Banská Bystrica – Skalica 5:2 (kon.) | Košice – Poprad 3:2 (2:1 po s.n.) | Žilina – Zvolen 2:3 (0:2 po s.n.)
Nitra – Trenčín 4:3 (kon.) | Piešťany – Martin 2:4 (kon.)
HK Nitra
4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 29.01.2016, 18:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Po nedeľnom All star zápase a utorkovom reprezentačnom zraze v Martine je na programe 43. kolo Tipsport ligy. Divákom pod Zoborom sa predstavia domáca Nitra a hostia z Trenčína, ktorým aktuálne so ziskom 71 bodov patri piata priečka. Nitra je so ziskom 82 bodov na tretej pozícií, kedy druhý Zvolen má rovnaký počet bodov.

Udalosťou, ktorá zarezonovala počas predchádzajúcich dní medzi oboma mužstvami je odchod nitrianskeho obrancu Michala Nováka do Trenčína. V prvom zápase v drese vojakov sa predstaví pred nitrianskymi tribúnami. V prebiehajúcej sezóne nazbieral doposiaľ 11 bodov za dva góly a deväť asistencií a v hodnotení plus/mínus ma aktuálne +12 bodov.

V tábore Nitry skončil predčasne aj brankár Adam Trenčan, naopak do mužstva prišla známa tvár Vlastimil Lakosil. Nitra tak zvyšok sezóny dohrá s rovnakým brankárskym duom, ako končila tú minulú. V predchádzajúcom kole Nitra zdolala Martin na svojom lade 2:1, kedy o víťazstve Corgoňov rozhodol 18 sekúnd po vyrovnávajúcom góle Kabáča Tibor Kutálek.

Trenčania zaznamenali naposledy dôležitú výhru, tretiu v poradí, nad Banskou Bystricou, ktorú dosiahli v záverečných troch minútach vďaka gólom Hudeca a Lukáša Nováka.

Pod Zobor sa chystajú aj fanúšikovia z Trenčína a tak môžeme očakávať búrlivú kulisu a dobrý hokej. Stretnutie sa začína o 18:00 a o všetkom podstatnom budete informovaní aj prostredníctvom nášho textového prenosu, na ktorý vás srdečne pozývam.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, König, Milo, Podhradský, Mezei, Kuzma, Ondrušek – Laliberté, Slovák Blackwater, Macík, Stloukal, Beca, Ručkay, Stümpel, Kutálek, Piačka, Bajtek, Bene

Dukla Trenčín: Chábera – Pavlikovský, Drtina, Holenda, Novák M., Rehák, Hatala, Ryzák, Pařízek – Gašparovič, Novák L., Švec, Šišovský, Troliga, Melichárek, Novák D., Pataky, Hudec, Špankovič, Tužinský, Berák

Rozhodca: Baluška, Jonák – Kacej, Stanzel.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Mužstvá sú už na ľadovej ploche. Pred zápasom funkcionári klubu blahoželajú Jurajovi Štefankovi k štyridsiatym narodeninám. Domáci útočník má však zlomenú lícnu kosť a stretnutie bude sledovať iba z tribúny.

Doznela nám hymna. Domáci fanklub rozprestrel obrovský transparent s obelixom. Hosťujúci sektor sa pomaly zapĺňa a stretnutie nám môže začať.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:32
    Chábera v úvodných 30 sekundách musel vytiahnuť dva pohotové zákroky.

01:06
    Na opačnej strane zasiahol Valent pred osamoteným Šišovským.

01:35
    Zazvonila pravá tyčka hosťujúcej bránky po Mezeiovej strele od modrej a Ručkayovom tečovaní.

03:01
    Domáci v nápore. Chábera je doposiaľ ako na strelnici, Nitra strieľa z každej pozície.

03:54
    Gašparovič unikol domácej obrane, ale jeho zakončenie tesne minulo domácu bránku.

04:09
    Michal Novák nahadzoval puk od modrej čiary pred Valenta, nikto z jeho spoluhráčov jeho pokus netečoval a puk letel vedľa bránky.

05:01
    V úvodných piatich minútach vynikali útoky nad obranami, gól sme však nevideli, kedy obaja branári sa prezentovali dobrými zákrokmi.

06:07
    Nitra dala gól!
    PETR STLOUKAL si odvážne nakorčuloval až pred Cháberu a strelou pomedzi betóny otvára skóre stretnutia. Asistencie: Radoslav Macík, Matthew Beca.

08:26
    Ofsajd Trenčín

08:55
    Vhadzuje sa v strednom pásme. Stretnutie sa hrá od úvodu v dobrom tempe za povzbudzovania oboch fanklubov.

09:41
    Štvrtý útok Nitry tentokrát zovrel hostí pred Cháberom, ktorý ukončil domáci nápor skrytím puku do svojej moci.

10:21
    JAMIE MILAM, ktorý sa pred týždňom po zápase s Martinom pred domácim publikom zasnúbil, pridáva druhý gól domácich. Dobrú robotu odviedol Slovák, ktorý prihral puk pred hosťujúcu bránku a Milam už nemal problém prekonať brankára hostí. asistencie: Marek Slovák, David Laliberté.

10:55
    Nitra si zahrá prvú presilovku pri vylúčení Melichárka.

12:01
    Hostia majú úvodnú minútu oslabenia za sebou, Nitra je s pukom až pri vlastnom brankárovi.

13:08
    Trenčín dal gól!
    Nitra prepadla v útočnom pásme pri naskočení Melichárka na ľad, do úniku sa dostali hostia v prečísleni, Gašparovič nezakončil ideálne, puk sa dostal až k LUKÁŠOVI NOVÁKOVI, ktorý prekonal domáceho brankára a znížil stav stretnutia na rozdiel jedného gólu. Asistencie: Jakub Gašparovič, Jiří Drtina.

13:30
    Mezei si sadá na trestnú lavicu za hákovanie a taktiež aj Šišovský za filmovanie. Hrá sa 4 na 4.

15:16
    Puk na ochrannej sieti a vhadzuje sa pred Cháberom.

15:35
    Hrá sa 5 na 5.

16:23
    Chábera zasahuje pred Macíkom a nasleduje vhadzovanie v obrannom pásme Dukly.

16:27
    Trenčín si zahrá presilovku pri vylúčení Milama za podrazenie.

16:53
    Aktívny Slovák vybojoval v útočnom pásme puk, prihral osamotenému Lalibertému, ktorého pokus Chábera vyrazil na ochrannú sieť. Nitra mohla streliť gól v oslabení.

18:26
    Domáci v plnom počte.

18:31
    Zakázané uvoľnenie Trenčín.

19:15
    Chábera zasahuje a bude sa vhadzovať po jeho lavici.

19:31
    Gašparovičov pokus tesne minul domácu bránku.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila sa prvá tretina, ktorá bola odohraná v dobrom tempe, útoky vynikali nad obranami, na konci akcií však boli pozorní brankári. Tí však inkasovali dovedna trikrát, Chábera po strelách Stloukala a Milama, Valent po presnom zásahu Lukáša Nováka a tak je stav stretnutia po prvej tretine 2:1.

Pomer striel po prvej tretine je 16:9.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:41
    V úvode tretiny poslal Lukáš Novák k ľadu Blackwatera a Nitra si zahrá presilovku.

21:06
    Podhradský mal dostatok priestoru na osi klziska, vystrelil, ale jeho puk končí na hrudi brankára hostí.

22:04
    Stümpelovu príklepovú strelu vyrazil Chábera do bezpečia.

22:43
    Hostia v plnom počte.

22:52
    Vhadzuje sa pred Cháberom.

23:20
    Kuzma sa ocitol na lade po zásahu jedného z Trenčanov a je v opatere domáceho lekára.

23:20
    Troliga inkasoval 5+ do konca zápasu za faul kolenom a domáci majú k dispozícii dlhú presilovku.

24:12
    Drtina odpaluje cez všetky čiary.

24:31
    Laliberté strieľa z ľavého kruhu, Chábera chytá a hru prerušuje.

24:45
    Na ľade v drese hostí sú aktuálne traja Novákovia, Michal Lukáš a Dominik.

25:26
    Hostia doposiaľ odolali prvým dvom minútam domácej presilovky.

25:44
    Vhadzuje sa pred Cháberom, za domácich to skúsi tentokrát tretí útok vedený Becom.

26:28
    Milo tečuje nahodený puk, ten končí na ochrannej sieti. Domáci zatiaľ toho veľa nevymysleli.

26:40
    Dokonca do samostatného úniku sa dostal Gašparovič, s ktorého zakončením si Valent poradil a podržal svoje mužstvo.

27:20
    Trma vrhma pred Cháberom, akciu končí hvizd hlavného rozhodcu.

27:33
    Chábera tentokrát predviedol zákrok zápasu, kedy Blackwater dostal prihrávku na pravú stranu a puk po strele domáceho hráča skončil v lapačke hosťujúceho brankára.

28:26

28:33
    Trenčín odolal dlhej presilovke domácich, avšak chvíľu po naskočení piateho hráča sa dopustili hostia obrovskej chyby a DAVID LALIBERTÉ si bekendovým zakončením vychutnal brankára hostí. Asistencie: Marek Slovák, Judd Blackwater.

29:01
    Trenčín blízko ku gólu, Valent zasahuje na bránkovej čiare.

29:16
    Opäť Valent zasahuje pred nepríjemne atakujúcim Melichárkom.

29:24
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

29:37
    König si sadá na trestnú lavicu za seknutie a Dukla si zahrá presilovku.

30:18
    JIŘÍ DRTINA sa na modrej zbavil protihráča, napriahol, prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a Trenčín znižuje. Asistencie: Lukáš Novák, Jozef Švec.

32:20
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

33:40
    Tvrdý súboj o puk v rohu klziska, úspešnejší domáci hráči.

34:05

35:17
    Hatala páli od modrej, Valent zasahuje a prerušuje hru. Na buly Stümpel proti Švecovi.

36:43
    Bene tvrdo ale čisto odstavil od puku Patakyho.

37:54
    Postavenie mimo hry posúdené ako úmyselné a vhadzuje sa pred Cháberom.

38:31
    Veľká šanca hostí, Lukáš Novák tesne minul odkrytú domácu bránku.

38:49
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

39:11
    Stümpel tečuje pred brankárom hostí, ten na dvakrát zneškodnil jeho pokus.

39:53
    Vhadzuje sa pred Valentom.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme videli po jednom góle na každej strane a tak je stav po dvoch tretinách 3:2. Za domácich zvyšoval krátko po nevyužitej dlhej presilovke Laliberté, za hostí znižoval v 31. minúte počas presilovky Drtina.

Pomer striel po dvoch tretinách je 32:22.

Dnešné stretnutie sleduje 3040 divákov.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:45
    Ofsajd Trenčín.

42:03
    Slovákov pokus Chábera so šťastím vyráža ramenom.

42:51

43:32
    Hostia opäť chybovali pred vlastným brankárom, Ondrušek vybojoval puk, prihral Benemu, s ktorého zakončením si Chábera poradil.

45:25
    Lukáč Novák si ľahol na ľad a zastavil unikajúceho Kutáleka.

45:51
    Ručkay pálil z dobrej príležitosti na opačnej strane zasahuje Valent. Hrá sa hore dole.

46:46
    Chyby pred vlastným brankárom sa dopúšťa aj Nitra, Melichárek však nezakončil ideálne a stav sa nemení.

47:46

48:20
    Hra je prerušená, obe mužstvá striedajú a vhadzuje sa pred domácim brankárom.

48:44
    Trenčín zovrel domácich v obrannom pásme, akcia končí po tečovanej strele od Michala Nováka a zásahu Valenta.

49:12

49:27
    Puk na ochrannej sieti, vhadzuje sa pred Valentom.

50:02
    Pavlikovský v dobrom obrannom zásahu. Pri puku hostia.

51:30
    Stümpel si sadá na trestnú lavicu a Trenčín si zahrá presilovku.

51:49
    Trenčín využíva druhú presilovku v zápase a po góle RICHARDA PAVLIKOVSKÉHO vyrovnáva stav stretnutia. Asistencie: Jakub Gašparovič, Jozef Švec.

52:39

53:22
    Dobre hrajúci štvrtý útok domácich pritlačil hostí pred svojho brankára, ten podržal svoje mužstvo dobrými zákrokmi.

54:55

55:28

55:28
    Oddychový čas hostí.

55:39
    Trenčín po buly zahral nacvičenú akciu na konci ktorej bolo zakončenie Jakuba Gašparoviča a zákrok Michala Valenta.

56:21
    Šišovský zakončoval do odkrytej bránky po vyrazenom puku od domáceho brankára, Mezei zatiahol záchrannú brzdu a Dukla si zahrá presilovku.

56:44
    Trenčín rozohráva akciu od vlastného brankára.

57:33
    Slovák bez hokejky, Nitra sa bráni.

58:09
    Trenčín v obrovskom nápore na domácu bránku, Slovák bol bez hokejky, hostia to však nedokázali využiť a akcia končí po zákroku domáceho brankára.

58:33

59:01
    Nitra rozohráva akciu od vlastného brankára.

59:10
    Ofsajd Nitra.

59:38
    Stümpel sa ocitol v obrovskej šanci po prihrávke od Kutáleka, Chábera zmenšil strelecký uhol a dobre zasiahol.

59:52
    Keď už stretnutie smerovalo do predĺženia, obrane hostí unikol MAREK SLOVÁK a v páde prekonal brankára hostí. Asistencie: David Laliberté.

Skončilo sa veľmi kvalitné stretnutie, v ktorom sme boli svedkami útočného predstavenia z oboch strán, siedmich gólov a perfektných zákrokov brankárov. Keď už to vyzeralo, že víťaza stretnutia nespoznáme v riadnom hracom čase, obrane hostí unikol Marek Slovák a 8 sekúnd pred koncom rozhodol o výhre Nitry 4:3.

Hlasy po zápase:
    Marcel Hanzal, asistent trénera Dukla Trenčín:"Nitra nám odskočila na dva góly, my sme chceli pokračovať v našej hre. Dostali sme tretí gól po našej chybe. Poctivou prácou sme sa snažili vyrovnať, čo sa nám podarilo. Škoda presilovky v závere. Diváci videli pekný hokej. Dnes nám to nevyšlo, ideme ďalej."

Andrej Kmeč, asistent trénera HK Nitra:"Diváci videli dobrý hokej. Nepremenili sme naše šance a držali sme Trenčín v hre. Boli stále nebezpeční, podarilo sa im vyrovnať. V závere sme sa ubránili presilovke a 8 sekúnd pred koncom sa nám podarilo rozhodnúť." (20:38:24)

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 7. Stloukal (Beca, Macík), 11. Milam (Slovák, Laliberté), 29. Laliberté (Slovák, Blackwater), 60. Slovák (Laliberté) – 14. Novák L. (Gašparovič, Drtina), 31. Drtina (Novák L., Švec), 52. Pavlikovský (Gašparovič, Švec)

HK DUKLA Trenčín: Chábera – Pavlikovský, Drtina, Holenda, Novák M., Rehák, Hatala, Ryzák, Pařízek – Gašparovič, Novák L., Švec, Šišovský, Troliga, Melichárek, Novák D., Pataky, Hudec, Špankovič, Tužinský, Berák

Rozhodčí: Baluška, Jonák – Kacej, Stanzel