Banská Bystrica – Zvolen 2:5 (kon.) | Košice – Skalica 5:2 (kon.) | Martin – Poprad 4:0 (kon.)
Nitra – Žilina 4:2 (kon.) | Piešťany – Trenčín 3:2 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 04.12.2015, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Ani posledná strela, ktorú vyrazil Rybár už na skóre nič nezmenila. Piešťany teda zdolali Trenčín 3:2, z hľadiska bodového odstupu v tabuľke pre Havranov veľmi cenné tri body. Oba tímy divákov myslím zabavili, v dobrej a korektnej atmosfére sa hral svižný hokej so šťastným koncom pre domácich. Trenčanov iste bude hnevať, že rozhodujúci gól si nechali dať počas svojej presilovky.

Ďakujem za pozornosť, z Piešťan zase nabudúce. V nedeľu pricestuje Skalica. Pekný zvyšok večera. (20:12:54)

59:32
    Trenčín ale v pásme a pri puku.

59:27
    Buly pre Piešťany.

59:26
    Chábera vonku z brány, Dukla v pásme, ale Rybárov zákrok. Time out.

58:27
    Filip pekne odstavil Šveca a poslal puk do bezpečia stredného pásma.

57:45
    Vozdecký spoza brány nabil na modrú Pavlikovskému, jeho strelu po ľade vyráža Rybár.

57:02
    Holovič vzal puk Novákovi.

56:16
    Dobrý backchecking Tibenského, ktorý zobral šancu Gašparovičovi.

55:56
    Ofsajd Piešťan.

55:49
    Švec strelou po ľade Rybára neprekvapil.

55:00
    Záverečných 5 minút základnej hracej doby. Na ťahu sú Trenčania.

54:24
    Icing Piešťan. Havrani v plnom počte a gólom v oslabení.

54:10
    3 sekundy pred koncom presilovky sa uvoľnil na pravom krídle Gašparovič, jeho strelu švihom z hranice kruhu chytá Rybár do lapačky. Buly.

53:35
    Kotaška posiela puk po mantineli až za Cháberu, oba tímy striedajú.

52:59
    Rybár chytá dobrú strelu Drgoňa spoza kruhu a užíva si ovácie domáceho fanclubu. Ešte 1:14 presilovky.

52:27
    Piešťany dali gól!
    Gól v oslabení strieľajú Havrani. Ukážkovo zvládli situáciu 3 na 3, Saliji naviazal zle brániacich hráčov, prihral na pravú stranu EDGARSOVI BRANCISOVI, ktorý strelou pod vyrážačku strieľa vedúci gól. 3:2.

Asistencia: Saliji

52:13
    2 min. Tomčák (PIE), narazenie na mantinel.

52:01
    Melichárek sa dobre uvoľnil na ľavom krídle, jeho strelu zachytil obranca Hluch.

51:12
    Novák 1 na 1 proti Giptersovi, už sa zdalo, že sa ho zbavil príliš ľahko, Novákovi ale ušiel puk za bránku.

50:37
    Chyba Pavlikovského, ktorý stratil ľahký puk, Piešťany v tlaku.

50:12
    Ofsajd Trenčína.

50:03
    1404 divákov. Nechalovi skončil osobný trest. Buly pred Cháberom.

49:34
    Gašparovič z uhla poslal puk do ohňa. Neprišiel žiadny teč a puk skončil za bránkou.

48:58
    Šimíček sa dobre vrátil a Koyšovi vypichol puk.

48:16
    Útočiaci hráč Dukly v bránkovisku, buly v strednom pásme.

47:55
    Drgoňova strela len do Vozdeckého.

47:20
    Hrá sa 5 na 5.

46:41
    Ešte 30 sekúnd presilovky, z ktorej ale nič nebude.

45:57
    Holovič znova naznačil strelu, potiahol si puk medzi kruhy a tam už príklepom vystrelil. Puk bol tečovaný na ochranné sito, buly pred Cháberom.

45:30
    Giptersovu strelu vyrazil Chábera, Piešťany v pokračujúcom tlaku.

45:11
    2 min. Novák (TRE), vysoká hokejka.

44:29
    Melichárka zastavil Trefný.

43:29
    Trenčín dal gól!
    A už je vyrovnané, postarali sa o to veteráni. Presná prihráva Nemca spoza bránky a MARTIN VOZDECKÝ pri ľavej tyčke z prvej strieľa ponad Rybárov betón. 2:2.

Asistencia: Nemec, Pavlikovský

43:21
    Ďalšie buly pred Rybárom.

43:04
    Strela Pavlikovského zrazená na ochrannú sieť.

42:59
    Buly pred Rybárom.

42:43
    Útočný výpad Brňáka už v hre 5 na 5, strela nad.

41:40
    Už malo byť vyrovnané. Myslím, že to bol Vozdecký, pred ktorým sa otvárala prázdna bránka, Rybár však na ľade stihol puk zachytiť. S dávkou potrebného šťastia, domáci gólman ale ukazuje, že má formu.

41:17
    Hudecovu strelu vyrazil Rybár.

40:55
    Trenčania v pásme, strela Holendu vedľa, odrazený puk od mantinelu zaľahol Rybár.

40:26
    Teč Nemca tesne vedľa.

40:16
    2 min. Pardavý (PIE), podrazenie.

Faul v útočnom pásme.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Piešťany vedú 2:1, keď sa v polke zápasu presadil Tvrdoň peknou strelou po buly. Diváci vidia dobrý hokej v dobrej atmosfére.

Tretia tretina začne asi o 19:37.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:32
    Vydarený brejk Piešťan, Ručkay dostal puk na ľavé krídlo, dobre strieľal na lapačku, Chábera ho vychytal.

39:00
    Holovič príklepom od modrej vyprášil Cháberove betóny.

38:40
    Puk za Cháberom.

38:10
    38 minúta v podaní fanclubu hostí patrí Palovi Demitrovi.

37:24
    2 min. plus osobný trest Nechala (TRE), údery a zhodenie rukavíc
    2 min. plus dve, plus osobný Tibenský (PIE), seknutie, údery, zhodenie rukavíc.

Dukla teda bude hrať presilovku, keď si to uvedomí domáce publikum, asi bude protestovať.

37:24
    Bude sa vylučovať samozrejme, Nechala prvý zhodil rukavice. Počkáme si na tresty.

37:24
    Nechala s Tibenským zhodili rukavice a potom Nechala Tibenského.

36:42
    Tibenský z prvej pri pravej tyčke netrafil, stále ale veľký tlak Holovičovcov.

36:05
    Znova pod tlakom prvá lajna Havranov, výborný teč Dlouhého, ale iba do Rybárových betónov.

35:00
    Dukla v plnom počte a po chybe Salijiho vo vlastnom pásme v šanci Melichárek. Strieľal švihom spomedzi kruhov, ramenom zasiahol Rybár.

34:25
    Teraz vydarenejšie pasáže presilovky, Dukla pod tlakom, teč Brancisa tesne vedľa.

33:48
    Prvá minúta presilovky nič moc. Buly pred Cháberom.

32:43
    2 min. Petrovický (TRE), seknutie.

Faul skúseného útočníka, ale už musel, tam bola gólovka.

32:18
    Presilovka domácim vôbec nevyšla, v závere ale tečovaná strela Brňáka od modrej prinútila brankára k zákroku.

31:42
    Ručkay dostal puk do jazdy na pravé krídlo, strelu švihom na bližšiu tyč v pohode likviduje Chábera. Buly.

31:09
    Belluš pálil z prvej z hranice ľavého kruhu, presne do šibenice, Chábera vyrážačkou vytlačil puk do bezpečia.

30:55
    Piešťany v pásme, Brancisova formácia.

30:25
    Výborná práca Gašparoviča, ktorý získal cenné sekundy lebo nešetril krokmi.

30:09
    2 min. Drgoň, nedovolené bránenie.

29:42
    Dať gól môže byť niekedy veľmi jednoduché. Vyhraté buly Tomčáka na hranicu kruhu a strela ROMANA TVRDOŇA z prvej do šibenice nad lapačku. 2:1.

Asistencia: Tomčák

29:40
    Tečovaný puk na piešťanskej striedačke, zahrial sa Košarišťan, keď sa lapačkou po puku načiahol. Vypadol mu. Buly.

29:15
    Puk pred Rybárom, Trenčania už oslabovku prežijú.

28:40
    Holovič najprv naznačil strelu, vytvoril si pozíciu, pálil však nad.

28:05
    Piešťany v pásme zásluhou Giptersa, kombinácia, zatiaľ bez strely.

27:27
    2 min. Rehák (TRE), podrazenie.

27:05
    Tlak Dukly, Rybár vyrazil strelu Vozdeckého z hranice pravého kruhu.

26:11
    Filip na výlete, na pravom krídle dobre naviazal brániacich hráčov, nabil do voľného priestor Kaniovi, tomu ale utiekol puk pod čepeľou do stredného pásma.

25:48
    Gašparovič šikovne vystrelil z ľavého krídla, spoza Kaniu, puk asi nabral jemný teč a skončil na brvne Rybárovej bránky.

25:38
    Vysoké nahodenie od modrej v podaní Kaniu, Chábera chytá puk do lapačky. Buly.

25:11
    Strela švihom z hokejky Dlouhého, Rybár vyráža.

24:50
    Obojstranné nepresnosti teraz.

23:38
    Nepríjemný skákajúci puk radšej gólman Dukly prikryl. Buly.

23:00
    Dobré striedanie štvrtej lajny Piešťan, dva dobré strelecké pokusy likviduje Chábera.

22:18
    Aktívnejšie vstúpili do druhej tretiny hostia, Kania teraz ustrážil Petrovického.

21:39
    Ofsajd Dukly. Na veľkú úľavu Iva Kotašku, ktorý tak mohol vystriedať po minute a 39 sekundách. A už to na ňom bolo vidieť.

20:39
    Vozdecký spoza pravého kruhu len do Hudecových nôh. Piešťanského Hudeca.

20:01
    Buly pre Trenčín.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine "plichta". Veľmi dobrý zápas, šance na oboch stranách, o kúsok viac asi na trenčianskych hokejkách. Výsledok ale zatiaľ zaslúžený.

Druhá tretina začne asi o 18:49.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:16
    Aktívny Belluš a azda jeho tretia strela z ľavého kruhu, pozorný Chábera.

18:39
    Petrovický krížnou prihrávkou našiel na pravom kruhu Melichárka, ten nestrieľal presne.

18:00
    Domáci priťukli puk medzi kruhmi Nemcovi, jeho strelu vyrazil Rybár.

17:38
    Nemec tečoval Drgoňovu strelu, ale veľmi nepresne, na ochrannú sieť. Buly v strednom pásme.

17:33
    Hudec po buly vyskúšal Rybára. Ďalšie buly.

17:01
    Holenda spravil chybu pri vyvážaní puku z vlastnej tretiny, Piešťany ju nedokázali potrestať. Holenda svoj omyl stihol ako tak napraviť.

15:56
    Veľmi dobre hrá Havranom Brancisova formácia, teraz vyrážal Chábera strelu Salijiho či Filipa.

14:26
    Ani to dlho netrvalo. Piešťany už po niekoľký krát v sezóne krátko po svojom góle inkasujú. Na počiatku gólu Dukly bola chyba Šimíčka, ktorý zadovkou nevyhodil puk z pásma, prišla strela, ktorú vyrazil Rybár iba pred seba a z otočky vyrovnal VLADIMÍR NEMEC. Prvá domáca formácia je takmer stále pod tlakom. 1:1.

Asistencia: Hudec, Vozdecký

13:52
    Pekný gól strieľajú Piešťany. Hrehorčák potiahol puk za bránkou, presne našiel hokejku JOZEFA TOMČÁKA, ktorý strelou nad lapačku brankára otvára skóre. 1:0.

Asistencia: Hrehorčák, Tvrdoň

13:07
    Kaniova strela nad bránku, puk sa odrazil od zadného mantinelu, na bránkovisku si to postrážil Chábera.

12:14
    Gašparovičov bekend zachytil pre zmenu Holovič, následný brejk uťala nepresná zadovka Tibenského.

11:41
    Tibenského bekendovú strelu zastavili Nemcove korčule.

11:01
    Filip váhal so strelou, pristúpil k nemu Hudec, z ohrozenia bránky nebolo nič.

10:30
    Puk na hokejkách Vojakov, postupný útok.

09:15
    Piešťany v plnom počte.

08:22
    Mikuš nápalil len Belluša, odrazený puk poslal Filip presne na hokejku Tibenskému, ktorý ale v nájazde neuspel. Blafák do forhendu nebol presný.

07:53
    Úmyselný ofsajd pískaný domácim, buly pred Rybárom.

07:15
    2 min. Šimíček (PIE), podrazenie.

Tentoraz sa už vylučuje, logický dôsledok tlaku Dukly.

06:50
    Trenčania v tlaku, Dlouhého formácia točí Piešťany, asi tam bol aj odpustený faul, a výborný Rybár pri svojej pravej tyčke. Veľký tlak.

06:19
    Rybár v prevádzkovej teplote, chytá ďalšiu strelu spoza kruhu.

06:11
    Závar na piešťanskom bránkovisku, Rybár má puk pod sebou.

05:38
    Tvrdoň vyskúšal Cháberu, z následného brejku mal ale dobrú šancu Gašparovič, keď dostal puk pri ľavú tyčku. Nedal.

04:38
    Bellušovu strelu z pravého krídla vyrazil Chábera, puk sa následne odrazil od tela dobiehajúceho Salijiho, Chábera ale pohotovo zasiahol aj po druhý krát.

04:23
    Rybárov zákrok po strele Hudeca. Buly.

03:54
    Koyš sa pekne zbavil v strednom pásme Holoviča, v tom útočnom ale už to ďaleko nedotiahol a o puk prišiel.

02:28
    Ryzák švihom od modrej, puk sa k Rybárovi nedostal.

02:02
    Zblokovaná strela po buly, Rybár bez problémov. Ďalšie buly.

01:49
    Veľmi jednoduchá akcia Dukly. Mikuš z vlastného pásma nahodil do rohu útočného, tam puk ako prvý dokorčuľoval Petrovický (také trochu memento pre domácich zadákov), nahodil na bránku, kde sa ešte snažil usmerniť puk do bránky Melichárek. Zákrok Rybára, buly.

01:33
    Brancisova strela spomedzi kruhov nad. Piešťany začali lepšie.

01:06
    Bellušovu strelu z uhla si Chábera na bližšej tyčke postrážil, Piešťany v pásme.

00:43
    Prví pohrozili domáci Havrani, Holovič prihral Ručkayovi, ten hľadal vysokým pukom pred bránkou Tibenského, Jozefovi sa ale nepodarilo trafiť puk vo vzduchu.

00:06
    Pretláčanie na úvodnom buly napokon pre Duklu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dobrý deň z Piešťan.

V podstate na začiatok víkendu uvidia diváci v Piešťanoch považské derby, keď Piešťany privítajú neďaleký Trenčín.

Piešťany sa v poslednej dobe posunuli v tabuľke hore, aktuálne na šieste miesto. Pomohlo aj utorňajšie víťazstvo v Bratislave, keď Havrani presvedčivo zdolali 20tku 7:3. Bodovacie stálice Ručkay s Holovičom si pripísali nejakú tú čiarku, hoci mohli aj viac, a stíhajú v tabuľke produktivity najplodnejšieho Brabenca. Holovič stráca bod, Ručkay tri. Pre Piešťany dôležitý zápas, nakoľko sa zdá, že tabuľka sa delí na dve päťky. V prípade výhry by sa Gudasovci priblížili Trenčínu na rozdiel dvoch bodov, v prípade prehry by strácali už bodov osem.
    Posledných päť zápasov majú Piešťany bilanciu tri výhry a dve prehry.

HK Dukla Trenčín
    Trenčania aktuálne okupujú piate miesto, na štvrtú Bystricu strácajú bod, pred Piešťanmi vedú o päť bodov. V čele klubovej produktivity je Michal Hlinka s 19 bodmi, ktorý v ostatnom zápase (prehra s Košicami po nájazdoch 2:3), zaznamenal pekný gól, keď si posunul puk pomedzi nohy zavadzajúceho rozhodcu. Na škodu Dukly však Michal dnes v Piešťanoch nenastúpi. Vo vzájomných zápasoch doteraz v sezóne platilo môj dom, súperov hrad, keď Trenčín vyhral v Piešťanoch 1:0, Piešťany v Trenčíne 3:2.
    Posledných päť zápasov majú Trenčania bilanciu dve výhry, dve prehry a jedna prehra po predĺžení.

Šesťbodový zápas by mal byť vyrovnaný a nemá vyloženého favorita.

Kto teda môže, nech ide na zimák, liga diváka potrebuje, kto nemôže, nech si otvorí tento prenos, začo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 14. Tomčák (Hrehorčák, Tvrdoň), 30. Tvrdoň (Tomčák), 53. Brancis (Saliji) – 15. Nemec (Hudec, Vozdecký), 44. Vozdecký (Nemec, Pavlikovský)

ŠHK 37 Piešťany: Rybár – Hudec, Kotaška, Šimíček, Pardavý, Kučera – Brňák (A), Gipters, Ručkay, Holovič (A), Tibenský – Filip (C), Kania, Belluš, Brancis, Saliji – Trefný, Hluch, Hrehorčák, Tomčák, Tvrdoň
    HK DUKLA Trenčín: Chábera – Pavlikovský (A), Holenda, Novák, Dlouhý, Koyš – Drgoň, Rehák, Hudec, Nemec (A), Vozdecký – Mikuš, Hatala, Gašparovič, Petrovický (C), Melichárek – Nechala, Ryzák, Švec, Zlocha, Zaremba

Rozhodčí: Baluška, Goga – Junek, Orolín