NY Rangers – Boston 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 4:5 (kon.) | Vancouver – Florida 3:2 (po pr.)
Los Angeles – Detroit 4:2 (kon.)
Los Angeles Kings
4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Detroit Red Wings
Úterý 12.01.2016, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Vítám Vás u našeho textového přenosu z nejlepší hokejové ligy světa. Dnes v noci nás čekají čtyři zápasy a my zde se zaměříme na duel, ve kterém budou hokejisté Kings hostit ve své aréně hráče Red Wings. Tímto zápasem Vás provede komentátor Jan Šlapáček.

Los Angeles dává zapomenout na nevydařenou loňskou sezónu a je znovu obávaným soupeřem. Králové se momentálně nachází na prvním místě Pacifické divize a pokud nebudou mít neočekávaný výpadek formy, tak si v play-off zcela jistě zahrají.

V minulém zápase Los Angeles prohrálo na svém ledě se St. Louis po samostatných nájezdech v poměru 1:2.
    Robyn Regehr se loučí s NHL.

Narozen v Brazílii, vyrůstal v Indonésii, zahrál si NHL. Robyn Regehr má za sebou kariéru, za kterou se může s hrdostí ohlížet.

Zveřejnil(a) NHL.cz dne 10. leden 2016

Detroit hraje v základní části tradičně velmi dobře a znovu má po polovině soutěže nakročeno do vyřazovacích bojů. Red Wings se v Atlantické divizi nachází na druhém místě a začínají mít slušný náskok na týmy za sebou.

Detroitu se na tripu po hřištích soupeřů daří a momentálně má čtyři výhry v řadě. Včera v noci dokázal vyhrát na ledě Anaheimu 2:1.
    Kam povedou cesty Jakuba Kindla?

Jaká je budoucnost českého zadáka? :)

Zveřejnil(a) NHL.cz dne 11. leden 2016

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, Ehrhoff, Schenn – Toffoli, Kopitar, Lucic – Gáborík, Carter, Pearson – Brown, Lewis, King – Nolan, Lecavalier, Mersch

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Green, Smith, Marčenko – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Tatar, Dacjuk, Helm – Larkin, Sheahan, Richards – Glendening, Jurčo

Rozhodčí: Morton, Lee – Knorr, Cormier.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:10
    Dacjuk vyhrál úvodní vhazování a Detroit se může přesunout do útočného pásma.

00:29
    Kopitar zahákoval Helma a míří na trestnou lavici. Detroit si hned zkraje zahraje přesilovou hru.

00:39
    Dacjuk vystřelil nebezpečně z pravého kruhu a Quick musel předvést zákrok.

01:08
    Detroit nadále kombinuje v útočném pásmu a obrana Los Angeles se musí ohánět. Z dobré pozice pálil Nyquist, ale Quick byl znovu úspěšný.

01:42
    Až nyní se Králům podařilo osvobodit.

02:09
    Green se pokoušel na levém kruhu najít postaveného Tatara, ale jeho pas byl zablokován.

02:29

02:59
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Kings ubránili oslabení a ihned se dostávají do vedení. Kopitar při přečíslení našel přesně hůl TYLERA TOFFOLIHO a ten z první střely na Howarda vytěžil branku. Asistence: Anže Kopitar, Milan Lucic.
    02:59 Tyler TOFFOLI - 1:0

03:59
    Úvodní tlak Detroitu je rázem pryč a Los Angeles kombinuje v útočném pásmu.

04:33
    Muzzin se hnal z levé strany před branku, ale byl ubráněn. Detroit se dostal ke kotouči.

05:53
    Rudým křídlům se podařilo přečkat tlak soupeře a znovu se začíná tlačit do útočného pásma.

06:14
    Domácí nahodili kotouč do útočného pásma a Howard raději kotouč přidržel. Hra je přerušena.

06:45
    Carter si vybruslil s kotoučem na pravý kruh, ale střelou zápěstím nezamířil přesně. Hra se rychle otáčí.

07:39
    Králové nehrají zatím nejlépe, ovšem výsledek tomu nenapovídá.

09:02
    Lewis z pravé strany nahodil kotouč na branku a Howard musel zasahovat.

09:33
    Helm je velmi aktivní a nyní vybojoval další přesilovou hru pro Detroit. Za držení je vyloučen Ehrhoff.

10:20
    Hokejisté Detroitu se v přesilové hře drží v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat ke střele na branku.

10:33
    Tatar ztratil kotouč a poté se dopustil podražení. Přesilová hra Detroitu je tedy u konce.

10:40
    Nyquist se v plné rychlosti dostal do útočného pásma a na Quicka vystřelil z pravého kruhu. Brankář Kings i tento pokus udržel na svém těle.

11:03
    Los Angeles bylo velice blízko vstřelení druhé branky. Toffoli se dostal těsně před Howarda a střelou po ledě trefil jeho připravenou hůl.

12:33

13:11
    Od modré čáry vystřelil příklepem Schenn a Howard na poslední chvíli zasáhl betonem. Z amerického brankáře nesrší jistota jako z Petra Mrázka.

13:46
    Nahození ze středního pásma nebylo pro Quicka oříškem. Bude se vhazovat v útočném pásmu Red Wings.

14:22
    Sheahan pasem přes hokejku napadajícího hráče našel Jurča, jenž se snažil nacpat mezi kruhy. Při této snaze ale o puk přišel.

15:35
    Pearsonova střela přes hráče z pravého kruhu skončila v lapačce Howarda. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

15:49
    Detroit právě vstřelil branku!
    Komerční přestávka Detroitu očividně prospěla, protože máme vyrovnáno! TOMÁŠ TATAR před Quickem jemně tečoval Helmovu střelu z pravého kruhu a Quick na tuto změnu směru nedokázal včas zareagovat. Asistence: Darren Helm, Pavel Dacjuk.
    15:49 Tomáš TATAR - 1:1

16:26
    Howard nyní předvedl parádní zákrok! Toffoli se mezi kruhy uvolnil a nebezpečně vystřelil zápěstím. Howard máchl proti tomuto pokusu lapačkou a kotouč v ní doopravdy skončil.

17:22
    Králové se snaží na inkasovanou branku okamžitě odpovědět a hrají v útočném pásmu velice aktivně. Střela Browna z pravé strany byla sražena do ochranné sítě.

17:36
    Další nepříjemně skákavý kotouč musel zastavovat Howard.

17:48
    Red Wings jsou pod tlakem a osvobozují se za cenu zakázaného uvolnění.

18:16
    Hokejisté Detroitu během krátké chvíle otáčí vývoj utkání! Kotouč se odrazil na vrchol pravého kruhu, kde zrovna operoval ALEXEJ MARČENKO. Ruský bek se ho zmocnil a zápěstím vystřelil do šibenice. Quick nedokázal zasáhnout. Asistence: Darren Helm, Pavel Dacjuk.
    18:16 Alexej MARČENKO - 1:2

19:30
    Další šance Detroitu! Sheahan na pravém kruhu elegantně uvolnil Richardse, ale ten střelou po ledě Quicka nepřekonal.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Rudá křídla vstoupila do utkání silným tlakem, ovšem brzy prohrávala. Howard totiž za svá záda pustil úvodní střelu Kings a ti se tak dostali do vedení. Detroit však nepolevil a ještě v první třetině dokázal otočit skóre ve svůj prospěch. Po první třetině tedy Los Angeles prohrává 1:2.

Střely na branku: 12 – 10.

Další třetina začne přibližně v 5:35.
    Darren Helm a Pavel Dacjuk mají po první třetině na svém kontě dvě asistence.

Druhá třetina za malou chvíli začne. Jste připraveni?

20:01

20:46
    Detroit zkraje druhé třetiny kontroluje hru.

21:18
    Howard špatně rozehrál a využít se toho okamžitě snažil Carter. Útočník Kings ale nedokázal trefit branku.

21:30
    Od modré čáry to posléze zkoušel Martinez, ale ani jeho rána se neujala.

22:22
    Brown v útočném pásmu přenechal puk Lecavalierovi, který vystřelil bekhendem o velkého úhlu. Howard raději přerušil hru.

23:02
    Zetterberg byl v rohu kluziště udeřen hokejkou do obličeje, ale rozhodčí to neviděli.

24:12
    Králové dělají svým pohybem Detroitu problémy při rozehrávce.

25:19
    Larkin v útočném pásmu vybojoval kotouč a pokoušel se dostat před Quicka, ale Martinez ho vytlačil do rohu.

26:00
    Na druhé straně se ovšem k zakončení dostal Doughty a Howard musel zasahovat.

26:55
    Lucic našel zpoza branky mezi kruhy Kopitara, který vystřelil z první a donutil Howarda k reflexivnímu zákroku vyrážečkou!

27:27
    Komerční přestávka.

28:12
    Druhá třetina není zatím příliš pohledná, Los Angeles se usilovně snaží vyrovnat, ale Detroit úspěšně brání.

30:00
    Hokejisté Detroitu ještě ve druhé třetině nevystřelili na branku. Los Angeles je jasně lepším týmem.

30:12
    Z modré čáry vyslal střelu na Howarda Martinez a brankář Detroitu musel znovu zasahovat.

31:02
    Tlak Kings se stupňuje a vyrovnání v tuto chvíli visí ve vzduchu.

32:02
    Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru ze strany Kings. Komerční přestávka.

32:44
    Muzzin během krátké chvíle dvakrát vystřelil od modré čáry, ale ani jednou se rána nedostala až k Howardovi. Obrana Red Wings odvádí skvělou práci.

33:36
    Dacjuk se podél pravého mantinelu dostal do útočného pásma a bekhendem trefil posléze boční síť.

34:00
    Zničehonic měl Detroit velice slibnou šanci navýšit své vedení. Těsně před brankovištěm se dorážel kotouč do branky Marčenko, ale Quick parádním zákrokem zamezil brance.

35:33
    Larkin z levého kruhu nedokázal přesně zamířit.

36:21
    Howard před brankou zbytečně podrazil Cartera a Red Wings budou hrát ve čtyřech.

36:28
    Králové přesilovou hru velice rychle využívají. ANŽE KOPITAR si sjel na vrchol levého kruhu, dostal přesnou přihrávku a pohotovou střelou nasměroval kotouč do branky. Asistence: Jake Muzzin, Milan Lucic.
    36:28 Anže KOPITAR - 2:2

37:42
    Kings chtějí ze svého tlaku nadále těžit a kombinují v útočném pásmu.

37:55
    Pearson si nabruslil na levý kruh a vystřelil zápěstím těsně vedle pravé tyče. Silný tlak Kings!

38:31
    Richards se rozhodl prověřit pozornost Quicka ze středního pásma. Americký brankář kotouč zastavil a rychle rozehrál.

39:24
    Zetterberg na náhodu poslal kotouč z levé strany do brankoviště, ale v něm se k němu nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

39:56
    Los Angeles si na začátku třetí třetiny zahraje přesilovou hru. Za hákování je vyloučen Ericsson.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Los Angeles bylo ve druhé třetině lepším týmem a zaslouženě v 37. minutě vyrovnalo. Po druhé třetině se tedy do šaten odchází za stavu 2:2 a o osudu utkání bude muset rozhodnout až třetí třetina. Kdo se nakonec bude radovat?

Střely na branku: 22 – 14.

Další třetina začne přibližně v 6:25.
    Po druhé třetině je stav nerozhodný. Los Angeles na začátku třetího dějství čeká přesilová hra.

Petr Mrázek zažil vydařený týden!

Petr Mrázek si skvělými výkony v brance Detroit Red Wings vysloužil pozici druhé hvězdy uplynulého týdne. (y)

40:01

40:16
    Red Wings vyhráli vhazování a kotouč okamžitě napálili za branku Quicka.

40:41
    Muzzinova dělovka z modré čáry těsně proletěla vedle pravé tyče.

41:28
    Králové se podruhé v tomto duelu dostávají do vedení. Na pravý kruh dostal nabito ALEC MARTINEZ a střelou z první propálil Howarda. Asistence: Drew Doughty, Anže Kopitar.
    41:28 Alec MARTINEZ - 3:2

42:26
    Detroit se okamžitě snaží na inkasovanou branku zareagovat a kombinuje v útočném pásmu.

43:00
    Hokejisté Red Wings jsou ovšem unavenější, protože za sebou mají včerejší duel v Anaheimu.

44:07
    Na druhé straně kluziště to z modré čáry zkusil McNabb, ale jeho tvrdá rána nebyla přesná.

45:28
    Obrovská šance Detroitu není využita! Abdelkader se z pravé strany natlačil před Quicka a vystřelil zápěstím. Brankář Kings předvedl velice důležitý zákrok.

46:18
    Na druhé straně zahrozil z ojedinělého útoku Mersch, ale bekhendem branku přestřelil.

47:14
    Gáborík se dostal přes dva bránící hráče, ale zakončit nedokázal. Ovšem přihrávkou po mantinelu našel Doughtyho, jehož pohotová střela byla sražena do ochranné sítě.

47:32
    Kopitar vystřelil přes obránce a Howard zasáhl ramenem. Kotouč zůstává ve hře.

48:49
    Hokejistům Detroitu očividně dochází šťáva a Los Angeles toho dokonale využívá a drží se u kotouče. Hosté pouze nahazují kotouče do středního, či útočného pásma.

50:26
    Sheahan s Larkinem aktivně napadali v útočném pásmu, ale ke kotouči se dostat nedokázali.

51:11
    Abdelkader vystřelil od levého mantinelu po ledě a Quick předvedl pohledný zákrok betonem. Následně brankář Kings hru přerušil.

51:45
    Zetterberg to z pravého kruhu zkoušel bekhendem, ale Quick se zaskočit nenechal.

52:56
    V Los Angeles se velice rychle blíží závěr utkání. Podaří se Detroitu vyrovnat?

53:04
    Shore z pravé strany nahodil kotouč zlehka na branku a Howard měl problémy. Nakonec však kotouč přikryl.

54:03
    Gáborík se hnal s Pearsonem do přečíslení dvou na jednoho, ale slovenský obránce špatně přihrál a kotouč se dostal na hůl Quinceyho.

55:00
    Z pravé strany nahrával na levý kruhu Lucic Toffolimu. Mladý útočník ovšem upadl a dožadoval se odpískání faulu, rozhodčí rozpažil a nechává hru pokračovat. Poslední střídání mají velice dobré tempo.

55:46
    Howardovi v tomto utkání nejde práce s holí. Pokaždé, když se brankář Detroitu dostane k rozehrávce, tak je z toho šance pro Kings.

56:28
    Hokejisté Los Angeles se dopustili postavení mimo hru. Hra je přerušena.

57:02
    Smith se snažil vystřelit od modré čáry, ale nic z toho nebylo. Bek Detroitu totiž zlomil hůl.

57:07
    Králové vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

58:00
    Detroit má dvě minuty na to, aby dokázal vyrovnat.

58:20
    Domácí šikovně nahodili kotouč na Howarda a ten musel hru přerušit. Tohle se Detroitu vůbec nehodí.

58:30
    Howard opouští branku a Detroit bude hrát v šesti hráčích!

58:49
    Detroit drží kotouč v útočném pásmu, ale nedaří se mu vystřelit na Quicka.

59:07
    O osudu utkání je rozhodnuto! DWIGHT KING dokázal ve středním pásmu vybojovat kotouč a ten poté nasměroval do prázdné klece. Asistence: Anže Kopitar, Drew Doughty.
    59:07 Dwight KING - 4:2

59:43
    Glendening se ještě pokusil zdramatizovat závěr utkání, ale jeho střelu Quick chytá.

Králové dokázali ve třetí třetině rozhodnout o svém vítězství, když nejprve na začátku využili přesilovou hru a v poslední minutě upravil na konečných 4:2 King. Detroit tedy po čtyřech vyhraných zápasech v řadě prohrává. Nutno podotknout, že s Howardem v brance.

Dnešní utkání sledovalo 18 230 diváků.
    Střelecká forma Tylera Toffoliho nebere konce!

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký úterní den. (07:10:06)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 3. Toffoli (Kopitar, Lucic), 37. Kopitar (Muzzin, Lucic), 42. Martinez (Doughty, Kopitar), 60. King (Kopitar, Doughty) – 16. Tatar (Helm, Dacjuk), 19. Marčenko (Helm, Dacjuk)

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, Ehrhoff, Schenn – Toffoli, Kopitar, Lucic – Gáborík, Carter, Pearson – Brown, Lewis, King – Shore, Lecavalier, Mersch

Rozhodčí: Morton, Lee – Knorr, Cormier

Diváci: 18 230