Vancouver – Anaheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Buffalo – Detroit 3:4 (kon.) | Edmonton – Arizona 4:3 (2:1 po s.n.)
Los Angeles – Philadelphia 2:1 (kon.)
Buffalo Sabres
3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Detroit Red Wings
Sobota 02.01.2016, 19:10 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Z mé strany už je to protentokrát vše, příště na počtenou! (21:43:28)

Ještě doplním, že dnešní utkání sledovalo ve First Niagara Center 19070 diváků – vyprodáno!

3. Brad Richards (DET) 1+0

Je dobojováno, parádní zápas je za námi! Red Wings se v úvodu třetí třetiny podruhé dostali do vedení zásluhou svého kapitána Zetterberga, ale domácí na tuto trefu ještě odpověděli přesilovkovým zásahem Reinharta. Rozhodnutí přišlo až necelé tři minuty před koncem, kdy Johnsona po skvělé individuální akci překonal Tomáš Tatar!

59:46
    Petr Mrázek nestihl vyklepat kotouč ze své lapačky včas a Jeff Blashill si vybral oddechový čas.

59:05
    Už běží poslední minuta třetí třetiny a Red Wings se znovu osvobodili!

58:39
    Ou, tak to byla neuvěřitelná tutovka Sabres! Jack Eichel našel lahůdkovým pasem rozjetého Bogosiana, který ale na Mrázka z bezprostřední blízkosti nevyzrál!

58:18
    Chad Johnson upaluje na střídačku, domácí to zkouší v šesti!

57:34
    Nyquist pouze nahodil puk do útočné třetiny, Red Wings se už jen brání. Nutno však říct, že znamenitě.
    Tomáš TATAR - 3:4

57:10
    Detroit právě vstřelil branku!
    Ale pozor, pravidlo nedáš – dostaneš znovu hrálo ve prospěch hostů! Slovenský reprezentant TOMÁŠ TATAR jako nůž máslem projel do útočného pásma, z levé strany si nabruslil na osu hřiště a tvrdou střelou zápěstím pod břevno nedal Johnsonovi šanci! Asistence: Mike Green, Pavel Dacjuk.

56:57
    Kane měl na holi rozhodnutí! Domácí útočník se řítil sám na Mrázka, z levého kruhu ale orazítkoval tyč!

56:39
    Cody Franson vypálil od modré, Petr Mrázek ale vytrčil svůj pravý beton včas a přerušil hru.

55:56
    Abdelkader se ocitl ve skvělé šanci, tou ale pohrdl a poslal kotouč těsně vedle!

55:02
    Chad Johnson je ve třetí třetině téměř bez práce, teď však pro jistotu přerušil hru, aby nevyšel ze cviku. Před námi je poslední komerční přestávka.

54:37
    Ta ale příliš úspěšný nebyla, kotouč totiž vypíchl Mike Green a vrátil ho zpět za Johnsonovu svatyni.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 35. Eichel (Ristolainen), 38. Eichel (Girgensons, Gionta), 49. Reinhart – 13. Richards (Sheahan, Larkin), 28. Sheahan (Green, Tatar), 43. Zetterberg (Nyquist, Smith), 58. Tatar (Green, Dacjuk)

Buffalo Sabres: Johnson (Ullmark) – Gorges, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Weber, Franson – McGinn, O'Reilly, Reinhart – Girgensons, Eichel, Gionta – Kane, Larsoon, Moulson – Deslauriers, Legwand, Foligno
    Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Green, Ericsson, DeKeyser, Smith, Marčenko – Tatar, Dacjuk, Helm – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Larkin, Sheahan, Richards – Andersson, Glendening, Nosek.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Sutherland – Cormier, Sericolo

Diváci: 19070