Jihlava – Ostrava 2:5 (kon.) | Sparta – Jablonec 2:0 (kon.) | Brno – Slavia 5:2 (kon.)
Liberec – Hr. Králové 2:0 (kon.) | Znojmo – Teplice 2:2 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
5:2 (2:2)
SK Slavia Praha
Pondělí 29.02.2016, 13:00 • Sladovnická - UT, Brno • Juniorská liga • 21. kolo

Brno vstoupilo do druhého poločasu stejně jako do celého zápasu výborně a necelých pět minut po jeho začátku dovršil fantastický obrat Brna Pavel Sokol, který na pravé straně od postranní čáry pronikl do šestnáctky a poté napřáhl nádhernou střelou ke vzdálenější levé tyči. Slavia Praha vrhla v závěru utkání všechno do útoku a Zbrojovka dvakrát udeřila z rychlého protiútoku, po kterém se prosadili dva střídající hráči. Nejprve Michal Šembera a konečnou podobu výsledku dal poté Martin Krištof. Konečný výsledek. FC Zbrojovka Brno 5 SK Slavia Praha 2. (15:27:24)

90+1
    90+1. Martin KRIŠTOF - 5:2

90+1
    Brno právě vstřelilo branku!
    MARTIN KRIŠTOF se jako druhý střídající hráč prosazuje a pečetí vítězství Brna v samotném závěru utkání 5:2!! Martin Krištof se dostal k míči po sérii nádherných přihrávek na levé straně šestnáctky a poté krásnou přízemní střelou zamířil ke vzdálenější pravé tyči.

89
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Čambal, přichází Jura.

88
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Pospíšil, přichází Krejčíř.

88
    Brno v závěru zápasu připravuje další střídání.

86
    Brno vede 4:2 a Slavia už má minimum zápasu na to, aby se zápasem ještě něco udělala.

84
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Sokol, přichází Krištof.
    84. Michal ŠEMBERA - 4:2

84
    Střídající MICHAL ŠEMBERA střílí gól a posílá Brno do dvoubrankového trháku!! Michal Šembera dostal do šestnáctky z levé strany krásnou přihrávkou a na vzdálenější pravé tyči míč dorazil do prázdné brány.

83
    Brno v závěru zápasu spoléhá na rychlé protiútoky.

82
    David Vavrouš poslal do šestnáctky nebezpečný střílený centr, který domácí fotbalisté s problémy dokázali odvrátit. Jmenovitě brankář Jiří Fodler.

81
    Denis Peljak skvěle odcentroval z levého křídla a na vzdálenější pravé tyči našel Libora Holíka, ten ale skákavý míč poslal vysoko nad bránu.

80
    Utkání pomalu spěje ke svému konci a Slavia se marně snaží odpovědět na fantastický obrat domácího Brna.

77
    Ondřej Kocourek se z volného přímého kopu snažil míč zatočit do bližšího levého horního rohu brány, jeho následná střela ale byla sražena jeho spoluhráčem vedle levé tyče!

76
    Brno připravilo další střídání a na hřiště přišel Michal Šembera.

76
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Šural, přichází Šembera.

76
    K exekuci volného přímého kopu se staví Ondřej Kocourek.

75
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Zoubek, přichází Fotr.

75
    Jakub Šural fauloval v blízkosti šestnáctky a Slavia bude mít k dispozici volný přímý kop z velmi výhodné pozice.

74
    Ondřej Kocourek hledal v pokutovém území krásnou kolmou přihrávkou Davida Zoubka, u míče byl ale jako první Jiří Floder.

73
    Jiří Koláčný se mohl řítit do slibné brankové příležitosti, včas proti němu ale vyběhl pozorný brankář Josef Řehák.

72
    Libor Holík poslal do šestnáctky nebezpečný centr, míč ale vzápětí stáhl ze vzduchu pozorný Jiří Floder.

71
    Do konce utkání zbývá odehrát necelých dvacet minut. Brno vede nad Slavií v 21. kole Juniorské ligy stále 3:2.

70
    David Vavrouš si nabíhal na kolmou přihrávku svých spoluhráčů, jenže míč mu prokouzl mezi nohama a nedokázal ho zpracovat.

69
    Brno po přestávce ještě neinkasovalo a skvěle brání.

68
    Slavia usiluje o vstřelení vyrovnávacího gólu, jenže její útoky se tříští o pevnou obranu Zbrojovky Brno.

67
    Brno sáhlo ke střídání, když ze hřiště odešel Marek Vintr a nahradil ho jeho bratr Ondřej.

66
    Jeden z fotbalistů Slavie napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné střele, která mířila přesně k pravé tyči, jenže Jiří Fodler vytáhl úžasný zákrok a míč tygřím skokem vyrazil mimo!

65
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází M. Vintr, přichází O. Vintr.

65
    Jakub Šural je zpět na nohou a zápas může po krátkém ošetření opět pokračovat.

64
    Hra byla přerušena, aby mohlo dojít k ošetření.

63
    Jakub Šural chtěl vypálit zpoza šestnáctky, jenže se srazil z protihráčem a zůstal ležet na hrací ploše.

62
    Slavia vybojovala na pravém křídle rohový kop, po kterém se ocitl v ofsajdu hostující kapitán Ondřej Kocourek.

61
    Ze zápasu uplynula hodina hry. FC Zbrojovka Brno vede nad Slavií Praha po dokonání fantastického obratu těsně 3:2.

60
    Brno se koncentruje především na obranu.

59
    Slavia se snaží odpovědět na třetí inkasovaný gól a nyní jsou její fotbalisté na hřišti jasně lepší.

58
    Jan Kuchta poslal míč z pravé strany hřiště přízemní střelou ke vzdálenější levé tyči, jeho gól však nebyl kvůli ofsajdu uznán.

57
    Ondřej Kocourek na levé straně v blízkosti šestnáctky rozehrál standardní situaci po ruce jednoho z domácích fotbalistů, jeho následný centr ale vyboxoval na vzdálenější pravé tyči do bezpečí pozorný brankář Jiří Floder, který dobře vyběhl z brány.

56
    Ondřej Kocourek z levého křídla posílal do šestnáctky Brna nebezpečnou přihrávku, na kterou jeden z jeho spoluhráči na hranici velkého pokutového území těsně nedosáhl.

55
    Slavia si zopakovala rozehrávku rohového kopu a na vzdálenější levé tyči se jeden z domácích fotbalistů dostal k hlavičce, která zamířila zhruba dva metry mimo.

54
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Král, přichází Jakab.

54
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Badocha, přichází Veselý.

54
    Hráči Brna na pravém křídle vybojovali rohový kop, který byl na přední tyči sražen do zámezí.

53
    Ondřej Badocha postupoval osamocený na domácí bránu Jiřího Flodera, jeho následnou akci ale zastavil ofsajd.

52
    Fotbalisté Brna ožili a snaží se rychle vstřelit pojišťující druhý gól.

51
    Kdyby dnes Brno prohrálo, asi by si jeho hráči hodně drbali hlavy. Zatím tak ale učinit nemusí, protože vedou 3:2.
    50. Pavel SOKOL - 3:2

50
    PAVEL SOKOL střílí nádherný gól a dokonává úžasný obrat Zbrojovky, která ze skóre 0:2 otočila výsledek zápasu na 3:2!! Pavel Sokol z pravého křídla neohroženě pronikl do pokutového území a poté napřáhl k diagonální střele, která metr nad zemí zamířila ke vzdálenější levé tyči. Fantastická střela a fantastický gól.

50
    Slavia se pokusila zrychlit hru dlouhým kolmým pasem do šestnáctky, ten ale skončil pouze v náručí Jiřího Flodlera.

49
    Nechybělo mnoho a Slavia se krátce po začátku druhého poločasu mohla ujmout při předchozím rohu vedení.

48
    Jakub Šural si počínal na přední pravé tyči po nebezpečném centru Slavie velmi obezřetně a odkopl míč do bezpečí.

47
    Libor Holík sebral míč u brankové čáry Danielo Pospíšilovi a vybojoval pro svůj tým rohový kop.

46
    Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení druhého poločasu, jehož výkop obstarali fotbalisté Slavie Praha.

46

Juniorka hraje po první půli se Slavií nerozhodně 2:2.Na náročném terénu šli hosté rychle do dvougólového vedení, srovnání zařídili v závěru půle Pospíšil a Šural.

Zveřejnil(a) FC Zbrojovka Brno dne 29. únor 2016

Fotbalisté Zbrojovky byli aktivnější, jenže góly stříleli pouze hráči Slavie, kteří si zásluhou Ondřeje Kocourka a Jana Kuchty vytvořili během necelé čtvrthodiny dvoubrankový náskok. Na ten ale Zbrojovka dokázala v závěru poločasu odpovědět, když nejprve snížil Daniel Pospíšil a pět minut před přestávkou vyrovnal z penalty Jakub Šural. Skóre po prvním poločase. FC Zbrojovka Brno 2 SK Slavia Praha 2.

45+1

45+1
    Žlutou kartu dostává Vavrouš (SK Slavia Praha).

45
    Běží poslední sekundy prvního poločasu, nad jehož rámec ještě zřejmě bude nastavena jedna minuta.

44
    Slavia se snažila vrátit zpět do vedení, její následná akce ale nic nepřinesla.

43
    Blíží se samotný závěr prvního poločasu, v němž už se zřejmě žádného gólu nedočkáme.

42
    Žlutou kartu dostává Šural (FC Zbrojovka Brno).

42
    Alex Král se ocitl na levé straně šestnáctky v obrovské šanci, jenže v tváří v tvář Jiřímu Floderovi přízemní střelou neuspěl, stejně jako vzápětí dorážející Jan Kuchta! Brankář Brna se nyní vyznamenal fantastickým zákrokem.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a stav nádherného utkání je vyrovnaný 2:2.
    40. Jakub ŠURAL - 2:2

40
    JAKUB ŠURAL proměňuje pokutový kop a vyrovnává na 2:2!! Jakub Šural si počínal při penaltě zkušeně a poslal míč pod horní tyč.

39
    Žlutou kartu dostává (SK Slavia Praha).
    38. Denis Peljak fauloval v pokutovém území Jakuba Kučeru.

38
    Jakub Kučera pronikl po pravé straně do šestnáctky a po faulu Denise Peljaka vybojoval pro svůj tým pokutový kop!

37
    Ondřej Kocourek se snažil nasadit jesličky domácímu Michalovi Bednářovi, ten se ale nenechal opít rohlíkem.

36
    Obrana Slavie fungovala poměrně dobře, nyní se ale dopustila obrovské chyby, zejména tedy brankář Josef Řehák.
    35. Daniel POSPÍŠIL - 1:2

35
    DANIEL POSPÍŠIL střílí gól a vrací Zbrojovku deset minut před koncem prvního poločasu zpět do zápasu!! Josef Řehák vyběhl daleko z brány, jenže při následném odkopu trefil pouze svého spoluhráče, od kterého se míč odrazil k Markovi Vintrovi, který zkusil ze střední vzdálenosti skórovat nádherným lobem, ten ale jeden z hráčů Slavie vyrazil na brankové čáře hlavou na břevno. Jenže k odraženému míči se poté dostal Daniel Pospíšil a přesnou hlavičkou ho poslal ke vzdálenější levé tyči.

34
    Kapitán Slavie Ondřej Kocourek napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, ta mu ale vůbec nesedla a zamířila mimo.

33
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, zatím ale bez nějaké větší brankové příležitosti či gólu.

32
    Na opačné straně zrychlili hru vzápětí kolmou přihrávkou také fotbalisté Zbrojovky, také Josef Řehák ale prokázal dobré čtení hry a míč před jedním z hráčů Brna odkopl za postranní čáru.

31
    Slavia posílala do šestnáctky pěknou kolmou přihrávku, proti míče ale rychle vyběhl Jiří Floder a odkopl ho do bezpečí.

30
    Pavel Sokol odvedl v obraně skvělou práci, když proti dvojnásobné přesile vybojoval u rohového praporku odkop od brány.

29
    David Vavrouš napřáhl zpoza šestnáctky před několika okamžiky k pěkné diagonální střele, která zamířila těsně vedle vzdálenější pravé tyče.

28
    Sledujeme pohledné utkání, ve kterém se oba týmy prezentují ofenzivním fotbalem a je vidět, že se střetávají dva celky z horní poloviny tabulky.

27
    Pavel Sokol se dostával se dostával do zajímavé brankové příležitosti, brankář Josef Řehák ale nakonec mohl zůstat v klidu. Brňané se do zakončení nedostali.

26
    Michal Bednář posílal ze strany do šestnáctky Slavie dobrý centr, žádný z jeho spoluhráčů se ale vzápětí do zakončení nedostal.

25
    Na opačné straně se snažil v pokutovém území po centru z pravé strany dostat k hlavičce Daniel Pospíšil, ve vzdušném souboji s protihráčem se ale do zakončení nedostal.

24
    Jan Kuchta se snažil prosadit na levé straně pokutového území, jenže se ke střele nedostal a skončil na trávníku. Píšťalka hlavního rozhodčího ale zůstala němá.

23
    Na trávník se snášejí stále kapky deště, které zatím přináší štěstí hostujícím hráčům pražské Slavie.

22
    Brno během posledních okamžiků zápasu po dvou inkasovaných gólech ožilo, zatím se ale marně snaží vstřelit gól.

21
    Pavel Sokol vypálil zpoza šestnáctky, jeho následná střela ale byla sražena do náruče pozorného brankáře Josefa Řeháka.

20
    Zbrojovka vyrazila do rychlého protiútoku a poté se snažila zrychlit hru kolmou přihrávkou na Pavla Sokola, následný pas byl ale nepřesný.

19
    Daniel Pospíšil posílal do pokutového území Slavie střílený centr, ten ale hosté bez větších potíží odvrátili.

18
    Brno je nyní směrem dopředu bezzubé a marně se snaží dostat do nějaké brankové příležitosti.

17
    Slavia dává Brnu obrovskou lekci z produktivity.
    16. Jan KUCHTA - 0:2

15
    Slavia právě vstřelila branku!
    JAN KUCHTA se prosazuje z dorážky a posílá hosty z Prahy do dvoubrankového vedení!! Brankář Jiří Fodler se srazil ve vzdušném souboji s Ondřejem Kocourkem a Jan Kuchta volný míč z blízkosti pod padajícím brankářem Brna poslal k levé tyči.

15
    Brno rozehrálo standardní situaci a následný centr jednoho z domácích fotbalistů zamířil těsně vedle vzdálenější levé tyče.

14
    Domácí fotbalisté se ovšem nyní na pravém křídle dostali do útoku, po kterém bude následovat standardní situaci.

13
    Brno inkasovaný gól evidentně zaskočil.

12
    Slavia vyrazila po pravém křídle do rychlého protiútoku, ten ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

11
    Zbrojovka byla aktivnější, nyní ale hned z první střely soupeře na bránu inkasovala úvodní gól zápasu.
    10. Ondřej KOCOUREK - 0:1

10
    ONDŘEJ KOCOUREK střílí z ničeho nic krásný gól a posílá Slavii po rychlém protiútoku do vedení!! Slavia podnikla rychlý protiútok, po kterém se na levé straně pokutového území dostal k míči Ondřej Kocourek a krásnou diagonální přízemní střelou zamířil ke vzdálenější pravé tyči.

8
    Když už se Slavia dostane k míči, tak se ho zbytečně zbavuje ukvapenými kolmými přihrávkami.

7
    Brno se prezentuje od úvodních minut pohledným útočným fotbalem a Slavia Praha se začíná ocitat pod tlakem.

6
    Lukáš Čambal se po centru z pravého křídla pověsil uprostřed šestnáctky pěkně do vzduchu, jeho následná hlavička ale zamířila pouze do náruče Josefa Řeháka, kterému stačilo udělat krok k levé tyči.

5
    Domácí hráči Brna jsou směrem vpřed hodně aktivní a Slavia jako by čekala, s čím na ně domácí hráči vyrukují.

4
    Pohledný signál ale bránu hostujícího Josefa Řeháka neohrozil a ani jeden z brankářů zatím nemusel zasahovat.

3
    Fotbalisté Brna předvedli pěkný signál, když Marek Vintr s Jiřím Kolačným přeběhli míč a následná střela třetího z domácích fotbalistů zamířila metr vedle levé tyče!

2
    Zbrojovka podnikla rychlý protiútok a těsně před pokutovým územím vybojovala volný přímý kop poté, co byl k zemi poslán Daniel Pospíšil.

1
    Hlavní rozhodčí Radim Dresler dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarala domácí Zbrojovka Brno.

1

Aktéři za deštivého počasí za okamžik nastoupí na hrací plochu a utkání 21. kola Juniorské ligy mezi domácí Zbrojovkou a hostující Slavií Praha bude moci začít.

Junioři hostí dnes od 13 hodin pražskou Slavii, hraje se v TCM v Brněnských Ivanovicích.Oba týmy z čelních příček tabulky čekají na první jarní gól.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Šural, Zukal, Praks, Bednář (C), Pospíšil – Kučera, Čambal, Sokol, Koláčný – M. Vintr.
    Náhradníci: Záleský, Jura, O. Vintr, Sedláček, Krejčíř, Šembera. Trenér: Tomáš Kolouch.

SK Slavia Praha: Řehák – Broukal, Kuchta, Badocha, Kocourek (C), Peljak, Routek, Vavrouš, Holík, Zoubek, Král.
    Náhradníci: Ščuka, Gilian, Jakab, Veselý, Fotr, Möglich, Lisa. Trenér: Pavel Řehák.

Rozhodčí: Radim Dresler. Asistenti: Valter Boček, Zdeněk Arnošt.

Fotbalisté FC Zbrojovky Brno ve 21. kole Juniorské ligy vyzvou na svém hřišti v souboji dvou celků z horní poloviny tabulky SK Slavii Praha, proti které se budou chtít vrátit zpět na vítěznou dráhu poté, co v posledním zápase podlehli po třech výhrách v řadě 4:0 na hřišti Jablonce. Utkáním na umělém hřišti v Sladovnické Vás s radostí provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Tomáš Reiner

Branky: 35. Pospíšil, 40. Šural (pen.), 50. Sokol, 84. Sokol, 90+1. Krištof – 10. Kocourek, 15. Kuchta

Karty:   42. Šural (BNO) – 39. Peljak (SLA), 45+1. Vavrouš (SLA)

FC Zbrojovka Brno: Floder – Šural (76. Šembera), Zukal, Praks, Bednář (C), Pospíšil (88. Krejčíř) – Kučera, Čambal (89. Jura), Sokol (84. Krištof), Koláčný – M. Vintr (65. O. Vintr).
    Náhradníci: Záleský, Sedláček. Trenér: Tomáš Kolouch.

SK Slavia Praha: Řehák – Broukal, Kuchta, Badocha (54. Veselý), Kocourek (C), Peljak, Routek, Vavrouš, Holík, Zoubek (75. Fotr), Král (54. Jakab).
    Náhradníci: Ščuka, Gilian, Möglich, Lisa. Trenér: Pavel Řehák.

Rozhodčí: Radim Dresler. Asistenti: Valter Boček, Zdeněk Arnošt