Magnitogorsk – N.Novgorod 2:1 (1:0 po s.n.) | Čeljabinsk – Čerepovec 2:1 (kon.) | Ufa – Minsk 4:3 (kon.)
Toljatti – Jekatěrinburg 0:2 (kon.) | Kazaň – Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – CSKA Moskva 0:2 (kon.)
Jokerit – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Petrohrad – Chabarovsk 1:2 (po pr.) | Spartak Moskva – Vladivostok 5:4 (1:0 po s.n.)
Riga – Novokuzněck 4:3 (po pr.)
po s.n. (1:0)
Metallurg Magnitogorsk
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pátek 15.01.2016, 15:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:28:45)

Československá stopa v utkání:

Jan KOVÁŘ (MET) 0+0 1 střela, čas na ledě 18:29

Tomáš FILIPPI (MET) 0+0 3 střely, čas na ledě 20:46

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Metallurg Magnitogorsk: 27
    Torpedo Nižnij Novgorod: 27

V samostatných nájezdech vítězí nakonec domácí, kterým se utkání moc nepovedlo, Admiral byl o něco lepší, ovšem v utkání se nakonec oba týmy až neuvěřitelně trápily v útočné fázi. Není divu, že padly pouze dva góly v normální hrací době. Stínem na tomto utkání je odstoupení českého reprezentanta Jana Kováře, který byl zraněn v závěru ostrým zákrokem Potapova, nepotrestaným...

Chris LEE - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.

0:0
    To bylo těsné! Po střele Sjomina se puk šoural po brankové čáře, ale nezamířil do branky!
    DAUGAVINŠ

2. série
    0:0
    Daugavinš se neprosazuje střelou na vyrážečku.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení skončilo ještě akcí Metallurgu dva na jednoho, která ale jen dokumentuje dnešní zmar v útočné fázi v podání domácích. Nedá se nic dělat, o vítězi tak musí rozhodnout nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:02

63:27
    Jednou rukou zakončil nyní Dmitrij Sjomin, který pláchl obráncům Metallurgu a puk se odráží od tyčky!

63:05
    Hosté dostávají puk ze třetiny a mohou prostřídat.

62:42
    Ale je to hodně statické v podání Metallurgu, bez pohybu, bez střel.

62:20
    Metallurg udržel útočné pásmo, hosté se brání ve třech.

62:02
    Oddechový čas pro domácí.

62:02
    Nikolaj Žerděv ale Osalu zahákoval a dostává za to dvouminutový trest!

62:01
    Osala se dostal do brejku, ale Proskurjakov ho vychytal.

61:47
    Košečkin zasahuje po střele z levé strany, puk se poté dostává do středního pásma.

60:25
    Na rozdíl od NHL, se v KHL hraje prodloužení ve čtyřech na obou stranách.

60:01

Mezitím sledujeme Jana Kováře, který odchází do šatny, to vše po zákroku Potapovat, který zůstal nepotrestán.

Po šedesáti minutách neznáme vítěze, na řadu tak přichází prodloužení, v němž se budou týmy snažit o vstřelení rozhodujícího gólu.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Ostrý zákrok na Jana Kováře

59:45
    Jan Kovář zůstává ležet na ledě po zákroku Potapova, který ho evidentně trefil ramenem do obličeje.

59:09
    Oskar Osala dostal výtečnou přihrávku z pravé strany od Filippiho, ale z mezikruží trefuje pouze lapačku Proskurjakova.

58:42
    Proskurjakov chytá nahozený puk a raději přerušuje hru.

57:45

57:01
    Střela Kolcova z pravé strany zablokována, bránící hráč vyhazuje puk ze třetiny, oba týmy střídají.

56:49
    Tak až nyní, po více, než minutě, se hostům podařilo dostat do útočného pásma.

56:30
    Jenže hostům se nedaří proniknout do třetiny Metallurgu, ten se zatím v pohodě brání.

56:09
    Torpedo už dnes přesilovou hru využilo, podaří se mu to i nyní?

55:45
    Oddechový čas pro hosty.

55:45
    Denis Osipov vyhodil puk do hlediště a dostává dvouminutový trest za zdržování hry.

55:30
    Puk ve středním pásmu, domácí hledají cestu do třetiny soupeře.
    Pěkná individuální akce Klingberga (NNO)

54:24
    Hosté zaútočili, Carl Klingberg si skvěle nabruslil z levé strany před Košečkina, kterého ale nepřekonal, i díky dobré práci obránce Antipina.

54:10
    Metallurg v útočném pásmu, jenže za pískotu diváků se puk dostává do střední třetiny.

52:50
    Kosticyn se ale nyní prodral za obránce Metallurgu, jenže nakonec nezakončil v dobrém postavení, puk mimo branku.

52:25
    Tímto stylem hry nás nevyhnutelně čeká prodloužení, protože vstřelit gól je prostě evidentně nad síly obou týmů.

51:14

51:08
    Až po střele Kondratěva musel zasahovat Košečkin, hra přerušena.

50:41
    Ne, bránící hráč Metallurgu vyhazuje puk ze třetiny.

50:24
    To se hostům nyní podařilo, doufejme, že se dočkáme alespoň nějaké střely.

50:05
    Posledních deset minut třetí třetiny, Torpedo se snaží dostat do útočného pásma při vlastní přesilové hře.

49:45
    Hosté v útočném pásmu, ale znovu je to bez střel.

49:14
    Vylučuje se, na trestnou lavici putuje Rafael Batyršin, dvě minuty za držení, přesilová hra Torpeda.

48:30
    Po pravé straně zkoušejí domácí zaútočit, ale nakonec se puk jen posouvá do útočného pásma, kde hrají hosté.

47:40
    Oba týmy mají nyní ke gólu stejně daleko/blízko, hraje se vyrovnaný hokej, leč, bohužel, bez šancí a pohledných akcí.

46:19
    Elitní formace Magnitogorsku si vytvořila tlak, ale nakonec je z toho pouze střela Sjomina z dálky, který možná měl spíše přihrávat někomu lépe postavenému.

46:05
    Metallurg v útočném pásmu.

45:05
    Viktor Antipin vybojoval puk pro svůj tým ve středním pásmu, oba týmy střídají.

44:43
    Metallurg se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

44:25
    Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější hosté, kteří se dostávají do třetiny Magnitogorsku.

43:33
    Útočí tak hosté, Košečkin vyráží střelu Daugavinše z pravé strany.

43:08
    Domácí s pukem ve středním pásmu, přechod přes útočnou modrou se ale nedaří.

41:47
    Útočný výpad Kosticyna, který i pálí, ale střela je zblokována.

Torpedo Nižnij Novgorod: 18

Závěr druhé třetiny sice patřil domácím, jenže ti se zatím nezmohli na víc, než na jeden gól, který vstřelil Bereglazov při přesilové hře. Oba týmy se v útoku hodně trápí, hraje se od branky k brance, ale bez velkých šancí, není divu, že doposud padly pouze dva góly. A je jisté, že bude-li stejný hokej k vidění i ve třetí části, těžko se dočkáme více gólů.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

37:45
    Puk ve třetině Metallurgu, domácí se zatím ale v pohodě brání.

37:29
    Souboj ve středním pásmu, hosté získávají puk.
    Alexej BEREGLAZOV - 1:1

36:30
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Přece jenom se domácí prosazují, stále ještě při přesilové hře, kdy se od modré nad lapačku Proskurjakova trefuje ALEXEJ BEREGLAZOV. Asistence: Denis Osipov a Alexander Sjomin.

36:15
    Puk opět ve třetině Torpeda, je to ale zatím o soubojích u mantinelu.

35:50
    Puk míří ze třetiny Torpeda, diváci pískají.

35:25
    Domácí v přesilovkovém rozestavení v útočném pásmu.

34:33
    Linus Videlll dostává dvouminutový trest za podražení, další příležitost pro Magnitogorsk něco s výsledkem udělat.

33:49
    Nahozený puk za branku Torpeda, Medvěděv se dostává ke střele z levé strany, ale střela je sražená mimo branku.

32:42
    Kosticyn pálí z pravého kruhu pro vhazování, ale puk končí vedle branky.

31:48
    Košečkin nyní vybruslil z vlastní branky a snažil se odehrát puk Lukjančikovovi, který ho ale jen vylákal z branky, přihrát však již útočník Torpeda nedokázal a domácí celou akci nakonec zvládli.

31:10
    Nedaří se ani jednomu mužstvu, je to zatím hlavně o soubojích u mantinelů, hraje se bez šancí.

30:40
    Hosté v útočném pásmu.

29:55
    Puk ve středním pásmu, hosté nahazují do třetiny Metallurgu, ale hrají domácí.

29:06
    Chris Lee pálí od modré, z pravé strany, ale tato střela nemohla Proskurjakovovi nadělat příliš velké starosti.

28:46

28:30
    Teprve nyní se hostům podařilo dostat puk do středního pásma, ale Torpedo má v této části dál ke střídačce, vystřídat tak stihl pouze jeden hráč.

28:15
    Bránící čtveřice Torpeda je již unavená, stále se musí bránit před svou brankou.

27:43
    Tomáš Filippi se dostal ke střele z pravé strany, Proskurjakov vyráží, domácí zůstávají v útočném pásmu.

27:35
    Domácí v útočném pásmu.

26:46
    Lukjančikov oslabuje svůj tým, dvouminutová přesilová hra Metallurgu.

26:25
    V obraně to ještě není v podání Metallurgu tak špatné, ale směrem dopředu je to dnes prostě slabota.

26:07
    Souboj o puk za brankou Metallurgu, domácí nakonec úspěšnější.

25:25
    Kirill Kolcov poslal puk před branku Metallurgu, kde upadl Potapov, důležité je, že puk má Košečkin.

24:12
    Tomáš Filippi se dostal ke střele, ale ani on na Proskurjakova nevyzrál. Vhazování ve třetině Torpeda.

23:10
    Proskurjakov podržel puk po nahození Sjomina a dorážce Medvěděva.

22:43
    Ve druhé třetině je to zatím vyrovnaný hokej.

20:52
    Daugavinš proniká po levém křídle do útočného pásma, Košečkin jeho střelu chytá a hned rozehrává.

20:05
    Wolski hned po buly prověřuje Proskurjakova, ten chytá a přerušuje hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:50.

Jan KOVÁŘ (MET) 0+0 1 střela, čas na ledě 5:12

Tomáš FILIPPI (MET) 0+0 0 střel, čas na ledě 5:09

Metallurg Magnitogorsk: 7
    Torpedo Nižnij Novgorod: 12

Po závěrečném hvizdu se u branky Košečkina "chytil" Jan Kovář s Dmitrijem Sjominem, uvidíme, zda tento střet bude mít dohru v podobě vyloučení. Každopádně oba týmy odchází do kabin za stavu 1:0 pro Torpedo, kterému patřila tato část hry. Metallurg navíc inkasoval při vlastní přesilové hře, což domácím moc na psychice nepřidalo.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:31
    Nepřesná rozehrávka hostů, je pískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:00
    Minuta do konce první třetiny, za pískotu diváků se Metallurg urputně brání.

18:45
    Nebezpečná střela Frolova od modré, puk je za brankou Metallurgu.

18:30
    Torpedo drží útočné pásmo.

17:22
    Po střele Iljina z pravé strany, od modré, zasahuje Košečkin, hra přerušena.

16:28
    Proskurjakov má puk po nahození Metallurgu, hra přerušena, vhazování po jeho pravici.

16:27

16:05
    Až nyní musel Proskurjakov zasahovat, Osala se snažil z pravé strany protlačit puk do branky, ale gólman Torpeda chytá.

15:45
    A neohrozí ho ani nyní, kdy míří puk opět ze třetiny.

15:27
    Minuta z přesilové hry Metallurgu uplynula, domácí ještě neohrozili Proskurjakova v brance Torpeda.

15:10
    Nyní se hosté dokázali osvobodit, puk míří do třetiny Metallurgu.

14:52

14:27
    Kolcov jde na trestnou lavici a přesilovou hru si zahrají domácí.

13:38
    Z hlediště se ozývá pískot, není divu, domácí zatím hrají pod své možnosti.

12:53
    Zablokovaná střela hostů od modré, Osala zachytil puk, ale jeho spoluhráči odchází na střídačku.

11:52

11:38
    Hosté nepřesně rozehrávají, a to tak, že je dokonce pískáno zakázané uvolnění.

11:08
    Výtečná spolupráce hostů, kdy z mezikruží zakončoval Žerděv, ale puk končí mimo branku Metallurgu.

10:40
    Jenže obránce Metallurgu nabral puk na hůl a poslal ho až k brance Torpeda.

10:31
    Až nyní se hosté dostávají do útočného pásma.

10:11
    Daugavinš ale ztratil puk na vlastní modré, při rozehrávce svého týmu.

09:52
    Vylučuje se, na trestnou lavici putuje domácí Arťom Železkov, přesilová hra Torpeda.

09:32
    Sudí přerušují hru, po střele Těreščenka zasahoval Proskurjakov, který si se střelou poradil.

08:25
    Sledujeme ale zatím spíše opatrnější zápas, bez jakýchkoliv šancí na jedné či druhé straně.

07:50
    Hosté opět v útočném pásmu, po vstřeleném gólu jsou aktivnější.

07:05
    Torpedo v útočném pásmu, střela z levé strany, od modré, však neprošla až k brance Metallurgu.

06:10
    Puk ve třetině Metallurgu, domácí ale mohou rozehrát.

04:47
    Sergej KOSTICYN - 0:1

04:35
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Nepříjemnost pro domácí tým, hosté se prosazují při vlastním oslabení, kdy se střelou z mezikruží trefuje mezi lapačku a levý beton Košečkina SERGEJ KOSTICYN. Asistence: Dmitrij Sjomin.

03:50
    Proskurjakov má puk ve své výstroji po střele A. Sjomina, hra přerušena.

03:18
    Domácí v útočném pásmu v přesilovkovém rozestavení.

02:47
    Poprvé v zápase se vylučuje, na trestnou lavici putuje Aljajev za držení, domácí si zahrají přesilovou hru.

01:27
    Oba týmy střídají, domácí rozehrávají z vlastní třetiny, postupují po levé straně.

01:04
    Daugavinš se nedostal k puku za brankou Metallurgu.

00:38
    Antipin za vlastní brankou, domácí rozehrávají.

00:01

Oba týmy na ledové ploše, úvodní buly za necelou minutu.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, Antipin, D. Osipov, Batyršin, Těreščenko, Chabarov, Bereglazov, Medvěděv – Wolski, A. Sjomin, Kovář – Zaripov, Filippi, Osala – Kaletnik, Timkin, Platonov – Železkov, Charytinskij, Kosov

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Birjukov) – M. Osipov, Aljajev, Kolcov, Sergijenko, Kondratěv, Lukjančikov, Iljin – Klingberg, Potapov, Kuljomin – Daugavinš, Frolov, D. Sjomin – Videll, Žerděv, Kosticyn – Sopin, Koňkov, Ruděnkov

Rozhodčí: Bulanov, Gofman – Sivov, Šeljanin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tomáš Filippi v dresu Metallurgu září, v posledním zápase s Minskem však vyšel bodově naprázdno! Prosadí se dnes Filippi proti Novgorodu?

Také hosté se drží v popředí své konference. Na "Západě" má Nižnij Novgorod třetí nejlepší bodový zisk, byť mu patří místo čtvrté. Může za to druhé místo v rámci divize za skvěle hrajícím Lokomotivem Jaroslavl a moskevským CSKA. Právě v Jaroslavli prohrálo Topredo poprvé v posledních pěti zápasech, v těch zbývajících, stejně jako Magnitogorsk, zvítězilo!

Metallurg se drží v popředí Východní konference, kde aktuálně, díky svému vedení v divizi, je na druhém místě se ziskem šestaosmdesáti bodů. Svůj bodový zisk Magnitka v posledních ligových kolech zdárně rozšiřuje, z posledních pěti zápasů pouze jednou prohrála, ve zbývajících duelech vyhrála se skvělým skóre 19:8!

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části KHL mezi METALLURGEM MAGNITOGORSK a TORPEDEM NIŽNIJ NOVGOROD.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 37. Bereglazov (D. Osipov, A. Sjomin), rozh. náj. Lee – 5. Kosticyn (D. Sjomin)