Kometa Brno – Slavia 1:5 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 3:7 (kon.)
Olomouc – Chomutov 4:5 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Kladno 2:6 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 8:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Olomouc
4:5 (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)
Piráti Chomutov
Pátek 04.03.2016, 17:30DHL Extraliga juniorů • 45. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Juniorskou extraligu čekají poslední dvě kola základní části. Olomouc obě odehraje před vlastními fanoušky a v tom předposledním na svém ledě přivítá favorizovaný Chomutov.

Není tajemstvím, že Olomouci letošní sezóna vůbec nevyšla. Kohouti se ze 44 již odehraných kol radovali z výhry pouze v jedenácti utkáních. Čtyři z nich navíc muselo rozhodnout až prodloužení nebo samostatné nájezdy. V posledních kolech navíc Hanáci protáhli šňůru proher na pět zápasů, když postupně nestačili na Pardubice (1:3), poté se gólově neprosadili v Liberci 0:3) a Mladé Boleslavi (0:4). Debakl utrpěli Olomoučtí na Spartě 2:8 a i přes dobrý výkon neuspěli ani v Českých Budějovicích (0:4).

Naopak Chomutov si hlavu s umístěním příliš lámat nemusí. Piráti střídají výhry a prohry, na svém kontě však mají víc vítězství. Za zmínku stojí duel s litvínovskou Vervou, kdy si oba celky s chutí zastříleli a Chomutov nakonec slavil výhru 9:6. V posledních třech kolech brali Piráti šest bodů, když si nejprve jasně poradili s Karlovými Vary (6:2), poté Jihlavě nasázeli bůra a sami neinkasovali (5:0). V posledním utkání ale nestačili na brněnskou Kometu, které podlehli 2:5.

Olomouc se tak s 32 body krčí na posledním, tedy osmnáctém, místě. Chomutov ale může být poměrně spokojený. Patří mu pátá příčka a na svém kontě má 75 bodů.

HC Olomouc: Šoustal (Pospíšil) – Nesvadba (C), Spurný, Klvaňa, Kališ, Kolovratník, Škoda – Heža, Kropáč, Fejko, Beták, Malý, Ministr, Marek, Jeklič, Kuba.

Piráti Chomutov: Lukeš (Danylec) – Meliško, Páleník (C), Blaha, Hierman, Cestr, Lidák, Černý – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Dimitrov, Tůma, P. Macháček, Adámek, Tupý, Rindoš, Strunz.

Rozhodčí: Held – Vožda, Zedník.

00:01

00:02
    Na buly byli úspěšnější hosté, kteří také hned vyrazili do útoku.

00:20
    První střela Chomutova ale mířila hodně mimo olomouckou svatyni.

00:28
    Do útoku se pak dostala elitní formace Kohoutů, Betákovu střelu ale hostující brankář neměl problém chytit.

00:46
    Po špatné přihrávce domácích se do útoku dostali Piráti, ty ale přibrzdilo zakázané uvolnění, a tak se bude znovu vhazovat před Lukešem.

00:54
    Chomutov znovu nahodil puk do útočného pásma, na modré si na něj ale počkali domácí obránci a útok hostů zastavili.

01:10
    Tupý vybojoval u mantinelu puk a zkusil to kolem branky, Olomouc si ale hostujícího forvarda dobře pohlídala a nenechala jej zakončit.

01:45
    Hanáci se dostali do útočného pásma, i chomutovská defenziva ale odvádí velmi dobrou práci, a tak Lukeš zasahovat nemusel.

02:27
    Puk už poskakoval po střele jednoho z hostů v brankovišti, domácí obránci ale kotouč stihli vyhodit pryč.

03:03
    Své štěstí zkusil střelou z pravého kruhu i Šťovíček, jeho pokus ale Šoustal vyrazil holí.

03:31
    Piráti jsou teď o něco aktivnějším týmem a častěji se drží před brankou.

03:33
    Meliškovo nahození od modré čáry Šoustal pro jistotu ještě vyrazil špičkou hole.

03:55
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Po rychlém protiútoku jsou to ale domácí, kteří se dostávají do vedení. JAKUB HEŽA dokázal využít Nesvadbovy přihrávky a z levé strany prostřelit Lukeše. Asistence: David Nesvadba.

04:05
    Piráti chtějí rychle srovnat a tlačí se před olomouckou branku, domácí ale výborně brání, a tak Šoustal moc práce nemá.

04:41
    Další icing ze strany Pirátů, a tak se vhazování znovu stěhuje před chomutovského brankáře.

04:46
    Na tom ale byli úspěšnější hosté, a tak si Lukeš mohl trochu oddechnout, Piráti totiž puk rychle vyváželi z vlastního pásma.

05:10
    Po pravé straně se až před branku protlačil Kuba, toho ale dobruslil jeden z hostujících obránců, a tak forvard Kohoutů nezakončil podle svých představ.

05:40
    Hanáci se dál drží v útočném pásmu, ke střele na branku se ale zatím nedostali.

06:28
    Piráti právě vstřelili branku!
    Piráti se rychle dostali až před Šoustala a i když se nahození od levého mantinelu ještě za záda olomouckého brankáře nedostalo, po několika dorážkách dostrkal puk do branky ROBERT ČERNÝ. Asistence: Jiří Tupý.

07:10
    Oba týmy teď trochu přidaly na rychlosti, hra se ale přesunula především do středního pásma.

07:36
    První vyloučení utkání! Na trestnou lavici putuje Dominik Marek (OLO), který si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

07:57
    Piráti se drží v útočném pásmu a kombinují.

08:21
    Nadvakrát to zkusil od modré čáry Blaha. Poprvé mířil mimo, napodruhé ale jeho střelu zkrotil ve výstroji Šoustal.

08:52
    Kohouti na chvíli vyhodili puk z vlastního pásma a šetří cenné vteřiny, které ještě musí strávit ve čtyřech.

09:34
    Na modré napřáhl Cestr, jeho střela jen těsně minula pravou tyčku. Šoustal ji ještě raději vyrazil horní částí hole.

09:49
    Hráči v tmavě modrých dresech se dál drží před olomouckou brankou a kombinují, ke střele se ale dostávají jen stěží.

10:18
    Teď už kombinují v útočném pásmu domácí, ani oni ale zatím Lukeše střelou ohrozit nedokázali.

10:33
    Piráti vyvezli puk až před Šoustala, tam si jejich počínání ale dobře hlídala olomoucká obrana, a tak domácí strážce svatyně zasahovat nemusel.

10:49
    Hned na to se před branku cpou také domácí, i chomutovská obrana ale zatím zvládá svou roli na jedničku.

11:05
    Ani tentokrát Kohoutům vhazování před Lukešem nevyšlo, a tak míří do útoku Piráti.

11:23
    Rychlý protiútok Pirátů zakončoval střelou od modré Blaha, jeho pokus ale Šoustal dobře viděl a vyrazil.

11:50
    Spurný vyhazoval puk z vlastního pásma a trefil hole protihráčů, s trochou štěstí pro domácí se ale kotouč na žádné z hokejek nezastavil.

12:35
    Další střelu hostů z těsné blízkosti a z pravé strany zastavoval Šoustal až na hranici brankoviště.

12:52
    Hostující obraně ujel Fejko, ten ale od dolní hranice pravého kruhu trefil jen betony připraveného Lukeše.

13:20
    Hra se znovu stěhuje do středního pásma.

13:58
    Hra dál pokračuje ve slušném tempu. Do branky se cpali Hanáci, ty ale zastavil hvizd rozhodčího.

14:10
    Piráti se přesunuli před Šoustala, olomoucká obrana je ale nepouští do blízkosti své svatyně.

14:45
    Kropáčovo nahození zastavoval až Lukeš, který pak puk jen posunul jednomu ze svých spoluhráčů.

15:30
    Do útoku kličkoval obránce Spurný, který to zkusil podél levého mantinelu. Zastavili ho ale domácí.

16:01
    Chomutov se okamžitě radoval z gólu, rozhodčí se však museli ještě poradit. Gólu Pirátů totiž předcházel odraz od brusle po závaru před brankou. Po poradě rozhodčích se ale hosté mohli radovat z další branky. PETR MACHÁČEK totiž přece jen dostal puk do branky podle pravidel. Asistence: Martin Tůma, Jakub Hierman.

16:49
    Dvířka na trestnou lavici se otevírají i pro Piráty. Martin Strunz si totiž odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

16:58
    Kohouti se drží před brankou Lukeše a kombinují, Chomutovští jen marně hledají prostor, kudy vyhodit puk.

17:23
    Hanáci dál přidělávají starosti chomutovské čtveřici, jejich pokusy ale zatím s přehledem Lukeš vyráží.

17:58
    Domácí se dál cpou do branky pirátů a za srovnáním, Lukeš je ale zatím bezchybný.

18:20
    Fejko spěchal po pravé straně za vyhozeným pukem, těsně před brankou jej ale přebruslil hostující obránce.

19:03
    Piráti přečkali oslabení a vyrazili do útoku, rychle se ale před branku vrací i domácí.

19:11
    I další bruslařský souboj nakonec vyhráli Piráti, a tak se Kropáč k vyhozenému puku před brankou soupeře nedostal.

19:40
    První třetina se dohrává ve středním pásmu.

20:00

Fanoušci na olomouckém stadionu byli v první třetině svědky hokeje v dobrém tempu. Jako první se pak z branky radovali domácí, když se ve čtvrté minutě trefil Jakub Heža. Piráti ale brzy odpověděli, když se po závaru před brankou prosadil Robert Černý, pár minut před koncem první části se z gólu nakonec radoval i Petr Macháček.

Druhá třetina začne přibližně v 18:20.

20:01

20:05
    Elitní formace Hanáků založila akci z vlastního pásma a vyrazila před Lukešeš, tam ale narazila na chomutovskou obranu.

20:42
    První zákrok druhé třetiny si ale připisuje Šoustal, který musel nastavit betony proti střele kolem pravé tyčky.

21:13
    Piráti znovu doráželi před brankou, jejich snahu nakonec přerušil až rozhodčí.

21:28
    Na vhazování před domácí brankou byli úspěšnější domácí, ti se ale dostali jen za modrou čáru.

22:06
    Hanáci se dostali před Lukeše, ke střele už ale ne. Piráti je navíc brzy vyhnali z vlastního pásma.

22:15
    Páleníkovu střelu od modré ještě tečoval někdo z domácích, Šoustal ji ale i přesto dokázal vyrazit do rohu kluziště.

23:27
    Piráti se usadili v útočném pásmu a kombinují.

23:43
    Hanákům se povedlo vyhodit puk z vlastního pásma, ten ale doklouzal až za poslední čáru, a tak se vhazování znovu stěhuje před Šoustala.

23:50
    Kubova formace si razila cestu do útoku, na jejich střelu byl ale Lukeš připravený a přerušil hru.

24:20
    Hosté znovu kombinují v útočné třetině, Hanáci je ale drží převážně u mantinelů, a tak se Piráti zatím ke střele nedostali.

24:55
    Další zakázané uvolnění Kohoutů, Šoustal tak musí být ve střehu.

24:59
    Střela jednoho z hostujících hráčů jen zaduněla o zadní mantinel.

25:16
    Po pravé straně se dostal rychle až před branku Nesvadba, který posílal puk ještě zadovkou Kropáčovi, tomu ale přihrávka příliš nesedla, a tak kotouč jen prošel brankovištěm. Spurný se po puku natahoval na druhé straně marně.

26:13
    Adámkovu střelu z pravé strany Šoustal dobře viděl a puk přikryl. Chomutovský útočník tak spěchal dorážet marně.

26:15
    Piráti se dál drží před olomouckou svatyní, Hanáci ale velmi dobře brání.

26:52
    Proti Adámkově střele z mezikruží vytáhl Šoustal efektní zákrok lapačkou a přerušil hru.

27:13
    Hanácí se jen marně snaží osvobodit ze sevření Pirátů.

27:30
    Tlak hostů pokračuje a Olomouc jen marně hledá cestu, kudy vyhodit puk.

28:22
    Domácím se přece jen povedlo puk dostat z vlastního pásma. Matic Jeklič v rychlosti vyvážel z pásma, u branky hostů ale nedobrzdil a vrazil do mantinelu. Olomouckého hráče tak museli odnést na nosítkách.

28:30
    Po levé straně prosprintoval do útoku Kuba, od hranice kruhu ale trefil jen betony Lukeše.

29:00
    Do útoku vyrazil, tentokrát po pravé straně, i Heža, toho ale u vlastní branky zastavili Piráti.

30:03
    Kohouti přidali a stále častěji se tlačí před branku, Lukeš tak má plné ruce práce.

30:20
    Beták nabral rychlost a v útočném pásmu prohnal jednoho z Pirátů s pukem, ten se ale kotouče nevzdal.

31:08
    Kohouti znovu kombinují před chomutovskou brankou a snaží se srovnat krok s favorizovaným celkem.

32:00
    Hanáci dál kombinují v útočném pásmu, jejich střely ale blokují hostující hráči.

32:10
    Před branku se po delší době dostali i Piráti, jenže ty zastavil pro změnu ofsajd.

32:59
    Piráti se znovu usadili před Šoustalovou brankou, domácí ale obětavě blokují jejich střely. Piráty navíc trápí nepřesnost.

34:42
    A je srovnáno! Kohouti znovu využili rychlého přesunu před Lukeše a DOMINIK MAREK poslal puk přesně mezi tři tyče. Bez asistence.

35:10
    Dělovku Pirátů od modré čáry Šoustal vyrazil betony mimo brankoviště.

35:56
    Blahovu střelu od modré Šoustal schoval pod betony a přerušil hru. Piráti ještě chtěli dorážet, krotit je tak musel až rozhodčí.

35:56
    Ve stejném čase je ale vyloučen Kryštof Fejko (OLO). Olomoucký útočník si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

36:37
    Piráti se znovu usadili před Šoustalem a kombinují.

37:05
    Olomoucký brankář ale zatím drží svůj tým ve hře a pokusy Pirátů vyráží.

37:30
    Hanáci se těsně před koncem přece jen dokázali osvobodit a vyhodit puk z vlastního pásma.

38:10
    Chomutov se ale brzy vrátil před Šoustala, párkrát si prohodil puk a střelou z levé strany se povedlo najít skulinku mezi tyčkou a Šoustalovým tělem JAKUBU MELIŠKOVI. Asistence: Martin Šťovíček.

38:20
    Kohouti se snaží rychle odpovědět, a tak své štěstí zkoušel znovu Heža, před jeho střelou ale Lukeš sklapl betony včas.

38:30
    Hanáci to zkouší ze všech stran a cpou se za srovnáním.

39:10
    Sám před Šoustalem se objevil Petr Macháček, střelu zblízka ale olomoucký brankář vyrazil nad svou klec.

39:30
    Hanáci se znovu cpou před Lukeše, chomutovský brankář je ale bezchybný.

40:00

I ve druhé třetině se pokračovalo ve slušném tempu, hru však ovlivnilo zranění Matice Jekliče, který musel být odnesen na nosítkách a po třetině pro něj přijela sanitka. Na obou stranách ale padlo po jednom gólu, když nejdříve srovnal krok Dominik Marek, těsně před sirénou si ale vzali Piráti své vedení zpět zásluhou Jakuba Meliška.

Třetí třetina začne přibližně v 19:13.

40:01

40:07
    Kohoutům nevyšla v útočném pásmu přihrávka, a tak puk skončil na holi jednoho z hostů, olomoučtí obránci si ale dokázali poradit.

40:20
    Hanáci opakovaně vyhazují puk z vlastního pásma.

41:10
    Po pravé straně se až před Šoustala dostal Tůma a zkoušel to zadovkou, olomoucký brankář byl ale připraven.

41:22
    Domácí jdou znovu do tří. Tomáš Malý (OLO) si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

43:40
    Piráti se snaží přidat ještě jednu branku a uskočit domácím na větší rozdíl, Kohouti ale výborně brání.

44:52
    I Hanáci se dostali před branku a snaží se přijít na to, kde má Lukeš svou slabinu.

45:48
    Přesilovku si zahrají i Hanáci. Martin Strunz (CHM) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

46:40
    Piráti se ale brzy osvobozují a míří před olomouckou branku.

47:00
    Hosté jsou teď o něco aktivnější a častěji se drží před brankou soupeře, a to dokonce ve vlastním oslabení.

47:30
    Hanáci marně hledají cestu, kudy vyhodit puk z vlastní třetiny.

48:54
    Hosté nakonec těží ze své aktivity, když z levé strany dokázal vyzrát na Šoustala MARTIN ŠŤOVÍČEK. Asistence: Martin Strunz, Václav Cestr.

49:00
    Další trest pro Hanáky. Na trestnou lavici míří za krosček na dvě minuty Tomáš Ministr.

49:35
    Šťovíček měl blízko k další brance, když to zkoušel z těsné blízkosti. Šoustal jeho úmysly ale dobře přečetl.

50:36
    Hanáci vyhazují puk až k Lukešovi a na chvíli se osvobozují.

51:02
    Dorážet střelu od modré chtěl ještě Adámek, olomoucký brankář se ale stihl přesunout, a tak hostující forvard narazil jen na jeho betony.

51:51
    Tůmovu střelu z vrcholu levého kruhu zkrotil Šoustal ve výstroji a přerušil hru.

52:07
    Piráti znovu doráželi z pravé strany, na Šoustala si ale nepřišli.

52:23
    Tak jednoduché to Piráti mít nebudou. Kohouti ujeli hostující obraně a JAROSLAV ŠKODA prostřelil hostujícího brankáře. Olomoucký bek se tak dočkal svého prvního letošního gólu. Hanáci navíc snižují na rozdíl jediné branky. Asistence: Jakub Heža, Jan Kropáč.

53:30
    Hanáky vstřelená branka nakopla a znovu se snaží přelstít brankáře hostů.

54:00
    Teď jsou to domácí, kteří mají víc ze hry a drží se před chomutovským brankářem.

54:26
    Kohouti znovu srovnávají krok! Olomouc si chce své poslední zápasy pořádně užít, a tak utkání dramatizuje. Chomutovského brankáře dokázali překonat vlastně tři kapitáni Olomouce, kteří se během sezóny vystřídali. Konečné slovo měl ale DAVID NESVADBA. Asistence: Šimon Beták, Tomáš Ministr.

55:44
    Piráti se ale znovu ženou před Šoustala. Olomoucký brankář však zatím odolává.

56:05
    Piráti se znovu drží v útočném pásmu, jen stěží se ale dostávají od mantinelu.

56:15
    Beták vyvážel kotouč z vlastního pásma, kousek za modrou ale o puk přišel.

56:31
    Za sekání si ale teď musí odsedět dvě minuty v chládku Dominik Marek (OLO).

57:17
    Blahova střela od modré mířila hodně mimo tři tyče.

57:37
    Kohouti vyhazují kotouč z vlastního pásma a spěchají střídat.

58:00
    I přes shluk několika hráčů před brankou si Šoustal dokázal puk po střele od vrcholů kruhů najít a přerušit hru.

58:20
    Šoustal teď musel čelit dalším dvěma střelám od modré čáry. S Danylcovým i Mališkovým pokusem si ale dokázal poradit a puk vykopnout.

59:05
    Hanáci rychle vyhazují puk od své branky, jenže puk doklouzal až na zakázané uvolnění, a tak se hra vrací před Šoustala.

59:22
    Piráti se drží v útočném pásmu a kombinují, Hanáci ale výborně brání.

59:50
    Jeden z Pirátů se ještě pokoušel dostat puk do branky z těsné blízkosti kolem pravé tyčky, tam byli ale připravení domácí.

60:00

Třetí třetina vyšla lépe domácím, když dokázali dvakrát srovnat náskok po gólech obránců Jaroslava Škody a Davida Nesvadby. Za Piráty se dokázal prosadit Martin Šťovíček. Dramatické utkání ale bude rozhodovat až prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:01

60:10
    Vhazování na začátku prodloužení vyhráli Piráti, kteří zatáhli puk do vlastního pásma.

60:30
    Piráti se drží v útočném pásmu, Olomoučtí jejich rozehrávku ale aktivně napadají.

60:45
    Tentokrát byli na buly úspěšnější domácí, z vlastního pásma se jim ale dostat nepodařilo, a tak se hosté znovu usadili před Šoustalem.

61:15
    Beták vyvezl puk po levé straně až k brance, kde jej posla připravenému Kubovi, ten ale trefil jen levou tyčku.

61:52
    Hanáci se drží v útočném pásmu, Piráti ale velmi dobře brání.

62:10
    Blahova střela z vrcholu levého kruhu mířila hodně mimo, a tak olomoucký brankář zasahovat nemusel.

62:27
    Napodruhé trefili Piráti jen Šoustalovy betony.

62:45
    Do útoku se vydal Šťovíček, který pak na pravé straně přenechával puk Hiermanovi, ten ale trefil jen výstroj připraveného brankáře.

63:40
    Po buly v útočném pásmu trefili domácí jen betony připraveného Lukeše.

64:10
    Kropáčovi nevyšla přihrávka ve středním pásmu a k puku se hnali hosté. Kotouč ale kousek za modrou vybojoval Škoda, který pak poslal puk Nesvadbovi, a ten jej vyvezl do útoku.

64:35
    Poslední vteřiny se dohrávají ve středním pásmu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Fejko to vzal poměrně zeširoka, nakonec ale mířil jen do betonů Lukeše.

1. série
    0:0
    I Adámek narazil na připraveného Šoustala.

2. série
    1:0
    Krásný gól v podání Betáka! Ten rozhýbal Lukeše, naznačil forhendovou střelou a nakonec mířil bekhendem do odkryté části branky.

2. série
    1:1
    Šťovíček se dlouho nerozmýšlel a mířil mezi betony Šoustala.

3. série
    1:1
    Škoda trefil jen Lukešovy betony.

3. série
    1:2
    Macháček rozhýbal Šoustala a v pádu poslal puk z pravé strany za olomouckého brankáře.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
    Autorem vítězné branky je P. MACHÁČEK.

Dramatický zápas nakonec zvládli lépe Piráti, rozhodnout o jejich vítězství ale musely až samostatné nájezdy, kdy dva body Chomutovu vystřelil Petr Macháček. (20:00:47)

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 4. Heža (Nesvadba), 35. Marek, 53. Škoda (Heža, Kropáč), 55. Nesvadba (Beták, Ministr) – 7. Černý (Tupý), 17. P. Macháček (Tůma, Hierman), 39. Meliško (Šťovíček), 49. Šťovíček (Strunz, Cestr), rozh. náj. P. Macháček