Real Madrid – Real Sociedad 3:1 (kon.) | Levante – Malaga 0:1 (kon.) | Sevilla – Espanyol 2:0 (kon.)
Rayo Vallecano – Atlético 0:2 (kon.) | Eibar – Gijón 2:0 (kon.) | Getafe – La Coruňa 0:0 (kon.)
Barcelona – Real Betis 4:0 (kon.) | Celta Vigo – Ath. Bilbao 0:1 (kon.) | Las Palmas – Granada 4:1 (kon.)
Real Madrid
3:1 (1:0)
Real Sociedad San Sebastian
Středa 30.12.2015, 16:00 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Španělská LaLiga • 17. kolo

Papírové předpoklady se naplnily a domácí fotbalisté Realu Madrid dokráčeli k očekávané výhře v poměru 3:1. Průběh zápas ale tak jednoznačný nebyl. Hosté dlouhé minuty srdnatě bojovali a byli blízko bodovému zisku. Nic to ale nemění na tom, že Real poslední zápas kalendářního roku vyhrál a v tabulce tak dál nahání vedoucí Barcelonu. (17:52:14)

90+3

90+3
    Zápas se dohrává, u míče jsou hosté. Zatím ale jen daleko od Navasovy brány.

90+2
    Zápas se nastavuje o tři minuty, takže již se rychle blíží jeho závěr.

90+1
    Jenže teď se mu tedy střela vůbec nepovedla a Rulli zasahovat nemusel.

90+1
    Po faulu na Balea tu bude ještě jeden přímý kop pro domácí. Palebná pozice jako dělaná pro Ronalda. Je to daleko, ale Portugalec toto umí.

90
    Marcelo poslal do vápna dobrý centr, defenziva soupeře byla ale pozorná a míč odvrátila.

89
    Domácí mají ještě další příležitost v podobě rohového kopu.

88
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Casemiro.
    87. Lucas VÁZQUEZ - 3:1

87
    Real právě vstřelil branku!
    Domácí rychlé protiútoky prostě umí. Po parádním pasu Balea si LUCAS VÁZQUEZ skvěle zpracoval jedním dotekem balon a poté podél brankaře Rulliho zvýšil na 3:1 pro Real Madrid!

86
    Hosté mají poslední minutky na to, aby s výsledkem zkusili ještě něco udělat. Jen málokdo asi čekal, že odehrají s Realem takto vyrovnaný zápas.

84
    Střídající Lucas Vázquez se pokusil o zakončení, také jeho střelecký pokus ale zastavila pozorná defenziva soupeře.

82
    Jenže hosté z nabídnuté standardky nic nevytěžili a musí se nyní již opět bránit.

81
    Po zblokované střele Rubéna Parda bude následovat rohový kop pro hosty.

80
    Do konce zápasu chybí ale ještě přes deset minut a bílý balet nečeká nic lehkého. Hosté hrají hodně aktivně a poměrně snadno se dostávají až k vápnu soupeře.

78
    Tempo zápasu není opět nijak závratné. Domácí kontrolují těžce nabyté vedení a nikam nepospíchají.

76
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Lucas Vázquez.

Petr Bílek

Branky: 42. Ronaldo (pen.), 68. Ronaldo (Marcelo), 87. L. Vázquez (Bale) – 49. Bruma (Jonathas)

Karty:   56. Nacho Fernández (REA) – 32. Yuri (RSC), 42. Carlos Martínez (RSC), 62. Illarramendi (RSC)

Neproměněná penalta: 24. Ronaldo (REA), mimo

Real Madrid: Navas – Danilo, Pepe, Nacho Fernández, Marcelo – Modrić (88. Casemiro), Kroos, James Rodríguez (59. Kovačić) – Bale, Benzema (76. L. Vázquez), Ronaldo.
    Náhradníci: Casilla – Varane, Kovačić, Casemiro, L. Vázquez, Jesé, Isco.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – A. Elustondo, Carlos Martínez, I. Martínez, Yuri – Prieto, Illarramendi, Bergara, Canales (45. Pardo) – Agirretxe (17. Bruma), Jonathas (69. Vela).
    Náhradníci: Olazábal – Bruma, Vela, Pardo, Litri, D. Reyes, de la Bella.

Rozhodčí: González – Sánchez, Naranjo

Diváci: 69.896