Toronto – Columbus 1:3 (kon.) | Philadelphia – Boston 3:2 (kon.) | Calgary – Florida 6:0 (kon.)
Anaheim – Ottawa 4:1 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Boston Bruins
Čtvrtek 14.01.2016, 02:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL
    Jakub Voráček nastartoval utkání touto trefou.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:45:07)

Boston Bruins: 8

Skončilo dramatické utkání, v němž byli hosté o něco lepší, ale přesto nezískávají ani bod. Letcům vyšla první třetina, v níž se sice většinou bránili, ale na jejím konci se střelecky prosadil Jakub Voráček, který dnes prožil báječný hokejový večer. Ve druhé třetině již Boston dokázal svou převahu zúročit i gólově a díky dvěma gólům se dostal do vedení. Vstup do třetí třetiny vyšel domácím, kteří svého soupeře často tlačili před branku Raska, ale skórovat se jim nepodařilo. To se podařilo paradoxně až v okamžiku, kdy si Boston hlídal svůj těsný náskok... A znovu u toho byla elitní formace Flyers, kdy nejprve vyrovnával Simmond a o necelou minutu a půl, znovu za účasti první lajny, strhl vedení na stranu Philadelphie Streit. Domácí pak těsný náskok udrželi až do konce, v závěrečných sekundách mohli přidat ještě čtvrtý gól při hře hostů bez brankáře, ale třikrát zamířil puk pouze vedle branky hostů.

59:50
    Velká obětavost domácích, kteří se nyní vrhají do střel.

59:29
    Medvěděv ale zachytil přihrávku a dostává puk z vlastní třetiny.

59:15
    Boston v útočném pásmu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:37
    Neskutečné, ani Matt Read ze středního pásma netrefuje odkrytou branku Bostonu.

58:10
    Ani Couturier, ani Raffl nyní netrefili odkrytou branku soupeře, dobrá práce obránců Bruins.

57:55
    Puk opouští třetinu Flyers.

57:45
    Tam chytá Mason a přerušuje hru, Boston zřejmě stáhne Raska z branky, je to tak, Rask již míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti!

57:39
    Chára ale zachytává vyhozený puk a vrací ho zpět do třetiny Flyers.

57:24
    Streit dostává puk do středního pásma, domácí by potřebovali vystřídat.

57:09
    Voráčkova formace drží puk daleko od své branky.

55:52
    A Letcům se daří držet útočné pásmo, byť je to o bojích u mantinelu.

55:30
    Raffl zaváží po levém křídle puk do útočného pásma.

55:10
    Zdeno Chára se prodral do zakončení, ale puk byl ztečován mimo.

53:39
    Voráček nyní nezpracoval ideálně pas od Streita, to je škoda, jinak byl na levé straně ve velmi dobré pozici.

53:21
    Postup Bostonu však zbrzdil odpískaný ofsajd.

53:14
    Rask zastavuje puk za vlastní brankou a pomáhá tak svému týmu v rozehrávce.

52:14
    Jakub Voráček má obrovskou chuť, to je vidět na každém jeho střídání, i nyní se žene za nahozeným pukem, který ale končí v lapačce Raska.

51:50
    Za minutu a dvaadvacet sekund dokázali domácí otočit skóre ve svůj prospěch, to je velký výkon!
    51:33 Mark STREIT - 3:2

51:33
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    No to je parádní obrat Letců, vedený neudržitelnou první lajnou! Po spolupráci Girouxe a Voráčka se puk dostává k pravé tyčce branky Bruins, kde "zametá" MARK STREIT a vrací tak domácím vedení. Asistence: Claude Giroux a Jakub Voráček.

50:48
    Zakázané uvolnění Bostonu, hra se stěhuje před Raska.
    50:10 Wayne SIMMONDS - 2:2

50:10
    Domácí unikli, ve dvou šli do útoku, Jakub Voráček přihrál na levou stranu WAYNE SIMMONDSOVI, který sice z pravé strany Raska napoprvé nepřekon, ale dorážka již skončila v brance Bruins. Asistence. Jakub Voráček a Claude Giroux.

50:00
    Poslední desetiminutovka před námi, Letci útočí.

49:36
    Del Zotto unikl po levém křídle, od mantinelu poté pálí na branku Bostonu, Rask chytá.

49:27

48:45
    Další vyhozený puk ze třetiny Philadelphie.

48:30
    Boston je ale bleskově zpět v útočném pásmu.

48:13
    Letci vyhazují puk ze třetiny.

47:48
    Boston v útočném pásmu, Mason schoval puk pod svůj levý beton, hra přerušena.

47:32
    Brandon Manning dostává trest za zdržování hry, puk skončil v hledišti, hosté si zahrají přesilovou hru.

46:49
    Po pravé straně pronikají domácí do útočného pásma.

45:36
    Nyní si diváci ale přišli na své, když Del Zotto Rinaldovi hit oplatil ve středním pásmu.

45:20
    Divácí nyní bučí, Dell Zotto inkasoval hit od Rinalda.

44:38
    V dosavadním průběhu třetí třetiny zatím domácí aktivnější, Letci se snaží o vyrovnání.

43:48
    Haves nahazuje puk za branku Masona, domácí rozehrávají.

42:55
    Zablokovaná střela Gudase z pravé strany, Letci však zůstávají v útočném pásmu.

42:37
    K. Miller však dostal puk ze třetiny.

42:25
    Domácí nahazují puk za branku Bostonu.

40:56
    Hra přerušena pro hraní vysokou holí, bude se vhazovat ve středním pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:56.

Skončila druhá třetina, v níž se konečně začalo střelecky dařit Bostonu. Ten je stále lepším týmem a díky dvěma gólům strhl vedení na svou stranu. Letci mají v kabině o čem přemýšlet, lehkost z předchozích zápasů je pryč a na ledě je vidět tak maximálně první formace, z níž nejvíc Jakub Voráček.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    Jakub Voráček nyní svou rychlostí zabránil odpískání icingu svého týmu.

39:02
    Chris VandeVelde byl v obrovské šanci, na levé straně před ním doslova zívala odkrytá branka, ale domácí forvard nedokázal trefit puk.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:32
    Vhazování po levici Raska, hostům se daří dostat puk ze třetiny.

37:36
    Pouze elitní formace Letců si zatím dokáže vypracovat alespoň nějakou šanci či převahu, zbytek domácího týmu zatím hraje pod své možnosti.

37:00
    Letci v této části ztratili své vedení, ale zaslouženě, Boston je lepší.
    36:26 Loui ERIKSSON - 1:2

36:26
    Bruins právě vstřelili branku!
    Rychle využitá přesilová hra Bostonu, Spooner pálí z pravé strany, puk ještě Mason dokázal vyrazit, ale nikým nebráněný LOUI ERIKSSON před ním dokázal puk doklepnout za jeho záda. Asistence: Ryan Spooner a Torey Krug.

36:01
    Domácí budou hrát v oslabení, na trestnou lavici míří Medvěděv za nedovolené bránění Seidenberga.

35:35
    Brett Connolly netrefuje z pravé strany branku Flyers.

34:24
    Utkání opět plyne v rychlém tempu, stav vyrovnaný, ale hosté i v této fázi o něco aktivnější.

33:09
    To hosté pálí mnohem přesněji, Mason vyráží střelu Sponera.

32:24

32:03
    Del Zotto napřáhl na pravé straně, branku Bostonu však ani on netrefuje a domácí ztrácejí útočné pásmo.

31:31
    A když už ke střele dojde, míří vedle branky a poté ze třetiny, jako nyní v případě Jakuba Voráčka.

31:18
    Je to ale stále bez střel, to se těžko dá očekávat přesilovkový gól.

31:01
    Philadelphia se od úvodních sekund drží v útočném pásmu.

30:24
    Na trestnou lavici míří Zach Trotman za držení Umbergera.

29:50
    Branka Flyers prázdná, to znamená jedno, bude se vylučovat v sestavě Bostonu!

29:18
    A pozor, hosté jsou znovu před Masonem, tentokrát zakončil Rinaldo, ale Mason betonem vykopává.
    28:38 Kevan MILLER - 1:1

28:38
    Domácím se nepodařilo dostat puk ze třetiny, ten se dostal na pravou stranu, odkud pálí z kruhu pro vhazování KEVAN MILLER, jehož střela zápěstím skončila v síti. Asistence: Max Talbot.

28:15
    Hraje se ve středním pásmu, kde se hosté dostávají k puku, ten nastřelují za branku Masona.

27:29
    Ofsajd Philadelphie na útočné modré.

26:57
    Dobré střídání třetí formace Letců, která nyní ostřelovala branku Bruins.

26:19
    Rask musí zasahovat, když od zadního mantinelu pronikl před branku Laughton, hra přerušena.

26:03
    Letci v útočném pásmu, souboj o puk za brankou Raska.

25:00
    Převahu Bostonu dokresluje i statistika počtu střel na branku: 12:7.

24:33
    Po střele Kruga, také z levé strany, již ale Mason musí zasahovat a přerušit hru.

23:55
    Zdeno Chára pálí z levé strany, ale puk neprošel až k Masonovi.

23:20

22:16
    A nyní i český forvard pálí z pravé strany, z voleje, ale branku Bostonu netrefuje.

22:05
    Jakub Voráček zaváží puk zpět do útočného pásma.

21:45
    Letci v útočném pásmu, ale po zablokované střele hosté vyhazují.

21:20
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., hákování).

20:27
    Rinaldo se dostal z pravé strany do zakončení, bylo to při přečíslení dva na jednoho, ale Mason to ustál a puk končí v jeho výstroji.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:01

Skončila první třetina, která mnoho hokejové krásy nenabídla. Hodně se sice bruslí a hra příjemně plyne, ovšem je to bez střel, bez šancí. Více aktivnější byli přece jenom o něco hosté, kteří však jdou do kabin za nepříznivého stavu, když zatím jediný gól zápasu vstřelil domácí Voráček v 18. minutě, Boston tak prohrává 0:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:38
    Zdeno Chára rozehrává od své branky, Seidenberg nastřeluje poté za branku Masona, ale puk získává soupeř.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:55
    Mason zasahuje proti střele Sponera a přerušuje hru.

17:55
    Letci vytěžili v této třetině z minima maximum, rozhodně nejsou lepší, naopak, lepší jsou hosté, přesto domácí vedou díky skvělé práci Jakuba Voráčka v prostoru před brankou.
    17:28 Jakub VORÁČEK - 1:0

17:28
    Skvělým přehledem a důrazem se nyní na brankovišti prosazuje JAKUB VORÁČEK, který se i přes snahu trojice bránících hráčů dostal k odraženému puku a stojícího, následně padajícího Raska pohodlně obstřeluje. Asistence: Claude Giroux.

17:02
    Bellemare nahazuje puk do útočného pásma a domácí střídají.

15:43

15:28
    Nyní se ale hosté osvobozují a dokonce mají šanci, Max Talbot však Masona nepřekonává.

15:19
    Philadelphia je opět v útočném pásmu.

14:50
    Del Zotto pálí pouze vedle branky soupeře.

14:35
    Letci se usazují v útočném pásmu.

13:43
    Brett Connolly dostává dvouminutový trest za podražení, domácí si zahrají přesilovou hru.

12:37
    Puk se dostává až za branku Bostonu, ale hosté bleskově rozehrávají.

12:10
    Icing domácích Letců, vhazovat se bude po pravici Masona.

11:50
    Ofsajd odpískán Bostonu, sudí tak vykazují hru ze třetiny Philadelphie.

11:29
    Mason přerušuje hru poté, co se hrálo snad tři nebo čtyři minuty v kuse, bez přerušení.

10:49
    Boston vystřelil na branku třikrát, domácí ještě ani jednou!

10:15
    Tři hráči, z toho dva domácí, se střetli ve střední třetině, ale hraje se dál.

09:29
    Zdeno Chára ho však bleskově nahazuje zpět do třetiny soupeře.

09:08
    Souboj o puk za brankou Masona, domácí nakonec dostávají puk do středního pásma.

08:15
    Hraje se opět dlouho bez přerušení, bohužel, také bez šancí na jedné či druhé straně.

06:34
    Zakázané uvolnění Bostonu, vhazování před Raskem.

06:00
    Hrají však domácí, kteří dostávají puk do středního pásma.

05:38
    Hosté to zkoušejí po levé strany, Ferraro spěchá za pukem.

04:13
    Bitka – domácí B. Schenn a hostující Kevan Miller, oba dostávají osobní pětiminutové tresty.

03:54
    Hrají hosté, Bergeron pálí z pravé strany, ale přesně do míst, kde je připraven Mason.

03:40
    Puk ve středním pásmu, oba týmy střídají.

02:34
    Rinaldo pálí z pravé strany, jeho táhlou střelu ale zablokoval obránce Flyers.

01:20
    Letci vůbec poprvé v útočném pásmu, je z toho ale pouze střela od modré, navíc mimo branku Raska.

00:21
    Hra poprvé přerušena, vhazuje se po pravici Masona.

00:01

V Wells Fargo Center je již vše nachystáno k úvodní buly.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Del Zotto, Gudas, N. Schultz, Streit, Medvěděv, Manning – Voráček, Giroux, Simmonds – Raffl, Couturier, B. Schenn – VandeVelde, Bellemare, White – Read, Laughton, Umberger

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Chára, Trotman, Seidenberg, C. Miller, Krug, K. Miller – Marchand, Bergeron, Haves – Beleskey, Spooner, Eriksson – Vatrano, Kemppainen, Connolly – Rinaldo, Talbot, Ferraro

Rozhodčí: Luxmore, O’Rourke – Racicot, Nansen.

Na rozdíl od svého dnešního hostitele je Boston v herní krizi a ve Východní divizi bleskově ztrácí těžce vydobyté pozice! Aktuálně se Bruins nacházejí na osmém místě a v boji o postupovou osmičku jde o každý bod. Ty však Boston ztrácí požehnaně, když v posledních devíti zápasech hned sedmkrát prohrál!

Letcům se konečně začalo dařit. Po třech prohrách na kluzištích týmů Západní konference (Anaheim, San Jose a Los Angeles) zúročili zlepšenou formu v utkání s Montrealem (4:3), v Minnesotě (4:3 po prodl.) a zejména v posledním ligovém zápase, v němž doslova vymazali Ostrovany z New Yorku 4:0!

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL, v němž PHILADELPHIA FLYERS přivítá na svém stadionu BOSTON BRUINS.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 18. Voráček (Giroux), 51. Simmonds (Voráček, Giroux), 52. Streit (Giroux, Voráček) – 29. K. Miller (Talbot), 37. Eriksson (Spooner, Krug)

Rozhodčí: Luxmore, O’Rourke – Racicot, Nansen

Diváci: 19 704