Cambuur – Arnhem 0:2 (kon.) | Zwolle – Heerenveen 5:2 (kon.) | Kerkrade – Alkmaar 0:1 (kon.)
Graafschap – Excelsior 2:0 (kon.)
PEC Zwolle
5:2 (2:0)
SC Heerenveen
Sobota 16.01.2016, 19:45 • IJsseldelta Stadion, Zwolle • Nizozemská Eredivisie • 18. kolo

Ode mě je to dnes vše, přeji klidný zbytek sobotního večera. (21:46:07)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:8.

Rozhodčí van den Kerkhof ukončuje dnešní utkání za stavu 5:2! Domácí se dostali do vedení ve 12. minutě po brance Marcellise. Ve 20. minutě už to bylo 2:0 zásluhou van Polena. Druhý poločas začal velice divoce. Nejprve ve 46. minutě snížil te Vrede, a když už to vypadalo na vyrovnání, nechal se nesmyslně vyloučit van den Berg. V 55. minutě zvýšil z penalty na 3:1 svým druhým gólem van Polen a v 77. zvyšoval již na 4:1 Brama. Ihned po tomto gólu snížil na 4:2 St. Juste. V 87. minutě se ještě prosadil Nijland, který upravil skóre na konečných 5:2!

90+2

90+2
    Všichni na stadionu si užívají vítězství svého týmu.

90+1
    Dnešní utkání sleduje 12320 diváků.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty!

89
    Domácí borci už nikam nespěchají a v klidu toto utkání dohrávají.

88
    Na hřiště se snáší hustý sníh a hrací plocha se zbarvuje do bílé barvy.
    87. Stefan NIJLAND - 5:2

87
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Gustavo našel krásným pasem STEFANA NIJLANDA, který prostřelil Muldera a zvyšuje na 5:2!

85
    Nijland se opět dostal ke střele z velkého vápna, střela mu ovšem nesedla a přestřeluje.

84
    Gustavo našel krásným pasem Beckera, kterého ale zradilo zpracování.

83
    Vstoupili jsme do poslední desetiminutovky, vypadá to, že už se bude utkání jen dohrávat.

81
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Mitchell te Vrede, přichází Luciano Slagveer.

81
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Wout Brama, přichází Gustavo.
    79. Jerry St. Juste - 4:2

79
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    JERRY ST. JUSTE dostal přihrávku za obranu a tváří v tvář brankářovi nezaváhal.
    77. Wout BRAMA - 4:1

77
    WOUT BRAMA dostal krásnou přihrávku od Veldwijka, který výborně obral o míč brankáře Muldera.

75
    Becker se opět protáhl po pravé straně, tentokrát se rozhodl odcentrovat, ale jeho pokus byl sražen obráncem.

73
    Neskutečný závar před brankou hostů! Střelu Nijlanda vykopl obránce z brankové čáry!

72
    Domácí nastřelili břevno! Becker se protáhl po pravé straně a trefil brankovou konstrukci.

71
    Hra se po divokém začátku druhého poločasu hodně uklidnila, k vidění nejsou žádné šance a oba týmy se pouze střídají v držení míče.

70
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Rick Dekker, přichází Wouter Marinus.

69
    Domácí už se nikam neženou a míč si pouze posílají mezi sebou na své polovině.

67
    Lam už se vrací po ošetření zpět na hřiště.

66
    Hra je teď poměrně vyrovnaná, hraje se hlavně u středového kruhu.

65
    Jednomu z domácích hráčů teče krev z nosu a musí být ošetřen.

64
    Cavlan krásně vystřelil, ale jeho střela byla zblokovaná na rohový kop.

62
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Sheraldo Becker.

61
    Na stadionu panuje výborná atmosféra, která žene domácí hráče vpřed.

60
    Domácí hráči zkoušejí najít skulinky v obraně, to se jim ovšem nedaří.

59
    Hosté se pokoušejí rozehrát, ale o míč přicházejí.

58
    S volný přímým kopem hostů si domácí obrana v klidu poradila.

57
    Veldwijk zkusil vystřelit z dálky, ale střela byla zblokovaná.
    55. Bram VAN POLEN - 3:1

55
    Penaltu si vzal na starost BRAM VAN POLEN a s přehledem proměnil! Pro domácího kapitána je to druhá branka v utkání.

55
    Žlutou kartu dostává Lucas Bijker (SC Heerenveen).
    54.

54
    Penalta pro domácí!! Menig nastřelil ruku Bijkera a rozhodčí píská penaltu!

53
    Hosté to i v deseti nevzdávají a nyní jsou aktivnějším celkem.

52
    Marcellis podrazil soupeře a vidí zaslouženě žlutý kartónek.

51
    Když už to vypadalo, že Heerenveen vyrovná, udělal hostující kapitán naprostou klukovinu a oslabil svůj tým.

49
    Žlutou kartu dostává Erwin Mulder (SC Heerenveen).
    48. Červená karta

48
    Joey van den Berg dostává červenou kartu za kopnutí do soupeře po odehrání míče.
    46. Mitchell te Vrede - 2:1

46
    van den Berg přihrál na MITCHELLA TE VREDE, který se s míčem otočil a vstřelil kontaktní branku – 2:1!

46

Hráči vycházejí z útrob stadionu, druhý poločas za pár okamžiků začne.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:46.

Hlavní rozhodčí dnešního zápasu ukončil 1. poločas za stavu 2:0. Zápas začal u obou stran velice aktivně a do vedení se dostali ve 12. minutě domácí, když se prosadil střelou z velkého vápna Marcellis. Ve 20. minutě už to bylo 2:0, díky brance van Polena. Zbytek druhého poločasu už ovládali většinou domácí hráči.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Střela Nijlanda skončila pouze nad brankou Muldera.

45
    Hlavní sudí nastavil 1 minutu.

43
    Ehizibue bojuje na pravé straně, co to jen jde, ale na přesilu protihráčů je krátký.

42
    Domácím fotbalistům se nedaří rozehrát z vlastní poloviny a míč odevzdávají soupeři.

41
    Po faulu u půlícího kruhu rozehrávají domácí.

39
    Hostujícímu trenérovi se zřejmě nelíbila předváděná hra, a proto se rozhodl vystřídat hned dva hráče.

38
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Jerry St. Juste.
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Branco van den Boomen, přichází Joost van Aken.

37
    Na stadionu padá něco mezi deštěm a sněhem, hřiště potom není v úplně ideálním stavu.

35
    Hosté jsou teď aktivnějším týmem, Zwolle k ničemu nepouštějí, šance ale zatím žádné.

34
    Hosté teď uzamkli domácí hráče u jejich vápna, k šanci to ovšem zatím nevede.

33
    Po kratším přerušení se již opět hraje, u míče jsou domácí.

31
    Stefan Nijland trefil protihráče loktem do obličeje a vidí žlutou kartu.

30
    Bouy ale pouze trefil hráče ve zdi.

29
    Domácí teď mají k dispozici volný přímý kop z výborné pozice.

28
    Žlutou kartu dostává Branco van den Boomen, který nepříjemně zfauloval protihráče.

28
    Brankář van der Hart předvedl dva výborné zákroky, nejprve vyboxoval rohový kop a poté si poradil i s následnou střelou.

27
    Rohový kop si vyzkoušejí i hosté.

26
    Hosté se po delší době dostali k míči a rozehrávají.

25
    Hosté výborně ubránili centr Ehizibueho z pravé strany.

24
    Hlavička autora první branky skončila mimo branku.

23
    Domácí teď přehrávají svého soupeře a vypracovali si další roh.
    20. Bram VAN POLEN - 2:0

20
    Po rohovém kopu domácích byl před brankou menší závar, k míči se dostal BRAM VAN POLEN a krásnou střelou zvyšuje na 2:0!

19
    Zápas je zatím z obou stran velice aktivní.

18
    Míče na kopačkách si teď užívají i hostující hráči, ale domácí výborně napadají jejich rozehrávku.

17
    Bouy to teď zkusil z dálky, ale s jeho střelou si v klidu poradil Mulder.

16
    Domácí nyní v klidu rozehrávají ze své vlastní poloviny.

15
    Nijland běžel sám na brankáře Muldera, ten ale předvedl krásný zákrok.

14
    Hosté se ihned po inkasovaném gólu dostali do šance, tu ale přerušila píšťalka hlavního sudího, který píská ofsajd.
    12. Dirk MARCELLIS - 1:0

12
    Brama poslal z levé strany krásnou přihrávku, která našla na hranici velkého vápna DIRKA MARCELLISE, který se trefil náramně – 1:0!

10
    Roh opět pouze proletěl vápnem a nebezpečí z něj nehrozilo.

10
    Hosté rozehrají další rohový kop, který vybojoval Mennig.

8
    Tohle byla dobrá šance pro Heerenveen! Hostující útočník si naběhl na krásný balón za obranu, míč ještě sklepl pod sebe, ale se střelou si brankář poradil.

7
    Hraje se hlavně ve středu hřiště, kde probíhá hodně osobních soubojů o míč.

6
    Roh pouze proletěl vápnem, u míče jsou ale opět domácí.

6
    Rohový kop zahrají domácí hráči.

5
    Domácí si při napadání pomohli faulem, hosté tak mohou v klidu rozehrát.

4
    Přímý kop pouze vyrazil van der Hart před sebe, dorážku jednoho z hostujících fotbalistů ale chytil bez problémů.

3
    Domácí kapitán si pomohl v obranném zákroku faulem, rozehrávat tak můžou hosté.

2
    Za Heerenveen nastupuje v základní sestavě nová posila Arber Zeneli.

1
    Domácí tým nastupuje v modro-bílých dresech, tým hostů nastupuje v dresech černé barvy.

1

PEC Zwolle: van der Hart – Marcellis, Lam, Bouy, van Polen (C) – Ehizibue, Brama, Dekker, Mennig – Nijland, Veldwijk.
    Náhradníci: B. de Jong – van Hintum, Becker, Marinus, Schenkeveld, Lazić, Gustavo.

SC Heerenveen: Mulder – van Anholt, Otigba, van den Berg (C), Bijker – Thorsby, van den Boomen, Cavlan – Zeneli, te Vrede, Sam Larsson.
    Náhradníci: De Fockert – van Aken, Marzo, Slagveer, Zahovič, St. Juste, Veerman.

Rozhodčí: van den Kerkhof – Kleinjan, Simons.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Oba týmy se naposledy potkaly 29. 8. 2015, toto utkání tehdy skončilo remízou 1:1. Za Zwolle skóroval Lars Veldwijk a za Heerenveen Sam Larsson.

SC HEERENVEEN
    Svěřencům trenéra de Haana patří 11. příčka s náskokem pouhého bodu na dvanáctý Alkmaar. Během sedmnácti odehraných kol získali 20 bodů za 5 výher a 5 remíz, sedmkrát si ze zápasu neodvezli ani bod. V letošním ročníku holandské nejvyšší soutěže vstřelili 25 branek a míč ze sítě lovili celkem dvaatřicetkrát, což je staví do pozice čtvrtého týmu s nejvíce obdrženými góly. Nejlepším střelcem Heerenveenu je nizozemský útočník Mitchell te Vrede, který přišel do Heerenveenu v létě z Feyenoordu. Na kontě má 7 branek. V minulém kole, hraným před zimní pauzou, prohráli hráči Heerenveenu doma s Den Haagem vysoko 4:0. Trenér de Haan také využil zimní přestávky k jednomu přátelskému utkání, ve kterém zvítězili nad druholigovým Telstarem 4:0. V probíhajícím přestupovém období posílil Heerenveen švédský záložník Arber Zeneli, uvidíme, jestli nastoupí již v dnešním utkání.

PEC ZWOLLE
    Svěřenci trenéra Janse se nacházejí na 9. příčce s náskokem pěti bodů na desátý Den Haag. Během sedmnácti odehraných kol získali 25 bodů za 7 výher a 4 remízy, šestkrát se jim nepodařilo bodovat. V letošním ročníku Eredivisie vstřelili 28 branek a 25 branek obdrželi. Nejlepším střelcem domácích je nizozemský útočník Lars Veldwijk, který je ve Zwolle na hostování z Nottinghamu Forest, týmu z druhé anglické ligy. Na kontě má už 9 přesných zásahů. V minulém kole, hraném ještě před zimní přestávkou, prohráli hráči Zwolle s PSV 3:2. Během zimní pauzy odehráli jedno přípravné utkání, ve kterém podlehli Nijmegenu 3:1. Do kádru Zwolle patří talentovaný obránce Josef Kvída, který ale na šanci v holanské nejvyšší soutěži stále čeká.

Hezký sobotní večer, nizozemská Eredivisie se vrací po zimní pauze 18. kolem, ve kterém se střetnou týmy PEC Zwolle a SC Heerenveen.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Patrik Freith

Branky: 12. Marcellis, 20. van Polen, 55. van Polen (pen.), 77. Brama, 87. Nijland – 46. te Vrede, 79. St. Juste

Karty:   31. Nijland (ZWO), 52. Marcellis (ZWO) – 28. van den Boomen (HEE), 49. Mulder (HEE), 55. Bijker (HEE)   48. van den Berg (HEE)

PEC Zwolle: van der Hart – Marcellis, Lam, Bouy, van Polen (C) – Ehizibue (62. Becker), Brama (81. Gustavo), Dekker (70. Marinus), Mennig – Nijland, Veldwijk.

SC Heerenveen: Mulder – van Anholt, Otigba, van den Berg (C), Bijker – Thorsby (38. St. Juste), van den Boomen (38. van Aken), Cavlan – Zeneli, te Vrede (81. Slagveer), Sam Larsson.

Rozhodčí: van den Kerkhof – Kleinjan, Simons

Diváci: 12320