Karviná – Dukla 21:24 (kon.) | Zlín – Frýdek-M. 24:28 (kon.) | Kopřivnice – Hranice 28:27 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
28:27 (11:15)
TJ Cement Hranice
Neděle 29.11.2015, 17:00 • Sportovní hala ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice • Chance Extraliga mužů • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji příjemný podvečer všem házenkářským nadšencům! Dnes je na programu dohrávka 12. kolo extraligy mužů, ve které se utká celek KH Kopřivnice proti celku TJ Cement Hranice.

Tabulka extraligy házené mužů

1. Zubří – 19 bodů (12 zápasů; 372:335)
    2. Hranice – 18 bodů (11 zápasů; 310:281)
    3. Dukla Praha – 17 bodů (10 zápasů; 272:225)
    4. Talent Plzeň – 16 bodů (12 zápasů; 348:296)
    5. Frýdek-Místek – 16 bodů (11 zápasů; 297:279)
    6. Jičín – 13 bodů (12 zápasů; 295:278)
    7. Lovosice – 11 bodů (11 zápasů; 288:286)
    8. Karviná – 9 bodů (11 zápasů; 287:297)
    9. Litovel – 7 bodů (12 zápasů; 284:330)
    10. KP Brno – 5 bodů (12 zápasů; 314:342)
    11. Kopřivnice – 5 bodů (11 zápasů; 286:325)
    12. Zlín – 0 bodů (11 zápasů; 246:325)

Rozhodčími dnešního utkání je dvojice Tomáš Kozler a Martin Zych. V roli delegáta svazu je přítomný Roman Bauer.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

4
    Začátek zápasu zastihl oba celky ve velmi dobré střelecké produktivitě. (2:3)

6
    Oba další útoky si připisují po jedné brance. (3:4)

7
    Tentokrát sice Kopřivnickým útok nevyšel, i přes to zůstávají u míče a můžou podniknout další útočný výpad. (3:4)

7
    Jenže další střela domácích házenkářů končí v náručí hostujícího brankáře. (3:4)

8
    Trma vrma při pokusu o zakončení hostí. Pivot Hranic nedokázal zpracovat přihrávku od svého spoluhráče a ten se tak dostal do držení brankáře. (3:4)
    8
    Naopak Ungerovi se povedlo prostřelit vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře. (4:4)

9
    Brankáři na obou stranách hrací plochy podržely své týmy a nepřipouštějí změnu skóre. (4:4)

9
    Naopak o minutu později už se skóre několikrát překulilo z jedné strany na druhou. Nyní vedou Hranice o jednu branku. (5:6)

10
    Další postupný útok Kopřivnice byl zmařen dobře rozmístěnou obranou hráčů Hranic. (5:6)

10
    Domácí mají k dispozici sedmimetrový hod. (5:6)
    11
    Petřík proměňuje svojí střeleckou šanci z puntíku označující sedmimetrový hod. (6:6)

11
    Krásná akce Hranic končí střelou z pozice pivota. Jenže v tuto chvíli se předvedl v dobrém světle brankář domácích, který střelu hostujícího hráče zlikvidoval. (6:6)

12
    Brankáři na obou stranách hrací plochy si připisují další ze zákroků. (6:6)

12
    Bukovský si za svůj ostrý zákrok na soupeře odpyká dvouminutové vyloučení. (6:6)

12
    Brankář Hranic vychytal Petříka, který se řítil v rychlém protiútoku zcela sám na brankáře soupeře. (6:6)

13
    Za to Hraničtí si věděli rady s brankářem soupeře. (6:7)
    13
    Kopřivnice sice hraje v početní nevýhodě, i tak se ale dokázala prosadit. (7:7)

14
    Se svým útokem neuspěl nejprve domácí, následně ani hostující celek. (7:7)

15
    Tentokrát už to ale vyšlo! Hranice se ujímají hubeného vedení. (7:8)

15
    Po souboji v rohu hrací plochy se na zemi ocitl Unger. Snad bude domácí hráč v pořádku a bude moci ještě do hry zasáhnout. (7:8)

16
    Dnes se vůbec poprvé dostávají Hranice zásluhou svého pravého křídla do dvoubrankového vedení. (7:9)

16
    Navíc brankář hostí předvedl úspěšný zákrok proti střele Bukovského. (7:9)

17
    Zatímco Kopřivničtí neproměňují své šance, Hraničtí přidávají jeden za druhým. (7:10)

18
    Krásný postupný posun na levé křídlo domácímu celku vyšlo. Ovšem Zima seřídil špatně svá mířidla a míč tak končí daleko vedle brány. (7:10)

19
    Jan Gřes (KOP) obdržel žlutou kartu za jeden ze soubojů v brankovišti. (7:10)

19
    O chvíli později je proti Kopřivnici odpískán sedmimetrový hod. (7:10)
    20
    Sedmimetrový hod v podání Mičkala skončil v síti. (7:11)

20
    Oddechový čas pro KH Kopřivnice. (7:11)

20
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Kopřivnice. (7:11)

21
    Hraničtí přidávají po technické chybě domácích další branku a už vedou rozdílem pěti branek. (7:12)

28
    Hranice si zatím stále drží petibrankovy rozdíl bez větších obtíží. (9:14)

29
    V závěru prvního poločasu ještě domácí korigují skóre na 10:14. (10:14)

30
    Ačkoli domácí snížili na rozdíl tří branek, Hranice ještě v posledních sekundách přidali branku také na své straně. (11:15)

30
    První poločas skončil. (11:15)

Začátek zápasu se více vydařil Hranicím, které se dostali hned zkraje zápasu do vedení. Ačkoli se nedá upřít domácí Kopřivnici bojovnost v každé fázi hry, na soupeře z druhé pozice tabulky to zatím stále nestačí. Do poloviny prvního poločasu bylo skóre hodně vyrovnané, následovalo několik technických chyb domácích, které už hosté dokázali trestat a dostat se na rozdíl pěti branek. KH v závěru zabojovalo a snížilo na rozdíl tří branek, jenže v samotném závěru první půle ještě stačili hosté zkorigovat na poločasových 11:15.

31
    Začal druhý poločas. (11:15)

31
    Domácí se prosazují ihned ze své první akce druhého poločasu. (12:15)

31
    Technická chyba v podání nejprve hostujícího celku, následně i Kopřivnice. (12:15)

32
    Druhý poločas je až příliš plny technických chyb, kterých se nevyvaruje ani jeden ze dvou týmů. (12:15)

33
    Kopřivnice zlepšila obranu, což dělá hostujícím hráčům velké potíže. (12:15)

34
    Nyní za fungovala i obrana Hranic, která odmítla změnu skóre. (12:15)
    34
    Petřík navíc proměňuje sedmimetrový hod a náskok hostu je tak o další branku kratší. (13:15)

35
    S produktivitu Hranic to nevypadá dobré. Domácí potrestala technickou chybu hostí vstřelením branky z rychlého protiútoku. (14:15)

35
    Nyní naopak propadly obrany, když dal každý tým po jedné brance. (15:16)

36
    S Hranicemi je to zlé, jejich náskok dokázala Kopřivnice v šesté minutě druhého poločasu zcela vymazat. (16:16)

37
    Po kratší pauze se prosazují také Hraničtí, kteří si tak vybudovali opět jednobrankový náskok. (16:17)

38
    S brankou domácích přišlo také vyloučení na straně Hranic. (17:17)

38
    Jenže Hranice se prosazují i v oslabení. (17:18)

39
    Domácí ale rychle korigují, chtějí ze své početní výhody vyždímat co nejvíce. (18:18)

39
    Zatím je to ale přetahování o jednu branku, uvidíme, jak šikovní budou hrací obou týmů i nadále. (18:19)

39
    Domácí promrhali možnost skórování, do útoku se vydávají Hranice. (18:19)

40
    Hráči v modro-bílých dresech svojí šanci proměňují bez větších potíží. (18:20)

41
    Po dalších nepresnostech na straně domácích vstřelili jejich soupeři opět branku. Hranice si pomalu budují zpět svůj poločasový náskok. (18:21)

42
    Oddechový čas pro domácí. (18:21)

42
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Kopřivnice. (18:21)

43
    Petřík zakončil akci domácích, která finišovala střelou z pozice pivota. (19:21)

44
    Vypadá to, že domácím oddechový čas pomohl, neboť zminimalizovali náskok Hranic na jednu branku. (20:21)

44
    Mohlo být vyrovnáno, jenže Kučerka i s notnou dávkou štěstí vyrazil míč zpět do hry. (20:21)

45
    Navíc útok Hranic skoruje, což je nejlepší možný lék na střeleckou nemohoucnost hostí z posledních minut. (20:22)

46
    Domácí zrychlilo hru, na což nedokázal zareagovat ani jeden z obránců. (21:22)

46
    Hranice se prosazují při signalizováné pasivitě zásluhou postupného útoku. (21:23)

47
    Na druhé straně úspěšně zakončuje Veřmiřovský. (22:23)

48
    Vypadá to, že dnešní duel Kopřivnice s Hranicemi bude mít velmi těsný rozdíl ve skóre. (22:24)

48
    Moje slova svým způsobem potvrdil i Fulnek další brankou Kopřivnice. Kučerka neměl nárok na zákrok. (23:24)
    49
    Stržínek navyšuje vedení svého týmu na dvě branky. (23:25)

50
    Domácí protestují proti výroku rozhodčích na půlící čáře, to jim ale k ničemu nepomáhá. Rozhodčí si je svým rozhodnutím zcela jistý. (23:25)

50
    Na druhé straně hrací plochy chybuji Hoste z Hranic. Do útoku se tak přesouvá zpět Kopřivnice. (23:25)

51
    Obrana Hranic si poradila hned s dvěma střelami domácích hráčů. (23:25)

52
    Jenže svojí šanci na branku neproměňují ani Hraničtí. (23:25)

52
    Nyní už je ale vše jinak. Rychlá akce v podání hráčů Kopřivnice vedla k brance. (24:25)

53
    Po vyloučení Fulneka se prosazují Hraničtí, kteří dovedli svojí akci do finálního zakončení. (24:26)

55
    Už to vypadalo, že míč získají hosté, jenže po krátké poradě rozhodčích přiřazují pánové v modrých dresech míč domácím. (24:26)

55
    Kopřivnici se navíc daří skórovat i přes vysoké bloky vytvořené z rukou hranických hráčů. (25:26)

55
    Oddechový čas pro TJ Cement Hranice. (25:26)

55
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Hranic. (25:26)

56
    Střela hostů sice na bránu doputovala, žádné problémy ale brankáři domácích nenadělala. Kopřivnice tak má šanci na vyrovnání z protiútoku. (25:26)

56
    Zichovo zakončení z hranice devíti metrů končí vedle brány. Navíc zůstal domácí hráč po střetu s palubovkou ležet na hrací ploše a hra se tak raději přerušuje. (25:26)

56
    Domácí sice branku nevsítili, na druhé straně hrací plochy už tomu tak ale nebylo. Hranice se dostávají do dvoubrankového vedení. (25:27)

57
    Hosté sice překonali brankáře soupeře, ale rozhodčí ještě předtím odpískali útočný faul. (25:27)

58
    Hastík inkasuje dvouminutový trest. Uvidíme, jak moc důležité bude jeho oslabení pro tým. (25:27)
    58
    Z nařízené sedmičky snižuje na rozdíl jedné branky Petřík. (26:27)

59
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu. (26:27)

59
    Hraničtí se provinili kroky. Kopřivnice má možnost vyrovnat. (26:27)

59
    Kopřivnice má k dispozici další sedmimetrový hod! (26:27)
    59
    Jejím úspěšným exekutorem nebyl nikdo jiný než Petřík. (27:27)

60
    Zbývá padesát sekund, hosté mají k dispozici devítimetrový hod. (27:27)

60
    Hranice se snaží skórovat za každou cenu. Ovšem proti je logicky obrana soupeře. (27:27)

60
    Oddechový čas pro TJ Cement Hranice. (27:27)

60
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Hranic. (27:27)

60
    Pravé křídlo Hranic neudrželo míč v ruce a míč se tak dostává k soupeři. (27:27)

60
    Oddechový čas pro KH Kopřivnice. (27:27)

60
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Kopřivnice. (27:27)

60
    Rozhodčí odpískali v poslední sekundě zápasu sedmimetrový hod pro Kopřivnici. (27:27)
    60
    Petřík se stává hrdinou domácích, když zásluhou jeho proměněného sedmimetrového hodu vyhrává Kopřivnice o jednu branku. (28:27)

Konec zápasu. (28:27)

Ačkoli po prvním poločase prohrávali hráči Kopřivnice o čtyři branky, toto manko dokázali velmi rychle vymazat a srovnat krok se soupeřem. Hranice měly velké problémy se zakončením, což je nakonec, společně s velkou nedisciplinovaností, stálo vítězství v dnešním zápase. Když už to v dramatické závěrečné pětiminutovce vypadalo na remízu, rozhodl Petřík proměněnou sedmičkou v poslední sekundě zápasu o výhře oslabené Kopřivnice, kterou zužují zranění.

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry Kopřivnice vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (18:39:38)

Josef Cestr

KH ISMM Kopřivnice: Lípový, Střelec, Veřmiřovský, D. Zima, Jan Gřes, Bukovský, Petřík, Ji. Gřes, Unger, Hardt, Kaluža, Fulnek, Hanus, Krpelík.
    TJ Cement Hranice: K. Magrla, Kleisl, Kučerka – Hanzelka, P. Magrla, Stržínek, Rachač, Zemánek, Horut, Brož, Čadra, Mikulenčák, Kobliha, Hastík, Tůma, Mičkal, Samiec, Třeštík, Hlaváč.

Rozhodčí: Tomáš Kozler, Martin Zych
    Delegát: Roman Bauer