Jihlava – Chomutov 0:5 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 8:3 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:6 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 2:5 (kon.) | Sparta – Olomouc 8:2 (kon.) | Č. Budějovice – Zlín 6:0 (kon.)
Slavia – K. Vary 8:1 (kon.)
HC Sparta Praha
8:2 (2:0, 3:1, 3:1)
HC Olomouc
Pátek 26.02.2016, 17:30 • Tipsport aréna (malá hala) • DHL Extraliga juniorů • 43. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Loučím se a mějte pěkný pátek a samozřejmě i víkend. Na počtenou. (19:37:14)

Sparta ve třetí třetině vstřelila 3 branky. Stejný počet jako v té druhé. Završila tak konečný stav na 8:2. Domácí dnes našli recept na Šoustala velmi brzo a ani jednou v utkání neprohrávali. Sparťané tak berou 3 body za vítězství 8:2 v základní hrací době.

59:47
    Sparta právě vstřelila branku!
    Ještě jedna branka. Pražané ze závěrečného tlaku vytěžili další branku. Autorem branky je LUKÁŠ SLADKOVSKÝ. Asistence: Vojtěch Kulda, Daniel Schwamberger

59:00
    Máme tu poslední minutu 3. třetiny a nejspíše i zápasu.

55:39
    Využitá početní výhoda 5 na 4. Pěkná kombinace Sparty vedla k sedmé brance. Na modré si potáhl a přihrál, další hráč už si věděl rady při úniku 2 na 1, našel svého spoluhráče a ten trefil bránu dřív než se stačil Šoustal přesunout. Autorem branky je LUKÁŠ SLADKOVSKÝ. Asistence: Daniel Schwamberger, Vojtěch Kulda. Aktuální stav 7:2.

55:08
    Mora vyhazuje. Sparťané musejí znovu.

54:46
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (2 min. – nedovolené bránění).

54:31
    Pražané vyhráli buly ve středním pásmu.

53:40
    Sražená střela domácích.

52:38
    Pěkný průnik středem třetiny olomouckých. Sparťanský forvard se ke střele nedostal.

51:43
    Kohouti šli do brejku, ale zastavila je připravená defenziva domácích.

51:27
    Pražané drží hosty sevřené v jejich třetině.

50:49
    Olomouc operuje v pásmu Sparty.

48:20
    Olomoucký hráč byl nekompromisně sražen k ledu. Musí střídat, není v pořádku.

47:25
    Tvrdý souboj u mantinelu ve třetině domácích. Na stadióně až zadunělo po tomto střetu.

46:29
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kulda – 2 min., podražení).

46:20
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Po faulu Zeleňáka budeme svědky trestného střílení. Olomouc vstřelila právě gól z trestného střílení. Autorem gólu byl JAN BEIER, který zamíchal s pukem a poté ho vystřelil přesně mezi betony Pírse. Stav je nyní 6:2 pro domácí Pražany.

45:10
    To je motání. Domácí útočník Albert Michnáč dělá z obránců olomouckých kužely. Krásné kličky, které ke gólu nakonec nevedly.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 3. Vlad (Kulda), 7. Havel (Knobloch, Michnáč), 22. Schwamberger (Kulda), 29. Knobloch (Kadeřávek, Györi), 37. Michnáč (Pulkrab), 41. Havel (Pulkrab), 56. Sladkovský (Schwamberger, Kulda), 60. Sladkovský (Schwamberger, Kulda) – 23. Fejko (Macuh), 47. Beier (TS)

HC Sparta Praha: Pírs (Chour) – Jandus, Knobloch (C), Mikliš, Bednárik, Kadeřávek, Duben, Zeleňák, Vlad – Krátký, Michnáč, Lojka, Klindera, Györi, Kulda, Pulkrab, Schwamberger, Sladkovský, Havel
    HC Olomouc: Šoustal (Pospíšil) – Klvaňa, Dajčar, Kališ, Beutl, Kolovratník, Škoda – Heža, Kropáč,Fejko, Malý, Horák, Macuh, Marek, Beier, Kuba

Rozhodčí: Pavlovič – Marek, Svobodová