Buffalo – Anaheim 3:0 (kon.) | New Jersey – Florida 1:5 (kon.) | Philadelphia – Vancouver 2:0 (kon.)
Toronto – San Jose 4:5 (po pr.) | Montreal – Los Angeles 0:3 (kon.) | St. Louis – Nashville 2:1 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 5:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 4:0 (kon.) | Dallas – Calgary 1:3 (kon.)
Colorado – NY Islanders 2:1 (kon.) | Arizona – Columbus 5:7 (kon.)
Montreal Canadiens
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Los Angeles Kings
Pátek 18.12.2015, 01:40 • Bell Centre, Montreal • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 21 288 diváků, se s vámi loučím a přeji hezký pátek! (04:19:49)

3. Dale Weise (MTL) 0+0

Je hotovo! Ačkoliv byli Habs povětšinou lepším týmem a na Jonathana Quicka vyslali neuvěřitelných 45 střel, ani jedna za zády hostujícího gólmana neskončila a kaliforský celek po zodpovědném výkonu zvítězil 3:0. V poslední minutě pojistil výhru Kings gólem do prázdné branky Marián Gáborík.

Marián GÁBORÍK - 0:3

59:12
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Už je to definitivně jasné. Milan Lucic vybojoval kotouč ve středním pásmu a posunul ho před sebou stojícímu MARIÁNU GÁBORÍKOVI, který od modré čáry neomylně poslal puk do odkryté motnrealské svatyně. Asistence: Milan Lucic.

58:16
    Ehrhoff je navíc na ledě, Kings hrají v pěti.

58:07
    Desharnais zavezl touš zpět do útočné třetiny. Do třetí sirény zbývají už jen necelé dvě minuty!

57:10
    Puk se stěhoval dokola po ose Pacioretty – Plekanec – Subban, ale nic nebezpečného pro Quicka ze spolupráce tohoto trojlístku nepramenilo.

56:16
    Mike Condon zůstal na střídačce, domácí to zkusí v šesti!

56:16
    Za podražení je na dvě minuty vyloučen Ehrhoff (LAK). Že by šance pro Habs?

56:01
    Domácím se čas začíná povážlivě krátit. Po přihrávce Nicka Shorea navíc do rychlého protiútoku vyrazil Pearson, mladý útočník Králů ale poslal touš do ochranné sítě.

55:19
    Dánský čahoun Lars Eller teď ukázal, jak umí být trpělivý, připravil si puk na střelu a od modré tvrdě vypálil. Jeho rána ale mířila příliš vysoko.

54:25
    Anže Kopitar vystihl rozehrávku domácích, ale ani jemu se nepodařilo najít nějakého ze svých rozjetých spoluhráčů – icing.

53:36
    Paciorettymu znemožnil vypálit obětavý Mersch, od nějž se kotouč odrazil až na tribunu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:43
    Pearson si nerozuměl se svými parťáky a jeho dalekonosný pas nakonec doletěl přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

52:00
    Rovných osm minut před koncem vypálil z pravého kruhu losangeleský kapitán Brown, ale Condon se nenechal nachytat v nedbalkách.

51:14
    Okamžitě po buly pálil Subban, jeho nepřesný pokus Alex Galchenyuk ztečoval a puk se od jeho hole odrazil přímo do Quickovy náruče.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 35. Doughty (Toffoli), 37. Kopitar (Doughty, Gáborík), 60. Gáborík (Lucic)

Montreal Canadiens: Condon (Tokarski) – Beaulieu, Subban, Jemelin, Petry, Markov, Gilbert – Pacioretty, Plekanec, Byron – Eller, Galchenyuk, Weise – Fleischmann, Desharnais, Carr – Andrighetto, Mitchell, Flynn.
    Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – McNabb, Doughty, Muzzin, Martinez, Ehrhoff, McBain – Lucic, Kopitar, Gáborík – Mersch, Carter, Toffoli – Pearson, Shore, Brown – Andreoff, Weal, Nolan.

Rozhodčí: Furlatt, Rank – Cherrey, Devorski

Diváci: 21288