Barys – Dynamo Moskva 2:1 (2:1 po s.n.) | Omsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Jekatěrinburg – HC Slovan 4:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Záhřeb 4:1 (kon.) | Jokerit – Toljatti 1:3 (kon.)
Avangard Omsk
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Úterý 01.12.2015, 14:00 • Arena Omsk, Omsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Viťaz Moskevská oblast se v úterý odpoledne bude snažit ukončit špatnou sérii výsledků na ledě Avangardu Omsk, kde ho rozhodně nečeká nic jednoduchého, překvapivé vítězství by mu ovšem mohlo dodat chybějící sebevědomí do dalších zápasů. Střetnutím mezi Avangardem Omsk a Viťazem Moskevská oblast Vás provede Tomáš Reiner.

Avangard Omsk ve třech z posledních čtyř zápasů musel podstoupit prodloužení nebo nájezdy, přičemž ve dvou případech dotáhl zápas do vítězného konce, když po prohře na ledě Novosibirsku doma porazil po samostatných nájezdech po velice náročném zápase Dynamo Moskva. Avangard spoléhá na Ilija Zubova, který během posledních pěti zápasů zaznamenal pět asistencí, a Denise Paršina se Sergejem Širokovem, kteří během posledních pěti zápasů vstřelili oba dva shodně dva góly a přidali k nim jednu asistenci.

Viťaz Moskevská oblast

Viťaz je na pokraji desáté porážky v řadě a ukončit sérii devíti proher z ničeho nic proti silnému Avangardu Omsk bude velice náročné. Obzvlášť poté, co Viťaz poslední čtyři zápasy prohrál v normální hrací době a nezískal ani bod. Hokejisté Viťazu během posledních dvou zápasů vstřelili pouze jeden gól a Barysu Astana s Traktorem Čeljabinsk podlehli shodným výsledkem 4:1. Poměrně dobrou formu mají Teemu Eronen a Dmitrij Tsyganov, kteří během posledních pěti zápasů vstřelili každý gól a přidali k němu dvě asistence.

Vzájemné zápasy

19.10.15 Viťaz – Avangard Omsk 3:1

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Alexandrov, Kulik – Gusev, N. Gluchov. – Ahnělov, Kuljaš – Kempný, Lekomtsev – A. Gluchov, Lauta, Fiščenko – Lemťugov, Petrov, Černikov – Pěrežogin, Pjanov, Erat – Širokov, Paršin, Zubov (C).

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Andrej Rogachjov – Nikita Viljugin, Andrej Matjuša.

Československá stopa v utkání

Dominik Furch (OMS) 29 zápasů, 693 zákroků, 57 gólů, úspěšnost zákroků 92,4%
    Michal Kempný (OMS) 2+12, +/- +13
    Martin Erat (OMS) 3+5, +/- +1
    Roman Horák (CEC) 7+10, +/- -2
    Roman Skvortsov ukázal veřejnosti útroby Areny Omsk.

Hokejisté obou týmů už jsou připraveni na ledové ploše a zápas mezi Avangardem Omsk a Viťazem bude moci za chvíli začít.

00:01

00:15
    V Areně Omsk právě začala první třetina zápasu mezi Avangardem Omsk a Viťazem Moskevská oblast. Domácí se k ničemu nedostali a Viťaz otáčí hru.

00:38
    Mario Kempe se ocitl u levé tyče ve slibné šanci, Dominik Furch si ale pokryl prostor u své pravé tyče.

01:20
    Sergej Širokov počkal za bránou až všichni jeho spoluhráči dostřídají.

01:51
    Avangard opět čeká za bránou, domácí hokejisté velice rychle střídají.

02:14
    Útočnou akci Viťazu zastavilo postavení mimo hru a vhazovalo se ve středním pásmu.

02:49
    Teemu Eronen operuje s pukem za bránou a zakládá útočnou akci Viťazu.

03:15
    Hosté pouze nahodili puk do útočného pásma Avangardu a odjeli střídat.

03:22
    Denis Paršin se na pravém křídle prodral přes obránce ke střele, ta ovšem postrádala razanci a jeho pokus z ostrého úhlu brankář Harri Sateri u své levé tyče přikryl lapačkou.

04:19
    Avangard je opět na puku a zaváží puk do svého útočného pásma.

04:46
    Denis Paršin opět vymýšlel něco na pravém křídle, tentokrát byl ale pozornými hráči Viťazu vytlačen do středního pásma.

05:26
    Sergej Gusov nahodil puk z pravého křídla bekhendem nebezpečně na bránu, brankář Harri Sateri byl ale připraven a jeho střelu vyrazil.

05:53
    Mario Kempe si z pravého křídla sjel před bránu a poté táhlé kličce se snažil puk zasunout za záda Dominika Furcha, jeho následná střela ale zamířila těsně vedle levé tyče!

06:57
    Mario Kempe to udělal skvěle, gól se mu ovšem vstřelit nepodařilo.

07:10
    Jurij Kokšarov vypálil z levého křídla na vzdálenější pravou tyč, Dominik Furch byl ale připraven a jeho střelu ukryl ve své výstroji.

07:34
    Maxim Afigonenov vypálil z prostoru mezi kruhy pro vhazování, ovšem pouze doprostřed brány, kde jeho střelu vyrazil Dominik Furch.

07:44
    Michal Kempný dal o sobě poprvé výrazně vědět a jeho střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování orazítkovala horní tyč!

08:28
    Michala Kempného dělily od vstřelení gólu pouhé centimetry, to byla největší šance zápasu.

08:51
    Valentin Pjanov se dostal v blízkosti brankoviště ke střele, z dobré pozice ale zamířil pouze do výstroje brankáře Harriho Sateriho.

09:47
    Nikolaj Lemťugov se ocitl v útočném pásmu na ledě, vylučovat se ovšem nebude.

10:27
    Avangard Omsk vybojoval v rohu obranného pásma puk a poté ho zavezl do útočné třetiny.

10:40
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk: Nikolaj Gluchov menší trest, 2 minuty hra vysokou holí.

10:42
    Viťaz má po vyloučení Alexeje Gluchova k dispozici první přesilovou hru.

11:10
    Avangard zatím zvládá oslabení skvěle a nepouští Viťaz do šance.

11:27
    Jevgenij Kulik chtěl vyhodit puk ze třetiny, ten byl ale sražen na střídačku.

11:44
    Viťaz právě vstřelil branku!
    VJAČESLAV SOLODUCHIN využívá přesilovou hru a jako správný kapitán posílí Viťaz do vedení 1:0!! Vjačeslav Soloduchin dostal dobrou přihrávku do pravého kruhu pro vhazování a poté puk uklidil přesnou střelou k přední pravé tyči. Asistence: Ilija Davydov, Pavel Lukin.
    11:44 Vjačeslav SOLODUCHIN - 0:1

12:10
    Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast: Maxim Afinogenov menší trest, 2 minuty držení puku v ruce.

12:37
    Avangard Omsk má k dispozici první přesilovou hru a ideální šanci odpovědět.

12:56
    Sergej Širokov vypálil z levého kruhu pro vhazování na přední levou tyč, kde byl připravený Harri Sateri a po dobrém zákroku přerušil hru.

13:21
    Avangard Omsk se během přesilové hry dostal k několika střelám, žádná z nich ovšem gólem neskončila.

13:32
    Avangard právě vstřelil branku!
    ARTUR LAUTA využívá přesilovou hru a vyrovnává stav utkání na 1:1!! Artur Lauta dostal pěknou přihrávku do prostoru mezi kruhy pro vhazování a střelou mezi betony Harriho Sateriho poslal puk do brány. Asistence: Michal Kempný, Martin Erat.
    13:32 Artur LAUTA - 1:1

14:00
    Do konce první třetiny zbývá šest minut, Avangard Omsk hraje s Viťazem nerozhodně 1:1.

15:11
    Avangard Omsk rozjel pěknou akci po pravém křídle, následná diagonální střela od modré čáry ale zamířila vedle pravého horního rohu brány Harriho Sateriho.

15:56
    Omsk nedovolil hostům vyhodit puk do středního pásma a z pravého křídla vypálil, střele jednoho z domácích hokejistů ale byla zablokována.

16:39
    Igor Musatov vypálil z levého křídla nad bránu, přesto Dominik Furch předvedl skvělý reflexivní zákrok a puk ukryl v lapačce!

17:40
    Avangard pronikal středem hřiště do útočného pásma, těsně za modrou čárou ale Viťaz jeho akci zastavil.

18:22
    Mario Kempe spěchal za pukem za bránu, Avangard si ho ale pohlídal a v klidu ho vyvezl do středního pásma.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:39
    Střela Avangardu byla sražena do ochranné sítě a hra byla přerušena.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Viťaz Moskevská oblast vstupoval do zápasu v roli papírového outsidera, přesto na začátku druhé desetiminutovky první třetiny dokázal Avangard Omsk zaskočit, když se po krásné kombinaci na jeden dotek z pravého kruhu pro vhazování prosadil v přesilové hře střelou na bližší tyč kapitán Vjačeslav Soloduchin. Netrvalo to ovšem dlouho a Avangard odpověděl. Krátce po vstřelení gólu byl vyloučen Maxim Afinogenov a následnou přesilovou hru po přihrávkách Michala Kempného a Martina Erata využil Artur Lauta, který z prostoru mezi kruhy pro vhazování napřáhl ke střele a mezi betony Harriho Sateriho puk procedil do brány. Skóre po první třetině. Avangard Omsk 1 Viťaz Moskevská oblast 1.

20:01

20:04
    V Areně Omsk právě začala druhá třetina, do které oba týmy vstupují za nerozhodného stavu 1:1.

20:35
    Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast: Igor Golovkov menší trest, 2 minuty hra vysokou holí.

20:46
    Sergej Širokov vypálil z levého křídla, jeho střela ale zamířila vedle levé tyče.

21:24
    Alexander Pěrežogin si z levého křídla skvěle sjel před bránu, puk ale nad rameno brankáře Harriho Sateriho ale umístit nedokázal! Dobrý zákrok brankáře Viťazu.

21:49
    Michal Kempný vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla zablokována.

22:11
    Michal Kempný vzápětí znovu pálil, tentokrát od modré čáry, jeho střela ale byla stejně jako ta předchozí zablokována.

22:38
    Alexander Pěrežogin našel na pravé straně Ilija Zubova, který vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho následnou střelu zablokoval jeden z hráčů Viťazu.

23:22
    Alexander Černikov vypálil od modré čáry a jeho následnou střelu ukryl ve výstroji pozorný brankář Harri Sateri.

24:12
    Jurij Petrov mohl vstřelit gól, když se v prostoru mezi kruhy pro vhazování dostal ke střele, kterou Harri Sateri levým betonem vyrazil před sebe, a jeho následná dorážka zamířila vedle pravé tyče!

25:21
    Michal Kempný se za vlastní bránou ocitl na ledové ploše v nehokejové pozici a podíval se směrem na rozhodčího, ten se ale vylučovat nerozhodl.

25:54
    Dominik Furch zatím neměl příliš práce, přesto v první třetině inkasoval gól.

26:07
    Valentin Pjanov se u pravé tyče ocital ve velké šanci, Denis Jehož ho ale tělem dobře vytlačil ze střelecké pozice a brankář Harri Sateri si hokejkou stáhl puk pod lapačku.

26:34
    Avangard Omsk vypálil od modré čáry na levém křídle a Harri Sateri střelu domácích hokejistů u své pravé tyče vyrazil do rohu ledové plochy.

27:22
    Sergej Širokov přišel na pravém křídle o puk a Viťaz se ubránil.

27:56
    Avangard Omsk je lepší, zatím se mu však svou převahu nepodařilo gólově vyjádřit.

28:24
    Valentin Pjanov se skvěle protáhl mezi obránci a poté se řítil do samostatného úniku, následná klička do forhendu mu ale příliš nevyšla a brankář Harri Sateri pravým betonem puk vyrazil!

28:45
    Během třetí třetiny jsme zatím byli svědky tří dobrých příležitostí, ale zatím žádného gólu.

29:21
    Ilija Zubov se řítil sám na bránu a chtěl zamířit střelou letící těsně nad ledem k levé tyči, jenže Harri Sateri předvedl skvělý zákrok a pravém betonem jeho střelu vyrazil!

29:54
    Alexej Gluchov vypálil z levého kruhu pro vhazování, Harri Sateri si ale pohlídal prostor u své pravé tyče a puk vyrazil do rohu kluziště.

30:49
    Brankář Harri Sateri nyní drží Viťaz Moskevská oblast nad vodou.

30:53
    Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast: Igor Musatov větší trest, 10 minut nepřiměřené chování.

31:15
    Viťaz začíná hru v oslabení dobře a vyhazuje puk do obranného pásma Omsku.

31:39
    V první třetině se hrály dvě přesilové hry, na každé straně jedna, a obě dvě byly využity.

32:03
    Ve druhé třetině hraje Viťaz podruhé v oslabení, přičemž první přesilovou hru Avangardu ve druhé části přečkal.

32:57
    Ačkoliv hraje Avangard přesilovou hru, tak to tak vůbec nevypadá a nebezpečnější je Viťaz, který si navíc po nebezpečném průniku před bránu vykoledoval nyní faul! Skvělá práce hokejistů hostujícího celku.

32:57
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk: Ivan Lekomtsev menší trest, 2 minuty podražení.

33:16
    Viťaz hraje v dnešním zápase svou druhou přesilovou hru, přičemž tu první dokázal využít.

33:45
    Harri Sateri vyjel z brány, aby zastavil vyhození Omsku a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

33:47
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk: Denis Paršin odpyká týmový trest, 2 minuty příliš mnoho hráčů na ledě.

34:06
    Viťaz má k dispozici přesilovou hru 5 na 3, která potrvá necelou minutu!

34:36
    Teemu Eronen napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele, kterou sice Dominik Furch viděl na poslední chvíli, přesto ji ale dokázal vyrazit do ochranné sítě!

34:48
    Střela Viťazu z levého křídla byla zablokována.

35:28
    Avangard Omsk už brání ve čtyřech.

35:57
    Avangard Omsk hraje opět v plném počtu. Viťaz nevyužil zkrácenou přesilovou hru 5 na 3, během níž se dostal pouze k jedné střele.

36:34
    Ačkoliv Dominik Furch není příliš vytěžovaný v dnešním zápase, v rozhodujících chvílích dokázal svůj tým podržet.

37:08
    Maxim Pěrežogin se připravil o útočné pásmo nepřesnou stahovačkou do středu útočného pásma.

37:33
    Maxim Pěrežogin napřáhl od modré čáry ke střele, která zamířila doprostřed brány a výstroje Harriho Sateriho.

37:54
    Dominik Furch zastavil nahození Viťazu a přerušil hru.

38:23
    Martin Erat chytře tečoval střelu svého spoluhráče těsně před bránou bekhendem mezi betony Harriho Sateriho, ten ale včas zavřel vrátka!

38:49
    na opačné straně zasáhl Dominik Furch a po úspěšném zákroku hru přerušil.

38:59
    Avangard Omsk vyhodil puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po levici Dominika Furcha.

39:15
    Roman Horák v souboji českých hokejistů neuspěl a Dominik Furch jeho střelu z levého křídla bez větších potíží zneškodnil.

39:37
    Blíží se závěr druhé třetiny, ve které jsme gól neviděli.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina přinesla tři slibné příležitosti, z nichž první měl na hokejce Alexander Pěrežogin, který si z levého křídla vybruslil před bránu a poté se puk snažil zvednout nad rameno Harriho Sateriho, ten se ale překonat nenechal, stejně jako po střele Valentina Pjanova, který se skvěle protáhl mezi obránci Viťazu a dostal se do samostatného úniku, po blafáku do bekhendu se mu ale nepodařilo puk zasunout za záda Harriho Sateriho, který ucpal prostor u své pravé tyče, stejně jako vzápětí po samostatném úniku Ilija Zubova, který volil střelu po ledě k levé tyči, brankář Viťazu ale jeho pokus pravým betonem vyrazil. V závěru prostředního dějství hráli hosté z Moskevské oblasti zkrácenou přesilovou hru 5 na 3, využít ji ale nedokázali a dostali se pouze k jedné střele. Skóre po 40 minutách. Avangard Omsk 1 Viťaz Moskevská oblast 1.

40:01

40:04
    Začala třetí třetina a na straně Viťazu zůstává na trestné lavici Igor Musatov, který během druhé třetiny inkasoval desetiminutový trest za nepřiměřené chování.

40:49
    Hra ale samozřejmě pokračuje ve hře 5 na 5.

41:07
    Jeden z hokejistů Viťazu se snažil na levé straně protlačit před bránu, přes obránce Avangardu se ale nedostal.

41:45
    Viťaz se snaží hrát aktivně a nahodil puk do útočného pásma.

42:01
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk: Jurij Alexandrov menší trest, 2 minuty krosček.

42:15
    Viťaz má v úvodu třetí třetiny k dispozici přesilovou hru a šanci strhnout vedení na svou stranu.

42:45
    Roman Horák vyhrál vhazování v obranném pásmu a Viťaz se může vydat směrem vpřed.

43:15
    Viťaz se zatím k ničemu v přesilové hře nedostal.

43:25
    Roman Horák využil volného prostoru na levém křídle k přihrávce před bránu, tu ale nedokázal žádný z jeho spoluhráčů usměrnit mezi tři tyče.

44:06
    Jurij Alexandrov je zpět na ledové ploše a Avangard Omsk hraje v plném počtu.

44:40
    Sergej Širokov si sjel z levého křídla za bránu a poté hledal, komu by přihrál.

44:54
    SERGEJ ŠIROKOV skvěle tečoval puk a posílá Avangard Omsk do vedení 2:1!! Ilija Zubov vypálil z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování a jeho střelu před bránou usměrnil dobrou tečí přesně k pravé tyči Sergej Širokov. Asistence: Ilija Zubov.
    44:54 Sergej ŠIROKOV - 2:1

45:38
    Viťaz se snažil rychle odpovědět po útoku po pravém křídle, Dominik Furch byl ale u své levé tyče připraven.

46:09
    Nikita Vyglazov vypálil z kruhu pro vhazování a jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

47:00
    Viťaz Moskevská oblast se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění a hra se vrátí zpět před brankáře Harriho Sateriho.

47:09
    Sergej Širokov se snažil na pravé straně protáhnout před bránu, jeden z hráčů Viťazu ho ale tělem vytěsnil za bránu.

48:03
    Dominik Furch nenechal nic náhodě a po nahození Viťazu se vrhl pohotovou rybičkou, aby ho ukryl v lapačce.

49:08
    Avangard Omsk nahodil puk z pravé strany na bránu Viťazu a brankář Harri Sateri ukryl kotouč v lapačce.

50:05
    Sergej Širokov mohl v pravém kruhu pro vhazování pálit nebo přihrávat před bránu, nakonec ale neudělal ani jedno.

50:22
    Denis Paršin se ocitl před bránou ve velké šanci, skákající puk se mu ale střelou bez přípravy na brankáře Harriho Sateriho usměrnit nepodařilo.

50:48
    Olli Palola předvedl v rohu kluziště ostrý hit, vylučovat se ovšem nebude.

51:20
    Zákrok Olliho Paloly trochu zaváněl úderem do obličeje, rozhodčí se ale rozhodli hru ponechat v pěti hráčích na obou stranách.

51:54
    Jurij Petrov odjel střídat a na naskočil na střídačku.

52:13
    Dominik Furch zastavil nahození Viťazu a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

52:48
    Avangard Omsk se několikrát dnes ocitl ve slibné palebné pozici, jenže to nakonec překombinoval a o puk přišel.

53:09

54:17
    Avangard se osvobodil a vyhodil puk za bránu Harriho Sateriho.

54:49
    Mario Kempe napřáhl od modré čáry ke krásné střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu, jenže Dominik Furch předvedl skvělý semafor a po ukrytí puku v lapačce ještě dokázal po vybruslení do rohu kluziště rychle rozehrát!

55:20
    Skvělá práce českého brankáře, kterého si určitě pamatuje v působení v bráně Slavie Praha.

55:51
    Návštěva

Dnešní utkání v Areně Omsk sleduje 7670 diváků.

56:23
    Blíží se závěr dnešního zápasu a Viťaz rozhodně není v beznadějné pozici. Prohrává pouze o gól.

57:43
    Artjom Švets-Rogovoj vypálil z levého křídla, Dominik Furch měl ale dobrý výhled a puk ukryl v lapačce.

57:43
    Lavička Viťazu Moskevská oblast si vyžádala oddechový čas.

57:43
    Harri Sateri usedl na střídačku a hosté to zkoušejí ve hře bez brankáře!

57:45
    Před bránou Dominika Furcha se strhl ihned po vhazování závěr, český brankář ale dokázal mezi těly najít puk.

57:51
    Další zákrok Dominika Furcha, tentokrát po střele z pravého křídla.

58:16
    Maxim Pěrežogin si táhl puk v útočném pásmu do středu a vypálil, jeho střelu ale zablokoval bruslí jeden z hráčů Viťazu!

58:44
    DENIS PARŠIN uklízí puk do prázdné brány a pečetí vítězství Avangardu Omsk!! Ilija Zubov se mezi kruhy pro vhazování dostal k odraženému puku po zablokované střele jeho spoluhráče a předložil puk doleva volnému Denisovi Paršinovi, který puk uklidil střelou po ledě do prázdné brány. Asistence: Ilja Zubov, Sergej Širokov.
    Denis PARŠIN - 3:1

59:10
    Do konce zápasu zbývá odehrát 50 sekund.

59:38
    Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast: Jurij Kokšarov menší trest, 2 minuty podražení.

Avangard Omsk se necelých pět minut po začátku třetí třetiny ujal vedení a dokončil obrat dosavadního vývoje zápasu. Kapitán Avangardu Ilija Zubov vypálil z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování a jeho střelu před bránou usměrnil tečí přesně k pravé tyči Sergej Širokov, na jehož gól v závěru zápasu navázal po přihrávce Ilija Zubova střelou do prázdné brány Denis Paršin a zpečetil vítězství Avangardu Omsk. Viťaz nebyl daleko od vyrovnání, když necelých šest minut před koncem zápasu nebezpečně vypálil od modré čáry Mario Kempe a jeho střela směřovala přesně do pravého horního rohu, jenže Dominik Furch předvedl fantastický semafor a puk ukryl v lapačce. Konečný výsledek. Avangard Omsk 3 Viťaz Moskevská oblast 1.

Dominik Furch (OMS) 60 minut, 26 zákroků, 1 gól, 96,3%
    Michal Kempný (OMS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 23:09
    Martin Erat (OMS) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:21
    Roman Horák (CEC) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:47 (16:33:16)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 14. Lauta (Kempný, Erat), 45. Širokov (Zubov), 59. Paršin (Zubov, Širokov) – 12. Soloduchin (Davydov, Lukin)

HC Viťaz Moskevská oblast: Sateri (Saprykin) – Kudinov – Davydov, Lukin – Eronen, Voronkov – Ježov, Golovkov – Musatov, Vyglazov, Abdullin, Makejev – Soloduchin (C), Kokšarov, Koroljov – Tsyganov, Horák, Palola – Kempe, Švets-Rogovoj, Afinogenov.

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Andrej Rogachjov – Nikita Viljugin, Andrej Matjuša