Francie – Švýcarsko 0:2 (kon.) | Česko – Finsko 3:1 (kon.) | USA – Švédsko 4:0 (kon.)
Česko
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Finsko
Čtvrtek 14.01.2016, 18:00 • Seymour-Hannah Center • Mistrovství světa žen do 18 let • O 5. - 6. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer, vítám Vás u online přenosu z Mistrovství světa žen do 18 let! Na programu je duel o páté místo, ve kterém změří síly Česko a Finsko. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 18:00, Vás bude provázet David Soumar. Přeji příjemný sportovní zážitek!
    Juniorky dnes měly den volna, a tak čerpaly síly na zápas s Finskem. Ve večerních hodinách se také byly podívat na zápase NHL

NHL ???????????????? Toronto vs Columbus ????

Fotka zveřejněná uživatelem Klára Hymlárová (@klaraaa_12),

Poslední vzájemný zápas spolu dnešní soupeři sehráli těsně před Mistrovstvím světa, tehdy Česko dokázalo porazit finský výběr 3:1. O dvě branky se postarala Neubauerová, tu třetí přidala v poslední minutě Pátková.

Čtvrtfinále nevyšlo ani jednomu týmu. Češky sice dokázaly přestřílet Švédky téměř o dvacet střel, přesto však odešly jako poražené. Tým ze Skandinávského poloostrova vyhrál 3:2 a postoupil do semifinále, ve kterém změří síly s USA. Finsko se pokusilo o překvapení, ale na Rusko nestačilo a prohrálo 3:0. Rusko bude hrát semifinále s Kanadou.

O zápase s Finskem:

Kateřina Zechovská: „Motivaci určitě máme, nechceme být šesté. Chceme se umístit co nejlépe. Aspoň jeden zápas musíme vyhrát."

Veronika Bucifalová: „Budeme bojovat až do konce, ať je to o páté, nebo o třetí místo.“

Češky již nebudou hrát zápas v Meridian Centre, ale přestěhují se do nedaleké Seymour-Hannah Sports & Entertainment Centre. Odtud pro Vás také zprostředkujeme online přenos a pozápasové ohlasy.

Česko: Zechovská (Jandová) – Martinů, Zíková "A", Erbenová, Zedníková, Kosinová, Pytlíková, Holá, Bartošová – Patočková, Hymlárová, Bucifalová – Smetková, Pátková "A", Neubauerová – Mašková "C", Jůzková, Topolská – Vozdecká.

Finsko: Oksmanová (Pajarinenová) – Karjalainenová "A", Nieminenová "A", Kahraová, Tohilaová, Karppinenová, Siiraová, Lehtopeltoová, Lappiová – Savanderová, Nylundová, Säkkinenová "C" – Melotindosová, Nousiainenová, Sahlströmová – Reinikainenová, Klemolaová, Keromaaová – Katajamäkiová, Uddová Ukkolaová.

Rozhodčí: Picavetová – Torribo Rouselinová (obě Francie) McGurryová (Kanda).

V našem fanshopu najdete od nynějška další novinku! Tou je pánské tričko s motivem brankářské helmy. Ideální i jako dá...

Zveřejnil(a) Oficiální Fanshop české hokejové reprezentace dne 14. leden 2016

Rozhodčí již krouží po ledové ploše, na hráčky se zatím stále čeká.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování dopadlo lépe pro český tým.

00:22
    Nieminenová vyslala na českou branku první střelu. Zechovská zasahuje.

00:52
    Češky už vyvezly kotouč. Z jejich ofenzivní snahy ale střelu nevytěžily.

01:22
    První přesilovku si zahraje. České juniorky hrály v šesti, trest odpyká Smetková.

01:49
    Svěřenkyně trenéra Fidrmuce vyhazují. Půl minuta z oslabení pryč.

02:29
    Finky zastavuje ofsajd. Následuje buly před modrou čárou.

02:57
    Severské hráčky zatím naši branku v přesilovce neohrozily. Další české vyhození.

03:21
    Finsko v plném počtu.

03:38
    Další komplikace pro český tým. Jůzková inkasuje menší trest za hákování.

04:20
    Seveřanky už jsou v útoku. Do zakončení se u levého kruhu dostala Nieminenová. Zechovská její ránu vyrazila.

04:57
    Pátková skvělým napadáním rozehrávky před Oksmanovou ukořistila kotouč, ale před brankářkou nedokázala zakončit. Kotouč ji sjel z čepele.
    Obrovská šance Pátkové v oslabení

05:38
    Česko v plném počtu.

05:57
    Zákrok pro Zechovskou. Nahození z modré čáry ji ale velké problémy nedělalo.

06:37
    Zechovská má zatím poměrně dost práce. Tentokrát musela utěsnit prostor u své pravé tyče.

07:11
    Bucifalová dostala pas na modrou a už se chtěl protlačit do přečíslení, ale Finka k ní přistoupila hodně rychle.

08:02
    První přesilovka pro Česko. Za nedovolené bránění bude pykat Reinikainenová.

08:34
    Zíková zkusila nahodit prudký puk od modré. Její pokus zastavila dobře postavená obránkyně.

08:57
    Juniorky to musí zkusit znovu. Finsko vyhodilo.

09:09
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češky v přesilovce otevírají skóre zápasu. Po nahození z modré čáry se nejrychleji zorientovala KAMILA SMETKOVÁ, které dokázala ze skrumáže propálit finskou brankářku. Asistence: Martina Zedníková a Magdalena Erbenová.
    Kamila SMETKOVÁ - 1:0

10:16
    Češky branka povzbudila a znovu se ženou do útoku.

11:15
    Finsko ale začíná bránit pečlivěji. Hráčky v bílem ukořistily kotouč a rozehrávají za brankou.

11:52
    Dobrá rána Erbenové. Kotouč ale i po teči tyčku finské branky minula.

12:31
    Nieminenová je v dnešním zápase hodně aktivní. Další ranou napálila Zechovskou do betonu.

13:05
    Nebezpečně vypadala střela švihem v podání Savanderové. Finka měla dostatek prostoru a horní roh přestřelila jen o pár centimetrů.

14:05
    Patočková dostala kotouč a chtěla se protáhnout do zakončení mezi dvěma obránkyněmi. Ty ji kotouč odebraly.

14:40
    Pátková mířila pod vyrážečku. Oksmanová ale proti slušné střele předvedla dobrý zákrok.

15:11
    Ani Finky se nebojí natlačit do útoku. Klemolaová se do kotouče opřela na modré čáře. Mimo.

15:59
    Sledujeme delší pasáž hry bez přerušení. Poslední minutu se ale hraje v naší třetině.

16:27
    Hymlárová ujela finské obraně a dostala se do samostatného úniku. Bekhendem chtěla zamířit mezi betony. Oksmanová připravena.
    Samostatný únik Hymlárové

17:22
    Pytlíkové střela se zastavila až v ochranné síti. Nahození srazila jedna z Finek.

17:55
    Finky v našem pásmu nic nevymyslely. Hokejistky e středu Evropy už za bránou zakládají útok.

18:41
    Nyní ale dokázaly Finky naše hráčky zatlačit. Češky vše řeší vyhozením do střední třetiny.

19:31
    Bucifalová dostala na pravé straně hodně prostoru a dojela až k finské brankářce. Oksmanová její bekhendové zakončení lapila, přestože kotouč letěl mimo.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:41.

První třetina končí. Finky byly sice střelecky aktivnější, naše juniorky ale byly ve střelbě úspěšnější. V přesilovce otevřela skóre zápasu Smetková a hokejistky do 18 let jdou do kabin s jednobrankovým vedením.

Statistiky po první třetině:
    Střely – 4:8
    Trestné minuty – 4:2

20:01

20:09
    Úvodní buly pro Češky, které už se ženou do útoku.

20:38
    S první šancí druhé třetiny přišly ale Finky. Po samostatném úniku, které skvěle zastavila Zechovská, měla Säkkinenová před sebou odkrytou branku. Dorážku ale vůbec nezvládla.
    Obrovská šance Finska na vyrovnání

21:31
    Finsko se zdá být v úvodu třetiny aktivnější. Seveřanky na naše soupeřky pořádně vlétly.

22:17
    Zechovská musela likvidovat další nahození. Prostor před svou brankou si ale dobře pohlídala.

22:58
    Ve druhé třetině se zatím moc nepřerušuje, hra má slušné tempo.

23:10
    Säkkinenová švihem trefuje břevno české branky!
    Střela Säkkinenové do břevna

23:49
    Po nahození Martinů vyrazila Oksmanová kotouč jen před sebe. Češky se snažily dorážet, ale úspěšné nebyly.

24:50
    Juniorky už zase začínají přidávat na aktivitě. Finská gólmanka si musela pohlídat prostor u své pravé tyče, puk nepropadl za její záda.

25:28
    Soupeřky českých hokejistek se dostaly přečíslení 2 na 1. Reinikainenové ale ve finální fázi ujel kotouč.

26:05
    Před Zechovskou se dobře natlačila Nieminenová. Zakončit před českou gólmankou ale nedokázala.

27:00
    Další rychlý finský protiútok vedla kapitánka Säkkinenová. Její spoluhráčky nedokázaly skórovat.

27:32
    Zíková ze středního pásma jen nahodila. Její pokus Oksmanovou nijak nevylekal, Češky ale získaly pásmo.

28:22
    Finsko začíná hodně přidávat na aktivitě. Reinikainenová výborně napadá českou rozehrávku a dělá našim hráčkám velké problémy.

28:49
    Jůzková schytala od Finky hit a zůstala ležet u mantinelu. Češka už se oklepala, vylučovat se nebude.

29:28
    Melotindosová vložila do dráhy kotouče těsně před Zechovskou hůl. Kotouč na štěstí letěl mimo.

29:48
    Další Zákrok pro Zechovskou. Česká jednička si v brance počíná velmi sebejistě, přestože má asi více práce, než čekala.

30:58
    Oběma celkům trochu vázne zakončení. Moc nadějných střel v posledních minutách k vidění nebylo.

31:29
    Säkkinenová už ale českou gólmanku pořádně protáhla. Zechovská proti střele z kruhu skvěle vytáhla lapačku.

32:26
    Nahození Zedníkové žádná z Češek nedojela. Hrají Finky.

32:59
    Znovu chybná rozehrávka na modré čáře. Kotouče se zmocňují soupeřky.

33:21
    Zechovská přikryla kotouč a následuje buly v našem obranném pásmu.

33:45
    Píská se český icing.

34:10
    Vyčerpaná česká pětice, která po zakázaném uvolnění nemohla vystřídat, už vyhodila a míří na střídačku.

34:26
    Druhý gól pro KAMILU SMETKOVOU a Češky už odskakují na rozdíl dvou branek. Juniorka byla s kotoučem před Finkou v brance sama. V jasné pozici nezklamala a zamířila přesně nad vyrážečku. Asistence: Noemi Neubauerová.
    Kamila SMETKOVÁ - 2:0

35:38
    Další komplikace pro Oksmanovou. Do její branky se natlačilo hned několik Češek, finská brankářka ale zasáhla.

36:28
    Patočková zkusila vypálit z levé strany pásma. Její střela ale proletěla vedle branky a skončila za finskou sítí.

36:42
    Finský icing znamená buly v naší útočné třetině.

37:13
    Neubauerová se snažila tečovat před českou brankou. Kotouč ale minula.

38:15
    Zechovská si lapačkou sáhla pro nahození. Chtěla rozehrát, ale už k ní začaly dojíždět finské útočnice, a tak kotouč přidržela.

39:05
    Zedníková si z pozice obránkyně sjela mezi kruhy a v dobré pozici přestřelila.

39:49
    Nieminenová si připsala ještě jednu nebezpečnou střelu. Zechovská vyrazila její střelu betonem nad.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:24.

I ve druhé třetině jsme viděli jednu branku. Opět se trefila Smetková, a navýšila tak vedení Češek už na 2:0. Finky ale stále českému týmu slušně vzdorují, seveřanky se určitě před třetí části nevzdají. Soupeřky Češek zatím nejvíce zahrozily v rychlých protiútocích, česká obrana musí být stále na pozoru.

Statistiky po druhé třetině:
    Střely – 16:13

40:01

40:20
    Jako první chtěly do útoku vyrazit Češky. Vysoký pas ale Bucifalová nezachytila.

41:01
    Säkkinenová se chtěla natlačit do samostatného úniku. Erbenová ale byla rychlejší a dokázala ji zastavit.

41:13
    Zákrok pro Oksmanovou. Ta v lapačce podržela nahození a přerušila hru.

41:37
    Mašková měla velkou šanci. Na brankovišti šla hodně odvážně za zakončením. Kotouč ale dorazit nedokázala, Oksmanová beton u levé tyče udržela.
    Důraz Maškové před brankou

42:27
    Hymlárová dostala přesný pas a hnala se do dobré šance. Kotouč ji ale mezi kruhy sjel z hole.

43:05
    Po střele Nieminenové se k vyraženému kotouči dostala jedna z Finek a nebyla daleko od trefení odkryté části branky. Velkou šanci ale zmařila nepřesná střela.

43:55
    Po vhazování ve střední třetině dokázaly Finky nahodit, ke kotouči ale jako první dojely naše juniorky.

44:25
    Klemolaová nebezpečně vypálila z prostoru nad kruhy. Mířil do vzdálenějšího rohu branky, o pár centimetrů minula.

44:57
    Český icing vrací hru před Zechovskou.

45:36
    Nieminenová je dnes opravdu hodně aktivní a znovu to potvrdila. Kličkou si sjela mezi kruhy, odkud se snažila zakončit. Český zásah ale poslal kotouč nad branku.

46:15
    Stejně tak je v tomto zápase při chuti i Smetková. Tentokrát ale prudký pas na modré čáře nezachytila.

46:44
    Nahození Erbenové se Smetková snažila před brankou tečovat. Oksmanová dokázala zasáhnout.

47:30
    Třetí česká branka! Topolská dostala na levé straně dostatek prostoru na to, aby nahodila před branku. ADÉLA JŮZKOVÁ do dráhy puku skvěle vložila hůl a Oksmanové nedala šanci. Asistence: Tereza Topolská.
    Adéla JŮZKOVÁ - 3:0

48:20
    Češky jsou v dobré psychické pohodě, kterou posílila jejich třetí branka, a už zase zakládají útok.

49:05
    Kosinová zkusila projít po pravé straně pásma, obránkyně ji ale nenechala zakončit.

49:38
    Hru přerušila posunutá branka Češek. Následuje buly v našem pásmu.

50:44
    Finky se rozhodně nevzdávají. Zechovská musela betonem likvidovat nahození z modré čáry.

51:04
    Zechovská musela zastavit další kotouč. Raději lapačkou přerušila hru.

51:30
    Mašková převedla pěknou individuální akci. Zavezla kotouč a zkusila vypálit do protipohybu brankářky. Oksmanová ale i tak měla beton připravený.

51:51
    Finkám zbývá posledních osm minut a ještě se dá očekávat jejich nápor. Bude se vhazovat v našem pásmu.

52:22
    Bucifalová měla dobrou šanci, když zakončovala z bezprostřední blízkosti bekhendem. Oksmanová odolala i následným českým pokusům o dorážku.

52:53
    Zechovská lapačkou kryje nahození z modré. Udržela kotouč i před dotírajícími útočnicemi.

53:36
    Píská se po nepřehledné situaci u naší střídačky. Následuje buly ve středním pásmu.

54:15
    Hymlárová dostala dobrý pas, neměla ale dostatek času k zakončení.

54:27
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen se ještě dočkáme dramatičtější koncovky. SOFIA SAHLSTRÖMOVÁ byla ideálně postavená před brankou a dokázala tečovat nahození z modré. Zechovská měla jen velmi málo času na reakci. Asistence: Missa Klemolaová a Linnea Melotindosová.
    Sofia SAHLSTRÖMOVÁ - 3:1

55:18
    Pátková zůstala ležet po hitu v rohu finské třetiny. S výpomocí se nakonec dokázala dostat na střídačku.

55:54
    Nousiainenová vedla finský útok a pokusila se nahodit. Nikdo její kotouč nedojel, a ukořistily ho tak Češky.

56:45
    Finsku už začíná tlačit. Češky vyhodily na zakázané uvolnění.

57:06
    Smetková výborně zavezla kotouč do třetiny a vytvořila šanci pro spoluhráčku. Pátková ale před odkrytou částí branky nedokázala zakončit.

57:45
    Juniorky výborně napadají finskou rozehru. Finkám už moc času nezbývá.

58:20
    Češky mají puk stále na svých hokejkách. Patočková se ho snaží procpat do útočné třetiny.

58:33
    Finský pokus o rychlé přenesení hry nevyšel – icing.

59:00
    Finsko se samo dostalo ze třetiny. Hraje se ve střední třetině.

59:14
    Oksmanová jde z branky. Finsko to zkouší v šesti!

59:42
    Hráčkám ze Skandinávského poloostrova se nedaří vytvořit si závěrečný nápor.

Je dobojováno! Češky proti Finsku udržely vedení a alespoň na závěr šampionátu si připisují výhru. Po nepovedeném čtvrtfinále si tak aspoň trochu spravily chuť a na MS končí páté. Dvě brankami se blýskla Smetková, kterou doplnila v poslední třetině Jůzková.

Nejlepší hráčky zápasu: Smetková (CZE) a Säkkinenová (FIN).

Halou v kanadském St. Catharines zní poprvé a zároveň naposledy česká hymna.

Budou oceněny i nejlepší hráčky turnaje z obou výběrů. Z českého týmu tuto trofej přebírá Hymlárová, Zíková a Patočková.

S konstatováním, že Češky na tomto MS končí na pátém místě, se s vámi loučím. U medailových bojů turnaje v St. Catharines na shledanou. (19:58:59)

David Soumar

Branky a nahrávky: 10. Smetková (Zedníková, Erbenová), 35. Smetková (Neubauerová), 48. Jůzková (Topolská) – 55. Sahlströmová (Klemolaová, Melotindosová)

Finsko: Oksmanová (Pajarinenová) – Karjalainenová "A", Nieminenová "A", Kahraová, Tohilaová, Karppinenová, Siiraová, Lehtopeltoová, Lappiová – Savanderová, Nylundová, Säkkinenová "C" – Melotindosová, Nousiainenová, Sahlströmová – Reinikainenová, Klemolaová, Keromaaová – Katajamäkiová, Uddová, Ukkolaová.

Rozhodčí: Picavetová – Torribo Rouselinová (obě Francie) McGurryová (Kanda)