Kerkrade – Feyenoord 0:1 (po pr.)
Roda JC Kerkrade
0:1 (0:0)
Feyenoord Rotterdam
Středa 03.02.2016, 20:45 • Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade • Nizozemský pohár • Čtvrtfinále

Já se s vámi loučím a přeji příjemnou dobrou noc. (23:22:07)

Fauly: 14:27.

Je konec! Hostě byli v prodloužení šťastnějším týmem a proto postupují do semifinále nizozemského poháru. Jedinou trefu obstaral na konci prvního prodloužení Eric Botteghin, který hlavou doklepl rohový kop, který ještě prodloužil jeho spoluhráč.

Feyenoord se tak může radovat z postupu do semifinále, kde bude podobě jako Alkmaar nebo VVSB.

120+2

120+2
    O průnik do vápna se postaral ještě Kuijt, ale jeho kus letí vysoko nad domácí branku.

120+1
    To se také stalo, ale u míče byl nejdříve hostující střelec branky Botteghin, který odvrací nebezpečný centr do vápna.

120
    V poslední minutě prodloužení mají domácí příležitost rohového kopu. K míči už jde znovu Buijs, který pošle míč do ohně před Vermeera.

118
    Další útok domácích vedl po pravém kraji Milec. Jeho pas měl najít na zadní tyči van Duinena, který je ale přesně bráněn a k míči se nedostává.

117
    Domácí hráči si vytvářejí závěrečný tlak. Ten ale utíná rázným odkopem hostující van Beek, který posílá míč až na polovinu domácího celku.

116
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Velinovic, přichází Toornstra.

115
    Ve středu pole fauluje hostující Velinovic a bude muset velmi rychle do obrany.

114
    Domácí celek tlačí na obranu Feyenoordu, ale větší šanci si zatím nevypracoval. Domácím zbývá posledních pár minut na vyrovnávací branku.

113
    Basacinoglu zdržoval hru a dostává od rozhodčího žlutou kartu.

113
    Rohový kop domácího celku končí jen u Vermeera, který si povyskočil pro míč a chytá ho do rukavic.

112
    Do ofsajdu se dostal hostující kapitán Kuijt, který tak musí odevzdat míč soupeři, který může založit útočnou akci.

110
    Další pokus domácích o vyrovnání. K míči se postavil Žukov, který svým centrem měl najít ve vápně Poepona. Ten je velmi těsně bráněn a k míči se nedostal.

108
    Domácí se snaží o rychlou odpověď, která by je vrátila zpět do hry. To se jim, ale nedaří. Mají na kopačkách hosté.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105
    První prodloužení skončilo.

Vít Schück

Branky: 105+1. Botteghin

Karty:   58. Poepon (KER), 59. van Hyfte (KER), 89. Žukov (KER) – 68. Nelon (FEY), 113. Basacinoglu (FEY)

Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 9:6. Rohy: 10:8. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 14:27.
    Roda JC Kerkrade: van Leer – Milec, Buijs, Swinkels, van Peppen (46. Faik) – van Hyfte (C) (104. Noor), Inceman, Gullón, Žukov – Poepon, Peterson (75. van Duinen)
    Náhradníci: Verbist – Dijkhuizen, Rutjes, Faik, Ngombo, van Duinen, Noor

Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Karsdorp, van Beek, Bottenghin, Kongolom Nelom – Vilhena, Velinovic (116. Toornstra), El Ahmadi – Kuijt (C), Elia (91. Basacikoglu)
    Náhradníci: Hansson – van der Heijden, Nieuwkoop, Toornstra, Gustafson, Basicikoglu, Kramer

Rozhodčí: Janssen – Simons, Kleinjan