Mladá Boleslav – Hr. Králové 7:0 (kon.) | Znojmo – Olomouc 2:4 (kon.) | Brno – Zlín 0:1 (kon.)
Ostrava – Frýdek-Místek 3:3 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
0:1 (0:1)
FC Zlín
Středa 13.01.2016, 12:05 • Stadion MFK Vyškov, umělá tráva • Tipsport liga • Skupina C

90+1
    Konec zápasu. (13:43:25)

90+1
    Zoubele vybojoval roh, nejspíš poslední šance pro Brno.

90
    Višněvský hledal přetaženým centrem Kodeše, pro centr si ale došel Doležal.

88
    Domácí se nadechují k závěrečnému náporu.

86
    Zoubele se z levé strany výborně dostal do vápna a jeho ránu vyrazil Holý jen s velkým štěstím!

84
    Velká šance Zlína. Holík se dostal k odraženému míči za velkým vápnem a jeho tečovaná rána skončila jen těsně mimo.

83
    A hosté si roh zopakovali, pro centr od rohového praporku si však bez větších problémů došel Doležal.

81
    Zavadil vyrobil obrovskou chybu v rozehrávce a hosté šli do přečíslení 5 na 3, to řešil Kodeš samostatně, proti němu ale výborně zasáhl Malík. Roh pro Zlín.

80
    Míč ale opustil hrací plochu již při letu a následuje tak odkop od Doležalovy brány.

79
    Po dobrém zásahu Freliha budou hosté zahrávat další rohový kop.

77
    Kopečný poslal z levé strany nadvakrát centr do vápna, Kodešovi ale akrobatické zakončení nevyšlo a míč skončil nad bránou.

76
    Zavadil fauloval ve středu pole a hosté chtěli rychle rozehrát, Kodešovi byl ovšem odmáván ofsajd.

74
    Pěkná akce Zbrojovky na levém křídle, Frelihova přihrávka ale nenašla adresáta.

71
    Po Holíkově chybě v rozehrávce zkusil štěstí z dálky Chrien, Holý ale s jeho pokusem neměl potíže.

69
    Na druhé straně dostal přihrávku Kodeš, jeho přihrávku ale zastavil výborným zákrokem Šural. Následné zakončení Kopečného nebylo přesné.

69
    Tentokrát to ale Zbrojovka udělala výborně a k centru se dostal Zoubele, jeho pas ale nebyl přesný.

68
    Domácí sice začali druhou půli poměrně aktivně, nyní to jsou ale opět hráči Zlína, kteří přebrali iniciativu a jsou aktivnější.

67
    Pazdera se opět dostal k odraženému míči za velkým vápnem domácích, na poslední chvíli mu ale míč ukopl Kučera.

65
    Hra je v posledních minutách hodně rozháraná, oba týmy se střídají v držení míče.

64
    Do brněnské šestnáctky mířil z pravé strany další nebezpečný centr, hostům byl ale znovu odmáván ofsajd.

62
    Zavadilovu tečovanou ránu z dálky zkrotil pozorný Holý.

60
    Centr Višněvského našel hlavu Poznara, jeho hlavička ale skončila metr nad.

58
    Kučera se výborně prosadil na pravé straně, svou zpětnou přihrávkou ale nenašel ve vápně nikoho z domácích. Nakonec je z toho roh.

58
    Další ofsajd Zlína, svoje postavení si nepohlídal Poznar.

56
    Chrien se dostal samostatně až na hranici velkého vápna, jeho nepříjemnou ránu vyrazil hostující gólman Holý.

55
    Další centr do domácího vápna přerušil ofsajd.

54
    Červenka poslal povedený centr do domácí šestnáctky, Doležal ale nakonec zasahovat nemusel.

52
    Spolupráce Červenky s Pazderou nevyšla, bude se kopat od brněnské brány.

51
    Brno vstoupilo do druhé půle daleko lépe, než do té první a zatím je více na míči.

50
    Zavadil byl uprostřed pole faulován, míč pro Zbrojovku.

48
    Hosté vybojovali rohový kop, po následném centru ale dobře zasáhl Zavadil.

46
    Ve velmi změněných sestavách obou týmů práv začala druhá půle.

46

První poločas je u konce. Domácí Zbrojovka je zatím horším týmem a Zlín po zásluze vede 1:0, o zatím jedinou branku se postaral Pazdera.

45+2

45+2
    Pro centr od rohového praporku si vybíhal Melichárek, ten se ale k míči vůbec nedostal a byla z toho obrovská šance pro Poznara, ten však přestřelil. Melichárek navíc sestřelil Škodu, který se ze země zvedá velice těžce.

45+1
    Nastavují se 2 minuty.

45
    Tentokrát si Vávra naběhl na přihrávku na pravé křídlo, jeho centr ale skončil jen v Dostálových rukavicích.

44
    Vávra to neudělal dobře a dostal se s míčem až do zámezí. Bude se kopat od zlínské brány.

42
    Další akci aktivnějšího Zlína přerušil ofsajd Kopečného.

42
    Poznar na levé straně výborně posunul míč Matějovovi, jeho centr ale nebyl přesný.
    39. Melichárkův zákrok.

39
    Matějov se z levé strany dostal do středu pole a zpoza šestnáctky i vypálil, Melichárek vyrazil dobrým zákrokem na roh.

37
    Obrovskou chybu v rozehrávce teď vyrobili domácí, Vukadinovičova zpětná přihrávka ale nebyla ideálně a Zbrojovka se tak se štěstím ubránila.

36
    Hosté se opět k zakončení nedostali a na druhé straně mohl zahrozit Vávra, k míči se ale u soupeřovy šestnáctky nedostal.

35
    Bartolomeu odcentroval a po zásahu Petra Buchty bude Zlín zahrávat rohový kop.

33
    Znovu obdobný obrázek, Zlín drží míč ve středu pole a dlouze kombinuje.

32
    Po dlouhém Hubáčkově míči získali hosté další roh.

31
    Petr Buchta v souboji tvrdě nakopl Bartolomeua a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

30
    A další pokus domácích. Tentokrát zkusil štěstí Keresteš, trefil ale jen střed brány.

30
    Výborně to udělal Škoda, který se uvolnil před hostující šestnáctkou a jeho přízemní ránu vyrazil na roh Dostál.

29
    K přímému kopu z pravé strany se postavil Keresteš, jehož centr vyboxoval jistým zákrokem Košťál.

28
    Aktivní Bartolomeu se dostal k centru z levé strany, našel ale pouze Melichárkovu náruč.

25
    Nyní se na pravém křídle prosadil Vukadinovič, jenž hledal ve vápně Poznara, zlínský útočník se ale k míči nedostal.

25
    Bartolomeu se odhodlal ke střele z dálky, trefil ale pouze dobře postaveného Petra Buchtu.

24
    Vávra kombinoval se Škodou, hostující obrana se ale ubránila a vzápětí s přehledem rozehrála z nelehké situace.

22
    Poznar dostal dobrý míč za obranu, vyhnul se i vybíhajícímu Melichárkovi, jeho zpětná přihrávka ovšem nenašla adresáta.

21
    Domácí ale z rohu nezahrozili a následně se Zlín provinil ofsajdem.

20
    Na druhé straně se dostal ke střele z dálky Škoda, Dostál povedeným zákrokem vyrazil. Nakonec Zbrojovka vybojovala roh.

19
    Pěknou akci hostů zakončoval ranou z 20 metrů Pazdera, rána mu ale nesedla a míč skončil vysoko nad.

18
    Hosté se tentokrát z rohu neprosadili, nadále ale zůstanou u míče.

17
    Buchta zasáhl proti centru z pravé strany, což znamená další roh pro Zlín.
    15. Lukáš PAZDERA. - 0:1

15
    Zlín právě vstřelil branku!
    Po rohovém kopu nastal před brněnskou bránou obrovský závar, brněnští nakonec nebyli schopni míč odkopnout, a tak se do něj opřel LUKÁŠ PAZDERA, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

14
    Hubáčkův centr na zadní tyč odvrátil na rohový kop Keresteš.

14
    Po téměř pěti minutách se pokračuje ve hře. Dá se tedy očekávat delší nastavení první půle.

14
    Hráči se zatím snaží udržet v pohybu a v chladném počasí tak neztuhnout.

11
    Stále se nehraje, rozhodčí se snaží s pořadateli vyřešit kuriózní situaci s praporkem.
    10. Škodovo zlomení praporku.

10
    Škoda nyní při pokusu udržet míč na hrací ploše zlomil rohový praporek a hra je tak přerušena.

9
    Hra zatím odpovídá tomu, že se hraje na poměrně malé umělé trávě. K vidění je spousta soubojů a zahuštěný střed hřiště.

8
    Faul byl na pravé straně odpískán domácímu Škodovi, míč pro hosty.

8
    Kopečný nestihl míč na hrací ploše, bude se kopat od Melichárkovy brány.

7
    Zajímavý protiútok domácích rozehrál Lacko, který si navedl míč na střed a nakonec se rozhodl pro střelu, ta ale skončila pár metrů vedle levé tyče.

6
    Košťál ustrážil Kopečného, Zlín bude vhazovat na polovině soupeře.

5
    Po dlouhém míči za brněnskou obranu se tlačil k míči Poznar, nakonec to ale s důrazem přehnal a provinil se útočným faulem.

4
    Další centr poslal do brněnské šestnáctky Jugas, Melichárek byl však u míče jako první.

4
    Hosté jsou zatím více na míči, převážně kombinují ve středu pole.

2
    Bartolomeu poslal z levé strany do vápna zajímavý centr, k tomu se ale nikdo ve zlínském dresu nedostal.

1
    Hosté se dostali na útočnou polovinu, nakonec ale jejich akci utnula nepřesnost.

1

Hráči už se chystají na začátek dnešního utkání, to bude zahájeno během pár minut.

Sestava domácích:

1. poločas: Melichárek – Timofejevs, Košťál, P. Buchta, Keresteš – Brigant, R. Buchta, Lacko, Lutonský – Škoda – Vávra.

2. poločas: Doležal – Malík, Frelih, Šural, Janoščin – Chrien, Weber, Zavadil, Kučera – Zoubele – Přichystal.

Podzimní vzájemné utkání dopadlo lépe pro domácí Zlín, který na svém hřišti udolal Zbrojovku 2:1. Za domácí se 12.9. dvakrát trefil Železník, za Brno se prosadil Chrien.

O Fastavu Zlín platí to, co o Zbrojovce, tedy povedená podzimní část ligy. Zlínští fotbalisté patřili k nejpříjemnějším překvapením Synot ligy, ve které se nachází o příčku před Brnem se ziskem 24 bodů. V prvním utkání Tipsport ligy se Fastav střetl s Opavou, kterou porazil 3:2.

Zbrojovka Brno za sebou nemá vůbec špatný podzim. Brněnskému týmu patří v polovině sezony sedmá příčka se ziskem 22 bodů. V prvním utkání Tipsport ligy narazili Brňané na B tým Olomouce, se kterým díky dvěma brankám v samotném závěru vybojovali remízu 3:3.

Hezké středeční poledne! V dnešním utkání Tipsport ligy se ve Vyškově střetne FC Zbrojovka Brno proti FC Fastav Zlín. Textovým přenosem vás bude provázet Jan Číhal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:05.