Morija – Šátral 2:0 (kon.) | Štěpánek – Berrer 1:2 (kon.)
Michael Berrer
Michael Berrer (5)
2
2 6 6
Úterý 09.02.2016, 20:10Challenger Bergamo - Trofeo Perrel - Faip (krytý tvrdý povrch) • 1. kolo

3:6
    V setu vítězí Berrer. Druhý mečbol se už Štěpánkovi odvrátit nepodařilo, Berrer tak svého soupeře v tomhle setu i potřetí brejknul a získal klíčový míček tohoto utkání.

15-40
    Štěpánek vyhodil svůj bekhend jen za základní čáru. A úplně zadarmo nabídl svému soupeři dva mečboly!

3:5
    V gemu vítězí Štěpánek. Pokračujeme. Němec si na poslední krok bude muset počkat. Čech se znovu prezentoval velkou bojovností a prodlužuje si pobyt na turnaji v Bergamu. Pořád je ale jeden brejk dole.

A-40
    Štěpánkovi zbývalo jediné – pokusit se o lob. A vyšlo to! Brejkbol pro Čecha.

40-40
    Neuvěřitelné! Bererrův křižný úder skončil přesně na čáře. Štěpánek jen zakroutil hlavou. Jako by tomu nechtěl uvěřit.

40-15
    Tohle byl dobrý míček! Štěpánek prostě bojuje dál a dál i za tohoto hodně nepříznivého stavu. Má dva brejkboly!

2:5
    V gemu vítězí Berrer. A je zřejmě po nadějích českého hráče na nějaký větší úspěch na turnaji v Bergamu. Němec využil i tenhle brejkbol, protože Štěpánek u sítě opět hrubě chyboval, a bude za chvilku podávat na postup do další fáze.

30-40
    Další brejkbol pro Němce! Tohle už je kritická záležitost pro českého hráče.

15-30
    Tohle by mohlo Štěpánkovi pomoci! Nádherný lob. Vysloužil si potlesk tribun, které jsou slušně zaplněné.

2:3
    V gemu vítězí Berrer. Štěpánek nakonec naběhl na síť, tam ovšem složitou situaci nezvládl a svůj volej usměrnil jen do sítě. Němec využil hned svůj první brejkbol v sadě třetí a má nyní velkou výhodu. Potvrdit brejk, to bude nyní jeho jednoznačná priorita.

30-40
    Štěpánek to myslel dobře, zahrál do protipohybu Berrera, jenže míček byl o kousek delší než bylo třeba. Brejkbol pro Berrera!

40-15
    Štěpánek zatlačil forhendem soupeře do rohu kurtu a pak ho donutil chybovat. Dva brejkboly pro Čecha!

40-30
    Berrer si připsal svou čtvrtou dvojchybu v nejnevhodnější moment. Brejkbol pro Štěpánka!

3:6
    V setu vítězí Berrer. Jeden jediný brejk nakonec pomohl Němcovi k vyrovnání stavu. Štěpánek se nyní marně snažil sebrat soupeři servis, i když v posledním gemu byl tomu nejblíže. Jedeme dál, třetí sada nám co nevidět začne.

40-A
    Berrer zaznamenal přímý bod z podání a má první setbol!

40-0
    Štěpánek je prostě velký bojovník. A najednou má tři brejkboly!

15-0
    Krása, jednoduše nádhera! Štěpánek naznačil, že bude posílat forhend do rohu kurtu. Nakonec ale zahrál nečekaného kraťase.

0-40
    Skvělý lob přesně na základní čáru! Němec si vysloužil velký potlesk. Štěpánek nemohl absolutně nic dělat. Máme tu další tři brejkboly!

1:3
    V gemu vítězí Berrer. Štěpánek musel couvat a těžkou smeč prostě nezvládl. Míček skončil po jeho úderu pouze v síti. Němec tedy využil už svůj druhý brejkbol a má v téhle sadě výhodu jednoho brejku.

15-40
    Štěpánek chtěl tenhle gem rozhodnout rychlým náběhem na síť, zase však našel Berrer prostor pro prohoz. První dva brejkboly pro Němce!

6:2
    V setu vítězí Štěpánek. Za nějakou půlhodinku byla otázka první sady celkem snadno vyřešila. Štěpánek brejknul svého soupeře dvakrát, naopak na svém podání byl neomylný a zaslouženě získal první dílčí úspěch na svou stranu.

40-0
    Nádherně to nyní zahrál Štěpánek. Nejprve zkrátil hru, pak soupeře přeloboval. A má tři setboly!

5:2
    V gemu vítězí Štěpánek. Podruhé v utkání bere český tenista svému soupeři servis a za chvilku bude podávat na vítězství v první sadě. Skvěle se nyní Čech bránil, až bezmocného Berrera nakonec prohodil.

40-30
    Zahlášený je aut, Štěpánek má k dispozici další brejkbol!

2:1
    V gemu vítězí Štěpánek. Tohle je rozhodně dobrý start do utkání ze strany českého tenisty. Ten získal svůj první brejk poté, co Němec předvedl vůbec svou první dvojchybu. Tohle byla hořká porážka pro Berrera, který dokázal odvrátit dva brejkboly, ten třetí už ale nezvládl.

A-40
    Berrer vyhodil svůj forhend jen za základní čáru. Štěpánek má k dispozici třetí brejkbol!

40-15
    Berrer poslal svůj bekhend jen do sítě a nabídl svému soupeři hned dva brejkboly!