Vladivostok – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 0:6 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:0 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 1:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:0 (1:0, 2:0, 0:0) Stav série: 1:2
Salavat Julajev Ufa
Pátek 26.02.2016, 17:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL

Čtvrté utkání série se hraje v neděli od 15:00 opět v Kazani a náš server Vám z něho samozřejmě přinese podrobný on-line přenos. Já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek pátečního večera! (19:25:09)

Stav série – 1:2 na zápasy.

Ve třetí třetině už branka nepadla a hokejisté Kazaně tak poráží Ufu 3:0, čímž snižují stav série na 1:2. Branky domácích stříleli v 18. minutě Vladimir Tkačjov a ve druhé části Dmitrij Archipov a Arťom Lukojanov. Tatary podržel také brankář Stanislav Galimov, ten se blýskl zejména v závěru prostřední periody, kdy tygřím skokem vyrazil zakončení Bodrova, které už mířilo do odkryté klece.

Střely na branku ve 3. třetině – 1:12, celkem – 25:34.

59:45
    Wilson odrazil puk do středního pásma, čas možná tak na poslední akci.

59:11
    Hosté ještě odvolali brankáře!

59:10
    Domácí kouč Zinetula Biljaletdinov neponechává nic náhodě a bere si time-out.

59:10
    Zakázané uvolnění Kazaně. Předtím pálil z osy hřiště mimo Grigorenko.

58:45
    Zápas se už spíše jen dohrává, především domácí nemají kam spěchat.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:37
    Domácí sbírají sekundy ve svém útočném pásmu.

56:24
    Zákrok Galimova, který vyrazil za branku střelu z levého kruhu.

55:53
    Domácí zahráli na icing, vhazovat se tedy bude před jejich brankou.

55:01
    Posledních pět minut třetí třetiny. Troufám se říci, že o vítězství Ak Bars je rozhodnuto.

54:31
    Lisin zaútočil po pravém křídle. Místo střely se snažil přihrávat, ale nevšiml si, že mu před branku nikdo ze spoluhráčů nenajíždí.

53:45
    Linus Omark objel branku a vybruslil si až do střelecké pozice. Galimov na místě.

53:03
    Hostující Višněvskij se pokusil o dlouhý pas, který ale neprošel až na najíždějícího útočníka.

52:25
    Hostům utíká čas, pokud rychle neskórují, tak už asi nedostanou šanci zdramatizovat závěr.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 18. Tkačjov (Ďaloga, Lukojanov), 23. Archipov, 34. Lukojanov (Čibisov, Tkačjov)

Ak Bars Kazaň: Galimov (Garipov) – Bělov, Abrosimov, Ďaloga, Zacharčuk, Wilson, Jarullin (A), Tokranov, Sidorov – Varnakov (A), Obuchov, Malychin – Čibisov, Tkačjov, Lukojanov – Sjögren, Möller, Azevedo – Svitov (C), Archipov.
    Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Chripunov, Vorobjov, Bodrov, Arzamacev, Višněvskij, Gončarov – Engqvist, Grigorenko (C), Omark – Chlystov (A), Makarov, Saprykin – Sojn (A), Lazarev, Nesterov – Hartikainen, Prochorkin, Lisin.

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Michel, Strelcov