Technika Brno – Nový Jičín 7:0 (kon.) | SK Karviná – Vsetín 1:10 (kon.) | Poruba 2011 – SHK Hodonín 2:3 (kon.)
Frýdek-M. – Opava 6:0 (kon.) | Kopřivnice – Mor. Budějovice 3:9 (kon.) | Břeclav – Val. Meziříčí 4:1 (kon.)
Klášterec nO – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.) | Řisuty – Vrchlabí 3:2 (po pr.) | Děčín – Jablonec n/N 2:5 (kon.)
HC Frýdek-Místek
6:0 (0:0, 3:0, 3:0)
HK Opava
Středa 09.12.2015, 18:00 • Hala Polárka • 2. liga skupina Východ • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC FRÝDEK-MÍSTEK
    Frýdek-Místek zatím stále suverénně okupuje první místo v tabulce východní skupiny s pohodlným náskokem 13 bodů nad druhým Vsetínem. Se svými 63 body a celkovým skóre 140:41 se zdá, že zatím nemá konkurenci.

V posledních dvou utkáních však přesto Frýdecko-místečtí body ztráceli. V předposledním utkání doma ztratili bod s Valašským Meziříčím, které porazili až po samostatných nájezdech. A z posledního duelu v Moravských Budějovicích si svěřenci trenéra Juříka nepřivezli ani jeden bod, jelikož Žihadla na svém ledě vyhrály 6:4.

Nejproduktivnějším útočníkem je stále jednoznačně Vladimír Luka (22+20), který už nasbíral neuvěřitelných 42 kanadských bodů. Z řad obránců je pak nejúspěšnější Pavel Kowalczyk (4+15). Do branky nejčastěji nastupuje Lukáš Daneček, ten se však celkem pravidelně střídá s Jurajem Šimbochem.

HC SLEZAN OPAVA
    Opava se po pětadvaceti kolech drží na devátém místě tabulky východní skupiny. Na kontě má 30 bodů a celkové skóre 77:98. Slezan zatím dokázal zvítězit pouze devětkrát, z toho jednou v prodloužení a jednou po samostatných nájezdech. V posledním utkání Opavští doma vyzvali Porubu, první a poslední třetina byla vyrovnaná, v prostřední části ale hosté rozhodli, když vstřelili o dvě branky více a Opava tak nakonec prohrála 4:6.

Nejproduktivnějšími útočníky jsou Petr Wolf (8+13) a Tomáš Polok (6+12). Z řad obránců se zatím bodově nejvíce daří Josefu Tichému (2+14) a Davidu Galvasovi (3+8). Všechna utkání zatím odchytal gólman Dušan Šafránek.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ
    Poprvé se tito dva soupeři letos utkali na ledě Frýdku-Místku v rámci třetího kola druholigové soutěže. Tento duel byl po celou dobu herně vyrovnaný, o vítězství rozhodl až hattrick obránce Štěpána Jeníka ve třetí třetině a Frýdecko-místečtí zvítězili 5:2.

I ve druhém vzájemném utkání na ledě Opavy zvítězil Frýdek-Místek, tentokrát už mnohem jednoznačněji. Nejvíce branek však opět padlo až v poslední třetině a Opava tak prohrála v poměru 2:8. V tomto utkání padl také hattrick, tentokrát však z hole Arona Chmielewského.

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Hlaváč) – Dresler, Jeník, Heider, Krutil, Kowalczyk, Samiec, Adámek, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Rufer, Chmielewski, Schwarz, Cienciala, Meidl, Růžička, Jaroš, Christov

HC Slezan Opava: Šafránek (Mocher) – Kysela, Vrabel, Galvas, Slavík, Tichý, Tuma, Mosler – Štindl, Herman, Rousek, Vítek, Hlísta, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Rozhodčí: Fiala – Vožda, Zedník.

00:01

00:38
    Hostující Svoboda si odpyká dvouminutový trest za zdržování hry a domácí si tak zahrají první přesilovku.

01:20
    Christovovu ránu Šafránek pouze vyrazil před sebe, odkud se snažil dorážet Franek. Tuto střelu už si ale hostující gólman pohlídal a přerušil hru.

02:27
    Ani rána Dreslera nenašla cestu do brankové sítě hostů a hra je tak opět přerušena.

02:38

02:40
    Opavští však nevydrželi v plném počtu moc dlouho, Chalupa je vyloučen na dvě minuty za podražení.

03:20
    Hosté se zatím dobře brání a vyhazují puky do bezpečí. Domácí zakládají další útočnou akci.

03:58
    Kvapil pálil od modré a jeho střelu se snažil dorážet Cienciala, gólmana hostů však nepřekonal ani on.

04:33
    Meidl si najel až před branku, Šafránek však puk rychle našel a opět přerušil hru.

04:40

05:21
    Dvě přesilovky za sebou nedokázali Frýdecko-místečtí využít a teď se do útoku derou hosté. Jejich střely jsou však blokovány domácími beky.

06:03
    Tentokrát si přesilovku vyzkoušejí hosté, a to dokonce čtyřminutovou. Jeník si odsedí 2+2 minuty za vysokou hůl.

06:28
    Domácím se podařilo vyhodit puk do bezpečí a hosté tak musí založit novou útočnou akci.

07:10
    Tentokrát si však hosté sami vyhodili puk z útočné třetiny. Tahle přesilovka vypadá snad ještě hůř než ty předchozí.

07:39
    Meidl přihrál volnému Ruferovi a ten se dostal k zakončení ve vlastním oslabení. Branku však nakonec minul.

08:11
    Domácím oslabení evidentně moc nevadí, zatím měli více šancí než jejich soupeř.

08:50
    Jaroš se snažil přihrát puk před branku, tam však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a hosté se mohli vydat do útoku. Puk skončil až v náručí Šimbocha.

09:29
    Rána Wolfa skončila pouze mimo bránu, hosté se teď drží v útočné třetině.

09:45
    Do protiútoku se však dostal Cienciala a Růžička, toto přečíslení ale vyřešili úplně špatně.

10:03

10:33
    Rufer zavezl puk do útočné třetiny, kde se teď domácí drží a snaží se kombinovat. Šafránek má teď v brankovišti hodně práce.

11:27
    Chalupa usedá opět na trestnou lavici, kde si odsedí dvouminutový trest za podražení.

11:45
    Polák se před brankou snažil dorážet nahození svého spoluhráče, hostující brankář však tento puk našel včas.

12:10
    Hosté teď vyhazují puk na druhou stranu hřiště a domácí se tak stále musí dostávat zpět do útočného pásma, kde nikdy moc dlouho nevydrží.

12:55
    Ránu Piechy z mezikruží Šafránek pouze vyrazil před sebe, tam ale naštěstí pro Opavu nebyl nikdo z domácích, kdo by mohl dorážet.

13:27

14:12
    Formace Ciencialy, Růžičky a Christova zavezla puk až do útočného pásma, kde se snažila kombinovat. Nakonec se o ně ale postarali hostující beci.

15:04
    Domácí se teď snaží dostat do útočného pásma, to se jim však moc nedaří. Do útoku se ale nehrnou ani hosté.

16:05
    Hostům se dnes na trestné evidentně líbí, tentokrát tam míří Wolf, který si odsedí dvě minuty za sekání.

16:17
    Piecha střílel z mezikruží, jeho ránu ale Šafránek vychytal i tentokrát.

17:37
    Domácí se jen stěží dostávají do útočného pásma, branku Šafránka ještě pořádně neohrozili. Teď jim byl odpískám ofsajd.

18:05

18:26
    Ruferova střela mířila pouze nad bránu a do protiútoku teď míří hosté. Těm puk na holích ale také dlouho nezůstal.

19:00
    Jaroš ve slibné šanci promáchl přihrávku svého spoluhráče a puk opět končí v moci hostů.

20:00

V první třetině jsme viděli mnoho přesilových her, ani jeden gól však nepadl. Více početních výhod měl domácí Frýdek-Místek a díky nim byl také o něco aktivnější. Dnes však oba týmy trápí nepřesná koncovka.

Další třetina začne přibližně v 18:44.

20:01

20:20
    Puk opustil hrací plochu a následuje vhazování.

20:42
    Wolf se dostal do samostatného úniku, zakončení se mu ale nakonec podle jeho představ nepovedlo.

21:13
    Teď už jsou opět v útoku domácí, Šafránek musel přerušit hru.

21:48
    Meidl byl sám před brankou, jeho střela však trefila pouze rameno hostujícího gólmana.

22:11
    Zakázané uvolnění domácích vrací hru zpět před Šimbocha.

23:31
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení! Do samostatného úniku se dostal útočník ARON CHMELEWSKI, který perfektně vymíchal Šafránka a suverénním zakončením otevřel skóre dnešního utkání! Asistence: Tadeáš Jaroš, Jakub Schwarz.

24:35
    Růžička si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

24:43
    Tahle přesilovka hostů moc dlouho netrvala, Svoboda je vyloučen na dvě minuty za podražení a síly na ledě se tak vyrovnají.

25:17
    Kotouč se odrazil od zadního mantinelu přímo k VÍTU CHRISTOVOVI, který už bez problémů překonal zmateného gólmana hostů! Asistence: Jan Dresler.

25:43
    Dnešní utkání sleduje 1616 diváků.

25:55
    Chmielewski byl v další šanci, jeho ránu z mezikruží si ale Šafránek pohlídal a přerušil hru.

26:43
    Oba týmy hrají v plném počtu.

26:49
    Šimboch vychytal šanci hostů, poté puk raději podržel v lapačce a přerušil hru.

27:12
    Opět musel Šimboch přerušit hru a schovat puk před najíždějícím protihráčem.

27:33
    Přečíslení tři na dva domácí nakonec moc šťastně nevyřešili a gól z toho tak nepadl. Stále však mají puk pod kontrolou.

28:03
    Přesilovka pro hosty, Cienciala si odsedí dvě minuty za podražení.

28:29
    Jaroš vyhodil puk až na střídačku hostů a následuje tak vhazování.

28:48
    Dělovku Tichého od modré si Šimboch pohlídal. Následuje tak další vhazování, tentokrát po jeho pravici.

29:39
    Kysela zkoušel Šimbocha opět překvapit ránou od modré, ani teď však hosté neuspěli.

30:03

30:06
    Cienciala se dostal do samostatného úniku hned jak seskočil ze střídačky, branku však v rozhodující chvíli zcela přestřelil.

30:54
    Zakázané uvolnění hostů vrací hru zpět před Šafránka.

31:11
    Schwarz si počínal před hostujícím gólmanem možná až příliš důrazně, což se samozřejmě nelíbilo opavským bekům a na ledě tak vznikla menší potyčka. Tu však rozhodčí ihned uklidnili.

31:53
    Šafránek dostal dvouminutový trest za vysokou hůl. Trest odpykává Svoboda.

32:19
    Střela Dreslera od modré skončila v lapačce gólmana.

32:55
    Hostující gólman se teď v bráně rozhodně nenudí, domácí mají jednu šanci za druhou.

33:30
    Do samostatného úniku se v oslabení dostal Štindl, branku Šimbocha však přestřelil.

33:53

34:40
    Puk skončil až na střídačce domácích a musí se tak vhazovat.

34:53
    Střela Kvapila od modré skončila opět pouze v náručí Šafránka.

35:04
    Piecha se teď ocitl ve více šancích před bránou, ani jedna však neskončila za zády gólmana.

35:39
    Hostům nevyšla rozehrávka a puk se odrazil k DAVIDU SAMIECOVI, který se už v zakončení nemýlil a zvyšuje tak náskok svého týmu na tři branky! Asistence: Bez asistence.

36:17
    Domácí zastavil ofsajd.

37:22
    Přihrávku Rufera se před brankou snažil dorážet Cienciala, tomu to ale nevyšlo.

37:41
    Domácí byli v další šanci, tentokrát skoro opět překonal Šafránka Chmielewski, hostující gólman si puk však nakonec našel.

38:14
    Schwarz přihrával před branku Chmielewskému, jeho střela ale byla sražena hostujícím bekem až do ochranné sítě.

38:51
    Samiec byl v další šanci, tentokrát však jeho střelu Šafránek vyrazil do bezpečí.

39:01
    Zakázané uvolnění hostů.

39:31
    Puk skončil opět mimo hrací plochu, před koncem druhé třetiny tak ještě následuje vhazování.

40:00

Ve druhé třetině už se domácí fanoušci mohli radovat. Frýdecko-místečtí se totiž díky brankám Arona Chmielewského, Víta Christova a Davida Samiece, dostali do tříbrankového vedení.

Poslední třetině začne přibližně v 19:35.

40:01

40:45
    Růžička dostal přihrávku k pravému kruhu, se střelou ale váhal a nakonec bránu dokonce minul.

40:45
    Tůma je vyloučen na dvě minuty za hákování.

41:13
    Zakázané uvolnění domácích.

41:34
    Střela Kowalczyka byla sražena až do ochranné sítě.

41:45
    Piecha si obkroužil bránu a snažil se zakončit do odkryté sítě, to se mu ale nakonec nepodařilo.

42:45

43:39
    Jeden z hostů dostal puk přes hromadu domácích hráčů až do útočného pásma, tam jej ale už na své holi neudržel.

44:13
    Šimboch nahozený puk raději přikryl do lapačky a přerušil hru.

44:28
    Puk skončil v rohu odkud se teď snaží založit útočnou akci Dresler.

45:52
    Christovovu střelu se snažil dorážet Cienciala, toho si ale Šafránek pohlídal.

46:47
    Do útoku se teď dostali hosté a snaží se kombinovat před bránou Šimbocha.

47:08
    Opavští si svoji aktivitou před brankou domácích vynutili faul, Schwarz si odsedí dvě minuty za hákování.

48:06
    Krutil přihrál volnému Piechovi, který se dostal do samostatného úniku ve vlastním oslabení, na přesné zakončení však už neměl dostatek prostoru.

48:50
    Síly na ledě se vyrovnají, za podražení míří na trestnou Galvas.

49:08

49:35
    Hosté se zatím dobře brání a vyhazují puky do bezpečí.

50:00
    Chmielewski přihrál Růžičkovi do mezikruží, ten ale bránu už po několikáté přestřelil.

50:50

51:32
    Domácí se opět dostali do přečíslení, zvolili ale opět až moc nahrávek místo střelby a svoji šanci tak propásli.

52:15
    Střelu Chmielewského Šafránek pouze vyrazil před sebe, kde se o puk postarali hostující beci.

52:38
    Svoboda míří opět na trestnou, tentokrát si odsedí dvě minuty za sekání.

52:56
    Růžička tentokrát už našel branku, v ní stal ale pouze připravený Šafránek.

53:26
    Aktivita před brankou se domácím přece jenom vyplatila! Dresler pálil od modré, jeho střelu ale dokázal Šafránek vyrazit pouze k připravenému RADKU MEIDLOVI, který už s dorážkou neměl problém. Asistence: Jan Dresler, Vít Christov.

53:26
    Tichý obdržel osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.

54:44
    A domácí vzápětí přidávají další branku! Odražený puk se dostal k ARONU CHMIELEVSKÉMU, který z otočky přidal svoji druhou branku v utkání! Asistence: Tomáš Kvapil.

55:40
    Domácí už mají hru plně pod kontrolou a užívají si poslední minuty. V tempu ale rozhodně nepolevují.

56:49
    Hosté zakládají útok zpoza vlastní branky.

57:16
    Frankova střela z mezikruží byla sražena do ochranné sítě.

57:26

57:58
    Místní fanoušci si závěr utkání užívají, Polárkou běží mexická vlna.

58:42
    Útočník ARON CHMIELEWSKI se dočkal! Necelou minutu a půl před koncem završuje svůj dnešní hattrick! Nutno podotknout, že hattrick se tomuto hráči povedl i v minulém vzájemném utkání těchto týmů!

59:00
    Běží poslední minuta dnešního utkání.

59:35
    Hosté se ještě snažili překazit Šimbochovi jeho čisté konto, to se jim však nepovedlo.

Frýdek-Místek jednoznačně ovládl toho utkání. Hattrick zaznamenal Aron Chmielewski a čistým kontem se může pyšnit gólman Juraj Šimboch! (21:50:35)

Monika Návratová

Branky a nahrávky: 24. Chmielewski (Jaroš, Schwarz), 26. Christov (Dresler), 36. Samiec, 54. Meidl (Dresler, Christov), 55. Chmielewski (Kvapil), 59. Chmielewski (Schwarz, Krutil)

HK Opava: Šafránek (Mocher) – Kysela, Vrabel, Galvas, Slavík, Tichý, Tuma, Mosler – Štindl, Herman, Rousek, Vítek, Hlísta, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Rozhodčí: Fiala – Vožda, Zedník