Mountfield HK – Kometa Brno 7:0 (kon.) | Liberec – Zlín 6:3 (kon.) | Č. Budějovice – HC Plzeň 5:10 (kon.)
Chomutov – Slavia 6:1 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:2 (po pr.) | HC Litvínov – Kladno 2:3 (po pr.)
Pardubice – Jihlava 3:1 (kon.) | Třinec – Vítkovice 6:3 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 06.02.2016, 16:00DHL Extraliga juniorů • 40. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobrý den, dnes nás čeká parádní podívaná, když v rámci 40. kola DHL Extraligy juniorů přivítá HC Sparta Praha tým HC Energie Karlovy Vary. U textového on-line přenosu Vás vítá Petr Pavlík!

Pražanům se zatím v této sezoně daří na výbornou. Se ziskem 82 bodů jsou v čele tabulky a mají dvoubodový náskok na druhý Třinec. Sparťané také patří mezi dva nejlépe střílející týmy, když nasázeli soupeřům už 158 branek. Včera tým z Prahy prohrál doma po samostatných nájezdech, v nich se jako jediný prosadil plzeňský forvard Petr Kodýtek. Tak uvidíme, co dnes domácí celek předvede.

Karlovarská Energie se aktuálně nachází na sedmém místě extraligové tabulky, když jejich počin čítá 59 bodů. Západočeský celek naposledy prohrál na ledě Českých Budějovic 5:1. Karlovarští si tak určitě budou chtít napravit reputaci.

Poslední vzájemný zápas

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 2:4 (0:2, 2:1, 0:1) Góly: 30. Zikmund, 31. Vrána (Dudek, Davídek) – 3. Kulda (Jandus, Lojka), 29. Havel (Procházka, Knobloch), 45. Pulkrab (Procházka, Zeleňák)

HC Sparta Praha: Pírs (Chour) – Jandus, Knobloch, Bednárik, Kadeřávek, Duben, Zeleňák – Krátký, Michnáč, Lojka, Klindera, Györi, Kulda, Pulkrab, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Šmerha, O.Procházka

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Kuchař) – Michálek, Beer, Pajk, Truhlář, Rulík, Dudek, Vodička – Nguyen, Zikmund, Svoboda, Vrána, Tamáš, Davídek, Hendrych, Janata, L. Procházka, Babka

Rozhodčí: Hodek – Frodl, Lhotský.

Ještě jednou dobré odpoledne. Hráči právě ukončují svoje rozbruslení. Za nějakých 20 minut budeme moci začít.

Hráči obou týmů už nastupují na ledovou plochu.

00:01

00:19
    Hráči pražské Sparty se ihned ženou dopředu.

00:46
    Ofsajd domácího celku.

00:54
    Teď pro změnu zakázané uvolnění.

01:08
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Michálek – 2 min., hrubost).

01:28
    Energetici se zatím brání obstojně a spěchají za nahozeným pukem.

01:54
    Sparťané se ale už usazují v útočném pásmu.

02:39
    Puk letí do obranného pásma pražského celku.

03:12

03:41
    Chour přerušuje hru po nahozené střele jednoho z hráčů Karlových Varů.

04:22
    Györi hledal spoluhráče před brankou, ale neúspěšně.

05:06
    Oba týmy střídají.

07:12
    Hraje se ve středním pásmu.

07:26
    Sparta právě vstřelila branku!

Sparťané vykombinovali tuto akci parádně, když pěknou souhru z kruhu zakončil VOJTĚCH KULDA a svou trefou poslal Sparty do vedení. Asistence: Marek Duben.

09:15
    Hra se stěhuje před hostujícího brankáře.

09:21
    Michnáč zkusil střílenou přihrávku, ale ta se neujala.

09:50
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (O. Procházka – 2 min., vražení na hrazení).

10:07
    Tým se Prahy se osvobozuje.

10:38
    Davídek rozjíždí akci svého celku.

11:01
    Energie si tuhle přesilovku za rámeček určitě nedá.

10:50

12:18
    Michnáč krouží kolem branky a dívá se komu přihraje.

13:21
    Pokus o rychlý brejk v podání karlovarské Energie.

14:10
    Domácí mohli jet tři na dva, ale zkazili přihrávku a nic z toho tím pádem nebylo.

14:57
    Martin Jandus přihrával před branku, ale nikoho v rudém nenašel.

15:39
    Rychlá obměna hráčů obou týmů.

15:46
    Ofsajd domácích.

16:13
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Parádní přečíslení v podání karlovarských. Zikmund našel v přečíslení Nguyena a ten zadovku na JAKUBA VRÁNU, který srovnává stav dnešního zápasu. Asistence: Tomáš Nguyen a Ladislav Zikmund.

17:51
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Zikmund – 2 min., napadení).

19:51
    Hosté plném počtu.

19:51
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Schwamberger – 2 min., vysoká hůl).

20:00

V první třetině jsme byli svědky parádní první třetiny, když nejdříve šli do vedení Sparťané zásluhou Vojtěcha Kuldy, ale do přestávky se podařilo Karlových Varům snížit. Postaral se o to Jakub Vrána. Do druhého dějství půjdeme tak za nerozhodného stavu 1:1. Na konci úvodní periody ještě fauloval zbytečně fauloval jeden z hostujících hráčů, a tak půjdeme do druhého dějství ve čtyřech na obou stranách.

20:01

20:06
    Domácí vyhrávají vhazování a jedou dopředu.

20:58
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

21:20
    Teď naopak domácí celek vyhazuje na icing.

22:00
    Oba týmy v plném počtu.

22:39
    Sladkovský udělal chybu na středu kluziště a mohl být rád, že karlovarští toho nedokázali využít.

23:39
    Po zákroku Kuchaře se hra stěhuje do obranného pásma hostí.

23:48
    Karlovy Vary jeli přečíslení dvou proti jednomu, ale Chour svým zákrokem domácí podržel.

24:49
    Zeleňák najíždí s pukem do pásma a krouží kolem hostující svatyně.

25:23
    Michnáčovi teď puk přeskočil čepel, jinak by domácí útočník zakončoval do téměř prázdné branky.

25:54
    Sparťané na svého soka začínají pěkně tlačit.

26:22
    Zikmund se vydává na výlet do útočného pásma. tam ho ale domácí beci obrali o kotouč.

26:52
    Hra přerušena po zákroku Choura.

27:07
    Pajk nahazoval od modré, domácí útočník puk zachytil a poslal ho na zakázané uvolnění.

27:35
    Šance na straně domácích, ale gól z toho nakonec není, jelikož hostující bek situaci zachránil a vyváží kotouč.

28:32
    Hraje se v obranném pásmu hostí.

28:45
    Ti se provinili zakázaným uvolněním.

29:06
    Hendrych rozjíždí akci, ale už ho domácí beci na červené zastavují.

29:41
    Kuchař teď riskantně odpálil kotouč se svého pásma.

30:16
    Lojka se teď tlačí do zakončení, ale hostující hráči mu nedávají ani centimetr zadarmo.

30:49
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Györi – 2 min., podražení).

30:55
    Zikmund teď kombinuje v útočném pásmu se svými spoluhráči.

31:41
    Chour teď perfektně zasáhl proti střele od modré čáry v podání Svobody.

32:19
    Domácí se na chvilku osvobozují.

32:45
    A opět skvělý Chour.

32:49
    Tým HC Sparta Praha hraje v plném počtu.

34:00
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jandus – 2 min., podražení).

34:52
    Lojka už ujížděl do brejku, ale na poslední chvíli mu hostující zadák puk odebral.

36:00
    Domácí hrají v plném počtu.

36:01
    Sparťané se teď doslova nahrnuli do útočného pásma a skvělou přihrávkou na zadní tyč se prezentoval Jiří Hozák, který parádně našel TOMÁŠE SLADKOVSKÉHO, a ten posílá pražský celek do vedení. Asistence: Jiří Hozák

37:08
    Jeden z hostujících hráčů jel úplně sám na branku, ale opět Chour výborně zasáhl betonem!!

37:58
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Rulík – 2 min., vysoká hůl).

38:05
    Svěřenci trenéra Stránského už kombinují v útočném pásmu.

38:36
    Hosté se ale osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:58
    Neuvěřitelné!! Domácí v posledních dvou sekundách druhé periody vstřelili gól, ale nakonec po poradě s videorozhodčím branka neplatí! Tím pádem hosté mají na ledě plný počet bruslařů.

40:00

Ve druhé periodě jsme viděli poměrně vyrovnaný hokej. Pár šancí měli domácí, poté se předvedli i hostující hráči. Nakonec však Sparta dokázala vstřelit rozdílovou branku, když se o to postaral forvard Tomáš Sladkovský. Čeká nás tedy zajímavá třetí perioda, ve které hostující celek bude muset vyrovnat, pokud ještě pomýšlí na body v tomto napínavém střetnutí.

Třetí třetina začne cca v 17:28 hod.

Hráči se už pomalu trousí ze svých kabin a za malou chvíli začne třetí část tohoto klání.

40:01

40:01
    Úvodní buly vyhráli domácí a zakládají útok.

40:12
    Hosté vyhazují puk ze svého pásma.

40:43
    Škoda, že hostujícímu zadákovi na modré přeskočil puk přes hokejku, jinak by z toho byla celkem solidní šance.

41:46
    Nguyenovi se nepodařilo dostat puk do středního pásma.

42:02
    Chour přerušuje hru. Vhazuje se po jeho levici.

42:21
    Tým z Prahy se zbytečně vymanil z útočného pásma nepřesnou přihrávkou.

43:01
    Jeden z domácích útočníků jel sám na brankáře, ale skvělý Kuchař zneškodnil jeho pokus vyrážečkou!

43:55
    Forvard Pulkrab se snažil o rychlou akci z rohu kluziště, neúspěšně.

44:26
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Hendrych – 2 min., držení protihráče).

45:19
    Sparťané se zatím nemohou dostat do útočného pásma.

45:51
    Skvělý brankář Kuchař teď zariskoval a vyhodil kotouč až na druhou stranu Chourovi.

46:26
    Tým HC Energie Karlovy Vary hraje v plném počtu.

46:35
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

46:39
    Michnáč zaměstnává svým pobytem v útočném pásmu hostující beky.

47:21
    Svoboda míří dopředu, ale domácí ho odzbrojili.

48:01
    Zmatek před karlovarskou brankou hasí Jakub Vrána.

48:43
    Rychlá střela z kruhu v podání Ondřeje Procházky končí v náruči hostujícího strážce svatyně. Ten rozehrává na své zadáky a ti zaklají útok.

49:55

50:17
    Karlovy Vary srovnávají průběh dnešního klání. V situaci dvou proti jednomu jeli MILAN DAVÍDEK a Kamil Svoboda. První jmenovaný vzal vše na sebe a propálil Choura střelou pod vyrážečku. Jedeme tedy od znova. Asistence: Kamil Svoboda.

51:54
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Klindera – 2 min., podražení).

52:03
    Energetici se zabydlují v útočném pásmu a kombinují.

52:14
    Nyní se provinili ofsajdem.

52:40
    Pražský celek se osvobozuje.

53:01
    Karlovarští jsou v pásmu, ale chybí tomu střelba.

53:54

54:34
    Tým z Prahy se drží v útočném pásmu.

54:57
    Střela Pajka od modré čáry končí jen na zadním mantinelu.

55:58
    Michnáč hledal před brankou najíždějícího O. Procházku, který místo toho aby vystřelil, tak přihrál přesně na hůl hostujícího zadáka.

56:41
    Parádním zákrokem se nyní prezentoval Kuchař, který vychytal z mezikruží domácího Lojku.

56:58
    Ofsajd na straně hostí.

57:06
    Energie míří dopředu za nahozeným kotoučem.

57:28
    Michálek nabírá rychlost, ale domácí beci se o něj postarali.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:30
    Nikdo na ledě nechce nikomu dát nic zadarmo. Teď to předvedl hostující Rulík.

59:20
    Menší závar před domácí svatyní, ale domácí vše vyřešili.

59:58
    Už se nic nestane. Půjdeme do prodloužení.

60:00

Třetí perioda nabídla opět parádní podívanou. Šance měla většinou Sparta, ale byla to karlovarská Energie, která dokázala vsítit vyrovnávající branku na 2:2. Za pár okamžiků budeme svědky pětiminutového prodloužení.

60:01

60:05
    Domácí chtějí ihned zkraje rozhodnout a ženou se za branku Kuchaře pro nahozenou pryž.
    Tomuto se říká pěkná sbírka puků :)

Necessities. #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

60:45
    Pajk s Vránou vyvážejí kotouč a hosté střídají.

61:29
    Svádí se boj ve středu kluziště. Nakonec si bere kotouč Energie.

61:36
    Michálek vyváží puk a míří s ním před branku Sparty.

62:16

62:46
    Karlovarští se dostávají pomalu do hry a ohrožují Choura nepříjemnými střelami.

63:12
    Chour po zákroku lapačkou přerušuje hru. Následovat bude buly po jeho levici.

63:37
    Sparťanští beci rozjíždějí svou akci zpoza vlastní branky.

64:01
    Poslední minuta prodloužení je tu.

64:28
    Buly před Kuchařem.

64:46
    Knobloch má puk na hokejce a rozehrává svým forvardům.

64:56

Obrovská smůla na straně karlovarské Energie, naopak veliké nadšení na sparťanských tvářích! Hozák po přihrávce od Knoblocha vybojoval puk v útočném pásmu v rohu kluziště, následně ho předložil MARKU GYÖROVI, který z bezprostřední blízkosti prostřeluje brankáře Kuchaře! Sparta tak vítězí po prodloužení 3:2!

Napínavé střetnutí...
    Nic jiného bychom k tomu nemohli dodat. Viděli jsme bojovné utkání plné agresivity, dravosti, chutě a mnoho dalšího. Sparťané šli vždy do vedení, ale Karlovy Vary vždy stáhly její jednogólový náskok. Utkání dospělo až do prodloužení, v nichž rozhodl domácí hrdina MAREK GYÖRI. Jeden bod domů si veze karlovarská Energie, dva body zůstávají doma. HC Sparta Praha poráží výběr HC Energie Karlovy Vary 3:2 po prodloužení.

V toto chvíli mi nezbývá nic jiného, než Vám popřát hezký zbytek dnešního dne. Užívejte si ho a u dalších onlajnů se mějte hezky. Na počtenou! (18:17:58)

Petr Pavlík

Branky a nahrávky: 8. Kulda (Duben), 37. Sladkovský (Hozák), 65. Györi (Hozák, Knobloch) – 17. Vrána (Nguyen, Zikmund), 51. Davídek (Svoboda)

HC Sparta Praha: Chour (Pírs) – Jandus, Knobloch, Bednárik, Kadeřávek, Duben, Zeleňák – Krátký, Michnáč, Lojka, Klindera, Györi, Kulda, Pulkrab, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Šmerha, O.Procházka
    HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Frček) – Michálek, Beer, Pajk, Truhlář, Rulík, Dudek, Vodička – Nguyen, Zikmund, Svoboda, Vrána, Tamáš, Davídek, Hendrych, Janata, L. Procházka, Babka

Rozhodčí: Hodek – Frodl, Lhotský