Kometa Brno – Slavia 1:5 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 3:7 (kon.)
Olomouc – Chomutov 4:5 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Kladno 2:6 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 8:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Olomouc
4:5 (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)
Piráti Chomutov
Pátek 04.03.2016, 17:30DHL Extraliga juniorů • 45. kolo

Dramatický zápas nakonec zvládli lépe Piráti, rozhodnout o jejich vítězství ale musely až samostatné nájezdy, kdy dva body Chomutovu vystřelil Petr Macháček. (20:00:47)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
    Autorem vítězné branky je P. MACHÁČEK.

3. série
    1:2
    Macháček rozhýbal Šoustala a v pádu poslal puk z pravé strany za olomouckého brankáře.

3. série
    1:1
    Škoda trefil jen Lukešovy betony.

2. série
    1:1
    Šťovíček se dlouho nerozmýšlel a mířil mezi betony Šoustala.

2. série
    1:0
    Krásný gól v podání Betáka! Ten rozhýbal Lukeše, naznačil forhendovou střelou a nakonec mířil bekhendem do odkryté části branky.

1. série
    0:0
    I Adámek narazil na připraveného Šoustala.

1. série
    0:0
    Fejko to vzal poměrně zeširoka, nakonec ale mířil jen do betonů Lukeše.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    Poslední vteřiny se dohrávají ve středním pásmu.

64:10
    Kropáčovi nevyšla přihrávka ve středním pásmu a k puku se hnali hosté. Kotouč ale kousek za modrou vybojoval Škoda, který pak poslal puk Nesvadbovi, a ten jej vyvezl do útoku.

63:40
    Po buly v útočném pásmu trefili domácí jen betony připraveného Lukeše.

62:45
    Do útoku se vydal Šťovíček, který pak na pravé straně přenechával puk Hiermanovi, ten ale trefil jen výstroj připraveného brankáře.

62:27
    Napodruhé trefili Piráti jen Šoustalovy betony.

62:10
    Blahova střela z vrcholu levého kruhu mířila hodně mimo, a tak olomoucký brankář zasahovat nemusel.

61:52
    Hanáci se drží v útočném pásmu, Piráti ale velmi dobře brání.

61:15
    Beták vyvezl puk po levé straně až k brance, kde jej posla připravenému Kubovi, ten ale trefil jen levou tyčku.

60:45
    Tentokrát byli na buly úspěšnější domácí, z vlastního pásma se jim ale dostat nepodařilo, a tak se hosté znovu usadili před Šoustalem.

60:30
    Piráti se drží v útočném pásmu, Olomoučtí jejich rozehrávku ale aktivně napadají.

60:10
    Vhazování na začátku prodloužení vyhráli Piráti, kteří zatáhli puk do vlastního pásma.

60:01

Třetí třetina vyšla lépe domácím, když dokázali dvakrát srovnat náskok po gólech obránců Jaroslava Škody a Davida Nesvadby. Za Piráty se dokázal prosadit Martin Šťovíček. Dramatické utkání ale bude rozhodovat až prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:00

59:50
    Jeden z Pirátů se ještě pokoušel dostat puk do branky z těsné blízkosti kolem pravé tyčky, tam byli ale připravení domácí.

59:22
    Piráti se drží v útočném pásmu a kombinují, Hanáci ale výborně brání.

59:05
    Hanáci rychle vyhazují puk od své branky, jenže puk doklouzal až na zakázané uvolnění, a tak se hra vrací před Šoustala.

58:20
    Šoustal teď musel čelit dalším dvěma střelám od modré čáry. S Danylcovým i Mališkovým pokusem si ale dokázal poradit a puk vykopnout.

58:00
    I přes shluk několika hráčů před brankou si Šoustal dokázal puk po střele od vrcholů kruhů najít a přerušit hru.

57:37
    Kohouti vyhazují kotouč z vlastního pásma a spěchají střídat.

57:17
    Blahova střela od modré mířila hodně mimo tři tyče.

56:31
    Za sekání si ale teď musí odsedět dvě minuty v chládku Dominik Marek (OLO).

56:15
    Beták vyvážel kotouč z vlastního pásma, kousek za modrou ale o puk přišel.

56:05
    Piráti se znovu drží v útočném pásmu, jen stěží se ale dostávají od mantinelu.

55:44
    Piráti se ale znovu ženou před Šoustala. Olomoucký brankář však zatím odolává.

54:26
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti znovu srovnávají krok! Olomouc si chce své poslední zápasy pořádně užít, a tak utkání dramatizuje. Chomutovského brankáře dokázali překonat vlastně tři kapitáni Olomouce, kteří se během sezóny vystřídali. Konečné slovo měl ale DAVID NESVADBA. Asistence: Šimon Beták, Tomáš Ministr.

54:00
    Teď jsou to domácí, kteří mají víc ze hry a drží se před chomutovským brankářem.

53:30
    Hanáky vstřelená branka nakopla a znovu se snaží přelstít brankáře hostů.

52:23
    Tak jednoduché to Piráti mít nebudou. Kohouti ujeli hostující obraně a JAROSLAV ŠKODA prostřelil hostujícího brankáře. Olomoucký bek se tak dočkal svého prvního letošního gólu. Hanáci navíc snižují na rozdíl jediné branky. Asistence: Jakub Heža, Jan Kropáč.

52:07
    Piráti znovu doráželi z pravé strany, na Šoustala si ale nepřišli.

51:51
    Tůmovu střelu z vrcholu levého kruhu zkrotil Šoustal ve výstroji a přerušil hru.

51:02
    Dorážet střelu od modré chtěl ještě Adámek, olomoucký brankář se ale stihl přesunout, a tak hostující forvard narazil jen na jeho betony.

50:36
    Hanáci vyhazují puk až k Lukešovi a na chvíli se osvobozují.

49:35
    Šťovíček měl blízko k další brance, když to zkoušel z těsné blízkosti. Šoustal jeho úmysly ale dobře přečetl.

49:00
    Další trest pro Hanáky. Na trestnou lavici míří za krosček na dvě minuty Tomáš Ministr.

48:54
    Piráti právě vstřelili branku!
    Hosté nakonec těží ze své aktivity, když z levé strany dokázal vyzrát na Šoustala MARTIN ŠŤOVÍČEK. Asistence: Martin Strunz, Václav Cestr.

47:30
    Hanáci marně hledají cestu, kudy vyhodit puk z vlastní třetiny.

47:00
    Hosté jsou teď o něco aktivnější a častěji se drží před brankou soupeře, a to dokonce ve vlastním oslabení.

46:40
    Piráti se ale brzy osvobozují a míří před olomouckou branku.

45:48
    Přesilovku si zahrají i Hanáci. Martin Strunz (CHM) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

44:52
    I Hanáci se dostali před branku a snaží se přijít na to, kde má Lukeš svou slabinu.

43:40
    Piráti se snaží přidat ještě jednu branku a uskočit domácím na větší rozdíl, Kohouti ale výborně brání.

41:22
    Domácí jdou znovu do tří. Tomáš Malý (OLO) si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

41:10
    Po pravé straně se až před Šoustala dostal Tůma a zkoušel to zadovkou, olomoucký brankář byl ale připraven.

40:20
    Hanáci opakovaně vyhazují puk z vlastního pásma.

40:07
    Kohoutům nevyšla v útočném pásmu přihrávka, a tak puk skončil na holi jednoho z hostů, olomoučtí obránci si ale dokázali poradit.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:13.

I ve druhé třetině se pokračovalo ve slušném tempu, hru však ovlivnilo zranění Matice Jekliče, který musel být odnesen na nosítkách a po třetině pro něj přijela sanitka. Na obou stranách ale padlo po jednom gólu, když nejdříve srovnal krok Dominik Marek, těsně před sirénou si ale vzali Piráti své vedení zpět zásluhou Jakuba Meliška.

40:00

39:30
    Hanáci se znovu cpou před Lukeše, chomutovský brankář je ale bezchybný.

39:10
    Sám před Šoustalem se objevil Petr Macháček, střelu zblízka ale olomoucký brankář vyrazil nad svou klec.

38:30
    Hanáci to zkouší ze všech stran a cpou se za srovnáním.

38:20
    Kohouti se snaží rychle odpovědět, a tak své štěstí zkoušel znovu Heža, před jeho střelou ale Lukeš sklapl betony včas.

38:10
    Chomutov se ale brzy vrátil před Šoustala, párkrát si prohodil puk a střelou z levé strany se povedlo najít skulinku mezi tyčkou a Šoustalovým tělem JAKUBU MELIŠKOVI. Asistence: Martin Šťovíček.

37:30
    Hanáci se těsně před koncem přece jen dokázali osvobodit a vyhodit puk z vlastního pásma.

37:05
    Olomoucký brankář ale zatím drží svůj tým ve hře a pokusy Pirátů vyráží.

36:37
    Piráti se znovu usadili před Šoustalem a kombinují.

35:56
    Ve stejném čase je ale vyloučen Kryštof Fejko (OLO). Olomoucký útočník si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

35:56
    Blahovu střelu od modré Šoustal schoval pod betony a přerušil hru. Piráti ještě chtěli dorážet, krotit je tak musel až rozhodčí.

35:10
    Dělovku Pirátů od modré čáry Šoustal vyrazil betony mimo brankoviště.

34:42
    A je srovnáno! Kohouti znovu využili rychlého přesunu před Lukeše a DOMINIK MAREK poslal puk přesně mezi tři tyče. Bez asistence.

32:59
    Piráti se znovu usadili před Šoustalovou brankou, domácí ale obětavě blokují jejich střely. Piráty navíc trápí nepřesnost.

32:10
    Před branku se po delší době dostali i Piráti, jenže ty zastavil pro změnu ofsajd.

32:00
    Hanáci dál kombinují v útočném pásmu, jejich střely ale blokují hostující hráči.

31:08
    Kohouti znovu kombinují před chomutovskou brankou a snaží se srovnat krok s favorizovaným celkem.

30:20
    Beták nabral rychlost a v útočném pásmu prohnal jednoho z Pirátů s pukem, ten se ale kotouče nevzdal.

30:03
    Kohouti přidali a stále častěji se tlačí před branku, Lukeš tak má plné ruce práce.

29:00
    Do útoku vyrazil, tentokrát po pravé straně, i Heža, toho ale u vlastní branky zastavili Piráti.

28:30
    Po levé straně prosprintoval do útoku Kuba, od hranice kruhu ale trefil jen betony Lukeše.

28:22
    Domácím se přece jen povedlo puk dostat z vlastního pásma. Matic Jeklič v rychlosti vyvážel z pásma, u branky hostů ale nedobrzdil a vrazil do mantinelu. Olomouckého hráče tak museli odnést na nosítkách.

27:30
    Tlak hostů pokračuje a Olomouc jen marně hledá cestu, kudy vyhodit puk.

27:13
    Hanácí se jen marně snaží osvobodit ze sevření Pirátů.

26:52
    Proti Adámkově střele z mezikruží vytáhl Šoustal efektní zákrok lapačkou a přerušil hru.

26:15
    Piráti se dál drží před olomouckou svatyní, Hanáci ale velmi dobře brání.

26:13
    Adámkovu střelu z pravé strany Šoustal dobře viděl a puk přikryl. Chomutovský útočník tak spěchal dorážet marně.

25:16
    Po pravé straně se dostal rychle až před branku Nesvadba, který posílal puk ještě zadovkou Kropáčovi, tomu ale přihrávka příliš nesedla, a tak kotouč jen prošel brankovištěm. Spurný se po puku natahoval na druhé straně marně.

24:59
    Střela jednoho z hostujících hráčů jen zaduněla o zadní mantinel.

24:55
    Další zakázané uvolnění Kohoutů, Šoustal tak musí být ve střehu.

24:20
    Hosté znovu kombinují v útočné třetině, Hanáci je ale drží převážně u mantinelů, a tak se Piráti zatím ke střele nedostali.

23:50
    Kubova formace si razila cestu do útoku, na jejich střelu byl ale Lukeš připravený a přerušil hru.

23:43
    Hanákům se povedlo vyhodit puk z vlastního pásma, ten ale doklouzal až za poslední čáru, a tak se vhazování znovu stěhuje před Šoustala.

23:27
    Piráti se usadili v útočném pásmu a kombinují.

22:15
    Páleníkovu střelu od modré ještě tečoval někdo z domácích, Šoustal ji ale i přesto dokázal vyrazit do rohu kluziště.

22:06
    Hanáci se dostali před Lukeše, ke střele už ale ne. Piráti je navíc brzy vyhnali z vlastního pásma.

21:28
    Na vhazování před domácí brankou byli úspěšnější domácí, ti se ale dostali jen za modrou čáru.

21:13
    Piráti znovu doráželi před brankou, jejich snahu nakonec přerušil až rozhodčí.

20:42
    První zákrok druhé třetiny si ale připisuje Šoustal, který musel nastavit betony proti střele kolem pravé tyčky.

20:05
    Elitní formace Hanáků založila akci z vlastního pásma a vyrazila před Lukešeš, tam ale narazila na chomutovskou obranu.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:20.

Fanoušci na olomouckém stadionu byli v první třetině svědky hokeje v dobrém tempu. Jako první se pak z branky radovali domácí, když se ve čtvrté minutě trefil Jakub Heža. Piráti ale brzy odpověděli, když se po závaru před brankou prosadil Robert Černý, pár minut před koncem první části se z gólu nakonec radoval i Petr Macháček.

20:00

19:40
    První třetina se dohrává ve středním pásmu.

19:11
    I další bruslařský souboj nakonec vyhráli Piráti, a tak se Kropáč k vyhozenému puku před brankou soupeře nedostal.

19:03
    Piráti přečkali oslabení a vyrazili do útoku, rychle se ale před branku vrací i domácí.

18:20
    Fejko spěchal po pravé straně za vyhozeným pukem, těsně před brankou jej ale přebruslil hostující obránce.

17:58
    Domácí se dál cpou do branky pirátů a za srovnáním, Lukeš je ale zatím bezchybný.

17:23
    Hanáci dál přidělávají starosti chomutovské čtveřici, jejich pokusy ale zatím s přehledem Lukeš vyráží.

16:58
    Kohouti se drží před brankou Lukeše a kombinují, Chomutovští jen marně hledají prostor, kudy vyhodit puk.

16:49
    Dvířka na trestnou lavici se otevírají i pro Piráty. Martin Strunz si totiž odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

16:01
    Chomutov se okamžitě radoval z gólu, rozhodčí se však museli ještě poradit. Gólu Pirátů totiž předcházel odraz od brusle po závaru před brankou. Po poradě rozhodčích se ale hosté mohli radovat z další branky. PETR MACHÁČEK totiž přece jen dostal puk do branky podle pravidel. Asistence: Martin Tůma, Jakub Hierman.

15:30
    Do útoku kličkoval obránce Spurný, který to zkusil podél levého mantinelu. Zastavili ho ale domácí.

14:45
    Kropáčovo nahození zastavoval až Lukeš, který pak puk jen posunul jednomu ze svých spoluhráčů.

14:10
    Piráti se přesunuli před Šoustala, olomoucká obrana je ale nepouští do blízkosti své svatyně.

13:58
    Hra dál pokračuje ve slušném tempu. Do branky se cpali Hanáci, ty ale zastavil hvizd rozhodčího.

13:20
    Hra se znovu stěhuje do středního pásma.

12:52
    Hostující obraně ujel Fejko, ten ale od dolní hranice pravého kruhu trefil jen betony připraveného Lukeše.

12:35
    Další střelu hostů z těsné blízkosti a z pravé strany zastavoval Šoustal až na hranici brankoviště.

11:50
    Spurný vyhazoval puk z vlastního pásma a trefil hole protihráčů, s trochou štěstí pro domácí se ale kotouč na žádné z hokejek nezastavil.

11:23
    Rychlý protiútok Pirátů zakončoval střelou od modré Blaha, jeho pokus ale Šoustal dobře viděl a vyrazil.

11:05
    Ani tentokrát Kohoutům vhazování před Lukešem nevyšlo, a tak míří do útoku Piráti.

10:49
    Hned na to se před branku cpou také domácí, i chomutovská obrana ale zatím zvládá svou roli na jedničku.

10:33
    Piráti vyvezli puk až před Šoustala, tam si jejich počínání ale dobře hlídala olomoucká obrana, a tak domácí strážce svatyně zasahovat nemusel.

10:18
    Teď už kombinují v útočném pásmu domácí, ani oni ale zatím Lukeše střelou ohrozit nedokázali.

09:49
    Hráči v tmavě modrých dresech se dál drží před olomouckou brankou a kombinují, ke střele se ale dostávají jen stěží.

09:34
    Na modré napřáhl Cestr, jeho střela jen těsně minula pravou tyčku. Šoustal ji ještě raději vyrazil horní částí hole.

08:52
    Kohouti na chvíli vyhodili puk z vlastního pásma a šetří cenné vteřiny, které ještě musí strávit ve čtyřech.

08:21
    Nadvakrát to zkusil od modré čáry Blaha. Poprvé mířil mimo, napodruhé ale jeho střelu zkrotil ve výstroji Šoustal.

07:57
    Piráti se drží v útočném pásmu a kombinují.

07:36
    První vyloučení utkání! Na trestnou lavici putuje Dominik Marek (OLO), který si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

07:10
    Oba týmy teď trochu přidaly na rychlosti, hra se ale přesunula především do středního pásma.

06:28
    Piráti se rychle dostali až před Šoustala a i když se nahození od levého mantinelu ještě za záda olomouckého brankáře nedostalo, po několika dorážkách dostrkal puk do branky ROBERT ČERNÝ. Asistence: Jiří Tupý.

05:40
    Hanáci se dál drží v útočném pásmu, ke střele na branku se ale zatím nedostali.

05:10
    Po pravé straně se až před branku protlačil Kuba, toho ale dobruslil jeden z hostujících obránců, a tak forvard Kohoutů nezakončil podle svých představ.

04:46
    Na tom ale byli úspěšnější hosté, a tak si Lukeš mohl trochu oddechnout, Piráti totiž puk rychle vyváželi z vlastního pásma.

04:41
    Další icing ze strany Pirátů, a tak se vhazování znovu stěhuje před chomutovského brankáře.

04:05
    Piráti chtějí rychle srovnat a tlačí se před olomouckou branku, domácí ale výborně brání, a tak Šoustal moc práce nemá.

03:55
    Po rychlém protiútoku jsou to ale domácí, kteří se dostávají do vedení. JAKUB HEŽA dokázal využít Nesvadbovy přihrávky a z levé strany prostřelit Lukeše. Asistence: David Nesvadba.

03:33
    Meliškovo nahození od modré čáry Šoustal pro jistotu ještě vyrazil špičkou hole.

03:31
    Piráti jsou teď o něco aktivnějším týmem a častěji se drží před brankou.

03:03
    Své štěstí zkusil střelou z pravého kruhu i Šťovíček, jeho pokus ale Šoustal vyrazil holí.

02:27
    Puk už poskakoval po střele jednoho z hostů v brankovišti, domácí obránci ale kotouč stihli vyhodit pryč.

01:45
    Hanáci se dostali do útočného pásma, i chomutovská defenziva ale odvádí velmi dobrou práci, a tak Lukeš zasahovat nemusel.

01:10
    Tupý vybojoval u mantinelu puk a zkusil to kolem branky, Olomouc si ale hostujícího forvarda dobře pohlídala a nenechala jej zakončit.

00:54
    Chomutov znovu nahodil puk do útočného pásma, na modré si na něj ale počkali domácí obránci a útok hostů zastavili.

00:46
    Po špatné přihrávce domácích se do útoku dostali Piráti, ty ale přibrzdilo zakázané uvolnění, a tak se bude znovu vhazovat před Lukešem.

00:28
    Do útoku se pak dostala elitní formace Kohoutů, Betákovu střelu ale hostující brankář neměl problém chytit.

00:20
    První střela Chomutova ale mířila hodně mimo olomouckou svatyni.

00:02
    Na buly byli úspěšnější hosté, kteří také hned vyrazili do útoku.

00:01

HC Olomouc: Šoustal (Pospíšil) – Nesvadba (C), Spurný, Klvaňa, Kališ, Kolovratník, Škoda – Heža, Kropáč, Fejko, Beták, Malý, Ministr, Marek, Jeklič, Kuba.

Piráti Chomutov: Lukeš (Danylec) – Meliško, Páleník (C), Blaha, Hierman, Cestr, Lidák, Černý – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Dimitrov, Tůma, P. Macháček, Adámek, Tupý, Rindoš, Strunz.

Rozhodčí: Held – Vožda, Zedník.

Olomouc se tak s 32 body krčí na posledním, tedy osmnáctém, místě. Chomutov ale může být poměrně spokojený. Patří mu pátá příčka a na svém kontě má 75 bodů.

Naopak Chomutov si hlavu s umístěním příliš lámat nemusí. Piráti střídají výhry a prohry, na svém kontě však mají víc vítězství. Za zmínku stojí duel s litvínovskou Vervou, kdy si oba celky s chutí zastříleli a Chomutov nakonec slavil výhru 9:6. V posledních třech kolech brali Piráti šest bodů, když si nejprve jasně poradili s Karlovými Vary (6:2), poté Jihlavě nasázeli bůra a sami neinkasovali (5:0). V posledním utkání ale nestačili na brněnskou Kometu, které podlehli 2:5.

Není tajemstvím, že Olomouci letošní sezóna vůbec nevyšla. Kohouti se ze 44 již odehraných kol radovali z výhry pouze v jedenácti utkáních. Čtyři z nich navíc muselo rozhodnout až prodloužení nebo samostatné nájezdy. V posledních kolech navíc Hanáci protáhli šňůru proher na pět zápasů, když postupně nestačili na Pardubice (1:3), poté se gólově neprosadili v Liberci 0:3) a Mladé Boleslavi (0:4). Debakl utrpěli Olomoučtí na Spartě 2:8 a i přes dobrý výkon neuspěli ani v Českých Budějovicích (0:4).

Juniorskou extraligu čekají poslední dvě kola základní části. Olomouc obě odehraje před vlastními fanoušky a v tom předposledním na svém ledě přivítá favorizovaný Chomutov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 4. Heža (Nesvadba), 35. Marek, 53. Škoda (Heža, Kropáč), 55. Nesvadba (Beták, Ministr) – 7. Černý (Tupý), 17. P. Macháček (Tůma, Hierman), 39. Meliško (Šťovíček), 49. Šťovíček (Strunz, Cestr), rozh. náj. P. Macháček