Švýcarsko – Bělorusko 5:1 (kon.) | Rusko – Dánsko 4:3 (po pr.) | Švédsko – Slovensko 6:0 (kon.)
Finsko – Kanada 6:5 (kon.) | USA – Česko 7:0 (kon.)
Finsko
6:5 (1:2, 3:1, 2:2)
Kanada
Sobota 02.01.2016, 17:10 • Hartwall Arena, Helsinki • Mistrovství světa do 20 let • Čtvrtfinále

58:52
    Blackwood míří na střídačku!

58:41
    Lammikko měl na holi rozhodnutí, ale z bezprostřední blízkosti nevyzrál na Blackwooda.

56:24
    Marner (CAN) se nechal vyprovokovat a dal pěstí Nättinenovi. Nicméně se bude hrát ve čtyřech, poněvadž je vyloučen také Saarela (FIN) za držení.
    54:10 Patrik LAINE - 6:5

54:10
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Pro odražený kotouč si v klidu dojel Aho, který opět nahrál Juolevimu. Ten tentokrát nestřílel ale poslal kotouč vedle na PATRIKA LAINEHO, jenž už se nemýlil a vrací Finům vedení. Asistence: Olli Juolevi, Sebastian Aho.

53:39
    Tohle je kritické pro Kanadu. Hicketts vyhodil puk do hlediště a Javorové listy jdou do tří.

51:40
    Na druhé straně se objevil sám Marner před Kähkönenem. Mezírku mezi jeho betony ale nenašel.

51:18
    Puljujärvi byl úplně sám před Blackwoodem. Kanadský gólman ale tentokrát vyšel vítězně z tohoto souboje.

50:33
    Virtanen (CAN) však nyní neudržel své nervy a dvěma zbytečnými fauly dostává 2+2 minuty.

49:38
    Laine (FIN) tvrdě atakoval u mantinelu Stroma (CAN) ve středním pásmu a dostává dvouminutový trest po poradě sudích.
    45:57 Mitch MARNER - 5:5

45:57
    Kanada právě vstřelila branku!
    O sedm vteřin později už ho ale musí lovit z branky a opět na tom mají zásluhu Point s Marnerem. Point vybojoval touš za brankou a ač o ní přišel, tak se pryž doklouzala k MITCHU MARNEROVI, jenž zamířil přesně do horního růžku střelou zápěstím. Asistence: Brayden Point.

45:24
    Oslabení pro Finy. Saarijärvi je vykázán na trestnou lavici za podražení.
    44:21 Sebastian AHO - 5:4

44:21
    Laine vyslal přihrávkou přes celé střední pásmo Puljujärviho, který sice ještě Blackwooda nepřekonal, ale dojíždějící SEBASTIAN AHO již ano a Finové tak znovu vedou. Asistence. Jesse Puljujärvi, Patrik Laine.
    43:14 Mitch MARNER - 4:4

43:14
    Kähkönen přeci jen kapituluje. Juolevi prohrál souboj u mantinelu, čehož využil Point. Ten bekhendovou přihrávkou oslovil MITCHE MARNERA, jenž také bekhendem překonal, i když s vypětím všech sil, finského gólmana. Asistence: Brayden Point, Travis Sanheim.

41:29
    Finský kapitán Rantanen dostává dvě minuty za nedovolené bránění a dává tak možnost Kanadě srovnat skóre zápasu.

37:40
    Nyní je vidět frustrace na Kanaďanech a Strome dostává dvě minuty za krosček.
    Julius Nättinena - 4:3

37:17
    Tlak Finů pokračoval nadále a střelu Saarely ještě Blackwood vyrazil, ale proti dorážce JULIUSE NÄTTINENA už byl krátký a Kanada tak poprvé v zápase prohrává. Asistence: Aleksi Saarela, Olli Juolevi.
    Aleksi Saarela - 3:3

35:44
    O pár vteřin později už je ale opět vyrovnáno. Hodně kuriózním způsobem se hokejistům Suomi daří vyrovnat, neboť ALEKSI SAARELA překvapil Blackwooda. Už to vypadalo, že s kotoučem zajede na branku, ale na poslední chvíli risknul střelu a o beton kanadského gólmana poslal puk pryž do branky. Asistence: Jesse Puljujärvi

34:51
    Perlini (CAN) zbytečně sekl do soupeře v útočném pásmu a dostává zaslouženě menší trest.

32:25
    Oboustranné vyloučení, poněvadž Virtanen (CAN) dostává dvě minuty za držení hole a Keskitalo (FIN) obdržel ve stejný čas trest za krosček.

30:39
    Kanada si vyzkouší také přesilovku. Tuulola (FIN) je vyloučen za hákování.
    27:20 Lawson CROUSE - 2:3

27:20
    Ne však na dlouho. Další chyba ve finské obraně končí gólem. Virtanen našel z druhé vlny LAWSONA CROUSEHO, který z první překonal Vehviläinena a zároveň ho poslal i na střídačku. Asistence: Jake Virtanen.

27:13
    Žádný záběr ale neprokázal, že by pryž přešla brankovou čáru a ani výstroj, ve které by byla. Pokračuje se tedy za vyrovnaného stavu.

27:13
    Hodně vyostřená scéna ve finském brankovišti, kdy Hicketts a Perlini dlouho dobývali finskou branku a možná kotouč přešel brankovou čáru, možná ne. Vše vyřeší až konzultace u videa.
    26:18 Antti KALAPUDAS - 2:2

26:18
    Nyní už ale kapituluje. Juolevi odehrál výborné střídání a vše vyvrcholil přihrávkou na ANTTIHO KALAPUDASE, který se v rychlosti dostal až před Blackwooda a střelou pod břevno srovnává stav zápasu. Asistence: Olli Juolevi, Jono Tuulola

21:08
    Hicketts (CAN) ale nyní byl až moc důrazný u mantinelu a dostává dvě minuty za napadení.
    19:49 Patrik LAINE - 1:2

19:49
    Finové vyhráli důležité buly v útočném pásmu a Aho našel na kruhu PATRIKA LAINEHO, jehož střelu sice Blackwood zákrokem zpomalil, ale kotouč se i tak dostal za brankovou čáru. Asistence: Sebastian Aho, Jesse Puljujärvi.
    10:59 Dylan STROME - 0:2

10:59
    Jenomže to je málo a další rychlý protiútok Javorových listů končí gólem. Gauthier dokázal tečovat nahození před Vehviläinenem. Už se zdálo, že finský gólman dostane puk pod kontrolu. Jenomže nestalo se tak a DYLAN STROME ukázal svůj důraz a poslal touš za brankovou čáru. Kanada tak vede již 2:0. Asistence: Julien Gauthier, Lawson Crouse.

07:20
    Hintz a Nättinen byli před odkrytou brankou, ale ani jeden nedokázali dostat pryž do prázdné kanadské svatyně.

07:06
    Chabot (CAN) byl netrpělivý při rozehrávce a vyhodil puk až za plexisklo. I když se pokoušel argumentovat tím, že se kotouč otřel o tvrzené sklo, tak ho sudí posílají na trestnou lavici na dvě minuty.
    05:21 Travis KONECNY - 0:1

05:21
    Další chyba v rozehrávce Finska je nyní potrestána nejhorším možným zpsůobem. Kanaďané vystihli puk ve středním pásmu a zpoza branky našel Quenneville TRAVISE KONECNYHO, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Vehviläinena. Asistence: John Quenneville, Mitchell Stephens.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 20. Laine (Aho, Puljujärvi), 27. Kalapudas (Juolevi, Tuulola), 36. Saarela (Puljujärvi), 38. Nättinen (Saarela, Juolevi), 45. Aho (Puljujärvi, Laine), 55. Laine (Juolevi, Aho) – 6. Konecny (Quenneville, Stephens), 11. Strome (Gauthier, Crouse), 28. Crouse (Virtanen), 44. Marner (Point, Sanheim.), 46. Marner (Point)

Finsko: Vehviläinen (28. Kähkönen) – Juolevi, Tuulola, Niku, Mikkola, Saarijärvi, Hintz – Puljujärvi, Aho, Laine – Saarela, Kapanen, Nättinen – Siikonen, Rantanen (C), Kalapudas – Björkqvist, Repo, Lammikko. Trenér: Jukka Jalonen.
    Kanada: Blackwood (McDonald) – Hicketts, Chabot, Fleury, Hickey, Sanheim, Dermott, McKeown – Perlini, Marner, Point (C) – Strome, Virtanen, Crouse – Gauthier, Barzal, Beauvillier – Chartier, Konecny, Quenneville, Stephens. Trenér: Dave Lowry.

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Pitoscia (USA) – Oliver (USA) Pihblad (SWE)