K. Vary – Pardubice 2:3 (po pr.) | HC Litvínov – Letňany 3:1 (kon.) | Jihlava – Vsetín 7:2 (kon.)
Zlín – HC Plzeň 3:2 (po pr.) | Kladno – Poruba 6:7 (po pr.) | Vítkovice – Mountfield HK 0:4 (kon.)
Liberec – Sparta 5:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Havířov 5:2 (kon.) | Olomouc – Chomutov 0:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Slavia 4:3 (1:0 po s.n.) | Třinec – Kometa Brno 5:4 (po pr.) | Č. Budějovice – Opava 9:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 15.01.2016, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, zejména tedy fanoušky staršího dorostu. Vítejte u sledování 5. kola II. části NOEN Extraligy staršího dorostu. V rámci této soutěže skupiny B na karlovarský led z východu zamíří tým HC Dynamo Pardubice, aby se zde utkal s místním domácím týmem – HC Energií Karlovy Vary. Utkání začíná již ve 13:00 a bude se jednat o souboj prvního a druhého místa tabulky této skupiny, tak si ho rozhodně nenechte ujít.

HC Energie Karlovy Vary:
    Karlovarští dorostenci mají reálnou šanci postoupit do bojů o mistra republiky. Zatím se drží na vítězné vlně. Od začátku II. části všechna utkání pro domácí energetiky byla vítězná. Z celkem čtyř zaznamenali hned třikrát velmi vysokou výhru. První utkání proti Jihlavě ovládli 8:0, nejvíce bodů si zde připsal domácí kapitán Marek Pastyřík, který vynikl třemi asistencemi. Poté porazili Havlíčkův Brod 6:2, kde zabodoval Denis Salnikov (2+0) a Radek Prošek (1+1). Porubu porazili jednobrankovým rozdílem 2:1 a poslední utkání na východě skončilo 1:8, při čemž hattrick zaznamenal kanonýr Matěj Kurfürst (3+0) a tři body si připsal již zmiňovaný Marek Pastyřík (2+1).

Nejproduktivnější hráči týmu:
    1. Jan Bečka (KVA) 32 zápasů (17+16)
    2. Radek Prošek (KVA) 31 zápasů (11+17)
    3. Martin Slabý (KVA) 30 zápasů (9+16 )

Se svými 48 body se energetici drží na druhém místě tabulky II. části pro skupinu B.

HC Dynamo Pardubice:
    Hostující soupeř z Pardubic je na tom velmi podobně jako karlovarští energetici. Od začátku nadstavby sehráli Pardubičtí tři utkání a všechna pro ně skončila výhrou. Nejprve porazili Porubu 4:3, kde třemi asistencemi vynikl Ondřej Trejbal. Následující utkání proti Vsetínu skončilo pro Pardubice vysokou výhrou 1:7, tři body zde zaznamenali Michal Machač (2+1) a Ondřej Machala (0+3). Poslední utkání na ledě Havířova dopadlo 2:6.

1. Ondřej Machala (PCE) 24 zápasů (9+21)
    2. Viktor Martínek (PCE) 30 zápasů (14+11)
    3. Ondřej Trejbal (PCE) 29 zápasů (5+18)

Pardubice vládnou tabulce nadstavby skupiny B s náskokem sedmi bodů nad Karlovými Vary se drží na prvním místě.

HC Energie Karlovy Vary: Beran (Špírek) – Bernáth, Klejna, Vápeník, Hrůša, Pátek, Štaif – Tamáš, Bečka (A), Tlačil, Slabý, Prošek, Horký (A), Pastyřík (C), Chodounský, Hotěk, Kurfürst, Šik
    Trenér: Václav Eismann

HC Dynamo Pardubice: Jánský (Klouček) – Rudy, Trejbal, Žouželka, Boček (C), Mert, Matýs, Bureš, Leder – Machač, Martínek, Blümel, Štefka, Roubal (A), Machala, Petrus, Kubišta
    Trenér: Milan Kusý

Rozhodčí: Hlinka – Fiala, Havelec.

Oba týmy jsou již na ledě, utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:08
    Po úvodním vhazování se puku ujali Pardubičtí, zastavil je pískaný ofsajd.

00:20
    A je tu první střela! Ujíždějící Michal Machač vyslal na Berana prudkou střelu z pravého kruhu. Beran včasně zakročil.

00:44
    Útok domácích přerušuje ofsajd.

01:00
    Pardubičtí se usadili v útočném pásmu.

01:18
    Horký se snažil vyvézt puk za modrou, ale ve středním pásmu ho ztratil. Hra zůstává v obranném pásmu Energie.

02:23
    Hosté jsou na kotouči velmi aktivní. Nyní se do šance dostal Machala, kterého na poslední chvíli ze střelecké pozice domácí obrana vytěsnila.

03:11
    Energetikům se stále nedaří dostat ze spárů hostí. Martínek střelou z pravého kruhu zaměstnal Beranovu lapačku.

03:44
    Karlovarští na chvíli nahodili kotouč z obranného pásma, avšak opět se ho ujímají hosté a míří zpět k Beranovi.

04:38
    Bernáth se snažil vyvézt puk, ale hosté mu to nedovolili. Hraje se zpětně za Beranem.

05:26
    Domácí se osvobozují vyhozením na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po Beranově pravici.

05:38
    Pastyřík vyvezl puk za modrou, kde ho ztratil a Pardubičtí se tak opět ocitli v úniku.

06:34
    Ani jednomu z týmu se však nedaří udržet pásmo.

07:03
    Rozjetého Kurfürsta na poslední chvíli zastavují hostující obránci.

07:31
    Slabý nezpracoval přihrávku zpoza branky a kotouče se ujímají hosté.

08:03
    Horký u mantinelu získal kotouč a poslal ho do středního pásma. Přihrávku se však nepodařilo zachytit a Pardubičtí znova útočí.

08:35
    Na Berana nyní mířilo mnoho střel a dorážek. Všechny naštěstí pro domácí zdolal.

09:03
    Útok domácích zastavuje přihrávka rukou.

09:11
    Bečka vyslal na Jánského střelu od modré z otočky, ten ji zastavuje.

09:50
    Prošek zavezl puk za modrou, kde přihrával Slabýmu, jehož střelu ze samostatného úniku Jánský zastavuje.

10:03
    Domácím začíná první přesilová hra utkání Matouš Boček si odpyká dvouminutový trest za sekání.

11:04
    Hosté zatím skvěle brání a energetiky nepouští do větších šancí.

11:55
    Útok domácích zastavuje odpískaný ofsajd.

12:06
    Hosté skvěle ubránili hru v oslabení a hrají v plném počtu.

12:37
    Beranovu pozornost prověřil střelou od modré Kubišta.

13:08
    Na střelu jednoho z domácích ještě dorážel Tamáš, jehož dorážku Jánský chytá.

13:37
    Slabý dorážel na Jánského u levé tyče, kotouč se mu však procpat za hostujícího golmana nepodařilo.

14:10
    Hra se přesouvá z pásma do pásma.

14:53
    Pastyřík vyvezl puk za modrou a domácí zakládají útok.

15:23
    Pastyřík dorážel na kotouč, který dojel až před samotného Jánského. Překonat se mu ho nepodařilo.

16:21
    Nyní na Jánského dorážel Slabý ani v tomto případě za sebe Jánský kotouč nepropustil.

16:30
    Po chybě jednoho z domácích útočníků se na puku objevili opět hosté, kteří hned mířili k Beranovi. Všechny střely však mířily mimo.

16:59
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Štaif – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Martínek – 2 min., krosček).

17:53
    Ani jeden z týmů není schopen udržet si útočné pásmo.

19:00
    Oba týmy hrají v plném počtu.

20:00

Vstup do utkání začal lépe hostům, kteří se ihned po úvodním vhazování přesunuli před Berana, nicméně střelecky se během úvodní třetiny prosadit nedokázali, ačkoliv na karlovarského brankáře mířilo nemálo střel všem odolal. Domácí se dlouho nemohli dostat z obranného pásma a když, tak jen na chvíli. Nedařily se jim přihrávky, ale k závěru jsme se i nějaké té střely na hostujícího gólmana dočkali. Po první třetině je tak stav utkání stále bezbrankový 0:0.

Druhá třetina začne přibližně ve 13:47.

20:01

20:08
    Hosté se po vhazování ujali kotouče. Za modrou se ho ujal Machač, kterému se vystřelit nepodařilo, a tak se hra přesunula na druhou stranu.

20:55
    Energetici obsadili útočné pásmo, ale kombinovat se jim nedaří.

21:22
    Bečkovu táhlou střelu Jánský vyráží pravým betonem.

21:49
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu.

22:27
    Štefka s Blümelem se ocitli v situaci dva na dva, ale přihrávka se jim předat nepodařila.

22:57
    Machala nebezpečně dorážel při skrumáži před brankou na Berana, ten má kotouč pod kontrolou.

23:18
    V situaci tři na jednoho si domácí špatně předali kotouč a hra se přesouvá do středního pásma.

23:53
    Hosté kombinují útočném pásmu.

24:19
    Beran si připisuje další zákrok při dorážkách hostujících.

24:52
    Hotěk dorážel před Jánským na kotouč, avšak velké trable tím hostujícímu gólmanovi nezpůsobil.

25:33
    Při samostatném úniku zaměstnal na druhé straně Berana Kubišta.

26:19
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Po nepřesné kombinaci v útočném pásmu se hostujícím přeci jen podařilo dostat kotouč za Beranova záda. O první gól utkání se postaral ONDŘEJ MACHALA. Asistence: Michal Machač, Ondřej Matýs.

27:33
    Domácí inkasovaná branka zřejmě nabudila a jsou dravější.

28:00
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po Jánského pravici.

28:23
    Domácím se nedaří kombinovat v útočném pásmu.

28:53
    Štefkův pokus o únik nevyšel.

29:24
    Beranův další zákrok. Dorážkou na střelu jednoho ze spoluhráčů ho potrápil Blümel.

29:42
    Hosté zakládají další útok.

30:02
    V situaci tři na jednoho před Beranem skvěle zakročil Klejna.

30:45
    Energetikům se nedaří opět dostat ze spárů hostí.

31:07
    Pastyřík za modrou předal kotouč Horkýmu, druhému jmenovanému znemožnila vystřelit hostující obrana,

31:59
    Domácí vyhazují na icing. Vhazovat se bude po Beranově levici.

32:20
    Útok Dynama zastavuje ofsajd.

32:42
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Za hákování na trestnou míří Jan Tlačil (KVA).

33:10
    Domácí se osvobozují vyhozením.

33:29
    Slabý nebezpečně dorážel na Jánského. Překonat se mu ho nepodařilo.

34:14
    Domácí se osvobozují nahozením přes všechny modré.

34:45
    Karlovarští hru v oslabení přečkali bez újmy a pokračují v pěti.

35:14
    Nátlak domácích zastavuje až sám Jánský, přikrytím puku vlastním tělem. Při skrumáži před ním se strhla menší potyčka a tak se bude zřejmě vylučovat.

35:35
    Hrát se bude 4 na 4. Vyloučení na obou stranách za hrubost – Pastyřík (KVA) a Rudy (PCE).

36:49
    Ani jednomu z týmů se zatím nedaří usadit.

37:09
    Hosté se snaží kombinovat.

37:36
    Prudkou střelu z mezikruží brankář Beran vyráží.

37:58
    Martínek zavezl puk do útočného pásma a hosté kombinují.

38:51
    Útok hostů zastavuje Beran zachycením puku do lapačky.

39:22
    O puk se bojuje ve středním pásmu.

40:00

Během druhé třetiny jsme se dočkali gólu. První branku tohoto utkání si připsal tým z Pardubic. Konkrétněji Ondřej Machala, který poslal kotouč za Beranova záda ve 27. minutě. Hosté byli na kotouči opět aktivnější a většina šancí patřila právě jim. Domácím se stále nedaří zpracovávat přihrávky, a tak ve většině času čelí nátlaku hostí.
    Pardubice tedy po druhé třetině vedou s jednobrankovým náskokem.

Poslední třetina začne přibližně ve 14:31.

40:01

40:21
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A je vyrovnáno! MARTIN SLABÝ dostal ve středním pásmu skvělou nahrávku a samostatný únik zakončil střelou na levý roh pardubické branky. Asistence: Michal Horký, Filip Bernáth.

41:11
    Domácí zakládají další útok.

41:53
    Střela jednoho z domácích obránců skončila až v ochranné síti za Jánským.

42:31
    Po chybě jednoho z domácích se puku ujímají hosté a míří k Beranovi.

43:10
    Další útok hostů zastavuje ofsajd.

43:58
    Hosté se obsadili útočné pásmo, ale střílet jim domácí znemožňují.

44:10
    Bude se vylučovat na straně domácích. Při úniku na Berana byl faulován Kubišta.

44:29
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vápeník – 2 min., zásah do nohou).

45:10
    Slabý se dostal do samostatného úniku, ale překonat Jánského se mu nepodařilo.

45:56
    Domácí uzavřeli hosty v jejich obranném pásmu, ty se z něj nyní snaží dostat.

46:35
    Karlovarští v plném počtu.

46:56
    Roubal vyvezl puk, avšak ne na dlouho.

47:32
    Tlačilova střela z mezikruží na překonání hostujícího brankáře nestačila.

47:58
    Karlovarští se provinili zakázaným uvolněním.

48:10
    Ujíždějícího Blümela na poslední chvíli zastavuje domácí obrana.

48:41
    Domácí se ocitli v šanci, ale střela Horkýho míří těsně vedle.

49:29
    Slabý dostal přesnou přihrávku před branku, jeho střela však mířila moc vysoko.

49:52
    Pardubice si berou své vedení zpět! Při skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval a úspěšně zakončil MICHAL MACHAČ. Asistence: Ondřej Machala.

50:35
    Tamášův pokus vyvézt puk se nezdařil.

51:25
    Horkýho ze střelecké pozice vytěsnila hostující obrana.

52:02
    Dorážky domácích při skrumáži přerušuje zakrytím kotouče Jánský.

52:23
    Roubal dostal do bezprostřední vzdálenosti před Beranem přihrávku, ale zpracovat kotouč mu domácí obránci znemožnili.

53:32
    Hra se na malý okamžik přesunula před Jánskýho.

53:55
    Nádherná kombinace domácích a je opět vyrovnáno! Pastyřík si předal kotouč se Slabým v mezikruží a následně ještě přihrál osamocenému MICHALU HORKÝMU, který bez větších obtíží poslal kotouč do Jánským odkryté branky. Asistence: Martin Slabý, Marek Pastyřík.

55:29
    Pastyřík nyní neměl možnost přihrát a tak jen puk s hostujícím obráncem v zádech nahodil na Jánskýho, který jej vyráží a hra se přesouvá před Berana.

56:32

57:04
    Střela jednoho z domácích Jánskýmu obtíže nezpůsobila a hra se přesouvá před Berana.

58:01
    Situace na ledě se velmi vyostřuje. Nyní se za Beranem strhla mezi hráči další potyčka.

58:05
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:11
    Trejbalova střela od modré mířila těsně vedle.

58:29
    Domácí nyní čelí velkému nátlaku hostí.

59:10
    Mertova střela zasáhla pouze jednoho z domácích obránců.

59:50
    Stejná situace na druhé straně. Kurfürstova střela zasáhla hostujícího obránce.

60:00

Stav utkání je po šedesáti minutách nerozhodný. Pokračovat se bude již za malý okamžik v prodloužení.

60:01

60:29
    Hosté na Berana vyslali první střelu. Beran je zatím pozorný.

60:54
    Bernáth zavezl puk za Jánského. Přihrávka před branku se mu nevydařila, a tak se kotouče ujali Pardubičtí.

61:32
    O kotouč se bojuje v pravém rohu obranného pásma hostí.