Slovensko – Japonsko 1:4 (kon.)
Slovensko
1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Japonsko
sk Čtvrtek 14.01.2016, 16:00 • Miskolc Arena • Mistrovství světa žen do 18 let - I. divize

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Slovenky dnes čaká jeden z najdôležitejších zápasov na turnaji. Prvé tri zápasy zvládli naše reprezentantky do 18 rokov bravúrne. Menšie problémy nastali iba vo včerajšom zápase proti Nórkam, kde sme dlho prehrávali 0:1, v druhej polovici zápasu sa nám však podarilo otočiť skóre a nakoniec sme dosiahli víťazstvo 5:2. "Väčšinu gólov sme síce dali z presiloviek, ale tu treba zdôrazniť, že sme si ich vybojovali spomínanou aktivitou pri plnom počte hráčok,"povedal po zápase pre SZĽH tréner nášho tímu Tomáš Pšenka.

Dnešný zápas je dôležitý najmä pre doterajšie víťazné ťaženie oboch tímov. Ak by sme dnes vyhrali, proti Nemkám v záverečnom zápase by nám stačilo získať na víťazstvo v skupine a teda aj na postup do A-kategórie jeden bod. Ostávame pri zemi, vieme, že nás čakajú dvaja najťažší súperi. Vo štvrtok neporazené Japonky. Perfektne držia herný obrazec, vysoko napádajú a skvele korčuľujú. To je prekážka, s ktorou sa chceme, musíme popasovať,"dodal.

V minulosti sme proti Japonkám v tejto kategórii odohrali iba jeden zápas. V roku 2013, keď sa Japonkám podarilo postúpiť do A-kategórie, vyhrali nad našim výberom do 18 rokov 2:1. Zápas si pamätá aj vtedy 15-ročná Andrea Kollová, ktorá v ňom znižovala gólom v záverečnej tretine na konečných 1:2.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Štofánková (Rišianová) – Zálešáková, Klimášová, Drábeková, Ištocyová Tatiana (A), Králiková, Vargová, Kučerková – Maskaľová, Záborská, Trebuľová – Korenková, Kollová (A), Košecká (A) – Fáberová, Ištocyová Lucia, Suráková – Šulíková, Rumanová

Tréner:Tomáš Pšenka

Japonsko: Tonosakiová (Masuharaová) – Shigaová Akane, Shigaová Aoi, Sekiová, Sonodaová (A), Takenakaová, Sukuraiová, Otaová Kokoro – Otaová Ai (C), Otakiová, Enomotoová (A) – Yamashitaová, Miuraová, Itoová – Hinataová, Konishiová, Koyamaová – Sonoyaová

Tréner:Yoshifumi Fujisawa

Rozhodca: Růžičková (CZE) – Cadonauová (SUI), Geboraová (HUN).

Na ľad postupom času prichádzajú hráčky oboch tímov. Slovenky budú hrať v bielych dresoch, Japonky nastúpili v čiernych.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:49
    Úvodné vhadzovanie vyhrávajú naše hráčky, Trebuľová sa následne snaží predrať cez protihráčku v útočnej tretine, neúspešne.

01:29
    Na bránku Japoniek vysielame prvú strelu, od modrej čiary to skúša Angelika Zálešáková, Tonosakiová v bránke Japonska vyráža na mantinel.

02:04
    Barbora Králiková posiela vyhodený puk Japoniek späť do útočnej tretiny, tam sme sa však od mantinelu nedokázali dostať k zakončeniu.

02:35
    Štofánková chytá strelu Enomotovej z pravého kruhu, vhadzuje sa po Štofánkovej ľavici.

03:13
    Andrea Kollová dobiedzala pri bránke Japonska po nastrelení puku od Košeckej, obrana nášho súpera bola ale úspešnejšia.

03:59
    Veľká chyba Diany Vargovej! Tá nechtiac prihráva vo vlastnom obrannom pásme priamo na hokejku Hinataovej, našťastie pre nás Štofánková v našej bránke kryje zle umiestnenú strelu Japoniek!

04:20
    Chybu Diany Vargovej zopakovala Lucia Ištocyová, aj tentoraz Štofánková chytá.

06:07
    Japonsko dalo gól!
    Do prieniku sa dostáva HIKARU YAMASHITAOVÁ. Tá z ľavého kruhu umiestňuje puk medzi Štofánkovej betóny a je z toho úvodný gól stretnutia! Asistencie: Yuuki Itoová

07:02
    Naša druhá formácia sa dostala do útočnej tretiny, tam ich však náš súper drží pri mantineli bez možnosti zakončiť.

07:42
    Črtalo sa prečíslenie japonského tímu, našťastie pre náš tím Ai Otaovú zastavuje postavenie mimo hru.

08:32
    Slovenky sa oslobodzujú iba za previnenie sa zakázaným uvoľnením, vhadzuje sa po ľavici Štofánkovej.

09:00
    Máme veľký problém so založením útoku, tentoraz dokonca obrankyňa Akane Shigaová berie puk našim hráčkam na útočnej modrej a len pre ofsajd nemôže pokračovať v hre.

09:11
    Lucia Záborská odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

09:56
    Japonky sa poľahky usadili pred našou bránkou, dlho kombinovali, po čase však strácajú puk tesne pred našou bránkou a naše hráčky sa oslobodzujú.

10:21
    Druhá časť presilovej hry Japonska je v znamení striel od modrej čiary, Aoi Shigaovej to nateraz nevychádza.

11:10
    AOI SHIGAOVEJ to nakoniec pri strele z medzikružia vychádza, puk dostáva až za chrbát našej brankárky Adriany Štofánkovej. Asistencie: Akane Shigaová.

11:53
    Napriek vkorčuľovaniu do útočnej tretiny sa nevieme dostať z rohu klziska, japonská obrana je nad naše sily.

12:35
    Po strele kapitánky Japonska Ai Otaovej zazvonila pravá žŕdka !

12:52
    Buly po pravici Štofánkovej vyhrávajú naše hráčky, Andrea Kollová je však okamžite bránená už v strednom pásme, puk vyhadzuje ešte pred stredovou čiarou, píska sa zakázané uvoľnenie.

13:21
    Hikaru Yamashitaová strieľa len veľmi slabo tesne vedľa pravej tyčky.

14:05
    Kollová znovu stroskotala na dôraznej obrane Japonska, pri mantineli v útočnom pásme ju obrala o puk Akane Shigaová.

14:46
    Ayumi Konishiová nastreľuje puk na bránku, následne po chybe Štofánkovej sa dostáva aj k dorážke, našťastie pre nás mala pri zakončení japonská hráčka smolu.

15:15
    Naše hráčky sú výrazne slabšie v korčuľovaní, po vniknutí do pásma sú natlačené do rohu a tam strácajú puky, Japonky sú o niečo lepšie.

15:56
    Za hru telom na Annumáriu Šurákovú sa nevylučuje, strela Kristíny Fáberovej z diaľky je zneškodnená brankárkou Ayu Tonosakyovou.

16:45
    Lucia Drábeková bola obratá o puk od chrbta, individuálne chyby ukončujú naše hráčky vyhodením puku cez všetky čiary, po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať po pravici Štofánkovej.

17:34
    O puk sa bojuje pri mantineli pri našej bránke, hlavná rozhodkyňa Růžičková po čase prerušuje hru.

18:29
    Po vyhratom buly prišla z hokejky Radky Trebuľovej pekná strela do pravého rohu bránky Japonska! Tonosakiová mala odkrytý výhľad a vyráža na mantinel.

19:01
    Záver je v našej réžii, Japonky sa ale zatiaľ bez problémov bránia.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Slovenky prehrávajú zaslúžene, dnešný súper je lepší a zatiaľ má navrch. Na tomto turnaji sme však vyhrávali zápasy najmä v druhých tretinách, snáď náš tréner Tomáš Pšenka vymyslí do ďalšieho diania zápasu dobrú stratégiu na víťazstvo.

Druhá časť hry začne približne o 16:45.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:34
    Akane Shigaová strieľa od modrej čiary iba mimo bránku.

21:35
    Naďalej platí že v útočnej tretine hráme po krajoch, v najhoršom prípade po rohoch, bez možnosti prihrať do streleckej pozície.

21:54
    Ran Hinataová nedokázala obstreliť našu obrankyňu, puk smeruje na mantinel.

22:20
    Fáberová nebola bližšie k vyhodenému puku cez všetky čiary, píska sa zakázané uvoľnenie nášho tímu.

23:05
    Z rohu klziska v útočnom pásme sa konečne dokázala dostať Trebuľová, jej nahrávka spoza bránky na Záborskú bola dobrá, zakončenie Záborskej však z uhla veľa problémov Japonkám nemohlo narobiť.

23:49
    Pri nahodení puku od Ayumi Sonodyovej sa našej hráčky Štofánková iba vyráža pred seba, našťastie pre náš tím k puku bola najbližšie naša hráčka.

24:36
    Druhá formácia nášho celku puk dokázala dostať do útočnej tretiny znovu iba zo strany, tam uviazla v rohu klziska.

25:24
    Lucia Ištocyová napáda rozohrávku súperky za bránou Japonska, po spracovaní puku však nepresne prihráva pred bránu.

26:13
    Snaha našich hráčok je veľká, súper je však hokejovo vyspelejší, máme veľké problémy s prechodom do streleckej pozície v útočnej tretine.

27:12
    Ran Hinataová nastreľuje puk pred bránku z pravého kruhu, cez zhluk hráčok puk prechádza po šírke až do rohu klziska.

28:03
    Maskaľová dostala puk pred útočnú modrú, k bráne však bola otočená chrbtom a nemohla tak plynulo prejsť do útoku, po obhodení si protihráčky končí svoj útok stratou puku pri mantineli.

28:24
    Slabú strelu Kristíny Fáberovej netečuje ani jedna naša hráčka, strácame puk v útočnom pásme.

29:19
    Lucia Záborská sa spoločne s Viktóriou Maskaľovou dostala do prečíslenia, druhá menovaná zakončuje po dobrej prihrávke Záborskej iba nepresne.

30:03
    Radka Trebuľová prechádza cez obrankyňu súpera len cez ľavú stranu popri mantineli, tam si na ňu počkala ďalšia hráčka Japonska a tá jej puk berie.

31:00
    Dlhšie sa neprerušovalo, sledujeme zvýšenú aktivitu nášho tímu.

31:36
    Nikola Rumanová sa dostáva do hry, v útočnej tretine teraz skoro získala puk pri rozohrávke Japonska.

32:12
    Po strele Remi Koyamaovej Štofánková v bránke vyráža pred seba, dorážku japonskej hráčky však už chytá a prerušuje sa.

32:56
    Osobné súboje v tomto zápase na 90% vyhráva náš dnešný súper, možno práve táto skutočnosť nám zatiaľ prehráva zápas.

33:43
    Chika Otakiová strieľa z medzikružia spoza obrankyňe nášho tímu iba do betónov Štofánkovej.

34:35
    Naše hráčky sú aj v obrannom pásme po zisku puku ihneď napádané, zápas sa veru nevyvíja pre náš tím dobre.

35:56
    Slovensko dalo gól! KONEČNE! Naše hráčky si určite vydýchli po prvej chybe Japonska v obrane, prečíslenie uhrali dokonale, keď Radka Trebuľová nachádza na pravej strane pred bránkou voľnú VIKTÓRIU MASKAĽOVÚ a tá strieľa prvý gól nášho tímu! Asistencie: Radka Trebuľová.

36:33
    Naďalej však pokračuje prevaha japonského tímu, musíme si dávať pozor v obrane.

37:22
    Drábeková teraz prichádza o možnosť vystreliť po nepresnej prihrávke Tatiany Ištocyovej po šírke útočnej modrej.

38:12
    Záborská dostala v prečíslení prihrávku od Maskaľovej, puk nastreľuje iba do brankárky Tonosakiovej. Následne sa ihneď k puku dostáva Trebuľová pri mantineli, prihráva do medzikružia na Záborskú, jej strela z prvej nebola presná.

38:39
    Adriana Štofánková kryje strelu zblízka a udržuje nádej pre náš tím.

39:25
    Tatiana Korenková sa sama dostala cez útočnú tretinu až k zakončeniu, pred bránkou už bránená protihráčkou zakončuje bekhendom iba do brankárky Tonosakiovej.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina bola z našej strany vydarenejšia, ako úvodná. Hru sme spestrili najmä v druhej polovici tejto tretiny. Odmenou nám bol gól Viktórie Maskaľovej z protiútoku v 36.minúte. Je vidieť, že naše hokejistky veľmi chcú, menší útlm prišiel na Japonky hlavne v závere druhej časti hry.

Záverečná tretina tretina začne približne o 17:25.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:49
    Yamashitaová sa poľahky dostáva do útoku, puk si sama nahadzuje do rohu klziska, tam ju obkľúčili naše hráčky a prerušuje sa.

41:35
    Oba tímy striedajú, Slovenky za týmto účelom iba odovzdávajú puk súperovi vyhodením za ich bránku.

42:21
    Enomotoová sa predrala dopredu po ľavej strane, následne však naša hráčka predvádza nedovolený zákrok.

42:43
    Annamária Šuráková je vylúčená za hru telom.

43:17
    Aj druhé vylúčenie nášho tímu Japonky potrestali gólom. AKANE SHIGAOVÁ strieľa od modrej čiary, Adrianu Štofánkovú prestreľuje. Asistencie: Yoshino Enomotoová.

44:04
    Chika Otakiová strieľa po prieniku cez ľavý kruh iba mimo priestoru našej bránky.

44:24
    Japonky znovu získavajú prevahu v držaní puku, tentoraz však po inkasovaní naše hráčky totálne zaspali, musia sa brániť.

45:09
    Viktória Maskaľová je vylúčená za hákovanie.

45:56
    Presilovku hrajú Japonky pri našej bránke, po nepresnosti Aoi Shigaovej strácajú útočné pásmo.

46:35
    Yoshino Enomotoová z uhla prestreľuje našu bránku, Japonky ostávajú v útoku.

47:09
    Slovenky v plnom počte.

47:59
    Puk majú Japonky pod kontrolou aj za vyrovnaného hráčskeho stavu, pri náhlej strate puku naše hráčky iba vyhadzujú cez všetky čiary a hra sa presúva pred našu bránku.

48:32
    Japonkám vychádza úplne všetko okrem finálneho zakončenia, v ňom teraz neuspela po kombináciách v útočnej tretine Yoshino enomotoová, keď netriafa zblízka bránku.

49:02
    Totálna prevaha Japonska pokračuje, puk máme pod kontrolou len krátko, už pri prvej prihrávke chybujeme.

49:39
    Maskaľová nedokázala prihrať z medzikružia do strany na spoluhráčku, strácame puk.

50:42
    Náš pobyt v útočnej tretine nebol zakončený strelou, v súboji pri mantineli strácame puk.

51:46
    Aj jednoduchú prihrávku medzi obrankyňami za vlastnou bránkou kazíme, našťastie pre náš tím puk sa po súboji pri mantineli dostáva mimo ľadovú plochu.

52:12
    Maskaľová chybuje pri mantineli, miesto obhodenia si protihráčky stráca puk a necháva hráčku Japonska vystreliť z uhla, Štofánková chytá a prerušuje sa.

53:15
    Tatiana Korenková bola v útočnej tretine s pukom sama proti jednej hráčke Japonska, proti dôslednej obrane súperky nedokázala uspieť.

53:58
    Noa Sakuraiová je vylúčená za podrazenie.

54:34
    V prvej minúte presilovej hry strácame pásmo po vlastnej chybe v rozohrávke.

55:00
    Japonsko sa oslobodzuje aj po druhýkrát zásluhou Yuuki Itoovej.

55:58
    Japonsko v plnom počte.

56:30
    Strela Yuuki Itoovej bola vyrazená zásluhou dobrého zákroku Štofánkovej, dorážka AYUMI KONISHIOVEJ však už úspešná bola, Konishiová si prehodila puk na pravú stranu a skóruje popod lapačku Štofánkovej. Asistencie: Yuuki Itoová.

57:13
    Slovenky len márne strieľajú cez tri či štyri protihráčky od modrej, puk sa až k bránke nedostane.

57:36
    Japonky už majú víťazstvo isté, zápas sa už iba dohráva.

58:00
    Po vyhodení puku na striedačky sa vhadzuje v strednom pásme.

59:12
    Romana Košecká je vylúčená za hru telom.

59:12
    Nasleduje oddychový čas Japonska.

59:54
    Tatiana Ištocyová je vylúčená za vrazenie na mantinel.

Japonky sa tešia z postupu. Najdôležitejší zápas na turnaji zvládli a víťazia aj nad naším výberom. Treba povedať, že Japonky boli hokejovo vyspelejšie, ako náš výber. V korčuľovaní a v súbojoch pri mantineli sme jasne zaostávali, na bránku súpera sme vystrelili dokopy iba 9-krát, naopak Japonky strielali 26-krát. V sobotu uzavrieme turnaj zápasom proti Nemecku.

Za náš tím bola vyhlásená najlepšia hráčka, toto ocenenie získava Iveta Klimášová, v japonskom tíme rovnakú cenu získava Hikaru Yamashitaová.

Prajeme príjemný zvyšok dňa! (17:57:39)

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 36. Maskaľová (Trebuľová) – 7. Yamashitaová (Itoová), 12. Shigaová Aoi (Shigaová Akane), 44. Shigaová (Enomotoová), 57. Konishiová (Itoová)

Slovensko: Štofánková (Rišianová) – Zálešáková, Klimášová, Drábeková, Ištocyová Tatiana (A), Králiková, Vargová, Kučerková – Maskaľová, Záborská, Trebuľová – Korenková,Kollová (A), Košecká (A) – Fáberová, Ištocyová Lucia, Suráková – Šulíková, Rumanová

Rozhodčí: Růžičková (CZE) – Cadonauová (SUI), Geboraová (HUN)