Slavia – Č. Budějovice 3:4 (0:1 po s.n.) | Kladno – Sparta 8:6 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 3:6 (kon.)
K. Vary – Pardubice 6:1 (kon.) | Jihlava – Liberec 0:4 (kon.)
HC Olomouc
3:6 (1:1, 1:4, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 29.01.2016, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 37. kolo

57:34
    Chvíli před koncem si Hanáci zahrají další přesilovku. Josef Danielčak (VIT) totiž putuje na trestnou lavici za podražení.

56:46
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci nakonec ještě přece jen snižují, když kotouč až za Šimečkova záda nasměroval ROK MACUH. Bez asistence.

47:31
    Kohouti si zahrají dlouhou přesilovku. Petr Šendera (VIT) byl potrestán pětiminutovým trestem a trestem do konce utkání za zákrok do oblasti hlavy a krku.

43:30
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice využívají přesilovou hru a přidávají další branku. Střela z levé strany Urbischovi proklouzala mezi výstrojí a tyčkou a DANIEL SPRATEK pak neměl problém volný puk dorazit do odkryté branky. Asistence: Dominik Kafka, Tomáš Jáchym.

42:30
    Vítkovice se snaží využít početní výhodu a dorážejí před Urbischem, ten si ale puk mezi několika hráči dokázal najít a přikrýt.

42:02
    Naopak Olomouc se bude znovu bránit. Jan Kropáč (OLO) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

39:59
    Jenže hosté bleskově reagují a berou si svůj náskok zpět, když olomouckého brankáře dokázal překonat LUKÁŠ ŽIAK. Vítkovický útočník si tak připsal už druhý gól. Asistence: Daniel Kurovský.

39:38
    Hanáci ale snižují náskok Vítkovic, a to ve hře čtyři na čtyři, když KRYŠTOF FEJKO od levého kruhu poslal puk přesně za záda přesouvajícího se Šimečka. Asistence: David Nesvadba.

38:50
    Dvířka na trestnou se otevírají i pro Petra Šenderu (VIT), který si odpyká dvě minuty za podražení.

37:49
    Kohouti jdou do tří! Lukáš Spurný (OLO) bude chvíli dělat společnost Macuhovi, vyfasoval totiž trest za podražení.

37:35
    Vítkovice teď domácím pořádně zatápěly,když v těsné blízkosti branky zkoušeli dostrkat puk mezi tři tyče.

36:32
    Na druhé straně, tedy té olomoucké, se ale chvíli na to otevírají dvířka pro Roka Macuha (OLO), který si odpyká trest za sekání.

36:07
    Kohouti si zahrají další početní výhodu. Adam Charvát se provinil podražením, a tak putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

35:17
    Tohle už je pro Olomouc hodně špatné. SAMUEL OLLENDER dostal dobrou přihrávku doprava od Kuťáka a prostřelil přesouvajícího se Urbische. Asistence: Filip Kuťák.

31:58
    První přesilovka také pro Kohouty. Za krosček je na dvě minuty odeslán na trestnou lavici Marek Čechman (VIT).

31:41
    Vítkovičtí měli velkou šanci ještě navýšit své vedení, Urbisch ale vytáhl výborný zákrok a mezi dorážejícími hráči téměř tygřím skokem přikryl puk.

30:20
    Domácí chybovali a k puku se těsně před brankou dostal Spratek, ten ale z bezprostřední blízkosti mířil hodně vedle.

28:20
    Po pravé straně se protáhl až do útoku Macuh, toho ale stíhali další dva hráči, a tak nemohl zakončit.

25:05
    Na trestnou lavici míří i debutant mezi juniory, a to Jan Beier (OLO), který si odpyká dvě minuty za krosček.

24:36
    Hosté se natlačili až před olomouckou branku a po střele LUKÁŠE ŽIAKA přidávají další gól. Asistence: Dominik Rudl, Tomáš Jáchym.

20:42
    Vítkovice rychle otáčí vývoj utkání, když z těsné blízkosti dokázal vyzrát na Urbische DOMINIK RUDL. Bez asistence.

17:05
    A právě Martin Konečný (OLO) míří také na trestnou, a to na dvě minuty za sekání.

14:35
    Krásná akce DANIELA KUROVSKÉHO končí pukem v síti Olomouce. Vítkovický útočník prokličkoval přes útočné pásmo, protáhl se brankovištěm a poslal puk mezi betony Urbische. Asistence: Filip Kuťák, Jakub Ďurkáč.

14:10
    Velkou šanci si vytvořil i teprve starší dorostenec Husták, který se prosmýkl až před Šimečkovu branku a střílel od dolní hranice pravého kruhu. Svůj pokus chtěl ještě tečovat, ale puk měl už ve výstroji hostující brankář.

13:08
    Kafka se vyhnul hned několika bránícím hráčům, udržel se na puku a ten pak u modré poslal svým spoluhráčům. Ti ale trefili jen připraveného Urbische.

11:20
    Na druhé straně pak zahrozil Spratek, který se dostal až před zčásti odkrytou bránu a mohl střílet, puk ale zamířil těsně vedle levé tyčky.

10:10
    Hosté to zkusili bez dlouhého vymýšlení. Střelu z levé strany sice Urbisch krotil nadvakrát v lapačce, nakonec ale schoval puk a přerušil hru.

07:20
    Přes půl hřiště prokličkoval po pravé straně Nesvadba, před posledním obráncem si stáhl puk a zkusil to z levé strany, trefil ale jen betony hostujícího gólmana.

05:45
    Urbisch musel pomoci svým spoluhráčům. Po chybě domácí obrany se totiž Vítkovičtí dostali ve dvou až před olomouckou branku, a tak musel Urbisch vyjet a puk raději odpálit pryč.

04:43
    První přesilovku si zahrají hosté. Rok Macuh (OLO) je totiž potrestán dvěma minutami za sekání.

01:52
    Velmi rychlý gól v podání Olomouce. Kohouti se dostali až před vítkovickou svatyni, chvíli kombinovali a z levé strany jej kolem tyčky prostřelil TOMÁŠ MALÝ. Asistence: Jan Kropáč, Jan Beier.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 2. Malý (Kropáč, Beier), 40. Fejko (Nesvadba), 57. Macuh – 15. Kurovský (Kuťák, Ďurkáč), 21. Rudl, 25. Žiak (Rudl, Jáchym), 36. Ollender (Kuťák), 40. Žiak (Kurovský), 44. Spratek (Kafka, Jáchym)

HC Olomouc: Urbisch (Šoustal) – Nesvadba (C), Spurný, Holiš, Kolovratník, Škoda, Konečný – Kropáč, Fejko, Zabloudil M., Husták, Malý, Ministr, Macuh, Beier, Kuba.
    HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Wanecki) – Šendera, Charvát, Rudl, Čechman, Ďurkáč, Gabrhelík – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Malina, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka, Jáchym (C), Kuťák.

Rozhodčí: Held – Axmann, Novotný