AS Řím – Spezia 0:0 (2:4 po pen.) | Fiorentina – Carpi FC 0:1 (kon.) | Neapol – Hellas Verona 3:0 (kon.)
Juventus – Turín 4:0 (kon.)
ACF Fiorentina
0:1 (0:0)
Carpi FC 1909
Středa 16.12.2015, 16:30 • Stadio Artemio Franchi, Firenze • Italský pohár • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italský pohár má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Fiorentinou a Carpi. Jasným favoritem je domácí celek.

ACF Fiorentina zatím v poháru neodehrála ani jeden zápas. V nejvyšší italské soutěži si ale Fiorentina nevede vůbec špatně. Má na svém kontě 32 bodů a v tabulce je na skvělém druhém místě. Domácí se netají tím, že i v poháru by chtěli dojít co nejdále.

Carpi FC 1909 také v poháru zatím nehrálo, ale v lize je na tom o poznání hůře. Hosté získali zatím jen 10 bodů a jsou na předposledním sestupovém místě. Carpi navíc inkasovali 30 branek a má nejhorší obranu v soutěži, tak uvidíme, jak si povede v poháru.

Poslední vzájemné zápasy

Carpi – Fiorentina 0:1
    Carpi – Fiorentina 0:2

ACF Fiorentina: Sepe – Rodríguez, Pasqual, Tomović, Astori, Badelj, Vecino, Kalinić, Babacar, Rebić, Bernardeschi
    Náhradníci: Gilberto Junior, Tătăruşanu, Verdú, Rossi, Lezzerini, Marcos Alonso, Roncaglia, Iličić

Carpi FC 1909: Brkić – Zaccardo, Romagnoli, Letizia, Gaglioli, Marrone, Gabriel Silva, Di Gaudio, Borriello, Ryder Matos
    Náhradníci: Cofie, Bianco, Lazzari, Lasagna, Pasciuti, Belec, Raphael Martinho, Spolli, Mbakogu.

Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel tedy začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to.

1

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří hrají ve fialových dresech. Carpi hraje v bílém.

2
    První kombinační akce domácích nic nepřinesla. Míč se dostal k Brkićovi, který nic nevymýšlel a poslal ho daleko od své branky.

3
    A hosty zastavil útočný faul, takže na tahu je opět favorit tohoto zápasu, tedy Fiorentina.

5
    Žlutou kartu dostává Badelj (ACF Fiorentina).

6
    Domácí celek vybojoval rohový kop.

7
    Po rohovém kopu to z hranice velkého vápna vyzkoušel Kalinić, ale Brkič si s jeho bombou dokázal poradit a míč vyrazil!
    7. Kalinić (FIO)

9
    Po centru z levé strany se k míči na malém vápna dostali dva domácí hráči, ale ani jeden ho nedokázal procpat za Brkiće, který skvěle zakročil!
    9.

11
    Domácí celek je v úvodu jasně lepší a stále se tlačí dopředu. Carpi se zatím pouze brání.

12
    Fiorentina vybojoval svůj druhý rohový kop.

13
    Po sražené střele je tu třetí rohový kop pro domácí borce.

14
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a na první branku tak stále čekáme. U míče jsou stále domácí, kteří trpělivě kombinují.

16
    Po rychlé akci se do vápna domácího celku dostal Di Gaudio, který ale zakončení nezvládl a kulatý nesmysl skončil vysoko nad brankou Sepeho.
    16. Di Gaudio (CAR)

18
    Oba celky se stále tlačí dopředu a diváci se zatím rozhodně nenudí. Hraje se ve svižném tempu.

20
    Prvních dvacet minutek ale branku zatím nepřineslo, nicméně šancí jsme už viděli několik.

22
    Nyní měli domácí velké štěstí! Ve vápně se k míči dostal Ryder Matos, ale po jeho pokusu skončil kulatý nesmysl jen na tyči! S následnou dorážkou si Sepe poradil.
    22. Ryder Matos (CAR)

23
    Žlutou kartu dostává Tomović (ACF Fiorentina).

25
    Domácí se snaží něco vymyslet na polovině Carpi, ale hosté v posledních minutách brání velmi dobře.

26
    Další snažení domácích ukončil útočný faul a na tahu jsou hosté, kteří nikam vůbec nepospíchají.

28
    Nyní to domácí zkusili centrem z levé strany, ale pro míč si skvěle došel Brkić, který tak pomohl svým zadákům.

30
    Je za námi třicet minutek s stav zápasu je stále 0:0, tak uvidíme, zda se v prvním dějství dočkáme první branky, nebo si budeme muset počkat do druhého poločasu.

32
    Domácí Babacar se hnal sám na brankáře, ale nakonec bylo jeho zakončení zcela zbytečné, protože se jednalo o ofsajd.

34
    Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl hodně nepřesný a pro kulatý nesmysl si došel pozorný Sepe, který okamžitě rozehrál.

36
    Kalinić dostal skvělou přihrávku za obranu a z pravé strany šel sám na brankáře, ale jeho zakončení na zadní tyč nebylo přesné a míč skončil vedle tyče!
    36. Kalinić (FIO)

38
    Domácí v závěru prvního poločasu přidali a snaží se vstřelit vedoucí branku, ale zatím marně.

40
    Fiorentina je stále u míče, ale domácí kombinují daleko od branky, kterou střeží Brkič.

41
    Míč se nyní kutálel po malém vápně, ale nakonec ho jeden z hostujících hráčů dokázal uklidit na rohový kop! Jinak by Vecino neměl problém poslat kulatý nesmysl do branky.

42
    S vypětím všech sil se ale hosté ubránili a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

44
    Žlutou kartu dostává Gabriel Silva (Carpi FC 1909).

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45
    Pátý rohový kop pro Fiorentinu.

45
    Ani z tentokrát z toho nic nebylo. Carpi zatím dobře brání a nutno dodat, že v některých momentech mělo i štěstí.

45+1

První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, ve kterém jsou aktivnější domácí, kteří měli několik šancí, ale branku nevstřelili. Carpi se zatím hlavně brání a hrozí z rychlých brejků. Jeden hostům málem vyšel, ale Ryder Matos nastřelil jen tyč a druhý poločas tak bude ještě hodně zajímavý.

Druhý poločas začne přibližně v 17:33.

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

46

46
    Žlutou kartu dostává Marrone (Carpi FC 1909).

46
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Rebić, přichází Iličić.

48
    Fiorentina se hned tlačí dopředu, tak uvidíme, zda se domácím konečně podaří něco vymyslet.

50
    Nakonec to z velké dálky vyzkoušel Badelj, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a od své branky bude rozehrávat Brkić.

51
    Nyní už domácí Rodríguez mířil o něco přesněji, ale s jeho pokusem z hranice velkého vápna si hostující brankář poradil. Roh pro Fiorentinu.
    51. Rodríguez (FIO)

52
    A po zásahu hostujícího hráče je tu další roh pro domácí borce.

53
    Ale ani ze sedmého rohu nic nebylo. Na úvodní branku tedy i nadále čekáme.

55
    Žlutou kartu dostává Rodríguez (ACF Fiorentina).

57
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Pasqual, přichází Marcos Alonso.

58
    Bernardeschi to zkoušel z úhlu, ale branku trefit nedokázal. Rozehrávat tak bude Brkič.

60
    Marcos Alonso se dral dopředu, ale v souboji si pomohl faulem a na tahu je tak Carpi. Domácím se zatím nedaří podle představ.

62
    Po dobrém centru se do zakončení dralo několik domácích hráčů, ale vše vyřešil pozorný Brkić, který kulatý nesmysl sebral.

64
    Domácí jsou jasně lepší, stále se tlačí dopředu, ale Carpi odolává a drží nerozhodný stav.

66
    Kalinić se dostával k centrovanému míči, ale byl sražen a nezakončil. Pokutový kop rozhodčí neodpískal.

68
    Střídání v týmu Carpi FC 1909: ze hřiště odchází Borriello, přichází Mbakogu.

70
    Žlutou kartu dostává Ryder Matos (Carpi FC 1909).

72
    Sepe si nyní zahrál na Neuera. Vyběhl daleko ze své branky a míč odhlavičkoval, ale nutno dodat, že to zvládl na jedničku a pomohl svým zadákům.

74
    Domácí to zkusili po pravé straně, ale ani tento útok k ničemu nevedl. U míče jsou hosté, kteří nikam nepospíchají.

76
    Střídání v týmu Carpi FC 1909: ze hřiště odchází Gabriel Silva, přichází Cofie.

77
    Carpi právě vstřelilo branku! Tak to je velká rána pro domácí celek, protože hosté jdou z ničeho nic do vedení. Po bleskové akci se na hranici velkého vápna do zakončení dostal ANTONIO DI GAUDIO a přízemní střelou překonal Sepeho.
    77. Di GAUDIO - 0:1

80
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Vecino, přichází Rossi.

81
    Rohový kop pro Fiorentinu.

82
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a u míče jsou hosté.

83
    Rohový kop pro Carpi.

84
    Z prvního rohu hostů nic nebylo, takže Carpi stále vede nejtěsnějším možným rozdílem.

86
    Domácí se snaží a stále se tlačí dopředu, ale na nějaký zvrat to zatím nevypadá. Carpi zvládá konec zápasu na jedničku.

88
    Hostující brankář musel zasahovat, ale se střelou si poradil a Carpi tak stále drží postupový výsledek.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90+2
    Rychlá akce domácích skončila útočným faulem.

90+3
    Astori měl na noze vyrovnání! Dostal skvělou přihrávku za obranu a šel sám na brankáře, ale branku minul!

90+4
    Rodríguez vyfasoval druhou žlutou kartu a následuje tedy karta červená.

90+4
    A Mbakogu vyfasoval červenou kartu rovnou a také musí ze hřiště.

90+5

Je konec. Fiorentina dnešní duel nezvládl a prohrála doma s Carpi, takže v poháru končí. Domácí byli lepší, ale v koncovce se jim nedařilo. Hosté vytěžili z minima maximum a postupují.

To je z mé strany vše, hezký zbytek dne. (18:27:46)