Kometa Brno – Zlín 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 4:1 (kon.) | Plzeň – Chomutov 3:1 (kon.)
Třinec – Olomouc 0:2 (kon.) | Liberec – K. Vary 6:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 2:1 (po pr.)
Sparta – Mladá Boleslav 6:4 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:2 (0:0, 2:2, 1:0) Stav série: 2:1
Rytíři Kladno
Pátek 04.03.2016, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Dnešní utkání sledují 3 763 diváci.

59:55
    Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Hosté riskují power-play!

58:20
    Přesilovka pro Kladno. Ondřej Smetana (UNL) vyfasoval dvě minuty za podražení.

Celkem TM v dnešnímu utkání: 4.
    Celkem TM v letošním play-off: 12.
    Vyloučení celkem v zápase: 6:9, navíc Růžička (KLA) 10 min. OT [NESP].

56:32
    Tenkrát zahlédl u opačného mantinelu volného Smetanu, který Mensatora nepřekonal.

54:16
    Hrát se bude čtyři na čtyři. Vyloučeni hráči:

Roman Navarra (UNL) – menší trest za nedovolené bránění; celkem TM v dnešním utkání: 4; celkem TM v letošním play-off: 4;
    Tomáš Pitule (KLA) – menší trest za nafilmovaný pád; celkem TM v dnešním utkání: 6; celkem TM v letošním play-off: 6.

Vyloučení celkem v zápase: 5:9.

52:34
    Emoce neudržel na uzdě David Růžička (KLA), jenž od hlavního rozhodčího uviděl desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Komerční přestávka.

Celkem TM v dnešním utkání: 12.
    Celkem TM v letošním play-off: 16.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:8, navíc Růžička (KLA) 10 min. OT [NESP].

50:54
    Domácí zahrozili z přečíslení, ve kterém se octli Antonín Melka s Matějem Hesem, prvně jmenovaný ale z bezprostřední blízkosti neuspěl.

48:32
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Využitá dvojnásobná přesilovka! Jan Kloz (4+8; dnes 0+3) zahlédl u opačné tyče zcela volného JAROSLAVA ROUBÍKA (4+7; dnes 1+2), který trefil odkrytou branku. Asistence: Jan Kloz (4+8; dnes 0+3), David Tůma (7+3; dnes 1+1).

48:16
    Kladno se bude bránit ve třech. Artyom Ternavsky (KLA) si musí jít odpykat menší trest za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Celkem TM v letošním play-off: 6.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:8.

47:32
    Přesilovou hru si zahrají opět domácí. Tomáš Redlich (KLA) potrestán menším trestem za držení hole.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
    Celkem TM v letošním play-off: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:7.

43:08
    Příležitost pro Rytíře. Roman Navarra (UNL) byl neopatrný v souboji s protihráčem, za což mu hlavní rozhodčí vyměřil dvě minuty za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním play-off: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:6.

39:43
    Poměr sil na ledě se srovná. Jan Pohl (UNL) je za svou nedisciplinovanost potrestán dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním play-off: 14.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:6.

39:03
    Šestá přesilová hra pro Slovan. David Růžička (KLA) si počínal za hranicí pravidel, a tak mu náleží dvě minuty za hrubost.

Vyloučení celkem v zápase: 2:6.

38:22
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Rychlá odpověď! David Stach (1+3; dnes 0+2) přihrál zpoza branky do mezikruží DENISU KINDLOVI (3+1; dnes 2+0), který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a zapsal se dnes podruhé do listiny střelců. Asistence: David Stach (1+3; dnes 0+2), Vítězslav Bílek (0+2; dnes 0+2).

38:07
    Využitá přesilovka! Jaroslav Roubík (3+7; dnes 0+2) předal puk do prostoru mezi kruhy JANU POHLOVI (2+1), který přesnou ranou do horního růžku nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Asistence: Jaroslav Roubík (3+7; dnes 0+2), Jan Kloz (4+7; dnes 0+2).

37:20
    Pátá přesilovka pro domácí. Tomáš Pitule (KLA) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Vyloučení celkem v zápase: 2:5.

36:54
    Roubík nalezl z pravého kruhu na hranici útočného pásma Pohla, který by se trefil do branky, kdyby ji nikdo těsně předtím neposunul. Na ledovou plochu opět přivolán ledař, domácím fanouškům se situace pochopitelně nelíbí.

32:27
    Druhá přesilová hra pro Kladno. Jan Pohl (UNL) si musí odsedět menší trest za nedovolené bránění. Komerční přestávka.

Vyloučení celkem v zápase: 2:4.

30:51
    Tenkrátova přízemní pomalá střela se jevila velmi nenápadně a skončila jen těsně vedle levé tyče!

28:14
    Počtvrté si Slovan dnes zahraje v početní převaze. Jurij Repe (KLA) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za nedovolené bránění. Komerční přestávka.

Vyloučení celkem v zápase: 1:4.

25:46
    Propad domácí obrany! Přečíslení hosté zužitkovali! Vítězslav Bílek (0+1) si vyměnil kotouč s DENISEM KINDLEM (2+1), který z těsné blízkosti nalezl recept na Jakuba Soukupa. Asistence: Vítězslav Bílek (0+1), David Stach (1+2).

20:57
    Využitá přesilovka! Domácí jdou překvapivě do vedení poté, co Jaroslav Roubík (3+6) nalezl u opačné tyče DAVIDA TŮMU (7+2), který bez problémů trefil zcela odkrytou hostující klec. Asistence: Jaroslav Roubík (3+6), Jan Kloz (4+6).

19:52
    Třetí šance pro domácí v podobě přesilovky. Tomáš Redlich (KLA) vyloučen na dvě minuty za hrubost.

Vyloučení celkem v zápase: 1:3.

19:52
    Před domácí brankou se strhla potyčka!

12:28
    Na ledovou plochu je po komerční pauze přivolán ledař k upevnění Mensatorovy branky.

12:28
    Dorážku Navarry zlikvidoval bravurně brankář hostů. Komerční přestávka.

11:52
    Tenkrát měl před sebou odkrytou branku, kterou přes ležícího obránce soupeře trefit nedokázal.

07:14
    Přesilovka pro hosty. Ondřej Smetana (UNL) vyfasoval menší trest za držení protihráče. Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním play-off: 10.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:2.

04:16
    Druhá přesilová hra pro Ústí nad Labem. Tomáš Pitule (KLA) fauloval v útočné třetině a obdržel dvě minuty za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 0:2.

01:34
    Početní výhoda ve prospěch Slovanu. Jurij Repe (KLA) inkasoval menší trest za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

Před samotným zápasem bude poblahopřáno Jaroslavu Roubíkovi, který zvítězil v anketě o nejúspěšnějšího sportovce okresu Ústí nad Labem pořádané Ústeckým deníkem. Ústecký kanonýr se umístil na prvním místě v kategorii jednotlivci – dospělí.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 21. Tůma (Roubík, Kloz), 39. Pohl (Roubík, Kloz), 49. Roubík (Kloz, Tůma) – 26. Kindl (V. Bílek, Stach), 39. Kindl (Stach, V. Bílek)

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Bernad, Pohl, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Smetana, Skočovský, Holomek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, D. Merta – Křivohlávek, Melka, Navarra – Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.
    Rytíři Kladno: Mensator (Cikánek) – Kehar, Nash, Repe, David Růžička, Ptáček, Ternavsky, Zajíc – Rudovský, Skuhravý, Machač – V. Bílek, Stach, D. Kindl – Dvořáček, Pitule, M. Procházka – Strnad, Lukáč, Redich. Trenéři: Jindřich Lidický, David Čermák.

Rozhodčí: Zubzanda, Pražák – Gerát, Malý; delegát: Rouspetr

Diváci: 3 763