, následně ani hostující celek. (7:7)
    13
    Kopřivnice sice hraje v početní nevýhodě, i tak se ale dokázala prosadit. (7:7)

13
    Za to Hraničtí si věděli rady s brankářem soupeře. (6:7)

12
    Brankář Hranic vychytal Petříka, který se řítil v rychlém protiútoku zcela sám na brankáře soupeře. (6:6)

12
    Bukovský si za svůj ostrý zákrok na soupeře odpyká dvouminutové vyloučení. (6:6)

12
    Brankáři na obou stranách hrací plochy si připisují další ze zákroků. (6:6)

11
    Krásná akce Hranic končí střelou z pozice pivota. Jenže v tuto chvíli se předvedl v dobrém světle brankář domácích, který střelu hostujícího hráče zlikvidoval. (6:6)
    11
    Petřík proměňuje svojí střeleckou šanci z puntíku označující sedmimetrový hod. (6:6)

10
    Domácí mají k dispozici sedmimetrový hod. (5:6)

10
    Další postupný útok Kopřivnice byl zmařen dobře rozmístěnou obranou hráčů Hranic. (5:6)

9
    Naopak o minutu později už se skóre několikrát překulilo z jedné strany na druhou. Nyní vedou Hranice o jednu branku. (5:6)

9
    Brankáři na obou stranách hrací plochy podržely své týmy a nepřipouštějí změnu skóre. (4:4)
    8
    Naopak Ungerovi se povedlo prostřelit vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře. (4:4)

8
    Trma vrma při pokusu o zakončení hostí. Pivot Hranic nedokázal zpracovat přihrávku od svého spoluhráče a ten se tak dostal do držení brankáře. (3:4)

7
    Jenže další střela domácích házenkářů končí v náručí hostujícího brankáře. (3:4)

7
    Tentokrát sice Kopřivnickým útok nevyšel, i přes to zůstávají u míče a můžou podniknout další útočný výpad. (3:4)

6
    Oba další útoky si připisují po jedné brance. (3:4)

4
    Začátek zápasu zastihl oba celky ve velmi dobré střelecké produktivitě. (2:3)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Rozhodčími dnešního utkání je dvojice Tomáš Kozler a Martin Zych. V roli delegáta svazu je přítomný Roman Bauer.

Tabulka extraligy házené mužů

1. Zubří – 19 bodů (12 zápasů; 372:335)
    2. Hranice – 18 bodů (11 zápasů; 310:281)
    3. Dukla Praha – 17 bodů (10 zápasů; 272:225)
    4. Talent Plzeň – 16 bodů (12 zápasů; 348:296)
    5. Frýdek-Místek – 16 bodů (11 zápasů; 297:279)
    6. Jičín – 13 bodů (12 zápasů; 295:278)
    7. Lovosice – 11 bodů (11 zápasů; 288:286)
    8. Karviná – 9 bodů (11 zápasů; 287:297)
    9. Litovel – 7 bodů (12 zápasů; 284:330)
    10. KP Brno – 5 bodů (12 zápasů; 314:342)
    11. Kopřivnice – 5 bodů (11 zápasů; 286:325)
    12. Zlín – 0 bodů (11 zápasů; 246:325)

Přeji příjemný podvečer všem házenkářským nadšencům! Dnes je na programu dohrávka 12. kolo extraligy mužů, ve které se utká celek KH Kopřivnice proti celku TJ Cement Hranice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Josef Cestr

KH ISMM Kopřivnice: Lípový, Střelec, Veřmiřovský, D. Zima, Jan Gřes, Bukovský, Petřík, Ji. Gřes, Unger, Hardt, Kaluža, Fulnek, Hanus, Krpelík.
    TJ Cement Hranice: K. Magrla, Kleisl, Kučerka – Hanzelka, P. Magrla, Stržínek, Rachač, Zemánek, Horut, Brož, Čadra, Mikulenčák, Kobliha, Hastík, Tůma, Mičkal, Samiec, Třeštík, Hlaváč.

Rozhodčí: Tomáš Kozler, Martin Zych
    Delegát: Roman Bauer