Sporting Gijón
1:3 (1:2)
FC Barcelona
Středa 17.02.2016, 18:30Španělská LaLiga • 16. kolo

Zápas je u konce. Hosté dnes dominovali již od první minuty a berou zasloužené tři body. Domácí se dnes zmohli pouze na jeden gól a to v 27. minutě, kdy Castro srovnával na 1:1. Poté však přišla chvíle Messiho a Suareze, a tak je konečný stav 1:3. Hosté si tak po dnešním zápase vytváří šesti bodový náskok nad druhým Atleticem, zatímco domácí zůstávají na místě šestnáctém. (20:22:30)

90+3

90+2
    Lionel Messi se dostal ke střele, ale svůj pokus namířil pouze do soupeře.

90+1
    Canella fauloval Lionela Messiho a následně je odměněn žlutou kartou.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Neymar centroval z levé strany, ale jeho pokus zastavil Cuellar.

90
    Běží poslední minuta základní hrací doby.

89
    Lionel Messi se pěkně uvolnil a poté chtěl vystřelit. Na poslední chvíli k němu přistoupil jeden z obránců a o míč ho připravil.

87
    Hosté kombinují na půli domácích, zatímco ti se brání a snaží se neinkasovat ještě čtvrtý gól.

86
    Halilović zkusil vypálit z nějakých 27 metrů, ale jeho rána končí vysoko nad brankou soupeře.

84
    Domácí se alespoň na chvíli dostali k míči, ale dostat se blíž k brance soupeře se jim zatím nedaří.

83
    Messi se snažil šikovně uvolnit rozběhnutého Suareze, ale přihrávka byla příliš dlouhá na to, aby Suarez míč stihl. Následuje odkop od brány domácích.

82
    Hosté kontrolují hru a drží míč na svých kopačkách. Domácí se pravděpodobně smířili s dnešní prohrou a už ani nenapadají rozehrávku soupeře.

81
    Střídání v týmu hostů: ze hřiště odchází Pique, kterého nahradí Bartra.

80
    Střídání v týmu hostů: ze hřiště odchází Busquets, kterého nahradí Mascherano.

80
    Neymar se opřel z hranice šestnáctky do míče, ale jeho pokus končí vysoko nad brankou.

78
    Busquets vidí za zbytečné řeči žlutou kartu.

77
    Menendez svým centrem trefil pouze jednoho z bránících hráčů hostujícího celku. Následuje rohový kop.

76
    Lionel Messi skvěle uvolnil rozběhnutého Suareze, ale ten než se nadal o míč díky pohotovému výběhu domácího golmana přišel.

Jan Franek

Branky: 27. C. Castro (Menéndez) – 25. Messi (L. Suárez), 31. Messi (L. Suárez), 67. L. Suárez (Aleix Vidal)

Karty:   61. Meré (GIJ), 90+1. Canella (GIJ) – 78. Busquets (BAR)

Neproměněná penalta: 62. L. Suárez (BAR), brankář Cuéllar zneškodnil

Držení míče: 23 % : 77 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 3:8. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:7.
    Sporting Gijón: Cuéllar – Lora, Lichnovsky, Meré, Canella – P. Pérez (69. Isma López), Mascarell – Cases, Menéndez (74. Barrera), Halilović – C. Castro (69. Jony).
    Náhradníci: Alberto García – Aït-Atmane, Barrera, Guerrero, Jony, Isma López, O. Vranješ.

FC Barcelona: Bravo – Aleix Vidal, Piqué (81. Bartra), Mathieu, Adriano – Rakitić, Busquets (80. Mascherano), Arda Turan – Messi, L. Suárez, Neymar.
    Náhradníci: ter Stegen – Dani Alves, Bartra, Munir, Iniesta, Mascherano, Vermaelen.