NY Islanders – Washington 1:4 (kon.) | Ottawa – Florida 2:3 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 3:4 (po pr.)
Dallas – Winnipeg 2:1 (2:1 po s.n.) | Calgary – Arizona 1:2 (kon.) | Los Angeles – Toronto 2:1 (kon.)

Tři hvězdy utkání

Petr Mrázek (DET) (35 zásahů, 1 obdržená branka)
    Brent Burns (SJS) (0 + 1)
    Joel Ward (SJS) (1 + 0) (07:11:35)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 17:12)
    Tomáš Tatar (DET) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 12:55)
    Tomáš Jurčo (DET) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 8:10)

Dnešní utkání sledovalo 16 856 diváků.

Střely na branku v zápase

San Jose Sharks: 36

Detroit Red Wings: 25

Je po zápase a Detroit Red Wings si z kalifornského ledu odvezou dva body za výhru v základní hrací době. Po celou dobu velmi vyrovnaný zápas nakonec zvládli hráči v červenobílých trikotech, San Jose Sharks tedy padli i v dalším domácím utkání a potvrdili svou negativní bilanci na domácím kluzišti v aktuálně hrané sezóně. Pochvalu si zaslouží oba dva brankáři, kteří drželi své týmy nad vodou. Nakonec se raduje český hrdina Petr Mrázek, jenž vychytal Detroitu další vítězství a může mít právem radost. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký lednový pátek.

59:51
    Ale tady šance San Jose na body ze zápasu nejspíše končí. Domácí hráči totiž vyhazují na zakázané uvolnění, Martin Jones musí zpátky do branky a Detroit má k dispozici buly v útočné periodě.

59:37
    Situace před novým buly se poměrně protáhla, ale už se znovu hraje a Red Wings vyhodili puk přes všechny čáry, přesto to domácí ještě zkusí.

59:28
    San Jose Sharks už hrají bez brankáře a nyní si navíc vyberou oddechový čas. Dá se očekávat, že Martin Jones na střídačce zůstane.

59:03
    Začala poslední minuta třetí třetiny, Joe Pavelski se na trestné lavici pomalu chystá k návratu do hry.

58:30
    Matt Nieto už zvládl puk vyhodit alespoň do středního pásma, do návratu Pavelskiho na ledovou plochu zbývá už jen necelé půl minuty.

58:05
    Hosté zpátky v pásmu před Jonesem, Henrik Zetterberg si dělal zálusk na střelu, nakonec ovšem pálil jeho kolega Pavel Dacjuk. Ale ani on netrefil zařízení přesně.

57:30
    Braunovi už se podařilo puk vyhodit až za branku Petra Mrázka, tam se ale touše znovu zmocňují hostující hráči.

57:24
    Hra vzápětí přerušena znovu, puk končí na střídačce San Jose Sharks.

57:19
    První střelu v přesilovce Wings Martin Jones s klidem pokryl, bude se ale opět vhazovat před jeho zraky.

57:07
    Veliká nepříjemnost pro domácí výběr. Ve chvíli, kdy se potřebují Sharks tlačit za vyrovnáním, posílají rozhodčí na trestnou lavici Joe Pavelskiho (SJS), který dle jejich soudu fauloval nedovoleným bráněním. Je tu tedy přesilovka pro Detroit.

56:50
    Brent Burns, jak je zvyklý, pálil hned po buly bez přípravy. Ale ani jemu teď zakončení nevyšlo úplně podle představ.

56:42
    Teď ovšem Red Wings nahození přes všechny čáry úplně nevyšlo, hostům je odpískáno zakázané uvolnění.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 11. Ward (Burns, Vlasic) – 10. DeKeyser (Zetterberg, Larkin), 54. Abdelkader (Dacjuk, Ericsson)

San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Vlasic, Braun, Martin, Burns, Dillon, DeMelo – Karlsson, Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Ward – Nieto, Hertl, Wingels – Donskoi, Zubrus, Braun
    Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Marčenko, Smith, Green – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Helm, Dacjuk, Tatar – Larkin, Sheahan, Richards – Miller, Glendening, Jurčo

Rozhodčí: Rehman, Meier – Golloway, Gibbs

Diváci: 16 856