Česko – Rusko 1:2 (0:1 po s.n.) | Švýcarsko – Švédsko 3:8 (kon.) | Finsko – Bělorusko 6:0 (kon.)
USA – Kanada 4:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Česko
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Rusko
Sobota 26.12.2015, 13:10 • Hartwall Arena, Helsinki • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B
    Maxim LAZAREV - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rusko.
    Jako jediný uspěl v nájezdech MAXIM LAZAREV a rozhodl tak o prémiovém bodu pro Rusko.

59:21
    Vaněček chytil Kameněvovu střelu pouze reflexem, tuhle střelu z mezikruží moc neviděl.
    Artur LAUTA - 1:1

49:09
    Rusko právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno. Ruský nápor přinesl své ovoce, když z levého kruhu přišla přihrávka na brankoviště a ARTUR LAUTA dostrkal puk za brankovou čáru. Asistence: Radel Fazlejev, Alexandr Dergačjov.

48:38
    Po Sergejevově nahození se puk dostal na zadní tyč ke Kaprizovovi a jeho bekhend skončil jen těsné vedle Vaněčkovy branky.

39:36
    Navíc je tu přesilovka pro český tým. Jevgenij Svěčnikov fauloval v útočném pásmu a za hákování dostal dvě minuty.
    Michael ŠPAČEK - 1:0

33:54
    Česko právě vstřelilo branku!
    Teď už se MICHAEL ŠPAČEK může radovat! Docela pomalu si najel před branku, potáhl si puk do forhendu a na lapačku překonal marně se snažícího Georgijeva. Český tým otevřel skóre tohoto utkání a gólovou bilanci celého turnaje.
    Faul na Špačka, po němž bylo nařízeno trestné střílení!

33:54
    Špaček byl v nájezdu, byl u toho faulován, takže ho nepovedený blafák nemusí trápit, dostane totiž repete v podobě trestného střílení.

32:43
    Teď už to sice vyšlo a puk skončil po Špačkově bombě v brance, ale sudí si všimli, že Kaše byl v brankovišti a bránil Georgijevovi v jeho práci.

30:48
    Přesilovku si nyní zahraje český tým, Tomášek byl při svém průniku faulován, Sergej Bojkov jej podrazil a už sedí na hanbě.

26:43
    Přesilovka pro Rusko. Po faulu na Kameněva dostal Alex Rašner dvě minuty za podražení.
    Kraskovskij trefil tyč!

25:50
    Kraskovskij se ocitl sám před Vaněčkem a toho zachránila branková konstrukce. Zatím největší šance utkání.
    Po Rašnerově ráně nedokázal Tomášek usměrnit puk do sítě

24:30
    Dva na jednoho v podání českého týmu. Rašner tvrdě vypálil, Georgijev vyrazil před sebe a Tomáškovi nepřálo štěstí, aby poskakující puk dorazil do branky.
    Polunin po skvělé kombinaci minul odkrytou klec!

16:15
    Obrovská šance Ruska na vedoucí gól. Českou obranu soupeř takřka rozebral, trojice útočníků si podala celou pětici a Polunin pálil do odkryté branky. Nepochopitelně ji ale zprava minul!

12:34
    No a bylo to s faulem. Sergej Bojkov už míří na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za držení.
    Faul Jakuba Zbořila na 5 minut + do konce utkání

10:17
    Je tu první vyloučení na turnaji a český tým půjde do oslabení. Jakub Zbořil poslal na mantinel Korškova, ten zůstává na ledě. Jakub Zbořil dostal trest na 5 minut + do konce utkání za vražení na hrazení.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 34. Špaček (TS) – 50. Lauta (Fazlejev, Dergačjov), rozh. náj. Lazarev

0:1   Kaše (CZE)

Česko: Vaněček (Stezka) – Sklenička, Mašín (C), Zbořil, Ščotka, Rašner, Hronek, Mikliš – Zacha, Špaček, Smejkal – Chlapík, Lakatoš, Kaše – Stránský, Veselý, Tomášek – Voženílek, Ordoš, Šoustal. Trenér: Jakub Petr.
    Rusko: Georgijev (Samsonov) – Voronkov, Rykov, Bojkov, Provorov, Sergejev, Šaripzjanov, Mukulovič, Žuldikov – Kraskovskij, Polunin, Korškov – Světlakov, Kuzmenko, Dergačjov – Svěčnikov, Lazarev, Kameněv (C) – Kaprizov, Fazlejev, Lauta. Trenér: Valerij Bragin.

Rozhodčí: Fonselius (FIN), Piechaczek (GER) – Chartrand-Piche (CAN), Pihlblad (SWE)

Diváci: 10 106