Skoky HS98, Ramsau Vítěz: M.J.Riiber (NOR) (kon.) | Běh 10 km, Ramsau Vítěz: M. Moan (NOR) (kon.)
SP - běh 10 km, Ramsau

Vítěz: M. Moan (NOR)

Sobota 19.12.2015, 15:10Severská kombinace

Dnešní dramatický závod je u konce. Perfektní běžecký výkon předvedl Magnus Moan, který nakonec o špičku lyže poráží ve finiši dalšího brilantního běžce Kroga. Stupně vítězů tentokráte obsadili Norové, třetí totiž doběhl vítěz skokanské části Magnus Riiber. Český sdruženář Tomáš Portyk po skvělém skoku dokázal v běhu vzdorovat favoritům a je z toho osmnácté místo s mankem 29,5 vteřiny, tedy první body letošní sezóny. Petr Kutal obsadil 45. příčku. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (15:48:09)

CÍL
    V cíli už jsou téměř všichni závodníci. Petr Kutal dojíždí na 45. místě s mankem 3:48.

CÍL
    Tomáš Portyk končí na krásném osmnáctém místě s mankem necelých třiceti sekund a za svůj dnešní výkon se rozhodně nemusí stydět.

CÍL
    Devátý končí další Němec Riessle a desátý první Rakušan Klapfer. Za ním dojeli Faisst, Gruber, Costa, Klemetsen a patnáctý je Denifl.

CÍL
    Třetí dojíždí další Nor Riiber, čtvrtý je Němec Edelman, pátý Watabe, šestý další Nor Gräabak. sedmý Němec Frenzel a osmý Fin Herola.

CÍL
    Magnus Moan nakonec poráží kolegu Kroga ve fotofiniši, rozdíl není ani jedna desetina!

9,2
    Závodníci jedou do cílové rovinky, někteří z nich se snaží nastoupit!

8,5
    Petr Kutal je poslední s mankem okolo tří minut.

8,5
    Tomáš Portyk je za ním o sekundu a je patnáctý! To vypadá na první body pro českého sdruženáře v letošní sezóně!

8,5
    Moan jede naprosto fantasticky! Dostal se na čelo před Watabeho s Frenzelem a táhne dvanáctičlenný vláček. Třináctý Costa lehce ztrácí, čtrnáctý Schmid má manko 22 sekund.

7,5
    Další favorité Gruber, Schmid a Gräabak ztrácejí lehce dech

7,5
    Skvěle běží i Tomáš Portyk, který na vedoucí trio ztrácí jen 16 sekund!

7,5
    Watabe, Riiber a Frenzel už jedou pohromadě! Za nimi je o šest sekund Moan, dopředu se žene i Ilkka Herola, Riessle, Krog, Costa či Edelman!

6,0
    Kutal se stále pohybuje okolo pětačtyřicátého místa s mankem 2:40.

6,0
    Tomáš Portyk je sedmnáctý s mankem 32 sekund.

6,0
    Pronásledovatelé Krog, Gruber, Riessle, Moan či Gräabak ztrácejí okolo 25 sekund.

6,0
    V téměř dvou třetinách trati vede Riiber o 8 sekund před dvojicí Frenzel – Watabe.