Bordeaux – Monaco 3:0 (kon.) | FBBP 01 – Marseille 2:3 (kon.) | Lyon – Tours FC 2:1 (kon.)
PSG – Saint-Étienne 1:0 (kon.)
Olympique Lyon
2:1 (1:0)
Tours FC
Středa 16.12.2015, 20:00Francouzský Ligový pohár • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

V dnešním zápas přivítá Olympique Lyon hosty z Tours FC. Výkop zápasu je od 20:00.

Olympique Lyon: Gorgelin – Jallet, Kone, Morel, Tolisso – Ferri, Gonalons (C), Darder – Cornet, Beavuvue, Ghezzal
    Náhradníci: Lopes – dej Castillo, Grenier, Malbranque, Mvuemba, Perrin, Yanga-Mbiwa

Tours FC: Westberg – Louvion, Cillard, Miguel, Gradit, Bouhours – Belkebla, Miracoli, Santamaria – Khaoui, Bergougnoux (C)
    Náhradníci: Kamara – Teixeira, Kouakou, Malfleury, Maouche, Ravelson, Tandia.
    Hráči již nastupují na hrací plochu.

1

3
    Hosté začali aktivněji a ihned se pokusili ohrozit Gorgelina, ovšem střela šla mimo.

6
    Nyní již mají míč pod kontrolou domácí, kteří poctivě kombinují na útočné polovině.

9
    Nebezpečný útok Lyonu končí na zatím dobře organizované obraně hostů.

11
    Tours se pokusil o rychlý brejk, ale ten skončil stejně rychle jako začal.

12
    Až ve 12. minutě si připsal Westberg první zákrok a tak stále je stav utkání 0:0.

14
    Střídání v týmu Tours FC: ze hřiště odchází Miracoli, přichází Kouakou.

15
    Obrázek hry zůstává stejný – Lyon má převahu, ale chybí tomu finální práce.
    Aktuální fotografie.

18
    Lyon bude zahrávat rohový kop.

18
    Obrana Toursu nedopustila žádné nebezpečí a odvrací míč do bezpečí.

20
    Nyní už to pro Lyon vypadlo nadějněji, ale nakonec to zatím brankou nekončí.

24
    Po delší době byli opět u míče hosté, ale po nepovedením vhazování končí míč u domácího Olympiku.

28
    Střela domácích jde vedle a následuje tak výkop Westberga.

38
    Pozor, velká šance na vstřelení branky pro Lyon! Budou kopat penaltu!

39
    Lyon právě vstřelil branku!
    CLAUDIO BEAUVUE si dokázal poradit s nařízenou penaltou naprosto bravurně a posílá Lyon do vedení!

43
    Hosty obdržená branka nakopla, ale jejich útočná snaha zatím nestačí na obranu Lyonu.

45+1
    Žlutou kartu dostává Ferri (Olympique Lyon).

45+2

Máme za sebou první poločas, který vyhrál Lyon kvůli proměněné penaltě ze 39. minuty, kterou proměnil Beauvue. Jinak kromě této brankové situace nebylo k vidění mnoha šancí.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:02.
    Kotel Lyonu.

46

46
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jallet, přichází Yanga-Mbiwa.

46
    Hned ze začátku druhé poločasu budou domácí zahrávat standardní situaci.

47
    Ovšem šance se udála na druhé straně, kde musel zasahovat Gorgelin.

49
    Rohový kop budou zahrávat hosté z Toursu.

50
    Ovšem ani oni se z rohového kopu neprosazují.

55
    Hosté jsou aktivní a snaží se o vstřelení vyrovnávací branky.

58
    Zatím ani další dva rohové kopy jim nepomohli ke vstřelení branky.

60
    Lyon je stále zamčem pod zámkem na své polovině.

63
    Dobrá pozice standardní situace, kterou budou zahrávat domácí.

63
    Střídání v týmu Tours FC: ze hřiště odchází Bergougnoux, přichází Tandia.

64
    Bohužel pro domácí příznivce, kteří dnes ani zdaleka nevyprodali stadion, vše končí pouze střelou mimo.

64
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Darder, přichází Malbranque.

64
    Žlutou kartu dostává Bouhours (Tours FC).
    Pohled na poloprázdné tribuny.

68
    Nyní iniciativu zápasu přebírají lyonští.

71
    Tours právě vstřelil branku! BAPTISTE SANTAMARIA dokázal prostřelit Gorgelina a hosté se tak přece jen dočkali vítězství.

76
    Hosté zůstávají stále aktivní a odměnou jim je další rohový kop.

77
    Gorgelin si dokázal celou situaci pohlídat s bravurou.

80
    Volný kop pro Lyon ze středu hřiště.

83
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Ferri, přichází Grenier.

85
    Lyon přeci jen vstřelil tolik tíženou druhou branku, o kterou se postaral STEED MALBRANQUE.

88
    Blíží se nám konec zápasu a domácí již jistě nebudou chtít pustit jednobrankové vedení.

90
    Na konci zápasu ještě byl k vidění střelecký pokus hostů, který skončil ve třetí řadě hlediště.